Skocz do zawartości

polska opiekunka. film


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, eugenia1 napisał:

Bardzo poruszył mnie ten film. Pani Donata siedzi w Niemczech 3 miesiące a w domu miesiąc chociaż powinno być odwrotnie,bo chyba chory mąż jest ważniejszy od chorego Adolfa.Jej zażyłość z podopiecznym (całuski, głaskanie po rękach i.t.p) niesmaczna, Ponadto pani Donata powinna zadbać o siebie bo ma wyraźne problemy z nogami a nie tyrać 3 miesiące bez żadnego wolnego ( w życiu bym na to nie wpadła)  za takie pieniądze. Przecież spotyka się w sklepiku z innymi Polkami. I co ? One też takie mądre  jak ona ?Ale jak już ktoś wyżej napisał takich pań jest multum.Zawsze powtarzam taki opiekunkom szanuj się sama bo inaczej nikt cię nie uszanuje. Cały te film jest oburzający.  Brak mi słów, chyba nie zasnę .Po chusteczkę to oglądałam:mur::mur::mur:

Tez widze,ze opiekunka ma problem (chyba stawy biodrowe?)W pelmi popieram, @eugenia1

Te czulosci to juz jazda po bandzie,

Ale sa kobiety ,ktore ,sa wylewne i maja matczyne uczucia.

,,Daja upust,,

Wkladac odrobine empatii w prace, ok

ale takie matkowanie, to juz przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sayonara 52 napisał:

ale takie matkowanie, to juz przesada.

:tak:no i zażyłości z rodziną dla mnie nie do przyjęcia bo jak od rodziny trzymam się jak najdalej mogę co wcale nie oznacza ,że jak przyjdą w odwiedziny to kawy im nie zaproponuje no i bardzo cenię sobie jak rodzina jest "pomocna":)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, INEZ napisał:

Zadowoloną??? ona wygląda na bardzo zmęczoną a zadowoloną to co najwyżej próbuje nieudolnie udawać !!!

Wstyd dla Niemców bo za taką harówę to powinni ją swoim samochodem do Polski odwozić albo  przelot samolotem jej opłacić a nie Sindbadem 20 godzin się musi Donata tłuc>:(

 Filmu o mojej pracy w opiece nikt by  nie nakręcił  :smutek:nie nadaję się na "bohaterkę " hm na "anioła" z Polski chyba też nie :smutek:;)

@INEZnie zgodze sie, zobacz ze ma caly czas ,,banan,, cwierka,

Wg mnie Donata jest niedoinformowana,ze moze chciec wiecej i miec  lepiej.

skoro rodzina docenia jej prace, niech spojrza na nia jak na czlowieka, rownego sobie, i zadbaja,aby ten ,,engel,, byl jak najdluzej na chodzie i w dobrej kondycji.

Ciekawe co na to agencja tej pani?!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sayonara 52  wstyd i obciach również dla agencji >:(

Zauważ ,że "ćwierka" ale ja dostrzegam ,że to "ćwierkanie " jest wymuszone nie ma w "działaniu" tej pani żadnej spontaniczności .Moim zdaniem to typowa gra pozorów Donata jest tylko na pozór "wniebowzięta" a rodzina no cóż kto by nie był zadowolony z takiej opiekunki dla tatusia :(

Ten film to kiepska próba reklamy naszej pracy stworzona dla klienteli niemieckiej :przekleństwa: i potem tak to wygląda ,że oni traktują nas jak "towar " klient płaci klient wymaga i na całe szczęście w większości przypadków spotyka ich gorzkie rozczarowanie :)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godzin temu, ivanilia40 napisał:

Właśnie,właśnie a'propos wolnego..ciekawe jak zareaguje na to niemiecki urząd do spraw pracowniczych,powinni dowalić karę agencji i rodzinie za nieprzestrzeganie godzin pracy.

Iwuś "złotousta" jesteś. Bo ten filmik propaguje współczesne niewolnictwo. Wstyd, że zajmuje się tym niemiecka telewizja. 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o propagowaniu niewolnictwa chcę podkreślić, że puszczenie takiego reportażu na antenie SWR utrwala u niemieckich rodzin schemat pracy opiekunek. Rodziny bardzo szybko zapamiętają sobie to co jest dla nich wygodne. No skoro tak to pokazuje telewizja !  Np. to że opiekunka swoją niby przerwę spędza z dziadkiem. Trudno będzie innym opiekunkom w innych rodzinach po takiej "instrukcji" wytłumaczyć, że opiekunka czasu wolnego potrzebuje chociażby dla zachowania higieny psychicznej. Od lat praca opiekunek nie jest uregulowana, nikt za nami nie stanie w obronie. Same jesteśmy skazane na siebie. Ja raczej oczekiwałabym od SWR i wszelakich reportaży ukazywania/tłumaczenia właściwych zasad i konieczności przestrzegania prawa pracy. Bo ono jest dla wszystkich takie samo, niby takie samo. My walczymy w rodzinach o swoje prawa a jeden głupi filmik niweczy starania tylu kobiet. 

 

  • Lubię to 5
  • Zgadzam się 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dooglądałam i doczytałam. Mnie pani Donaty szkoda, widać że cały dom na jej głowie. Chory mąż (bo to on jeździ na dializy jak zrozumiałam, z podopiecznym ona jeździ do lekarza), synowie jeszcze bardzo młodzi. Ja jestem daleka od oceniania, bo nie wiemy jak jest naprawdę. To co widzimy to maska najczęściej. Rękawiczki- poniżej krytyki. 16 godzin pracy- ja też tak mówię. Przebywanie w domu podopiecznego uważam za pracę, bez względu na to czy jestem w salonie, kuchni czy swoim pokoju (dłuższe wolne mam dwa razy w tygodniu, zamiast codziennej pauzy). Trochę mnie rozśmieszyły powiewne szaty pani Donaty, kolie i kolczyki, ale to chyba na potrzeby filmu. Ja myślę, że telewizja coś zapłaciła za udział w filmie i bohaterka podeszła po "aktorsku" do zadania. Z drugiej strony nie jestem w stanie sobie sobie wyobrazić, że przyjeżdżam z ekipą telewizyjną do domu :oklaski:, ugodowy ten mąż pani Donaty. 

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, aniao napisał:

Dooglądałam i doczytałam. Mnie pani Donaty szkoda, widać że cały dom na jej głowie. Chory mąż (bo to on jeździ na dializy jak zrozumiałam, z podopiecznym ona jeździ do lekarza), synowie jeszcze bardzo młodzi. Ja jestem daleka od oceniania, bo nie wiemy jak jest naprawdę. To co widzimy to maska najczęściej. Rękawiczki- poniżej krytyki. 16 godzin pracy- ja też tak mówię. Przebywanie w domu podopiecznego uważam za pracę, bez względu na to czy jestem w salonie, kuchni czy swoim pokoju (dłuższe wolne mam dwa razy w tygodniu, zamiast codziennej pauzy). Trochę mnie rozśmieszyły powiewne szaty pani Donaty, kolie i kolczyki, ale to chyba na potrzeby filmu. Ja myślę, że telewizja coś zapłaciła za udział w filmie i bohaterka podeszła po "aktorsku" do zadania. Z drugiej strony nie jestem w stanie sobie sobie wyobrazić, że przyjeżdżam z ekipą telewizyjną do domu :oklaski:, ugodowy ten mąż pani Donaty. 

Nic dodać , nic ująć :tak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, violka napisał:

Nic dodać , nic ująć :tak:

Jeszcze dodać ....Rozumiem , że na potrzeby filmu , że wystrojona prawie jak na odpust , czy tam stróż w Boże Ciało , ale ja nie zgodziłabym się na to , żeby kręcono filmik u mnie w domu , kiedy na stole , podczas podejmowania gości mignęła gdzieś flaszka gorzały . Na to bym nie przystanęła . Wódka to normalna rzecz , dla ludzi ...tym bardziej , że podejmuje się gości , ale dlaczego pokazywać to w tv niemieckiej ? Kilka lat temu oburzyłam się na syna PDP , który zaczął coś pieprzyć , że Polacy smolą wódę . Powiedziałam mu wtedy , że więcej osób pijących spotykam w Niemczech , bo piwo  , czy wino to też alkohol a mało ludzi w Polsce ma ogromniaste zapasy w/w w swoich piwniczkach . Zamknął się , bo akcja " dyskusji " odbywała się podczas imprezy rodzinnej i alkohol lał się strumieniami ...niby słabszy a jednak alkohol . Więcej tematu , przynajmniej przy mnie  nie podejmowano ...

Zażyłości , przyjaźnie z rodzinami rozumiem , bo jeśli ktoś jest na szteli długo to oznacza , że jest mu dobrze , że lubią się wzajemnie . Nic bym nie powiedziała , na przywitanie się z synem PDP -go Donaty , bo on chyba zamiejscowy , nie odwiedzający codziennie , ale te powitania z córką , która jest częstym gościem jakoś mnie zniesmaczyły . Obcałowywanie dziadeczka ..mizianie ...to już mnie diabli brali . A sztucznym , zupełnie dla oka kamery było dla mnie to jak facet z Reiseburo wystawił poczęstne na pożegnanie , kiedy wracała do Polski . Z tego obśmiałam się jak norka :szydera:

 

Edytowane przez Baśka powtarzająca się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Jeszcze dodać ....Rozumiem , że na potrzeby filmu , że wystrojona prawie jak na odpust , czy tam stróż w Boże Ciało , ale ja nie zgodziłabym się na to , żeby kręcono filmik u mnie w domu , kiedy na stole , podczas podejmowania gości mignęła gdzieś flaszka gorzały . Na to bym nie przystanęła . Wódka to normalna rzecz , dla ludzi ...tym bardziej , że podejmuje się gości , ale dlaczego pokazywać to w tv niemieckiej ? Kilka lat temu oburzyłam się na syna PDP , który zaczął coś pieprzyć , że Polacy smolą wódę . Powiedziałam mu wtedy , że więcej osób pijących spotykam w Niemczech , bo piwo  , czy wino to też alkohol a mało ludzi w Polsce ma ogromniaste zapasy w/w w swoich piwniczkach . Zamknął się , bo akcja " dyskusji " odbywała się podczas imprezy rodzinnej i alkohol lał się strumieniami ...niby słabszy a jednak alkohol . Więcej tematu , przynajmniej przy mnie  nie podejmowano ...

Zażyłości , przyjaźnie z rodzinami rozumiem , bo jeśli ktoś jest na szteli długo to oznacza , że jest mu dobrze , że lubią się wzajemnie . Nic bym nie powiedziała , na przywitanie się z synem PDP -go Donaty , bo on chyba zamiejscowy , nie odwiedzający codziennie , ale te powitania z córką , która jest częstym gościem jakoś mnie zniesmaczyły . Obcałowywanie dziadeczka ..mizianie ...to już mnie diabli brali . A sztucznym , zupełnie dla oka kamery było dla mnie to jak facet z Reiseburo wystawił poczęstne na pożegnanie , kiedy wracała do Polski . Z tego obśmiałam się jak norka :szydera:

 

Trudno wprowadzić mnie w złoś, ale ten film normalnie wnerwił mnie Wg mnie to jest reklamówka agencji opiekuńczych z wykorzystaniem tej nieszczęsnej Donaty. Ja ją znam (), tylko pod innym imieniem. Zastępowała mnie ostatnio. Powitanie wyglądało tak, że ściągnęła buty przed wejściem do pokoju Pdp, pomimo sprzeciwu rodziny i rzuciła się na babcię , obsypując pocałunkami gdzie popadło - już Pdp była jej "kochaną". No cóż? Bardzo była zdziwiona, że ja jeszcze nie robiłam tutaj pierogów, ale nie zmartwiona, bo przywiozła swoje. " Moja Donata" trafiła jednak na nieodpowiedni grunt, ale...wracając do tego fimu, niewiadomo co chodziłoby po głowie moim pracodawcom, gdyby to obejrzeli ? Tak głeboko, to im jednak nie zaglądam, bo nigdy nie traktuję pracy jako jedynego "życia ". Teraz trzeba zrobić film zaczerpnięty chociażby z naszych "poskarżyjek" . Wprawdzie nic tam nie dołożyłam do scenariusza, ale gdyby było coś tworzone, to jestem gotowa dosponsorować

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten film nie przynosi chluby ani polskim opiekunkom ani Niemcom. To jakaś parodia jak nie powinna wyglądać opieka , jak nieuregulowany jest rynek pracy opiekunek.A to że pani Donata nie zna niemieckiego prawa pracy nie upoważnia Niemców do jej wykorzystywania. I czy aby pani Donata nie pracuje na czarno?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Michasia 1959 napisał:

@eugenia1 Tak prawda - brak słów.Jeszcze mnie poraziło powitanie drugiego syna po powrocie matki po 3 miesiacach, nie podniósł sie z kanapy.

Mnie na początku też , ale później pomyślałam  , że chłopak na tyle mądry , że nie chciał z siebie pajaca robić  bo nie bardzo chce mi się wierzyć , że dziecko niewidzące swojej matki przez trzy długie miesiące nie próbuje nawet poderwać doopy z kanapy . Dopiero jak matka prawie prosi się o przywitanie łaskawie podnosi cztery litery i na odpierdziel przytula ją ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Margaritka napisał:

Nieograniczonym

Ja bym też swoje "trzy grosze "dorzuciła :haha:tylko obawiam się,że po takiej produkcji np.ze mną w roli głównej :$ to populacja niemiecka mogła by drastycznie ulec zmniejszeniu nie chce nawet myśleć co by się mogło stać jakby to film odcinkowy był :haha:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film jest tendencyjny. Główna bohaterka jak dla mnie zgrzeszyła brakiem rękawiczek i całowaniem a cała reszta to już nie jej "zasługa" tylko reporterów. Film nakręcony tendencyjnie a Donata pokazana nieprawidłowo bo po prostu kłamliwie. Naprawdę ktoś wierzy że pracuje 16 godzin ? A jeśli rodzina albo podopieczni w to uwierzą to ja nie chcę dla takich ludzi pracować bo nie zasłużyli na mnie.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Jeszcze dodać ....Rozumiem , że na potrzeby filmu , że wystrojona prawie jak na odpust , czy tam stróż w Boże Ciało , ale ja nie zgodziłabym się na to , żeby kręcono filmik u mnie w domu , kiedy na stole , podczas podejmowania gości mignęła gdzieś flaszka gorzały . Na to bym nie przystanęła . Wódka to normalna rzecz , dla ludzi ...tym bardziej , że podejmuje się gości , ale dlaczego pokazywać to w tv niemieckiej ? Kilka lat temu oburzyłam się na syna PDP , który zaczął coś pieprzyć , że Polacy smolą wódę . Powiedziałam mu wtedy , że więcej osób pijących spotykam w Niemczech , bo piwo  , czy wino to też alkohol a mało ludzi w Polsce ma ogromniaste zapasy w/w w swoich piwniczkach . Zamknął się , bo akcja " dyskusji " odbywała się podczas imprezy rodzinnej i alkohol lał się strumieniami ...niby słabszy a jednak alkohol . Więcej tematu , przynajmniej przy mnie  nie podejmowano ...

Zażyłości , przyjaźnie z rodzinami rozumiem , bo jeśli ktoś jest na szteli długo to oznacza , że jest mu dobrze , że lubią się wzajemnie . Nic bym nie powiedziała , na przywitanie się z synem PDP -go Donaty , bo on chyba zamiejscowy , nie odwiedzający codziennie , ale te powitania z córką , która jest częstym gościem jakoś mnie zniesmaczyły . Obcałowywanie dziadeczka ..mizianie ...to już mnie diabli brali . A sztucznym , zupełnie dla oka kamery było dla mnie to jak facet z Reiseburo wystawił poczęstne na pożegnanie , kiedy wracała do Polski . Z tego obśmiałam się jak norka :szydera:

 

:tak:@Baśka powtarzająca się ,mam takie same odczucia.

A juz te tance ,.. gry i zabawy ludu polskiego :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...