Skocz do zawartości

Legalne zatrudnienie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Miro napisał:

Wszystkie firmy polskie i niemieckie w branzy opieki nad osobami starszymi w Niemczech, ktore proponuja 24 godz. opieke pracuja nielegalnie. Pracodawca opiekunki zawsze jest rodzina, bo to rodzina mowi co jest do zrobienia i rodzina musi odprowadzac skladki socjalne za swojego pracownika. Wyklucza to legalnosc wszystkich firm, ktore same zatrudniaja opiekunki i odprowadzaja za nie nielegalnie skladki socjalne, poniewaz te opiekunki nie pracuja w tych firmach, tylko u rodzin. Chetnie rozwine ten temat, jak jest zainteresowanie.

No popatrz. Jak zamawiam firmę do remontu kuchni i mówię im co i jak, pilnuję, wytykam błędy i usterki to JA ich zatrudniam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maria Jolanta napisał:

No popatrz. Jak zamawiam firmę do remontu kuchni i mówię im co i jak, pilnuję, wytykam błędy i usterki to JA ich zatrudniam ?

 Nie zatrudniasz :d Dlatego też nigdy nie nazywam nikogo z rodziny swojej podopiecznej " szefem " :d

Ps. Zdałam ? :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz, chyba jest zainteresowanie. Wiec musze znalezc czas zeby na wszystkie posty odpowiedziec. Panie i Panowie, Wy piszecie krotko, a ja zeby odpowiedziec, musze napisac wiecej. Ok, sprobuje. Mieszkam od 31 lat na Bawarii i od 8 lat pomagam niemieckim rodzinom, ktore nie chca isc do "Heimu" i pozostac w domu. To jest mozliwe. Jezeli , ktos kogos potrzebuje musi go zatrudnic. Zawiera wtedy umowe o prace z pracobiorca, a sam staje sie pracodawca. Tak jest w Polsce i w Niemczech. Roznicy nie ma. Jezeli ktos chce wynajac firme, to tez moze. To sie nazywa AÜG- Arbeitsnehmerüberlassung. Trudne slowo. Po polsku to by sie nazywalo Leasing pracowniczy, a jeszcze bardziej po polsku wypozyczenie pracownika od firmy. Tylko , ze ta Firma musi miec zezwolenie z urzedu pracy. W Niemczech  takie  zezwolenie dla polskich firm wydaje Urzad pracy w Düsseldorf. Nie spotkalem jeszcze firmy, ktora by takie zezwolenie miala. Chociaz kosztuje ono tylko 1000 € nikt sie o to nie stara. Firmy wola pracowac nielegalnie, powolujac sie na wolnosc w swiadczeniu uslug i oczywiscie na "Entsendung"  delegacje pracownika do pracy: Dekret unijny 883/2004 . Niestety, 24 godzinne przebywanie w rodzinie niemieckiej, nie jest delegacja ale wypozyczeniem pracownika do innej instytucji, firmy czy rodziny. Ktos pytal o paragrafy: sa one jasno okreslone w niemieckim prawie pod: AÜG- Arbeitsnehmerüberlassungsgesetz. Tam niestety trzeba czytac po niemiecku. Niestety, ZUS pobiera skladki od firm, ktore placa za pracownikow, ktorzy nie pracuja w tych firmach. Skladki socjalne zawsze musza odprowadzac pracodawcy. A pracodawcami polskich opiekunek sa rodziny niemieckie. Firmy narazaja rodziny niemieckie na kary i placenie skladek socjalnych. Kilka takich procesow juz sie odbylo. Pomimo to wiele firm uprawia ten nielegalny proceder i dalej wysyla opiekunki do rodzin niemieckich. Na przedzie jest taka Firma, jak Promedica, ktora od 2004 roku nieleganie pracuje. Legalnie, bez zezwolenia mozna pracowac od 01.05.2011 roku, ale komu to przeszkadza. Nielegalnie tez pracuja wszystkie polskie i niemieckie firmy , ktore pracuja w ten sam sposob. Chcecie wiecej informacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minut temu, Miro napisał:

No coz, chyba jest zainteresowanie. Wiec musze znalezc czas zeby na wszystkie posty odpowiedziec. Panie i Panowie, Wy piszecie krotko, a ja zeby odpowiedziec, musze napisac wiecej. Ok, sprobuje. Mieszkam od 31 lat na Bawarii i od 8 lat pomagam niemieckim rodzinom, ktore nie chca isc do "Heimu" i pozostac w domu. To jest mozliwe. Jezeli , ktos kogos potrzebuje musi go zatrudnic. Zawiera wtedy umowe o prace z pracobiorca, a sam staje sie pracodawca. Tak jest w Polsce i w Niemczech. Roznicy nie ma. Jezeli ktos chce wynajac firme, to tez moze. To sie nazywa AÜG- Arbeitsnehmerüberlassung. Trudne slowo. Po polsku to by sie nazywalo Leasing pracowniczy, a jeszcze bardziej po polsku wypozyczenie pracownika od firmy. Tylko , ze ta Firma musi miec zezwolenie z urzedu pracy. W Niemczech  takie  zezwolenie dla polskich firm wydaje Urzad pracy w Düsseldorf. Nie spotkalem jeszcze firmy, ktora by takie zezwolenie miala. Chociaz kosztuje ono tylko 1000 € nikt sie o to nie stara. Firmy wola pracowac nielegalnie, powolujac sie na wolnosc w swiadczeniu uslug i oczywiscie na "Entsendung"  delegacje pracownika do pracy: Dekret unijny 883/2004 . Niestety, 24 godzinne przebywanie w rodzinie niemieckiej, nie jest delegacja ale wypozyczeniem pracownika do innej instytucji, firmy czy rodziny. Ktos pytal o paragrafy: sa one jasno okreslone w niemieckim prawie pod: AÜG- Arbeitsnehmerüberlassungsgesetz. Tam niestety trzeba czytac po niemiecku. Niestety, ZUS pobiera skladki od firm, ktore placa za pracownikow, ktorzy nie pracuja w tych firmach. Skladki socjalne zawsze musza odprowadzac pracodawcy. A pracodawcami polskich opiekunek sa rodziny niemieckie. Firmy narazaja rodziny niemieckie na kary i placenie skladek socjalnych. Kilka takich procesow juz sie odbylo. Pomimo to wiele firm uprawia ten nielegalny proceder i dalej wysyla opiekunki do rodzin niemieckich. Na przedzie jest taka Firma, jak Promedica, ktora od 2004 roku nieleganie pracuje. Legalnie, bez zezwolenia mozna pracowac od 01.05.2011 roku, ale komu to przeszkadza. Nielegalnie tez pracuja wszystkie polskie i niemieckie firmy , ktore pracuja w ten sam sposob. Chcecie wiecej informacji ?

Oj Miro , Miro . Tak zamotałeś , że nawet nie wiem od czego zacząć . 

Piszesz , że podopieczny , czy też jego rodzina jest naszym pracodawcą . Jesteś w ogromnym błędzie . My nie mamy pracodawcy gdyż pracujemy w większości pracujemy na umowę zlecenie i podpisujemy umowy  na wykonanie usługi ze ZLENIODAWCĄ czyli polską lub niemiecką agencją . 

Piszesz również " Niestety, 24 godzinne przebywanie w rodzinie niemieckiej, nie jest delegacja ale wypozyczeniem pracownika do innej instytucji, " ..... Mam rozumieć , że tą inną instytucją jest rodzina niemiecka ? Czyli jaka to jest instytucja Twoim zdaniem . 

Jeżeli chodzi o system pracy 24/ 24 , to jest faktycznie nielegalne , ale obchodzone w różny sposób nawet przez Ciebie , bo rozumiem , że również przebywasz w domu podopiecznego przez 24 godziny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Miro napisał:

No coz, chyba jest zainteresowanie. Wiec musze znalezc czas zeby na wszystkie posty odpowiedziec. Panie i Panowie, Wy piszecie krotko, a ja zeby odpowiedziec, musze napisac wiecej. Ok, sprobuje. Mieszkam od 31 lat na Bawarii i od 8 lat pomagam niemieckim rodzinom, ktore nie chca isc do "Heimu" i pozostac w domu. To jest mozliwe. Jezeli , ktos kogos potrzebuje musi go zatrudnic. Zawiera wtedy umowe o prace z pracobiorca, a sam staje sie pracodawca. Tak jest w Polsce i w Niemczech. Roznicy nie ma. Jezeli ktos chce wynajac firme, to tez moze. To sie nazywa AÜG- Arbeitsnehmerüberlassung. Trudne slowo. Po polsku to by sie nazywalo Leasing pracowniczy, a jeszcze bardziej po polsku wypozyczenie pracownika od firmy. Tylko , ze ta Firma musi miec zezwolenie z urzedu pracy. W Niemczech  takie  zezwolenie dla polskich firm wydaje Urzad pracy w Düsseldorf. Nie spotkalem jeszcze firmy, ktora by takie zezwolenie miala. Chociaz kosztuje ono tylko 1000 € nikt sie o to nie stara. Firmy wola pracowac nielegalnie, powolujac sie na wolnosc w swiadczeniu uslug i oczywiscie na "Entsendung"  delegacje pracownika do pracy: Dekret unijny 883/2004 . Niestety, 24 godzinne przebywanie w rodzinie niemieckiej, nie jest delegacja ale wypozyczeniem pracownika do innej instytucji, firmy czy rodziny. Ktos pytal o paragrafy: sa one jasno okreslone w niemieckim prawie pod: AÜG- Arbeitsnehmerüberlassungsgesetz. Tam niestety trzeba czytac po niemiecku. Niestety, ZUS pobiera skladki od firm, ktore placa za pracownikow, ktorzy nie pracuja w tych firmach. Skladki socjalne zawsze musza odprowadzac pracodawcy. A pracodawcami polskich opiekunek sa rodziny niemieckie. Firmy narazaja rodziny niemieckie na kary i placenie skladek socjalnych. Kilka takich procesow juz sie odbylo. Pomimo to wiele firm uprawia ten nielegalny proceder i dalej wysyla opiekunki do rodzin niemieckich. Na przedzie jest taka Firma, jak Promedica, ktora od 2004 roku nieleganie pracuje. Legalnie, bez zezwolenia mozna pracowac od 01.05.2011 roku, ale komu to przeszkadza. Nielegalnie tez pracuja wszystkie polskie i niemieckie firmy , ktore pracuja w ten sam sposob. Chcecie wiecej informacji ?

Z całego tego misz-maszu zrozumiałam jedno: jesteś pośrednikiem. W opisywanym systemie opiekunowie zatrudniani bezpośrednio przez rodzinę muszą mieć działalność polską, lub niemiecką Gewerbę. Samemu opłacać skłądki wszelakiego rodzaju.Również wystawić rachunek pracodawcy. I oczywiście należy mieć księgowego. I rozliczać się samodzielnie. Ale to nadal jest system 24 godziny. Chyba, że oferujesz pracę bez zamieszkania. A to wiąże się z posiadaniem "swojego" lokum na terenie DE. Czy coś źle zrozumiałam?  Co takiego ciekawego oferujesz? Stawki? Jakie? Co różni twoją ofertę od tych, na których my pracujemy? Wszedłeś, rzuciłeś garść "czegoś" i nic nowego nie wniosłeś poza paroma niemieckimi słowami. Proszę o więcej konkretów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś , na innym forum użytkownikiem był facet , który też w podobny do @Miroopowiadał , zachwalał siebie , swoją bystrość i znajomość wszelakich przepisów prawnych ...strasznie długa historia . Wielu z nas pamięta , wie , że znalazł niejedną naiwną , którą obiecankami łatwej , bezpiecznej , legalnej  pracy w głowie zawrócił ....Z wypłatami było podobno już gorzej . Okazywało się , że niby na czas niepłacące rodziny ...płaciły jednak , tylko forsa po drodze gdzieś się zawieruszała ......Ponieważ z nim koty darłam /trochę z duszą na ramieniu   /postanowiłam do niego zadzwonić , sprawdzić . Na zdjęciu z awatara to był taki sobie , powiedzmy picuś -glancuś ...niepozorny pizdrucik ...siszchulec ...jak zwał tak zwał ...Głos , głos miał bardzo ok.i mówił tak , że nawet nie tak bardzo naiwną dałby radę nabrać .....Ile się nagimnastykowałam w tej rozmowie , żeby nie wyczuł , że ktoś go sprawdza ...to nikt mi nie odbierze .  Późniejsze głosy o niewypłaconych opiekunkom pieniądzach trafiały się na forum , bo mimo ostrzegania , ostrych słów znających już wcześniej go osób ...włącznie ze " starym Moderatorem " ...poszukujących lepszej , łatwiejszej , że o płacach nie wspomnę pracy jednak trochę było . Pewnie czytały gdzieś na boku a po telefonicznej rozmowie z " pośrednikiem - pracodawcą (?) były tak pewne , że wszystkich oszukał ... ale " mnie na pewno nie , bo mu wierzę , bo tak pięknie mówi " i w niedługim czasie już było gdzieś słychać płacze , lamenty oszukanych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz, trafila Pani na zla firme, albo osobe, ale to tez przez swoja niewiedze. Zeby rozpoczac prace w innym kraju, trzeba troche wysilku uzyc i zebrac przynajmiej podstawowe informacje. Wiem, ze porady u prawnikow sa drogie i niewielu na to stac. Musi Pani jednak wiedziec, ze jezeli rozmawia Pani z Firma lub osoba, ktora proponuje prace i praca wykonywana jest, gdzie indziej ( np. w rodzinie niemieckiej), to osoba ta lub Firma musi posiadac zezwolenie z urzedu pracy na wypozyczanie pracownikow (Leasing pracowniczy), popularnie zwanej Leihfirma.Wszystkie firmy, ktore proponuja prace u rodzin niemieckich pracuja calkowicie nielegalnie. Jedynie moze byc Pani zatrudniona przez pracodawce, czyli rodzine.   My nie jestesmy Firma, czy "niepozorny pizdrucik", ktory proponuje zatrudnienie u siebie, ale biurem rozrachunkowym ( Steuerbüro), ktore prowadzi Lohnabrechnung dla opiekunow osob starszych i podopiecznych. Opiekunowie sa bezposrednio zatrudnieni przez rodziny a  wyplata wplywa na Konto opiekuna. To jest jedyna legalna forma pracy w opiece. Poziom Pani wpisu ( np. picus-glancus) obniza Pani powage i kulture jezyka, a mysle, ze jest Pani osoba inteligentna i stac ja na wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Miro napisał:

No coz, trafila Pani na zla firme, albo osobe, ale to tez przez swoja niewiedze. Zeby rozpoczac prace w innym kraju, trzeba troche wysilku uzyc i zebrac przynajmiej podstawowe informacje. Wiem, ze porady u prawnikow sa drogie i niewielu na to stac. Musi Pani jednak wiedziec, ze jezeli rozmawia Pani z Firma lub osoba, ktora proponuje prace i praca wykonywana jest, gdzie indziej ( np. w rodzinie niemieckiej), to osoba ta lub Firma musi posiadac zezwolenie z urzedu pracy na wypozyczanie pracownikow (Leasing pracowniczy), popularnie zwanej Leihfirma.Wszystkie firmy, ktore proponuja prace u rodzin niemieckich pracuja calkowicie nielegalnie. Jedynie moze byc Pani zatrudniona przez pracodawce, czyli rodzine.   My nie jestesmy Firma, czy "niepozorny pizdrucik", ktory proponuje zatrudnienie u siebie, ale biurem rozrachunkowym ( Steuerbüro), ktore prowadzi Lohnabrechnung dla opiekunow osob starszych i podopiecznych. Opiekunowie sa bezposrednio zatrudnieni przez rodziny a  wyplata wplywa na Konto opiekuna. To jest jedyna legalna forma pracy w opiece. Poziom Pani wpisu ( np. picus-glancus) obniza Pani powage i kulture jezyka, a mysle, ze jest Pani osoba inteligentna i stac ja na wiecej

Stać mnie na więcej oczywiście , ale z kulturą języka to przyznaję się bez bicia ...kruchutko , marnie u mnie :d To nie ja zostałam oszukana . Byłam zatrudniana przez agencje i to mi pasowało .

Miłego dnia :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedam pani Mirelce: Praca przez firme lub praca na "Gewerbe" przy opiece nad osobami starszymi jest nielegalna, poniewaz nie spelnia kryteriow pracy samodzielnej. Haushaltshilfe nie jest samodzielnym zawodem, tylko ma okreslony Status: Sozialversicherungspflichtigestelle. Trudne slowo, ale oznacza, ze wymaga zatrudnienia przez pracodawce w tym wypadku rodzine. Osoba otwierajaca Gewerbe, nie musi placic skladek rentowych, ale w przypadku pracy zaleznej, jest to obowiazek. Praca w rodzinie jest praca zalezna calkowicie od rodziny:Podopieczna(y) decyduje, kiedy pani robi obiad, kiedy idzie na spacer, kiedy sprzata itd. Nie moze Pani opuscic stanowiska w dowolnym czasie, a to jest jeden z warunkow pracy na Gewerbe. Musi Pani miec swoje biuro, wypisywac rachunki za wykonane czynnosci ( nie za czas pracy), uzywac wlasnych srodkow czyszczacych, sama decydowac o rozpoczeciu i zakonczeniu pracy, miec wiecej rodzin ( Kunde) rozliczac sie z niemieckim urzedem finansowym. Moglbym wiecej kryteriow wymienic, ale napisze jeszce raz z akcentem: PRACA NA GEWERBE W RODZINIE NIEMIECKIEJ JEST CALKOWICIE NIELEGALNA TAK SAMO JAK PRZEZ WSZYSTKIE FIRMY POLSKIE I NIEMIECKIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minut temu, Miro napisał:

No coz, trafila Pani na zla firme, albo osobe, ale to tez przez swoja niewiedze. Zeby rozpoczac prace w innym kraju, trzeba troche wysilku uzyc i zebrac przynajmiej podstawowe informacje. Wiem, ze porady u prawnikow sa drogie i niewielu na to stac. Musi Pani jednak wiedziec, ze jezeli rozmawia Pani z Firma lub osoba, ktora proponuje prace i praca wykonywana jest, gdzie indziej ( np. w rodzinie niemieckiej), to osoba ta lub Firma musi posiadac zezwolenie z urzedu pracy na wypozyczanie pracownikow (Leasing pracowniczy), popularnie zwanej Leihfirma.Wszystkie firmy, ktore proponuja prace u rodzin niemieckich pracuja calkowicie nielegalnie. Jedynie moze byc Pani zatrudniona przez pracodawce, czyli rodzine.   My nie jestesmy Firma, czy "niepozorny pizdrucik", ktory proponuje zatrudnienie u siebie, ale biurem rozrachunkowym ( Steuerbüro), ktore prowadzi Lohnabrechnung dla opiekunow osob starszych i podopiecznych. Opiekunowie sa bezposrednio zatrudnieni przez rodziny a  wyplata wplywa na Konto opiekuna. To jest jedyna legalna forma pracy w opiece. Poziom Pani wpisu ( np. picus-glancus) obniza Pani powage i kulture jezyka, a mysle, ze jest Pani osoba inteligentna i stac ja na wiecej

Facet zaczynasz mnie irytować . Zrób nam przyjemność z okazji Świąt i zamilcz w tym temacie , bo sądzę , że każdym innym nie jesteś zainteresowany . Uprawiasz tu reklamę , która jest zakazana i bezczelnie wprowadzasz ludzi w błąd . W pierwszym poście piszesz , że jesteś opiekunem , a już w trzecim używasz słów "    My nie jestesmy Firma, czy "niepozorny pizdrucik", ktory proponuje zatrudnienie u siebie, ale biurem rozrachunkowym ( Steuerbüro), ktore prowadzi Lohnabrechnung dla opiekunow osob starszych i podopiecznych." 

Nie lubimy tu cwaniaków , a tych nieudolnych jeszcze bardziej . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie legana forma pracy jest bezposrednie zatrudnienie u pracodawcy, czyli rodziny. Trzeba znalezc sobie taka firme rozrachunkowa,  jak nasza,  ktora pomoze w kontakcie z rodzina i poprowadzi wszystkie formalnosci zwiazane z legalnym zatrudnieniem. Opiekunowie osob starszych sa leganie zatrudnieni i maja umowy o prace z rodzina niemiecka. Rodzina odprowadza skladki socjalne za swoich pracownikow. Przyjmujac obowiazujaca minimalna stawke godz. w roku 2019 w zawodzie Haushaltshilfe (pomoc domowa), ktora wynosi 9,19 €/ na godz. opiekunowie zarabiaja miesiecznie 1838 € brutto. co daje zarobek netto ca.1470 €. Panie miedzy 60 a 65 rokiem zycia, Majac w Polsce emeryture, a niemajace wieku rentowego niemieckiego, ktory na dzis wynosi 65 lat i 11 miesiecy, beda mialy pobierane skladki rentowe, ktore, po zakonczeniu pracy na terenie niemiec bede mialy zwrocene na Konto. Panie powyzej 65 lat, nie bede placily w ogole skladek rentowych, co podnosi ich uposazenie od razu. Np. Panie z umowa o prace w rodzinie niemieckiej w wys. 1838 € otrzymuja na Konto ca.1580 € netto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Miro napisał:

Jedynie legana forma pracy jest bezposrednie zatrudnienie u pracodawcy, czyli rodziny. Trzeba znalezc sobie taka firme rozrachunkowa,  jak nasza,  ktora pomoze w kontakcie z rodzina i poprowadzi wszystkie formalnosci zwiazane z legalnym zatrudnieniem. Opiekunowie osob starszych sa leganie zatrudnieni i maja umowy o prace z rodzina niemiecka. Rodzina odprowadza skladki socjalne za swoich pracownikow. Przyjmujac obowiazujaca minimalna stawke godz. w roku 2019 w zawodzie Haushaltshilfe (pomoc domowa), ktora wynosi 9,19 €/ na godz. opiekunowie zarabiaja miesiecznie 1838 € brutto. co daje zarobek netto ca.1470 €. Panie miedzy 60 a 65 rokiem zycia, Majac w Polsce emeryture, a niemajace wieku rentowego niemieckiego, ktory na dzis wynosi 65 lat i 11 miesiecy, beda mialy pobierane skladki rentowe, ktore, po zakonczeniu pracy na terenie niemiec bede mialy zwrocene na Konto. Panie powyzej 65 lat, nie bede placily w ogole skladek rentowych, co podnosi ich uposazenie od razu. Np. Panie z umowa o prace w rodzinie niemieckiej w wys. 1838 € otrzymuja na Konto ca.1580 € netto

 

28 minut temu, Miro napisał:

Odpowiedam pani Mirelce: Praca przez firme lub praca na "Gewerbe" przy opiece nad osobami starszymi jest nielegalna, poniewaz nie spelnia kryteriow pracy samodzielnej. Haushaltshilfe nie jest samodzielnym zawodem, tylko ma okreslony Status: Sozialversicherungspflichtigestelle. Trudne slowo, ale oznacza, ze wymaga zatrudnienia przez pracodawce w tym wypadku rodzine. Osoba otwierajaca Gewerbe, nie musi placic skladek rentowych, ale w przypadku pracy zaleznej, jest to obowiazek. Praca w rodzinie jest praca zalezna calkowicie od rodziny:Podopieczna(y) decyduje, kiedy pani robi obiad, kiedy idzie na spacer, kiedy sprzata itd. Nie moze Pani opuscic stanowiska w dowolnym czasie, a to jest jeden z warunkow pracy na Gewerbe. Musi Pani miec swoje biuro, wypisywac rachunki za wykonane czynnosci ( nie za czas pracy), uzywac wlasnych srodkow czyszczacych, sama decydowac o rozpoczeciu i zakonczeniu pracy, miec wiecej rodzin ( Kunde) rozliczac sie z niemieckim urzedem finansowym. Moglbym wiecej kryteriow wymienic, ale napisze jeszce raz z akcentem: PRACA NA GEWERBE W RODZINIE NIEMIECKIEJ JEST CALKOWICIE NIELEGALNA TAK SAMO JAK PRZEZ WSZYSTKIE FIRMY POLSKIE I NIEMIECKIE.

Jaka nielegalna ? Firmy odprowadzają skladki do ZUS, rozliczam sie w PL, mam ubezpieczenie i to mi wystarczy....:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Miro napisał:

Jedynie legana forma pracy jest bezposrednie zatrudnienie u pracodawcy, czyli rodziny. Trzeba znalezc sobie taka firme rozrachunkowa,  jak nasza,  ktora pomoze w kontakcie z rodzina i poprowadzi wszystkie formalnosci zwiazane z legalnym zatrudnieniem. Opiekunowie osob starszych sa leganie zatrudnieni i maja umowy o prace z rodzina niemiecka. Rodzina odprowadza skladki socjalne za swoich pracownikow. Przyjmujac obowiazujaca minimalna stawke godz. w roku 2019 w zawodzie Haushaltshilfe (pomoc domowa), ktora wynosi 9,19 €/ na godz. opiekunowie zarabiaja miesiecznie 1838 € brutto. co daje zarobek netto ca.1470 €. Panie miedzy 60 a 65 rokiem zycia, Majac w Polsce emeryture, a niemajace wieku rentowego niemieckiego, ktory na dzis wynosi 65 lat i 11 miesiecy, beda mialy pobierane skladki rentowe, ktore, po zakonczeniu pracy na terenie niemiec bede mialy zwrocene na Konto. Panie powyzej 65 lat, nie bede placily w ogole skladek rentowych, co podnosi ich uposazenie od razu. Np. Panie z umowa o prace w rodzinie niemieckiej w wys. 1838 € otrzymuja na Konto ca.1580 € netto

Wielka mi łaska...w Pl w wieku 60 l można iść na emeryturę i tylko płaci się składkę zdrowotną. Proszę tu nie robić nikomu wody z mózgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Violko, jestem opiekunem rodzin, ktore potrzebuja opieki i nie chca isc do "Heimu". Prawnie zabezpieczamy rodziny i ich podopiecznych, zeby nie popelnily bledu i nie przyjmowaly opiekunek od firm, bo jest to calkowicie nielegalne i naraza rodziny na wysokie koszty zwiazane ze skladkami socjalnymi, ktorych nie placa, w czasie, kiedy ufaja oszukanczym firmom. I tu jest irytacja. Zycze Wesolych Swiat Wielkanocnych i smacznego jajka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Miro napisał:

Pani Violko, jestem opiekunem rodzin, ktore potrzebuja opieki i nie chca isc do "Heimu". Prawnie zabezpieczamy rodziny i ich podopiecznych, zeby nie popelnily bledu i nie przyjmowaly opiekunek od firm, bo jest to calkowicie nielegalne i naraza rodziny na wysokie koszty zwiazane ze skladkami socjalnymi, ktorych nie placa, w czasie, kiedy ufaja oszukanczym firmom. I tu jest irytacja. Zycze Wesolych Swiat Wielkanocnych i smacznego jajka. 

Miro przestań traktować nas jak idiotów , bo my doskonale wiemy co jest legalne , a co nie . Wiemy jak wygląda prawo pracy w Niemczech . Jeszcze raz powtarzam , że rodziny niemieckie podpisując umowy z agencjami NIE SĄ PRACODAWCAMI , więc nie mają obowiązku opłacania jakichkolwiek składek socjalnych . Pokaż mi rodzinę lub opiekunkę , która zapłaciła jakąś karę za Twoim zdaniem nielegalne zatrudnienie . Funkcjonujemy w ten sposób od wielu wielu lat . Twoja oferta obraża nas i rodziny niemieckie , ponieważ ich również wprowadzasz w błąd . Nawet nie chcę dociekać ile jest ukrytych kosztów w Twojej propozycji zatrudnienia . Twoje wyliczenia również są dalekie od prawdy , bo niestety wiem jakie są koszty zatrudnienia pracownika i są one o wiele wyższe , więc śmiem twierdzić , że to właśnie Ty działasz nielegalnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...