Skocz do zawartości

Taschengeld


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, adamos60 napisał:

kochana  ,przyznaje ja mam problem z niemieckim,ale Ty z polskim..pisałem i piszę ,że to są pieniadze  na tzw. wyzywienie...na tzw. moje kaprysy  ...,bo tak wynika z umowy...,czyli mogę je stracić nawet na burdel!....rozumiemy się?!   po co ten zamęt--?  córka była na tyle uczciwa ,że mi powiedziała ,że jak mi braknie ,to mam jej mowić   (zanaczam PDP...je bio a ceny bio wiadomo jakie są)  Prof.dr.  mówie mu..BIO -to bzdura a dlaczego to Pan najlepiej wie.......nawozy nie są tak szkodliwe ,jak  zepsuta jest atmosfera---uśmiechnął się.

Panie chamie....bez odbioru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, hawana napisał:

Tez nie wiem o co chodzi. Przeciez za 450 euro da sie wyzywic dwie osoby.

Bylam kilka razy u pdp, gdzie lape na pieniadzach trzymal kurator, a wiec sad. To dobry uklad, bo 400 euro  na miesiac jest gwarantowane(tyle jest zapisane w wyroku sadowym), tylko paragonami trzeba sie rozliczyc. A chytrej rodzince nie musialam sie prosic i czekac az sie pojawia, albo dzwonic, bo mi zabraklo.

Na innych Stellach tez zbieram paragony, nawet jak nie trzeba, bo nigdy nie wiadomo, kiedy demencji cos sie przypomni i bedzie chciala wiedziec.

A takie prawo ma.

Moja Pdp ma opiekunkę prawną od finansów . Mamy z góry ustalone 600 euro miesięcznie , ponieważ z tych pieniędzy opłacam opiekunkę , która przychodzi podczas moich przerw . Prawna powiedziała , że nie chce rachunków , ponieważ ona nie ma prawa interesować się tym , co kupuje podopieczna do jedzenia . Rachunki zbieram sobie dla zasady . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kris napisał:

Po co takie mocne słowa! Zaraz oszust! A ci z BIO to nie oszukują?>:( Jaja z wolnego chowu, a kura w klatce nie może się obrócić!:grzmotnąć:

@kris No jak nazwać kogoś kto świadomie wprowadza PDP w błąd?

Akurat ja mam taka sytuację że kupuję wszystko w sklepie BioFritz.

Oczywiście nie wierzę REWE,EDECE i tym podobnym dyskontom

bo tam robią wały jak diabli

Za co mnie lejesz i to młotkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, violka napisał:

Moja Pdp ma opiekunkę prawną od finansów . Mamy z góry ustalone 600 euro miesięcznie , ponieważ z tych pieniędzy opłacam opiekunkę , która przychodzi podczas moich przerw . Prawna powiedziała , że nie chce rachunków , ponieważ ona nie ma prawa interesować się tym , co kupuje podopieczna do jedzenia . Rachunki zbieram sobie dla zasady

Miałem kiedyś podopiecznego który miał opiekuna prawnego. Na oczy go nie widziałem, ale wszystkie rachunki z całego miesiąca trzeba było wysłać do niego. Połówki za domowe pieniądze nie kupiłeś - teoretycznie:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kris napisał:

Miałem kiedyś podopiecznego który miał opiekuna prawnego. Na oczy go nie widziałem, ale wszystkie rachunki z całego miesiąca trzeba było wysłać do niego. Połówki za domowe pieniądze nie kupiłeś - teoretycznie:p

@kris Teoretycznie to PDP je mięso a Ty kapustę, czyli oboje jecie bigosxd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, INEZ napisał:

Ja przyznaję się oficjalnie ,że i wiśniówkę sztuk 25 w takich małych buteleczkach i wódkę o smaku wiśniowym za pieniądze podopiecznego kupiłam ale to tortu "Szwarcwaldzkiego " zużyłam :tak2:

@INEZ Ciekawe czy wszystko?xdzużyłaś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...