Skocz do zawartości

Czy agencja powinna informować o wyznaniu podopiecznych?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Do napisanie tego tematu skłoniła mnie dzisiejsza negatywna opinia o agencji jednej z opiekunek. Nasza koleżanka trafiła na rodzinę pakistańską o czym nie wiedziała. Na miejscu okazało się, że nie rodzina nie je mięsa wieprzowego, nie pije kawy i pije tylko kranówkę. Ja myślę, że ukrycie tego faktu jest świństwem. Trafiliście kiedyś do podopiecznej wyznającej Islam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

delikatna sprawa --religia ,religią to każdego osobista sprawa ,natomiast  wydaje mi się ,że dobrze by było by ten fakt zaistniał  w ankiecie zgłoszeniowej ,że rodzina jest z tych a z tych stron a każdy już wie  czy zdecydować się na taką stele.Rzecz jasna to są sporadyczne przypadki  ,ale są i o tym powinien wiedzieć opiekun.

Edytowane przez Moderator
Usunięto cytat. Nie ma sensu cytować w pierwszej odpowiedzi pierwszego posta. Cytujmy się tylko tam, gdzie to potrzebne, bo będziemy wszyscy czytać jedno i to samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że do ważne dla obu stron, bo po co nawzajem się denerwować. Przecież opiekunka może uwielbiać wieprzowinę, pić kawę kilka razy dziennie i pić wodę mineralną. Ja dostałabym szału i nie chodzi o religię, ale o zasady w domu,  w którym mam spędzić kilka albo kilkanaście tygodni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też ,przypadek opisany o rodzinie pakistanskiej to coś nowego,oczywiście ,że powinna być podana narodowośc ,niedługo pojedziemy do turków czy jakiś murzyniątek itd.Agencja patrzyla na pieniądze od rodziny a nie jaka narodowośc czy zwyczaje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, FrauMiau napisał:

Nie, agencje nie przestaną mnie zadziwiać. Przecież to tak samo ważne jak choroby podopiecznego. Chcę mieć wybór gdzie trafię i to ja i tyko ja mam tę decyzję podejmować!!!

Kicia mnie też zadziwiają agencje i to jak bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pytałam nigdy,ale ostatnio na szteli otrzymałam informację,że moja podopieczna nie je tego czy tamtego! zapytałam czy mogę sobie kupować to co ja lubię:) otrzymałam odpowiedź ,oczywiście:)Wszystko zależy na jaką rodzinę się trafi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, ciekawe wyzwania nam sie moga trafic ? Ja bym zaraz pojechala z ciekawosci...

Ale pewnie, ze tak - agencja powinna udzielac jak najszerszej informacji o PDP, tak tez sie rozpoznaje dobra agencje, ze sporo pisza.

Dajmy na to wegetarianie moga stanowic powazny problem dla niejednej opiekunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowałam już u rodziny z innego wyznania niż moje i nie stanowiło to dla mnie żanego problemu. Było to dla mnie ciekawe doświadczenie, bo mogłam coś niecoś dowiedzieć się o ich kulturze. To, że ktoś ma inne upodobania kulinarne nie powinno być dla nas przeszkodą? Przecież każdy senior, u którego pracujemy ma indywidualną dietę. Jeden nie toleruje laktozy, inny produktów wzdymających a jeszcze inny wieprzowiny. Żyjemy w czasach gdzie każdy człowiek ma prawo do tolerancji dlatego nie rozumiem osób, które z taką pogardą odnoszą się do bliźnich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pomorzanka

Zgadzam się z Adamosem, religia jest sprawą osobistą i na te tematy nie powinno się dyskutować. Ja spotkałam się z rodziną katolicką, w której piło się tylko kranówkę. Nie rozumiem problemu. Wieprzowiny też nie jem i nie dlatego, że wyznaję Islam - po prostu jest to mięso tłuste a ja wolę bardziej dietetyczną kuchnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agencja powinna informować o o aktualnym stanie zdrowia i przyzwyczajeniach żywieniowych PDP czy zaleceniach lekarzy w tej kwestii. Jeżeli dla PDP czy rodziny będzie ważne wyznanie religijne opiekunki, to z pewnością zaznaczy to w Fragebogen. Jak do tej pory nie spotkałam się z takim przypadkiem. Trudno mi uwierzyć, że opiekunka trafiła na pakistańską rodzinę w Niemczech, chyba, że pracowała w Wielkiej Brytanii, chociaż to też jest mało prawdopodobne.

Pakistan jest republiką islamską i tam religia nie jest prywatną sprawą, bo np. w ich paszporcie jest rubryka religia, jest również przy aplikowaniu o pracę i innych dokumentach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę wiedzieć do kogo jadę i jak mam namiary, to tego kogoś prawie prześwietlam, aby wiedzieć dokładnie gdzie ja jadę ,ale nawet do tej pory by mi do głowy nie przyszlo ,że jadę do De i zastaję babcię pakistan,,więc teraz jeszcze lornetka pójdzie w ruch i bedę zaglądać w okna -hahaha trochę luzu ,,, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, adamos1 napisał:

no nie nie tak żle, nie siejmy  paniki,wszyscy jesteśmy ludzmi  a głupota chamstwo ,wszędzie ma wejscie!

ale ja już się boję na kogo teraz trafię ,,,jak czytam opowieści o stelach i PDP to mam wrażenie ,że wszędzie jak w Auschwitz -Birkenau, naprawdę!:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyjemy w takich czasach, że coraz częściej będziemy spotykać się z ofertami do rodzin Pakistańskich. Senior to senior, każdy ma prawo do godnego życia. Uważam, że to ograniczenia opiekunki spowodowały niechęć do rodziny. W tej pracy trzeba być elastycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Babette

Ale to przecież ich tradycje. Nie pracuje w Niemczech, ale we Francji. Tu jest bardzo dużo Pakistańskich rodzin do opieki. W Polsce z dziada pradziada przenoszone są różne zasady. Nie jemy mięsa w piątki, mamy post ilościowy i jakościowy w Środę Popielcową, w Czasie Wielkiego Postu robimy sobie wyrzeczenia... i teraz wyobraźcie sobie, że ktoś opiekuje się nami z wiary zielonoświątkowej gdzie nie trzymają postu ilościowego i jakościowego w Środę Popielcową i nie mogą w tym czasie zjeść mięsa? To już wymyślanie z tym mięsem wieprzowym. Jakby tylko wieprzowinę w sklepie sprzedawali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Gość Babette napisał:

Ale to przecież ich tradycje. Nie pracuje w Niemczech, ale we Francji. Tu jest bardzo dużo Pakistańskich rodzin do opieki. W Polsce z dziada pradziada przenoszone są różne zasady. Nie jemy mięsa w piątki, mamy post ilościowy i jakościowy w Środę Popielcową, w Czasie Wielkiego Postu robimy sobie wyrzeczenia... i teraz wyobraźcie sobie, że ktoś opiekuje się nami z wiary zielonoświątkowej gdzie nie trzymają postu ilościowego i jakościowego w Środę Popielcową i nie mogą w tym czasie zjeść mięsa? To już wymyślanie z tym mięsem wieprzowym. Jakby tylko wieprzowinę w sklepie sprzedawali...

a ja polecam,,cuisses de grenouilles"-smacznego :hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha ha ha te posty dla idiotów   ha ha   a oni kałabuchy 'ŻRĄ"  co popadnie....  mój dziadek  był budowniczym  tylko kosciołów a był ateistą ,za dużo widział ha ha

a to było już 100 lat temu  a wcześniej  to nawet burdele mieli w Watykanie  o tym też mówi historia!

obraziłem czyjeś uczucia ,przykro mi ale to prawda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...