Skocz do zawartości

Płatność za wolne i święta


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety, na wlasnej skorze przekonalam sie, ze poczatek pracy z Promedica24 to frycowe, ktore 

 placisz za niewiedze. Chetnie przyjmuja nowe osoby, placa im 700 za miesiac,  zarabiaja na tym. Nie uparlam sie, zeby ustalic stawke premii od razu, bo niby jeszcze nie wiadomo, to potem, i tak dalej. Mialam obiecana premie, ale bez stawki, nie spodziewalam sie takiego zachowania, widzialam informacje w ich ogloszeniach, ze za swieta wielkanocne premia to 150 euro netto. Uznalam, ze to dotyczy wszystkuch. A okazuje sie, ze sie mylilam. Przyznano mi 45 euro.  Ktos powazny by po prostu zrezygnowal zvprzyznawania takiej premii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minut temu, an-ka napisał:

Niestety, na wlasnej skorze przekonalam sie, ze poczatek pracy z Promedica24 to frycowe, ktore 

 placisz za niewiedze. Chetnie przyjmuja nowe osoby, placa im 700 za miesiac,  zarabiaja na tym. Nie uparlam sie, zeby ustalic stawke premii od razu, bo niby jeszcze nie wiadomo, to potem, i tak dalej. Mialam obiecana premie, ale bez stawki, nie spodziewalam sie takiego zachowania, widzialam informacje w ich ogloszeniach, ze za swieta wielkanocne premia to 150 euro netto. Uznalam, ze to dotyczy wszystkuch. A okazuje sie, ze sie mylilam. Przyznano mi 45 euro.  Ktos powazny by po prostu zrezygnowal zvprzyznawania takiej premii. 

Czyli pracujesz za 700euro miesięcznie? czyli praktycznie nie znasz jezyka

Premia w tym roku była polączona z wolnym majowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Basiaim napisał:

Dziś pdp dostał rachunek od agencji.

Zdziwiłam się z lekka, bo dwa dni świąteczne (dodatkowo płatne) uwzględnione w maju- 1 maja i 30, czyli Wniebowstąpienie.

Dla mnie to oczywiście pozytywne zdziwienie.

Basiu ...w niektórych firmach  tak jest i to jest fajne . Też byłam pozytywnie zdziwiona jak za Wielki Piątek , oprócz Wielkanocy   dostałam dodatkową kasę . Miłe to ....dla oka i kieszeni :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pracuję z Pr.24.Otrzymalam przed rozpoczęciem zlecania taki szacunkowy kalendarz wyplat..Myślę,ze to dobra sprawa.Wiadomo kiedy i ile wypłacą.Nie wiem jak bylo wcześniej z ta agencja ale w tej chwili podpisuje się umowę -zlecenie na czas nieokreślony.W ramach tej umowy wykonywane są dwa rodzaje pracy.

1) - to zlecenie świadczenia usług w Niemczech (jest zapisana stawka godzinowa i okreslona liczba godzin w tygodniu i miesiącu),

2) - świadczenie usług reklamowych w czasie ,gdy nie wykonywane jest zlecenie opiekuńcze. - 40 godzin miesięcznie.Tez jest określona stawka godzinowa.

Jeżeli ktoś podpisuje umowę np.10 stycznia i wyjeżdża na zlecenie na np.6 tygodni,to otrzyma za styczeń (okres rozliczeniowy do 25 dnia każdego miesiąca) tak jakby zaliczkę za swoje zlecenie.Zaliczka ta będzie wyplacona do końca stycznia.Na koniec lutego otrzyma resztę pieniędzy za zlecenie.Jeśli ktoś pracuje dluzej np.3,4,5 miesięcy to wypłatę otrzymuje do dnia 10 każdego miesiąca,po przepracowanym miesiącu.

Nie ma tez żadnych niejasności w placeniu za swiadczenie uslug reklamowych i promocyjnych.Pracujesz w maju - masz wyplacane do 10 czerwca.

ZUS jest płacony od tego jaki rodzaj zlecenia jest wykonywany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, alina0610 napisał:

Też pracuję z Pr.24.Otrzymalam przed rozpoczęciem zlecania taki szacunkowy kalendarz wyplat..Myślę,ze to dobra sprawa.Wiadomo kiedy i ile wypłacą.Nie wiem jak bylo wcześniej z ta agencja ale w tej chwili podpisuje się umowę -zlecenie na czas nieokreślony.W ramach tej umowy wykonywane są dwa rodzaje pracy.

1) - to zlecenie świadczenia usług w Niemczech (jest zapisana stawka godzinowa i okreslona liczba godzin w tygodniu i miesiącu),

2) - świadczenie usług reklamowych w czasie ,gdy nie wykonywane jest zlecenie opiekuńcze. - 40 godzin miesięcznie.Tez jest określona stawka godzinowa.

Jeżeli ktoś podpisuje umowę np.10 stycznia i wyjeżdża na zlecenie na np.6 tygodni,to otrzyma za styczeń (okres rozliczeniowy do 25 dnia każdego miesiąca) tak jakby zaliczkę za swoje zlecenie.Zaliczka ta będzie wyplacona do końca stycznia.Na koniec lutego otrzyma resztę pieniędzy za zlecenie.Jeśli ktoś pracuje dluzej np.3,4,5 miesięcy to wypłatę otrzymuje do dnia 10 każdego miesiąca,po przepracowanym miesiącu.

Nie ma tez żadnych niejasności w placeniu za swiadczenie uslug reklamowych i promocyjnych.Pracujesz w maju - masz wyplacane do 10 czerwca.

ZUS jest płacony od tego jaki rodzaj zlecenia jest wykonywany.

:szydera::szydera::szydera: też?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, 1bozka napisał:

:szydera::szydera::szydera: też?????

tez. Gdyby nie niskie zarobki to pewnie zostałabym tutaj.To moja pierwsza agencja i pierwszy z nią wyjazd.Naprawdę nie mam powodu do narzekania.Wyjechałam błyskawicznie,praca dobra,agencja interesuje się mną .Dzwoni i koordynatorka zlecenia ,i dziewczyna ,ktora przyjmowala mnie do pracy.Nawet z lektorką mam kontakt w razie potrzeby.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 9.05.2019 at 18:43, Agata1 napisał:

Witam wszystkich, jestem tutaj nowa i trochę zaskoczyła mnie wypowiedź @geronimo że jest taki zadowolony ze współpracy z PR24.  Ogólnie to podobno agencja która najmniej płaci. I chyba coś w tym jest. Ja zaczęłam dopiero pracować w tamtym roku z tą agencją i myślę o zmianie.  Być może to dotyczy nowych pracowników 

 

Dokladnie. Obniżają stawke za słaby jezyk i brak doswiadczenia. W moim przyapdku gdy mam dobry jezyk i doswiadczenie i chciałem stawke minimum 1450 juz sie nie odezwali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, alina0610 napisał:

tez. Gdyby nie niskie zarobki to pewnie zostałabym tutaj.To moja pierwsza agencja i pierwszy z nią wyjazd.Naprawdę nie mam powodu do narzekania.Wyjechałam błyskawicznie,praca dobra,agencja interesuje się mną .Dzwoni i koordynatorka zlecenia ,i dziewczyna ,ktora przyjmowala mnie do pracy.Nawet z lektorką mam kontakt w razie potrzeby.

 

To że się ktoś Tobą interesuje to żadna łaska. Inne agencje też tak robią.Ja nigdy  z nimi nie pracowałam bo przy pierwszej rozmowie z nimi ogarnął mnie śmiech na propozycje ich płacy. Szkoda mojego  życia na pracę za takie pieniądze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowne Panie i Panowie Opiekunowie , podam Wam Punkt informacyjny w Warszawie. To jest Miedzynarodowy Projekt współfinansowany przez komisje Europejską ..powstaniem punktu konsultacyjnego dla opiekunów osób starszych oddelegowanych do Niemiec.Biuro się miesci w Warszawie,przy ul. kopernika 36/40 pok.210 . osoba do kontaktu pan Adam Rogalewski.Informacji można zasiegnac pod nr. tel 0048 572 249 473 lub . e-mail [email protected]

udzielają porad prawnych bezpłatnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, 1bozka napisał:

To że się ktoś Tobą interesuje to żadna łaska. Inne agencje też tak robią.Ja nigdy  z nimi nie pracowałam bo przy pierwszej rozmowie z nimi ogarnął mnie śmiech na propozycje ich płacy. Szkoda mojego  życia na pracę za takie pieniądze 

Nie miałam żadnego rozeznania w pracy przez agencję.Zobaczyłam plakat,agencja byla w moim mieście.Zgloszenie,szybki kurs i po 3 tygodniach kontaktu z nimi wyjazd na kontrakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, alina0610 napisał:

Nie miałam żadnego rozeznania w pracy przez agencję.Zobaczyłam plakat,agencja byla w moim mieście.Zgloszenie,szybki kurs i po 3 tygodniach kontaktu z nimi wyjazd na kontrakt.

No tak ,teraz masz już jakieś doświadczenie lepszy język więc nie bój się i próbuj.Powodzenia:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat godzin pracy proszę wejść na ...www.kasiaperla.blogspot.com/2018/08/czas-pracy-przepisy-prawne.html?m=1

Podam tylko iż wszystkie firmy w Polsce oszukują , gdyż od Stycznia 2019 najnizsza jest 9,19 euro … A nie jak piszą w umowach 8,84 / To kłamstwo /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, 1bozka napisał:

No tak ,teraz masz już jakieś doświadczenie lepszy język więc nie bój się i próbuj.Powodzenia:d

Dzięki! Doświadczenie w opiece to mam dziesięcioletnie - hiszpańskie.I pewnie dlatego , chociaż mam problemy z niemieckim ,jakos daję radę.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Natalka12 napisał:

Na temat godzin pracy proszę wejść na ...www.kasiaperla.blogspot.com/2018/08/czas-pracy-przepisy-prawne.html?m=1

Podam tylko iż wszystkie firmy w Polsce oszukują , gdyż od Stycznia 2019 najnizsza jest 9,19 euro … A nie jak piszą w umowach 8,84 / To kłamstwo /

sorry, ale jak potrzebuję informacji to szukam u żródła, a nie na blogu...kasiaperla nie jest żadnym autotytetem dla mnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Basiaim napisał:

Dziś pdp dostał rachunek od agencji.

Zdziwiłam się z lekka, bo dwa dni świąteczne (dodatkowo płatne) uwzględnione w maju- 1 maja i 30, czyli Wniebowstąpienie.

Dla mnie to oczywiście pozytywne zdziwienie.

W myśl dyrektywy unijnej nr 2557/19/SDR z marca tego roku- od 01.01.2020 niemieckie rodziny będą dostawać dodatkowo od polskich agencji -rachunki za wszystkie wymienione poniżej dni świąteczne tj:

Święta BN 

Wielkanoc 

Wielki Post

Dzień Strażaka 

Wielki Głód/ź/

Miesięcznica Smoleńska 

Urodziny Ojca Redemptorysty

Rocznica Bitwy pod Grunwaldem 

Sylwester

Nowy Rok

Dzień Świstaka 

Barbórka 

Dzień Wagarowicza

Hubertus

Dzień Zwycięstwa 

Hołd Pruski

Imieniny kota Angeli

Dzień niemieckiego pracownika bez cewnika

Oktoberfest

Dzień Pracownika Wodociągów 

Światowy Dzień FuBpflege 

Urodziny Roberta Lewandowskiego 

Dzień babci bez kapci 

Black Friday

Dzień dziadka niejadka 

Dzień 4 pancernych 

Urodziny Papieża Seniora

Upadek muru berlińskiego 

Dzień zwycięstwa nad Niemcami w Warszawie /2-0/

Dzień seniora bez rollatora

Światowy Dzień Demencji w Walencji.

Do tego dochodzą dodatki funkcyjne i odznaki - złoty, srebrny o brązowy opiekun. Czyli na każdego następnego żyjącego pdp należy się nam 500+ w walucie wiadomej.

W sumie płatne 327 dni w roku. Warto być opiekunem. Polecam. Idą dobre czasy w branży. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

@Jessica1979 czy nie pominęłaś przypadkiem o zapłacie za użeranie się z Jadzinym , wrednym kotem ? Ważne to dla mnie jest ...bardzo :d

 

Za kota masz dodatkowo 250€ w Helloween...pod warunkiem nałożenia sobie na głowę dyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

essica1979 czy nie pominęłaś przypadkiem o zapłacie za użeranie się z Jadzinym , wrednym kotem ? Ważne to dla mnie jest ...bardzo :d

Upierdliwy kot musi obowiązkowo mieć swoje święto...:d Jakiś dzień trzeba mu znaleźć...:trele:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...