Skocz do zawartości

Czytamy!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałam topiku dla czytasów i nie znalazłam:(

Pożyczyłam 3 książki od koleżanki

1/Laila Shukri- JESTEM ŻONĄ SZEJKA -opowieśc Polki ,która wyszła za mąż za szejka z ZEA

2/ Laila Shukri-BYŁAM SŁUŻĄCĄ W ARABSKICH PAŁACACH- o hinduskiej dziewczynce na słuzbie u szejka

3/Janusz Leon Wiśniewski- MOJE HISTORIE PRAWDZIWE

A ta ostatnia mnie zafascynowałą,jak dawno żadna książka.Nie pamiętam ,kiedy czytałąm felietony o kobietach, napisane przez mężczyznę tak,jakby sam był kobietą.

Coś niesamowitego.Najchętniej spotkałabym się z autorem i zapytała go jak to możliwe,że facet do tego stopnia zna kobiecą psychikę ,nie będąc specjalistą psychologii z  wykształcenia.Świetna książka.

 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku przeczytalam serię

GENIALNA PRZYJACIÓŁKA E.FERRANTE ...polecam ,a teraz widzę ze jest film i nie chce go oglądać bo w 99,9% nie spodoba mi się,sprawdzone ...kazda ksiazka przełozona na film to nie jest to

Wyjątek to KOLOR PURPURY najpierw film a po latach książka.

Marcin Szczygielski POCZET KROLOWYCH POLSKICH...tytuł mylący,chcę jeszcze przeczytać BINGO.Ksiazki najczesciej kupuje na taniaksiazka.pl ceny ok 10zl tańsze niz w empiku.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Moni.r napisał:

@foczka63 zgadzam sie co do J.L.Wisniewskiego pisze super i chyba nie ma nic czego bym nie czytala z jego autorstwa .Czekam ba 2 część samotności w sieci bo juz kotynuuje no i ekranizacja ma być szybciutko ku mojej uciesze!!

Mnie zaskoczył ta książka,bo "Samotność w sieci"  czytałam kilka lat temu i zupełnie mi nie podeszła.Może powtórzę.

"Moje historie.." to druga jego książka,na którą trafiłam.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na wyjazd do DE zabieram sporo historii ale w przerwach muszę coś lekkiego przeczytać.

Ostatnia taka pozycja to "Nad Jeziorem Białym" autorstwa J. Borrell. Autor  rzucił pracę korespondenta zagranicznego „Time’a”, aby w Polsce zbudować miejsce dla siebie i swojej rodziny. 

Polecam "Pachinko" Min Jin Lee ; "Drzewo migdałowe" M.C. Corasanti

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, foczka63 napisał:

Szukałam topiku dla czytasów i nie znalazłam:(

Pożyczyłam 3 książki od koleżanki

1/Laila Shukri- JESTEM ŻONĄ SZEJKA -opowieśc Polki ,która wyszła za mąż za szejka z ZEA

2/ Laila Shukri-BYŁAM SŁUŻĄCĄ W ARABSKICH PAŁACACH- o hinduskiej dziewczynce na słuzbie u szejka

3/Janusz Leon Wiśniewski- MOJE HISTORIE PRAWDZIWE

A ta ostatnia mnie zafascynowałą,jak dawno żadna książka.Nie pamiętam ,kiedy czytałąm felietony o kobietach, napisane przez mężczyznę tak,jakby sam był kobietą.

Coś niesamowitego.Najchętniej spotkałabym się z autorem i zapytała go jak to możliwe,że facet do tego stopnia zna kobiecą psychikę ,nie będąc specjalistą psychologii z  wykształcenia.Świetna książka.

 

Przeczytalam tytuly i przypomnialo mi sie , ze kiedys wpadla mi w lapki "Ksiezniczka" Jean Sasson.

Nie padlam z zachwytu, bo od strony warsztatowej ksiazka prezentuje sie kiepsko, konstrukcja nieprzemyslana, narracja meczaca, zwlaszcza populistyczne, feministyczne hasla powtarzane jak mantra przez glowna bohaterke. 

Ma jednak wartosc dokumentalna, bo zostala napisana na podstawie zwierzen autentycznej arabskiej ksiezniczki z rodu Saudow, ktory do dzisiaj sprawuje wladze absolutna w Arabii Saudyjskiej.

Dla nas, Europejczykow sytuacja kobiet mulzulmanskich i dyktat religii sa co najmniej szokujace.

Kobieta jest niczym, zwiazki malzenskie to kontrakty handlowe(czwarta zona jest zwykle 30-40 lat mlodsza), corki dla ojcow nie znacza nic, moga je skazac na smierc. Takie dwa drastyczne przyklady sa przytoczone: jedna corka zostaje utopiona w basenie , inna zamurowana w celi(wyrok to dozywocie).

Powszechne jest tez wsrod zamoznych mezczyzn kupowanie dziewic(dokladnie dzieci, wiec jest to pedofilia w najgorszym wydaniu) do zbiorowych gwaltow.

A tu inna recenzja:http://tajemniczeksiazki.blogspot.com/2016/01/ksiezniczka-jean-sasson.html

 

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
O 8.02.2019 at 09:12, Teresadd napisał:

Aktualnie czytam Szwedzkie Kalosze. Hennning Menkel.

I dokańczam 8 tom Obca .Diany Gabaldon.Lekka ,łatwa , szybko czyta się.Bez męczenia mózgownicy.

@Teresadd Kalosze czytalam juz jakis czas temu.

Dla mnie ciezko sie czytalo, ale ksiazka godna polecenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłam "Kromka chleba" Dagmary Dworak. To historia rodziny zesłanej w 1939 r. na Syberię. Najbardziej mnie wzruszył moment, w którym opisywana jest akcja szukania po latach polskich sierot. Często zrusyfikowane, bez rodziców, zagubione. Na ciche "Aniele boży, stróżu mój..." padało niepewne "Ty zawsze przy mnie stój". Wtedy było pewne, że to dziecko jest polskie. 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 8.02.2019 at 11:01, Moni.r napisał:

@foczka63 Bikini również mnie wciagla na maksa.

A w temacie to kończę Dziewczyne z pociagu Pauli Hawkins .Jak dla mnie super kryminał!

Czy to o atolu Bikini z czasów zimnej wojny.Czytałam dość dawno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja powróciłam do moich starych lektur.

Jestem na etapie "Króla szczurów" Jamesa Clawella i przymierzam się do obejrzenia kolejny raz filmu - tylko nie mogę znaleźć dobrej kopii.

Niedawno skończyłam"Leśne morze" Newerlego.I chociaż innych jego książek nie lubię , to do tej wracam co jakiś czas.

Przeczytalabym jakiś "romans nie banalny" ale nic mi do głowy nie przychodzi...Przecież nie rzucę się na "Annę Kareninę",chociaż jakbym miała pod ręką,to może jeszcze raz...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabylam kilka ksiazek ,ktore czekaja na mnie w domu.

Nowosc

,,Jak podrywaja szejkowie,,Podobno dokument.

Kupilam tez Cover girl.

Piegi na katar Iwaszkiewicza(uwielbiam go)

Cos z moich pasji

Luc Burgin ,,Tajne archiwa archeologii.

 H.Bakula ,,Jak byc ogierem do konca zycia,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nabylam i przebijam sie przez ,,Sodoma,, F.Martel.

Hipokryzja i wladza w Watykanie.

Ciezko sie czyta, mnostwo nazwisk, powiazan,

Doslownie co chwila:kopara:przy czytaniu.

Nie jestem nawet w polowie, a juz kilka razy padlo nazwisko ,,Dziwisz,,

Ciekawe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...