Skocz do zawartości

Warto sie przygladac roznym sztelom!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, kris napisał:

Na początku rodzina ma wymagania, chce opiekunów - supermanów. Takich co jedną ręką karmią, drugą sprzątają, trzecią zmieniają pampersa, a czwartą robią cokolwiek... :d Oczywiście niemiecki perfekt (+dialekty) z manierami, nie palący, nie pijący, mało jedzący...:d A potem nieraz cieszą się, że ktokolwiek zechce przyjechać do ich seniora! A przypadek ciężki, wymagania duże i nieraz takie oferty pojawiają się co miesiąc, albo i częściej i wiszą przez rok...>:(

Na koniec rozmowy dodałam,że jakby jednak rodzina się namyśliła to mają mój numer tel.mogą im podać ale nie wiem czy jeszcze będę zainteresowana:) I dodałam,że bardzo lubię joging:hahaha:

Z tymi rodzinami to tak trochę jak z szukaniem żony czy męża najpierw wymagania ogromne,że cięzko znależć takiego ideała a potem jak latka lecą bierze się co jest:płacz::hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, kris napisał:

Może w końcu trzeba zacząć się tego niemieckiego uczyć?:hahaha:

Ale oni mi nawet szansy nie dali:płacz::hahaha:

A ja nie chce się zchowywać jak ten osioł ze shreka czyli mówić mnie weżcie mnie weżcie bo ja ten jezyk tak wspaniale znam i w ogóle lepszej opiekunki to oni nawet sobie wymarzyc nie moga:hahaha::hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jolantapl. napisał:

Znów oferta nie dla mnie u nas za 1700 euro bo niemiecki chcą dobry:( moze ktos mi pomoze bo już zdesperowana jestem:płacz::hahaha:

Ja bym uderzyła na tą ofertę za 1900 euro,,nie poddawaj się tylko dzwon ,,ten ich dobry niemiecki to jest taki aby się dogadać,,,a ta oferta jest dobra za 1700 euro-bo palić można na zewnątrz:hahaha:  ja nie mogę startować bo już zastartowalam i mam się dobrze,,więc niech inni teraz próbują,,ale bardzo dobrze ,że są takie oferty za takie wysokie wynagrodzenia,,powinno być takich coraz więcej,,i będzie może??? ile jest agencji ,gdzie za to samo miejsce zaproponują 1200 euro,,albo za bardzo bardzo podobne,,,:płacz::hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, jolantapl. napisał:

Pewnie i takie się znajdą co 900 euro będą proponować.:( co ja mogę jak nawet po polsku ze mną rozmawiać nie chcą:hahaha:

to te oferty wystawiają dla picu? chyba tak! jak nawet po polsku nie chcą rozmawiac ,,olac takie agencje ,,poprostu olac,,jest ich już tak dużo,że można przebierac ,,ale dzwonic trzeba aby się gdzieś załapać,,:hahaha: ale  @jolantapl. przecież jesteś klepaczka,,no jak nie chcą rozmawiać,,:płacz: i to polskim klepaniem:płacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Blondi napisał:

to te oferty wystawiają dla picu? chyba tak! jak nawet po polsku nie chcą rozmawiac ,,olac takie agencje ,,poprostu olac,,jest ich już tak dużo,że można przebierac ,,ale dzwonic trzeba aby się gdzieś załapać,,:hahaha: ale  @jolantapl. przecież jesteś klepaczka,,no jak nie chcą rozmawiać,,:płacz: i to polskim klepaniem:płacz:

Sama wiesz jak jest nie raz nawet dodzwonić do tej agencji się nie da:( a jak już się dodzwonisz to na ofercie gdzie napisali dobry niemiecki okazuje się,ze chcą bardzo dobry a ja bajek na dobranoc po niemiecku nie podejmuje się opowiadac:hahaha: i jak widać nie każdy lubi klepać:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Blondi napisał:

Wiem ,że nie odbierają telefonów ,,wiem ,,i to już dla mnie też jest sygnał,ze w razie jakiegokolwiek problemu to się czlowieku nie dodzwonisz,,wtedy już odpuszczam takich,,:hahaha: ale klepać lubię,,ale nie po niemiecku:płacz:

Ale to nie Ty mnie masz zatrudnić tylko agencja :rozpacz::hahaha::love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkurzam sie.... wczoraj przyszla szanowna coreczka dziadkow i przyniosla kose elektryczna, taka w ramach kosiarki.... podlaczyla ladowarke..... i stwierdzila: kosa jest w garazu, jakby Twoj mąż mial zamiar kosic... do koszenia jest malutko, fakt, ale w imie czego? nikt tu sie na ogrodnika nie zatrudnial... popatrzylam tylko na nią i nic nie powiedzialam.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Betty toż to sama przyjemnośc ,,rozebrać się do połowy i po słoneczku polatać z kosiarką,,,,powiedziała ,że jakby miał zamiar kosić,,uśmiechnij się i wez to za zabawę,,razem idzcie pokosic,,jest malutko,,jakas rozrywka będzie,,:love:

Ja wczoraj pozwolilam dziadkowi oglądac tv ,,umówilam się z nim,że jak będę szla spać to przyjdę wyłączyć,,i wszystko było ok! ale moja babcia zauważyła z drugiego pokoju,że tv włączony i szybko na wóżek i do dziadka i wyłączyć mu tv a dziadek na nią fuknął,,,:płacz: pogonił z pokoju swojego,, i dzisiaj babcia mi opowiada ,,co było wczoraj i że oglądał tv i  był wsciekły na nią,,że tv bardzo zle na niego wpływa itd,,:hahaha: śmiesznoty następne,,,mam,,hahahhaha i co dzisiaj dziadzio wykombinuje ze mną? i z tv?zobaczymy:święty:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dla chorej byłoby krepujące gdyby opiekowała sie nią osoba starsza od niej samej. Albo po prostu lubi energię młodych ludzi ? Tylko że w tym wieku ma niewielki wybór, to czas dla męża i dzieci i opiekunów niewielu a jeszcze mniej tych z :serce:.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jolantapl. napisał:

Oferta na opiekunki24 z dzisiaj mnie trochę zastanowiła do pani 48 lat chorej na raka potrzebują opiekunki 20-35 lat czyżby mąż już sobie żony szukał? Sorry może żle myślę ale zastanawiające kto ustalił to kryterium wiekowe?

Na 100 % utaliła rodzina te kryteria,,mówię Ci, za parę lat pójdziemy na bok,,nikt nie chce starocia do opieki:hahaha: nie biorą pod uwage jednego ,,że nie jedna,młoda dziewczyna ,nie nadaje się w ogóle do tego typu pracy,,jadą dziewczyny aby zarobić,,ale nie jedna nigdy nie powinna podejmowac sie tego zajęcia,,ale to już nie mój problem,,piszę tylko moje wnioski z moich obserwacji,,

są też rodziny co nie chcą starocia ,powolnego i zmęczonego,,nie chcą oglądac brzydkich buzi czy grubasów itd, już kiedyś pisaliśmy o tym,, ,,każdy chce mieć w miarę fajną opiekunkę aby się nie wstydzić za nią,,ale mają fotki nasze,,:płacz::hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Może dla chorej byłoby krepujące gdyby opiekowała sie nią osoba starsza od niej samej. Albo po prostu lubi energię młodych ludzi ? Tylko że w tym wieku ma niewielki wybór, to czas dla męża i dzieci i opiekunów niewielu a jeszcze mniej tych z :serce:.

 

Masz kochana dzieci? Jak tak to wyobraż sobie swoje dziecko w wieku 20 lat opiekujące się kobietą umierającą na raka.Dobre :serce: w tym przypadku to za mało jedynie osoba z przygotowaniem zawodowym np,pielęgniarka.Zero wyobrażni ze strony rodziny.Może oni właśnie liczą,że pielęgniarka się zgłosi?Chyba za dużo myślę idę na kawę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, jolantapl. napisał:

Oferta na opiekunki24 z dzisiaj mnie trochę zastanowiła do pani 48 lat chorej na raka potrzebują opiekunki 20-35 lat czyżby mąż już sobie żony szukał? Sorry może żle myślę ale zastanawiające kto ustalił to kryterium wiekowe?

tez nie wiem kto to ustalil... przeciez w tym przypadku im wieksze dosw w opiece tym lepiej dla pacjenta, a osoba w tym wieku? nie chce nikomu umniejszac, ale nie sadze, ze to praca dla tak mlodej osoby... aha, spotkalam sie i to raczej rozumiem, ze zwlaszcza starsze podopieczne nie chcialy miec mlodych opiekunek... ze kryterium wiekowe bylo od 40, czy 45-ciu lat w gore... a tu, gdzie jestem teraz, w Tulln, to najczesciej spotykam opiekunki po 60-tce, juz na polskich emeryturach, wyjezdzajace zeby albo dorobic, albo zarobic, bo emerytury polskie mizerne.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Betty napisał:

tez nie wiem kto to ustalil... przeciez w tym przypadku im wieksze dosw w opiece tym lepiej dla pacjenta, a osoba w tym wieku? nie chce nikomu umniejszac, ale nie sadze, ze to praca dla tak mlodej osoby... aha, spotkalam sie i to raczej rozumiem, ze zwlaszcza starsze podopieczne nie chcialy miec mlodych opiekunek... ze kryterium wiekowe bylo od 40, czy 45-ciu lat w gore... a tu, gdzie jestem teraz, w Tulln, to najczesciej spotykam opiekunki po 60-tce, juz na polskich emeryturach, wyjezdzajace zeby albo dorobic, albo zarobic, bo emerytury polskie mizerne.... 

Moim zdaniem dla tak młodej osoby bez wykształcenia medycznego to mogłoby się skończyć traumą na całe życie.Powariowali wszyscy.I jeszcze jeden ciekawy zapis,że być może będzie możliwość przedłużenia tego kontraktu czyli co ? jeżeli pacjentka do tego czasu nie umrze:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jolantapl. napisał:

Moim zdaniem dla tak młodej osoby bez wykształcenia medycznego to mogłoby się skończyć traumą na całe życie.Powariowali wszyscy.

nic dodac, nic ujac.... powiedzmy sobie otwarcie... my tam nie jezdzimy jako pani/pan do towarzystwa... my tam jezdzimy do czesto gesto najtrudniejszych sytuacji zyciowo-chorobowych.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opieka nad babcia lezaca, sonda bardzo prosta obsluga, domek, pies, kury, paw, badzo ladnie, samochod do dyspozycji, zakupy tylko dla siebie, dobra praca od zaraz do 15 sierpnia. Wynagrodzenie bardzo dobre, Reszta informacji telefonicznie, osoba kontaktowa Mariola - odbiera telefon

 

Oferta z mypolacy.de

Pasi mi to, zwłaszcza ten...paw:płacz::hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...