Skocz do zawartości

Nie można się wstydzić ani brzydzić - wywiad z opiekunką


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nooooo proszę dziewczyny nasze, NASZE nie Perzanowskie,  wytraciły jej chyba wszystkie argumenty, powinna sobie szybciutko głowę popiołem posypać (dobra pora). @NNNdanuta najobszerniej i najmądrzej przedstawiła wartość opiekunek. Można się uczyć a przynajmniej pochylić nad takim człowieczeństwem.

SZACUN dla was dziewczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Krista napisał:

Nooooo proszę dziewczyny nasze, NASZE nie Perzanowskie,  wytraciły jej chyba wszystkie argumenty, powinna sobie szybciutko głowę popiołem posypać (dobra pora). @NNNdanuta najobszerniej i najmądrzej przedstawiła wartość opiekunek. Można się uczyć a przynajmniej pochylić nad takim człowieczeństwem.

SZACUN dla was dziewczyny.

Oprócz długoletniego doświadczenia to właśnie forum opiekunek pomogło mi ukształtować siebie jako w miarę dojrzałą opiekunkę. Ja mam tu swoje autorytety, na których nigdy się nie zawiodłam... i poznaje nowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bozena Perzanowska nie, nie dodaję sobie znaczenia. I nie, nie widzę powodu by z tematu śmierci robić jakieś tabu. Śmierć, garnki, mop i pampersy to nasza praca. W różnych kombinacjach i proporcjach. 

A wracając do wywiadu. Również źle odebrałam tekst o morfinie ale każdy może się mylić, opiekunka też. I nie widzę powodu dla którego poważny wywiad ktoś miałby okraszać zabawnymi historiami. Co dla jednego jest zabawne, może urazić innego. Sami zobaczcie jak ten sam wywiad różnie odbieramy choć wykonujemy ten sam zawód i wiemy o nim sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@alina0610 niepotrzebnie się tak oburzacie wszystkie, trochę niejasno sformulowalam swoją wypowiedź pod wpływem emocji,ale,jak słyszę, że opiekunka powtarza, co powiedział lekarz lub, co powiedziała rodzina, nie znajac dobrze języka niemieckiego, to nerwy mnie ponoszą. Nie zlicze, ile razy slyszal te "interpretacje" jezyka niemieckiego, tylko, że z prawdą nie mialy nic wspólnego. Nie wysrarczy z calego zdania zrozumieć dwoch słów, aby wiedzieć, jaki komunikat chce przekazac rozmówca, czasem wystarczy, nie twierdzę, że nie, ale tylko czasem... i w kwestiach nieistotnych. W szkole podstawowej jest czytanie ze zrozumieniem, z tego wynika, że przecietny Polak ma problem z wlasciwym rozumieniem tekstu, a wiec śmiem zaryzykować tezę, że intetpretacja słów lekarza była błędna, poniewaz eutanazja w Niemczech jest zabroniona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Bozena Perzanowska napisał:

@alina0610 niepotrzebnie się tak oburzacie wszystkie, trochę niejasno sformulowalam swoją wypowiedź pod wpływem emocji,ale,jak słyszę, że opiekunka powtarza, co powiedział lekarz lub, co powiedziała rodzina, nie znajac dobrze języka niemieckiego, to nerwy mnie ponoszą. Nie zlicze, ile razy slyszal te "interpretacje" jezyka niemieckiego, tylko, że z prawdą nie mialy nic wspólnego. Nie wysrarczy z calego zdania zrozumieć dwoch słów, aby wiedzieć, jaki komunikat chce przekazac rozmówca, czasem wystarczy, nie twierdzę, że nie, ale tylko czasem... i w kwestiach nieistotnych. W szkole podstawowej jest czytanie ze zrozumieniem, z tego wynika, że przecietny Polak ma problem z wlasciwym rozumieniem tekstu, a wiec śmiem zaryzykować tezę, że intetpretacja słów lekarza była błędna, poniewaz eutanazja w Niemczech jest zabroniona

A o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...