Skocz do zawartości

Taschengeld


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Maria Jolanta napisał:

Przesadzasz i tyle.

@Maria Jolanta Nie przesadzam, mam do wglądu wszystkie rachunki.

Mój PDP jest bardzo wybredny jeśli chodzi o jedzenia, ponadto zachcianki ma.Teraz okres przedświąteczny więc codziennie zjada 3 paczki ciasteczek swiątecznych do tego pieczywko i tak co rano tylko w piekarni zostawiam 25euro.Mięsko cielecinka, filet ze strusia itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, adamos60 napisał:

jeszcze raz.....piewszy raz spotykam się z taką opcją jak  z Taschengeld.....czytam w umowie ,jest coś takiego,ale Jego 250 i moje 200 wyzywimy się ,tylko po cholerę to rozgraniczenie?

Dla mnie Taschengeld to kieszonkowe i mogę wydać na co chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Baśka powtarzająca się napisał:

@geronimoJeszcze nigdy nie jadłam strusiego mięsa ...smaczne jest ?  Ptasie mleczko i owszem xd

@Baśka powtarzająca się Jedno z bardziej delikatnych i zdrowych mięs czerwonych, strusia nie można nakarmić żadnym antybiotykiem na wzrost i innymi wynalazkami tak jak kurczaka, indyka tyż nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, INEZ napisał:

Raczej "mocno" nasączony był ale smakował to najważniejsze chyba ?:)

Do tortu mam sentyment. 2005 rok, moja pierwsza praca w Schwarzwaldzie. Żona podopiecznego piekła tort schwarzwaldzki. Piekła 2 dni, bo ciasto musiało dobę leżakować. Dowiedziałem się teraz, że żona mojego podopiecznego zmarła w listopadzie.:płacz:  Miała 97 lat i nie potrzebowała opieki. W międzyczasie odwiedzałem ją 2 razy, bo bardzo blisko pracowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, violka napisał:

Moja Pdp ma opiekunkę prawną od finansów . Mamy z góry ustalone 600 euro miesięcznie , ponieważ z tych pieniędzy opłacam opiekunkę , która przychodzi podczas moich przerw . Prawna powiedziała , że nie chce rachunków , ponieważ ona nie ma prawa interesować się tym , co kupuje podopieczna do jedzenia . Rachunki zbieram sobie dla zasady . 

Tez zbieralam, mimo ze syn powiedzial, ze go to nie obchodzi, jak 400 nie wystarczy, to dolozy. Ale mialam  paragony, bo gdyby zabraklo, to tam czarno na bialym stalo  ile wydalam i na co.

Zmienniczka mnie uprzedzila, ze u niej tak bylo, bo pdp miala duzy apetyt i codziennie zjadala kawalek ciasta z piekarni.

Ja trafilam akurat jak pdp wrocila ze szpitala i malo jadla.

Miala problem zjesc kawalek ciasta dzielony na pol.

Tej kwoty nie obejmowaly recepty. Co prawda zaplacilam z pieniedzy domowych ale syn podczas odwiedzin zaraz zwrocil.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, awe59 napisał:

Dla mnie Taschengeld to kieszonkowe i mogę wydać na co chce.

Ale Adam pracuje na gewerbe i chyba tu jest pies pogrzebany.Nikt sie nie interesuje jego rachunkami, bo to jest jego problem,  jakie koszty odejmuje od przychodu.

Nie jestem pewna, bo na dzialalnosci nie pracuje, ale wydaje mi sie, ze trzeba o 200 euro zwiekszyc przychod.

 

 

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, geronimo napisał:

@Baśka powtarzająca się Jedno z bardziej delikatnych i zdrowych mięs czerwonych, strusia nie można nakarmić żadnym antybiotykiem na wzrost i innymi wynalazkami tak jak kurczaka, indyka tyż nie

Indyki hoduje sie na fermach i karmi paszami.

Najzdrowsze sa zwierzeta karmione trawa, a wiec kroliki albo owce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kris napisał:

Popatrzyłem sobie, czym się karmi strusie rzeźne. Wszystko można im wcisnąć, antybiotyki też!>:(

A w paszach sa teraz probiotyki, antybiotyki zabronione.

Ale ziarna do pasz sa z pestycydami, fungicydami i innymi truciznami.

Niestety z ziaren jest tez nasz chleb powszedni.

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kris napisał:

Popatrzyłem sobie, czym się karmi strusie rzeźne. Wszystko można im wcisnąć, antybiotyki też!>:(

Te ci jada Geronimo i jego PDP antybiotykami szprycowane nie są i zdrowo odzywiane przede wszystkim ....czaisz ?! xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, hawana napisał:

Najzdrowsze sa zwierzeta karmione trawa, a wiec kroliki albo owce.

A kto na fermach karmi króliki trawą! Granulat, granulat o składzie różnym. Łososie i wszystko inne szprycuje się antybiotykami. Jak sobie sama wyhodujesz królika, to chociaż wiesz co jesz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kris napisał:

A kto na fermach karmi króliki trawą! Granulat, granulat o składzie różnym. Łososie i wszystko inne szprycuje się antybiotykami. Jak sobie sama wyhodujesz królika, to chociaż wiesz co jesz!

Te fermowe jedza granulat, to prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@geronimo sam widzisz że jest różnica pomiędzy "nie przeżyjemy za te pieniądze" a jedzeniem strusiego mięsa. Jak kogoś stać na to to niech kupuje. Nie każdego stać a 450 EUR na dwie osoby miesięcznie jest naprawdę wystarczającą kwotą i nie trzeba sobie od ust odejmować.

25 EUR dziennie w piekarni o czymś świadczy. W żadnym domu gdzie byłam nie udałoby mi się tyle dziennie w samej piekarni wydać i zjeść. Nawet jednorazowo by mi się nie udało. To daje 750 EUR miesięcznie na samą piekarnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kris napisał:

A kto na fermach karmi króliki trawą! Granulat, granulat o składzie różnym. Łososie i wszystko inne szprycuje się antybiotykami. Jak sobie sama wyhodujesz królika, to chociaż wiesz co jesz!

Króliki to się dopiero antybiotykami faszeruje. Wystarczy by kilka zachorowało i cała hodowla padnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Oj tam zaraz cena ...W sobotę zazycze sobie filet strusia . Zamiast tradycyjnej , sobotniej zupy z puszki xd

Zjedz sobie rybke z oceanu, moze ona jeszcze jako tako zdrowa. O ile arsenu nie kumuluje:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...