Skocz do zawartości

PRAWO WYBORCZE


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Janeczka1963 napisał:

Ja uważam, że Ci ci od lat mieszkają w hameryce i gdzie indziej na stałe, nie powinni decydować o tym, kto rządzi w starym kraju. Oni nie muszą się zmagać z nietolerancją i pogardą władzy. My pracujący jedynie za granicą, wracamy do kraju i żyjemy tam, wydając ciężko zarobione ojraski:dobrze:

Hę? A ja to pies?

Też mieszkam niby na stałe za granicą, te tłumy stojące wczoraj trzy godziny w kolejce do urny wyborczej również i mnie, i im, też chcielibyście zabrać?! A z jakiegoż to powodu i według jakich kryteriów miałoby się to odbyć? Wiem, o co chodzi, i wiem, że boli, ale dopóki Polak czuje się Polakiem, to nawet głupie decyzje nie odbierają mu prawa do tego "czucia".

Polonia amerykańska zawsze była specyficzna i mocno lewitująca w sobie tylko znanym kierunku, ale to nie ich głosy zadecydowały i nie oni ponoszą odpowiedzialność za ten beznadziejny wynik. 

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, salazar napisał:

Hę? A ja to pies?

Też mieszkam niby na stałe za granicą, te tłumy stojące wczoraj trzy godziny w kolejce do urny wyborczej również i mnie, i im, też chcielibyście zabrać?! A z jakiegoż to powodu i według jakich kryteriów miałoby się to odbyć? Wiem, o co chodzi, i wiem, że boli, ale dopóki Polak czuje się Polakiem, to nawet głupie decyzje nie odbierają mu prawa do tego "czucia".

Polonia amerykańska zawsze była specyficzna i mocno lewitująca w sobie tylko znanym kierunku, ale to nie ich głosy zadecydowały i nie oni ponoszą odpowiedzialność za ten beznadziejny wynik. 

Na szczescie Polakom za granica mozliwosci glosowania nie odebrano.

https://wiadomosci.wp.pl/wyniki-wyborow-parlamentarnych-2019-ko-wygrala-wsrod-polonii-nawet-w-korei-polnocnej-6435034014180993a

Czasem z boku widzi sie lepiej, a przynajmniej nie ulega wplywom propagandowym.

Polonia na drugiej polkoli jest specyficzna , bo to...starzy ludzie. Mloda emigracja przebywa tam nadal nielegalnie, bez prawa do glosowania.

W Polsce tez starzy, konserwatywni glosowali na PIS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, hawana napisał:

Na szczescie Polakom za granica mozliwosci glosowania nie odebrano.

https://wiadomosci.wp.pl/wyniki-wyborow-parlamentarnych-2019-ko-wygrala-wsrod-polonii-nawet-w-korei-polnocnej-6435034014180993a

Czasem z boku widzi sie lepiej, a przynajmniej nie ulega wplywom propagandowym.

Polonia na drugiej polkoli jest specyficzna , bo to...starzy ludzie. Mloda emigracja przebywa tam nadal nielegalnie, bez prawa do glosowania.

W Polsce tez starzy, konserwatywni glosowali na PIS.

Hawanko, wiesz, do których postów się odniosłam i czego one dotyczyły :)?

Myślisz, że starzy ludzie wiedzą, na której półkuli żyją ;)? Młoda emigracja to według Ciebie ta koło pięćdziesiątki?

Poza tym wszystko się zgadza :cmok:

Edytowane przez salazar
Dopisek
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minut temu, MisiekFfm napisał:

A, bo z tym wynikiem wyborów jest trochę tak, jak z muzyką disco polo. 

Jak pytasz, to wszyscy mówią "be", a jak tylko włączysz, to słuchają i nawet podrygują. 

Wypraszam sobie, disco polo działa na mnie jak płachta na byka. Tak, wiem, że odstaję, trudno :d.

 

Myślisz, że to takie proste? Byłoby to jakimś wytłumaczeniem, ale to tak oczywista oczywistość (biorąc pod uwagę rozłożenie głosów), że aż za proste.

Muzyka, której słuchasz, a twoje preferencje polityczne - temat dla politologa, socjologa czy muzykologa ;) 

 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, salazar napisał:

Hawanko, wiesz, do których postów się odniosłam i czego one dotyczyły :)?

Myślisz, że starzy ludzie wiedzą, na której półkuli żyją ;)? Młoda emigracja to według Ciebie ta koło pięćdziesiątki?

Poza tym wszystko się zgadza :cmok:

Mloda to pracujaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

@hawana  ...tiaaa ...plus ci , którym należy się 500 +

Popatrz na statystyke: im starsi wyborcy, tym wieksza popularnosc PIS.

Dokladnie jest tak: 18-29 lat 26,2 %

60lat i wiecej 55,6% poparcia dla PIS

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...