Skocz do zawartości

Warto sie przygladac roznym sztelom!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Anna.R jestem tak zorganizowana i taka szybka do ogarnięcia wszystkiego,,potrafię dużo zrobić i nieraz nic,udając ,że bardzo robię,,kamufluję się nieraz,,:hahaha: a wszyscy PDP są zadowoleni,,wiez teraz mi nie daj internetu:rozpacz: to by była dla mnie katastrofa,,ale jak mam to okno na swiat-to i praca mi lepiej przebiega,,trochę tu a trochę tam,,,dlatego ja nie mogę miec takiego PDP co by za mną krok w krok,,bo wtedy bym jeszcze PDP wciągnela  w portal randkowy -bym nie miała innego wyjscia,,aby pobawić się w sieci-hahhaha teraz odpoczywam u siebie,,bo gorąco jest przeokrutnie,,ale posciel zmieniłam dziadkom,,pranie się robi,,zaraz zerwę trochę truskawek i im zaniosę ,,trochę arbuza i znowu spokój dla mnie,,nie muszę ich zabawiać-to jest super,,:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się doczekałam,,,pieczenia ciasta:hahaha: babcia się mnie pyta ,czy upiekę ciasto teraz na święta,,czemu nie! ale ten piekarnik:rozpacz: takiego syfu ja nie widziałam jeszcze,,w tej szufladzie na dole to tylko szczura brakuje,,jak otworzyłam ,to się przeraziłam,,a teraz mam piec w tym piekarniku:rozpacz: tragedia,,przecież ja muszę tam szorować i gruz wywieśc stamtąd,,,zrobię zdjęcie tego, bo nikt nie uwierzy ,że tak jest,,,znowu się pytam,,gdzie były opiekunki i jak gotowały? wiadomo,że nikt z dziadków nie pojdzie sprzątać,bo nie mają obydwoje na to siły,są za bardzo schorowani,,ale zdrowe baby? co tu były?ja jestem tylko na zastępstwo,,ale jakbym miala tu wracać to bym trochę poczysciła w tej kuchni,,przecież tego się nie robi codziennie,,a brud taki,że nożem  tutaj zdzieram grubą warstwę,,to widac gołym okiem,,a jak co do czego,,to każda opiekunka jest bardzo wrażliwa na brud,,strasznie dba o czystośc itd,także znowu trafilo mi się na syfilek mały,,:rozpacz:czy ja musze zawsze sprzątać po kims? czemu na mnie to trafia,,muszę wyczyscic ten piekarnik bo będę ciasto w nim piec,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłam dzisiaj cud ,,namówilam moją babcię aby zeszla po 5 schodkach ,że ja jej pomogę aby posiedziała sobie razem z dziadkiem na zewnątrz,,zgodziła się ,zeszła super i pokonała strach ,ale jej gratulowałam:hahaha: a potem przy kolacji jeszcze mi dziękowała,ze jej tak stanowczo powiedziałam aby zeszła i ona zeszła,,,bo jak widzę jak ona na wózku siedzi przy otwartych drzwiach i patrzy co się dzieje na zewnątrz  i tak przez 2 godz, to trochę szkoda mi się jej zrobiło,,więc babcię pogoniłam ,,:hahaha:  tak malutko a ile radości w oczach ,,wiem ,że jutro i pojutrze jak będzie tylko ciepło,,teraz dwoje będe sprowadzac na zewnątrz przed dom i niech sobie gaworzą,,dwa ptaszątka:hahaha:

Przez dłuższy czas ,,babcia w ogóle nie wychodziła , ma lęk i strach w ogóle przed chodzeniem,,także taki wyczyn to super wyczyn:love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brud,brud,brud jak piszę Blondi,gdzie były wcześniejsze opiekunki?Może posprzątały coś innego,a na to już czasu nie starczyło po prostu?Tak brudnego,zaniedbanego domu w jakim ja jestem jeszcze w Niemczech nie spotkałam,zmienniczka moja odgruzowała trochę kuchnie,kawał dobrej roboty wykonała.Babcia z demencją przez 5 lat nie prała nawet,za to chodziła na zakupy 5 razy dziennie i znosiła wszystko do domu,do piwnicy nie szło wejśc ,wszedzie mnstwo przeterminowanego jedzenia ,nawet z 2000 ! roku,a ruszyc nic wolno,sprzątanie domu po kryjomu,bo babci sie nie podoba nawet,że wchodzisz do jej sypialni,a ja jestem już tez zmeczona po prostu opieką nad babcią,której nie można zostawić na chwilę samej,albo ucieka do sklepu,albo gotuje-druga ulubiona pasja babci czyli zupa ze wszystkim włacznie z chipsami i nie wyłaczone palniki,zostawiam babcie ide zmienic jej posciel i juz czuje ,ze przypala sie jakies jedzenie i trzeba biec na doł.O 1 w nocy gotowanie babci na szczescie sporadyczne,przychodzi syn  to my wtedy sprzątamy i po kryjomu sortujemy,wyrzucamy,szorujemy lub pracujemy w ogrodzie.Minie z rok zanim opiekunkom uda się doprowadzić dom do mieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z takim brudem nie jestem sama,:płacz:,ja o piwnicach to nawet nie wspominam,bo one już w ogóle mnie nie interesują,jest rodzina to niech sprząta,,U mnie kuchnia musi być czysta,,pokoje  gdzie przebywają PDP i łazienki,,a reszta mało kiedy mnie interesuje,,,

No właśnie,to jest pytanie, co robią opiekunki ,,lecą na pogaduszki? Ja już nie wytrzymałam napięcia i się zaczęłam podpytywac dziadków ,,od kiedy są tu opiekunki ,,bo wszystko przeraża,,jak widzę ten syf,,ale co! są brudasy i tyle,nic na to się nie poradzi,,trzeba w takich miejscach jak pisze  @jolantapl. zachasać rękawy i poszedł sprzątać,,bo inaczej ciasta nie będzie:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to  juz zrozumieliscie moje okreslenie ze " jedni przjezdzaja do pracy / robia to co nalezy do  obowiazkow../ a inni przyjezdzaja .. na urlop i tylko kasuja wyplate/ bez znaczenia prywatnie czy przez agencje/ i   sa jeszcze bardzo zdziwieni  ze nie ma powrotu na dana stele..Ciekawa jestem czy chociaz swoj  pokoj zostawiaja czysty dla zmienniczki nie wspomne o lazience i WC.A tak  z ciekawosci to jak maja w domu!!??.No chyba ze na zjazdach  maja  gosposie w domu co wszystko robi bo "pani zmeczona " i  paznokcie zniszczy [ ..al  kase zarobila]  :d.:hahaha:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anna.R ja też czuję się jak na urlopie:hahaha: paznokcie mam zrobione i codziennie makijaż i co tam jeszcze -eleganckie ubranie ,,i kasuję sporo za ten mój trud. Ale urlop -wczasy to jedno a praca związana z urlopem to drugie,,można wspaniale połączyć to wszystko,,Więc zachasam co trzeba i do roboty,,pucen pucen,,:hahaha: porządek musi być, No jak sobie przypomnę ten piekarnik to mnie ,aż rzuca,,, jeszcze co zawsze sprawdzam ? to okap nad kuchenką-jest w stanie:rozpacz: tylko płakac,,smród tłuszczu,,

kiedyś pozbylam się w jednym z domów smrodu ,starego smrodu i moja zmienniczka byla w szoku jak wróciła,,bo poczuła zapachy i dziękowała i dziękowała i pytała jak ja to zrobiłam,,i to samo mnie tutaj spotkało i też już walczę z tym,,mnie chcą spowrotem na stelle ale ja nie chcę,,bo jestem fruwakiem jak narazie,zakotwiczę gdzieś na dłużej jak będzie mi naprawdę fajnie,,,wszędzie jest fajnie dla mnie ,,ale nie chcę tej monotonni ,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Anna.R napisał:

to  juz zrozumieliscie moje okreslenie ze " jedni przjezdzaja do pracy / robia to co nalezy do  obowiazkow../ a inni przyjezdzaja .. na urlop i tylko kasuja wyplate/ bez znaczenia prywatnie czy przez agencje/ i   sa jeszcze bardzo zdziwieni  ze nie ma powrotu na dana stele..Ciekawa jestem czy chociaz swoj  pokoj zostawiaja czysty dla zmienniczki nie wspomne o lazience i WC.A tak  z ciekawosci to jak maja w domu!!??.No chyba ze na zjazdach  maja  gosposie w domu co wszystko robi bo "pani zmeczona " i  paznokcie zniszczy [ ..al  kase zarobila]  :d.:hahaha:.

@Anna.R odpowiedz jest prosta: jak jestes normalna to i w domu masz posprzatane i u podopiecznych tez... a jak ktos jest niechluj, jak opisujesz to wszedzie ma syf i w domu i w domu pdp... niestety.... bo niektore rzeczy robi sie w kwestii sprzatania dosc automatycznie.... to musi sie miec we krwi.... tylko kuzwa, dlaczego ja zawsze trafie na jakies miejsce po takich brudasach syfiarskich? jak pytalam, bo poznalam przypadkiem kogos, kto byl na moim miejscu, gdzie teraz jestem, kilka miesiecy... 4 razy przyjezdzal i pytam: jak ty zylas w takim syfie... to uslyszalam: ja tam bylam sama, a nie w parze jak ty... kuzwa, dziadki przesypiaja 3/4 dnia, spia wieczorem o 20 do 10 rano... nawet tam gdzie mieszkalas tyle miesiecy firany nie wypralas, dywanu nie odkurzylas? ludzie, co jest z Wami? narobilam sie jak durna, wiem, ale bede tu pracowac na stale i nie robie tego dla nikogo, tylko dla siebie zeby nie mieszkac w syfie !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówimy tutaj o jakims kurzu tylko o kilkuletnim syfie,,brudzie ,który trzeba nożem zdzierać,,

Ostatnio czytałam wpis faceta poszukującego żony i co napisał? szukam kobiety dbającej o higienę-hahahha chyba nieraz trafila mu się śmierdząca i brudna-a fujj ,,obrzydzenia dostaję,,że taka brudaska to jest wtedy wszędzie ,,nie myją się też,bo po co,,brudne ciuchy ubierze ,bo po co dla dziadków ładnie wyglądac,,itd i tak potem też jest w calym domu,,syfi malaria,,,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest że okap i piekarnik zawsze są nie ten-tego....

Poprzednio wypucowałam ruszt do piekarnika, nawet się nie spodziewałam że tak pięknie się doczyści bo wyglądał na mocno wiekowy, ale się uparłam i po dwóch godzinkach doczyściłam. Każdy ma swojego bzika, moim są podłogi. Muszą być czyste i codziennie myte. Inaczej mam wrażenie że zawsze jest brudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kto ma wrodzonego bzika na punkcie czystości to wszystko zauważy,,ja nie jestem pedantką ,nieraz coś co zauważę zrobię w innym czasie ,,ale wrażliwa jestem na brud,,i na smalec ,taki lepiący się,,mnie przeraża jak można robić w takim brudzie,,gotowac ,itd, nie dziwię się ,że większośc PDP wygania opiekunki z kuchni i starają się jeszcze w miarę swoich możliwości sami gotować,,bo widzą brudasa i od razu wyobrażają sobie co w tym garnku musi być,,, ja zaraz idę do swoich garnków,,do swojej kuchni,,robić rewolucje kuchenne,,muszę:płacz: 

kupiłam wczoraj krem do tortów ,,śmietanko-serowy-nie jestem pewna co tam jest w srodku,,muszę zaraz rozszyfrować te opakowanie,,bo może i ciasto tam mam,,będę piekla biszkopta z kremem,,a co wyjdzie? nie moja kuchnia i nie mój piekarnik i trochę będe ryzykowac,,jak zawsze -jestem ryzykant,,,hahhahha 

Od rana ponarzekałyśmy na ten nasz los na stellach a teraz do roboty aby to zmienic na lepsze ,,zapomnieć o brudzie i oddychac świeżoscią i czystością,,:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiekunka do Pani

 

Wynagrodzenie: 800 € netto + zwrot kosztów podróży

Termin: od 07.07.2017 (na 16 dni)

 

 

 

 

 

Informacje o ofercie:

 

Do opieki kobieta 91 lat, jest po wylewie, prawostronny paraliż, ma odleżyny (opatrywanie ran przez pflegedinst), leżąca, pampersy, sonda do odżywiania(zajmuje się tym pflegedienst), mieszka sama w mieszkaniu 3 pokojowym.

 

Wymagania:

 

Wymagana dobra znajomość języka niemieckiego

 

Gwarantujemy:

 

• legalną i bezpieczną pracę na terenie Niemiec i pozostałych krajów UE,

• atrakcyjne wynagrodzenie ustalane indywidualnie do każdej umowy (900-1500€),

• składki ZUS odprowadzane od średniej krajowej,

• zwrot kosztów podróży,

• kartę ubezpieczenia zdrowotnego EKUZ i formularz A1,

• stały kontakt z koordynatorem w okresie trwania umowy,

• możliwość wyjazdu na miesiąc, dwa lub trzy miesiące.haha,też to czytam ..

 

też to widzę,haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super oferty ale za wysokie progi dla mnie no chyba ,że kogoś o przysługę poproszę:płacz::hahaha:

6 minut temu, Blondi napisał:

Ale fajne oferty na 8 dni na 16 dni,,krótkie turnusy urlopowe:hahaha: rzadko się takie trafiają ,,ale trafiają,,no tyle dni to każdy wytrzyma,,chodzby nawet z diabłem:płacz:

Albo z czarownicą:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 2.06.2017 at 13:42, Blondi napisał:

No i się doczekałam,,,pieczenia ciasta:hahaha: babcia się mnie pyta ,czy upiekę ciasto teraz na święta,,czemu nie! ale ten piekarnik:rozpacz: takiego syfu ja nie widziałam jeszcze,,w tej szufladzie na dole to tylko szczura brakuje,,jak otworzyłam ,to się przeraziłam,,a teraz mam piec w tym piekarniku:rozpacz: tragedia,,przecież ja muszę tam szorować i gruz wywieśc stamtąd,,,zrobię zdjęcie tego, bo nikt nie uwierzy ,że tak jest,,,znowu się pytam,,gdzie były opiekunki i jak gotowały? wiadomo,że nikt z dziadków nie pojdzie sprzątać,bo nie mają obydwoje na to siły,są za bardzo schorowani,,ale zdrowe baby? co tu były?ja jestem tylko na zastępstwo,,ale jakbym miala tu wracać to bym trochę poczysciła w tej kuchni,,przecież tego się nie robi codziennie,,a brud taki,że nożem  tutaj zdzieram grubą warstwę,,to widac gołym okiem,,a jak co do czego,,to każda opiekunka jest bardzo wrażliwa na brud,,strasznie dba o czystośc itd,także znowu trafilo mi się na syfilek mały,,:rozpacz:czy ja musze zawsze sprzątać po kims? czemu na mnie to trafia,,muszę wyczyscic ten piekarnik bo będę ciasto w nim piec,,

Ja na przedostatniej Stelli byłam na zastępstwie dziewczyny,która jest tam na stałe. Jak weszłam do domu,to się przeraziłam brudem i syfem,pytam się tej opiekunki,dlaczego taki syf? odpowiedziała,ze jest opiekunką a nie PUTZFRAU !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jolantapl. napisał:

Spróbowałam:hahaha: nawet słuchać mnie za bardzo nie chcieli nie udało mi się ich przekonac:hahaha: moze komus innemu się uda:)

Na początku rodzina ma wymagania, chce opiekunów - supermanów. Takich co jedną ręką karmią, drugą sprzątają, trzecią zmieniają pampersa, a czwartą robią cokolwiek... :d Oczywiście niemiecki perfekt (+dialekty) z manierami, nie palący, nie pijący, mało jedzący...:d A potem nieraz cieszą się, że ktokolwiek zechce przyjechać do ich seniora! A przypadek ciężki, wymagania duże i nieraz takie oferty pojawiają się co miesiąc, albo i częściej i wiszą przez rok...>:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...