Skocz do zawartości

PRAWO WYBORCZE


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

https://europa.eu/youreurope/citizens/residence/elections-abroad/european-elections/index_pl.htm

 

Strona ciekawa,ale niestety nie znalazłam dokąłdnych informacji co powinnam zrobić ,zeby móc głosować do PUE będąc w tym czasie za granicą ,w pracy:(
W dodatku nie ma opcji z językiem polskim przy wyborze niektórych krajów:(
Ktoś coś w tej sprawie-jakie trzeba spełnić warunki w D ,zeby móc zagłosować?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@foczka63 @foczka63 Nie ma możliwości Kasiu, zagłosować będą poza krajem. Co innego wybory do polskiego parlamentu, czy prezydenckie. Wtedy tak. Trzeba sobie znaleźć najblizszy punkt gdzie mozna zagłosować, a wczesniej zgłosic się mailowo w Ambasadzie Polskiej. Ja tam głosowałam na ostatnich wyborach. Chyba ze Pisdzielce coś zmienią , licząc iż rodacy za granicą będą na nich głosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, foczka63 napisał:

https://europa.eu/youreurope/citizens/residence/elections-abroad/european-elections/index_pl.htm

 

Strona ciekawa,ale niestety nie znalazłam d? okąłdnych informacji co powinnam zrobić ,zeby móc głosować do PUE będąc w tym czasie za granicą ,w pracy:(
W dodatku nie ma opcji z językiem polskim przy wyborze niektórych krajów:(
Ktoś coś w tej sprawie-jakie trzeba spełnić warunki w D ,zeby móc zagłosować?

A ja napiszę tak!!! Kasiu Kasieńko czy Ty nie masz ciekawszych głosowań? :cmok: kurczę ,to głosowanie to chyba by mi naszło w jakieś depresji chyba , i to poważnej :) ale wiesz ,to ja Blondi ,odmieniec ludzki,,ale wiesz ,że ja żartuję?  no!! aby zaraz nie było że jestem przeciw tam czemuś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dodzisława napisał:

@foczka63 @foczka63 Nie ma możliwości Kasiu, zagłosować będą poza krajem. Co innego wybory do polskiego parlamentu, czy prezydenckie. Wtedy tak. Trzeba sobie znaleźć najblizszy punkt gdzie mozna zagłosować, a wczesniej zgłosic się mailowo w Ambasadzie Polskiej. Ja tam głosowałam na ostatnich wyborach. Chyba ze Pisdzielce coś zmienią , licząc iż rodacy za granicą będą na nich głosować.

A czytałąś na tej stronie -z tego co tam piszą to właśnie do PUE można głosować za granicą, na polskich kandydatów oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minut temu, Blondi napisał:

A ja napiszę tak!!! Kasiu Kasieńko czy Ty nie masz ciekawszych głosowań? :cmok: kurczę ,to głosowanie to chyba by mi naszło w jakieś depresji chyba , i to poważnej :) ale wiesz ,to ja Blondi ,odmieniec ludzki,,ale wiesz ,że ja żartuję?  no!! aby zaraz nie było że jestem przeciw tam czemuś...

Przymusu głosowania nie ma,jest obywatelski obowiązek i zawsze jeśli to możliwe ja głosuję.Tyle.

  • Lubię to 7
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, foczka63 napisał:

Przymusu głosowania nie ma,jest obywatelski obowiązek i zawsze jeśli to możliwe ja głosuję.Tyle.

Ależ ja nie mam nic przeciwko temu,,:tak: Tobie gratuluję za obywatelski obowiązek,:dobrze:,ja taka nie jestem obywatelska:smutek:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, salazar napisał:

Można głosować w De, ale wydaje mi się, że na tutejszych kandydatów. Dotyczy nas punkt 2.

https://www.bundeswahlleiter.de/europawahlen/2019/informationen-waehler/unionsbuerger.html#43e01302-dc86-43ab-8471-b220448ac316

Ale tylko,jeśli jesteś zameldowana w D.I wpisana na listę wyborców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, foczka63 napisał:

Ale tylko,jeśli jesteś zameldowana w D.I wpisana na listę wyborców.

Tak i jeśli jesteś na miejscu przynajmniej od 5 maja. Pracując przez agencję nie jesteście zameldowane nawet na krótki czas? Myslałam, że niektóre agencje meldują?

 

Niemcy mogą głosować korespondencyjnie, więc mają łatwiej :/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, salazar napisał:

Tak i jeśli jesteś na miejscu przynajmniej od 5 maja. Pracując przez agencję nie jesteście zameldowane nawet na krótki czas? Myslałam, że niektóre agencje meldują?

 

Niemcy mogą głosować korespondencyjnie, więc mają łatwiej :/.

Nie wiem czy niektóre meldują-nigdy się z tym nie zetknęłąm a jeżdżę tylko na polską umowę zlecenie i nigdy na dłużej niż 3 mce.Może meldują na dłużysz kontrakt.?

Ztego co się doczytałąm Polacy chyba tez moga korespondencyjnie,ale nie wiem czy to dotyczy tych konkretnych wyborów do PUE.Nie będę gdybała-jak zadzwonię to się dowiem:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, foczka63 napisał:

Nie wiem czy niektóre meldują-nigdy się z tym nie zetknęłąm a jeżdżę tylko na polską umowę zlecenie i nigdy na dłużej niż 3 mce.Może meldują na dłużysz kontrakt.?

Ztego co się doczytałąm Polacy chyba tez moga korespondencyjnie,ale nie wiem czy to dotyczy tych konkretnych wyborów do PUE.Nie będę gdybała-jak zadzwonię to się dowiem:)

Masz rację, sama jestem ciekawa.

Ja się przy okazji przejdę do gminy i dopytam, jak to wygląda dla Polaków zameldowanych w De. Chodzi mi o to, czy w ogóle jest możliwość głosowania na kandydatów w Polsce, bo wg mnie tylko to ma sens w tej całej zabawie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Więc tak.

W mojej gminie miłe panie na temat głosowania za granicą nie wiedziały nic a nic:(

Zadzwoniłam więc do Biura UE w Wa-wie.Namiary są na FB.

Info,że najpóźniej 3 dni przed data wyborów należy się skontaktówać z najbliższym konsulatem lub ambasadą,żeby być wpisanym na listę wyborców.Im wcześniej tym lepiej.

Próby dodzwonienia się do konsulatu w FnM ,po kilka razy dziennie od tygodnia nie dały rezultatu,więc dziś napisałam na podany adres e-mail  zapytanie w tej sprawie.Jak bedę coś więcej wiedziała to napiszę.

Liczę na to,że ktoś odpisze :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, foczka63 napisał:

Więc tak.

W mojej gminie miłe panie na temat głosowania za granicą nie wiedziały nic a nic:(

Zadzwoniłam więc do Biura UE w Wa-wie.Namiary są na FB.

Info,że najpóźniej 3 dni przed data wyborów należy się skontaktówać z najbliższym konsulatem lub ambasadą,żeby być wpisanym na listę wyborców.Im wcześniej tym lepiej.

Próby dodzwonienia się do konsulatu w FnM ,po kilka razy dziennie od tygodnia nie dały rezultatu,więc dziś napisałam na podany adres e-mail  zapytanie w tej sprawie.Jak bedę coś więcej wiedziała to napiszę.

Liczę na to,że ktoś odpisze :)

Liczę na Twoje info:d:serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://kolonia.msz.gov.pl/pl/c/MOBILE/aktualnosci/glosowanie_za_granica_w_wyborach_do_parlamentu_europejskiego_w_2019_r_ 

 

Takie coś znalazłam.Czyli póki co nic jeszcze nie wiadomo konkretnie.Info bedzie dopiero od 5 maja na stronach MSZ.Trzeba śledzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Od dżiś powinny byc udostępnione na stronie MSW  adresy obwodów wyborczych za granicą.Nie ma:(

Doczytałąm się też ,że wniosek o dołączenie do spisu wyborców za granicą powinien być złożony 21 dni przed dniem wyborów...Dużo sprzecznych info i wyglada na to ,że jednak nie uda się zagłosować.Poszperam jeszcze imoże podzwonię jak uda mi się dodzwonić.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 1.03.2019 at 21:19, foczka63 napisał:

A czytałąś na tej stronie -z tego co tam piszą to właśnie do PUE można głosować za granicą, na polskich kandydatów oczywiście.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24693706,eurowybory-2019-jak-glosowac-poza-granicami-polski.html

tutaj mozna zobaczyc,

             dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...