Skocz do zawartości

Warto sie przygladac roznym sztelom!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

I na naszym forum taka oferta:

Opiekunka do małżeństwa

Wynagrodzenie: 1100 € netto miesięcznie + 150 EUR zw. kosztów podróży
Miejsce pracy: Wiesbaden
Termin: od 16.12.2016 do 04.01.2017 

Do opieki kobieta 92 lata, po wylewie, cukrzyca, leżąca, cewnik, mężczyzna 91 lat, nadciśnienie, problemy z sercem. Do kobiety przychodzi 2 razy dziennie a do mężczyzna raz Pflegedienst.

Wymagana dobra znajomość języka niemieckiego.

Niecałe 3 tygodnie, 2 dziadków, bez żadnej premii świątecznej>:( Aplikujcie szybko, bo to się już nie powtórzy...:p

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a dziś widzę, że faktycznie bliżej Świąt lepsze oferty - nawet bez oczywistego w tym okresie targowania się.

Jedna agencja od razu 1600 euro daje za jedną staruszkę w Stuttgarcie

Cytuję:

Poszukujemy osoby do opieki nad panią 93 l. w Stuttgarcie. Podopieczna jest mobilna. Podpiera się laseczką.

W domu podopiecznej jest również dostępny rollator. Bardzo lubi spacery. Do podopiecznej przychodzi Pflegedienst (kąpiele, leki). Podopieczna wymaga jedynie pomocy przy ubieraniu.

Opiekunka ma do dyspozycji swój pokój wyposażony w nowe meble i internet. Wymagamy dobrej/bardzo dobrej znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia w opiece nad osobami starszymi. Oferujemy 1400 euro miesięcznie netto oraz dodatek świąteczny w kwocie 200 euro netto , zwrot kosztów podróży, zatrudnienie na warunkach niemieckich

Jeszcze dodam, że powyższa oferta jest na 5 tygodni dokładnie, od 12 grudnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Serenity 93 lata,,mobilna i chyba bardzo gadatliwa jak potrzebny bardzo dobry jężyk niemiecki,,ale wynagrodzenie też bardzo dobre,,,ale te wszystkie ogłoszenia to podpucha ,,,ciekawa jetem jednego,,czy ktoś przeczytał ogłoszenie czy tutaj czy w internecie i aplikował na tą ofertę i faktycznie wyjechał na tą aplikowaną ofertę? czy to jest autentyczne czy tak jak piszę ,,podpucha a co do czego oferują całkiem inne oferty,, dziewczyny ktoś wyjechał na ofertę którą sobie wyszukał w internecie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi tak, moja obecna oferta była w Internecie i to długo dość, bo do pary, demencja i transfer.

     A dlaczego miałyby to być podpuchy ? Aż tak znakomite te oferty nie są przecież.

      Myślę raczej, że to opiekunki za rzadko zmieniają i sztele i agencje,

a jeśli już naprawdę się nie da dalej ujechać -  to za mało szukają i za mało przebierają i ...biorą pierwszą rzecz, która ewentualnie jest możliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Serenity miałam wrażenie i mam ,że większośc to już dawno z tych ofert zajęta,,no ale jak Ty masz pracę z oferty  internetu to znaczy  ,że  jest nadzieja na daną ofertę wybraną jechać,,,

dla mnie nieraz to podpucha aby przyciągnąc opiekunów ,,nie jedna jest fajna oferta i dobrze płatna ale co do czego to same wiemy ,ze słyszy się ,już nie aktualne itd,

nie ma co się dziwić dziewczynom co zaczynają ,że idą na pierwszą proponowaną stelę,,chcą jak najszybciej zacząc tą pracę,,a potem jak będzie mądra jedna z drugą to w każdej chwili może zmienic sobie na lepsze coś,,jest już wtedy mądrzejsza i wie czego chce,,no nie wszystkie są takie gramotne ,,nie wszystkie,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi to jednak można sprawdzić, ale trzeba wiedzieć

czego się chce konkretnie i na taką ofertę czyhać.

Załóżmy, że chcesz minimum 1400 i znasz b.dobrze niemiecki, jesteś dość silną osobą plus nie boisz się różnych wyzwań - ofertę znajdziesz - zwłaszcza przed Świętami, a nawet niekoniecznie w Internecie, bo i agencja określona może Ci coś szukać.

     Ale co jest dobrą a co złą ofertą tego jednak agencje nie wiedzą.

Zresztą, jak sama piszesz - i słusznie - czasem możemy ze złej szteli zrobić dobrą albo..odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak się zastanawiam, że @Blondi może mieć rację, że naprawdę dobre oferty są nieaktualne, ale

myślę, że i tak warto -

a nawet trzeba czytać ogłoszenia o różnych stelach,

bo dają nam pojęcie o tym jakie różne agencje są.

Dziś np czytam takie ogłoszenie i sporo mi to mówi o agencji

- jak podchodzą do opiekunek.

 

Podopieczna, 76lat, 65kg, 168cm

(...)

Start: od zaraz z możliwością zjazdu na święta

Dolegliwości:

- postępująca demencja

- zaburzenia rytmu serca

- inkontynencja

- korzysta z pieluchomajtek

- zaburzenia mowy

- dobrze widzi i słyszy

- pani jest osobą głównie leżącą

- potrzebuje pomocy podczas transferu

- porusza się z pomocą opiekunki, stawia małe kroki

- należy asystować, ponieważ może się przewrócić

- pani przesypia noce

Pani mieszka w domu jednorodzinnym. Osobą do kontaktu jest córka, która mieszka w tym samym domu. Córka będzie kąpała starszą panią, opiekunka nie musi tego robić.

W domu jest mąż starszej pani, który jest osobą ciężko chorą, przyjeżdża do niego pomoc paliatywna.

( podkreślenie moje )

Obowiązki:

- prowadzenie domu

- gotowanie

- robienie zakupów

- pranie / prasowanie

Oferujemy:

- oddzielny pokój

- internet do dyspozycji u córki   (!!!)

- zakup biletów

Dalej pisze, że język komunikatywny  i o wynagrodzeniu... nic...nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 6.08.2016 at 20:07, a.....1 napisał:

ale są tutaj Agencje co to robią ,tylko ,no właśnie na warunkach niemieckich.Mam na mysli ubezpieczenia.

Na czym polegają te "niemieckie warunki"? Jak sprawdzic czy rzeczywiscie agencja odprowadza składki?

Niemieckie warunki ale pewnie w pl do lekarza nie bede mogła pójsc, a co w razie dłuzszego chorobowego (wypadek, operacja)?

Oświećcie mnie. Proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@myszkamiki na mniemieckich zasadach to znam dwie możliwośći ;

albo umowa bezpośrednia z rodziną i wtedy istotnie dużo ubezpieczeń: zdrowotne i emerytalne, ale trudno coś z tego wyciągnąć w praktyce

albo praca na Gewerbę i wtedy może być tylko zdrowotne opłacane.

        Ostatnie jest dobrym rozwiązaniem jedynie dla emerytek.

Temat był już mocno nicowany przez nas na forum : opinie podzielone.

       Ja sama wybieram dalsze ubezpieczenie w Polsce, bo ważna jest przecież ciągłość : trzeba mieć ileś tam lat opłaconych, żeby dostać rentę czy emeryturę, a więc nie przerwę sobie ciągłości w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Serenity napisał:

@myszkamiki na mniemieckich zasadach to znam dwie możliwośći ;

albo umowa bezpośrednia z rodziną i wtedy istotnie dużo ubezpieczeń: zdrowotne i emerytalne, ale trudno coś z tego wyciągnąć w praktyce

albo praca na Gewerbę i wtedy może być tylko zdrowotne opłacane.

        Ostatnie jest dobrym rozwiązaniem jedynie dla emerytek.

Temat był już mocno nicowany przez nas na forum : opinie podzielone.

       Ja sama wybieram dalsze ubezpieczenie w Polsce, bo ważna jest przecież ciągłość : trzeba mieć ileś tam lat opłaconych, żeby dostać rentę czy emeryturę, a więc nie przerwę sobie ciągłości w kraju.

Mi chodzi o nasze polskie agencje ktore zatrudniaja na niemieckich warunkach. Każa zakładac opiekunce gewerbe? Zielona jestem w tym temacie a coraz czesciej zdarzają sie takie oferty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną z tych firm znam, tę z pierwszego filmiku. Jej właścicielką jest Polka,pani Renata, która przedtem była opiekunką i pracowała tak jak my. Niestety ta firma, w szczególności jej właścicielka ma głównie złe opinie, tak naprawdę nie słyszałam nic dobrego na jej temat.

Jeszcze pamiętam jej występ w tv niemieckiej, chyba 1,5 roku temu, mówiła, że polskie opiekunki otrzymują od firmy bardzo dobre wynagrodzenie w wysokości 800, nawet 900 euro (!) i jest to bardzo duża kwota, której nigdy nie wypracują w Polsce. Ponadto twierdziła, że zwrot kosztów podróży nie musi być wypłacany przez rodzinę i wynika wyłącznie z jej dobrej woli: mogą, ale nie muszą!!!

Na jednym z filmików, które reklamowały jej firmę w rozmowie z niemiecką rodziną, swoim klientem, pani Renata twierdziła, że opiekunka, która wspólnie ogląda TV ze swoim PDP...nie pracuje, tylko siedzi i przecież nic nie robi!!!:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Florcia tak , już reklamy tych firm z 24 są oburzające i łatwo się domyślić jakie to ma skutki dla opiekunek  tam pracujących: np to podkreślanie tej nędzy w Polsce to zachęca do większego wyzysku.

Ach, stres to dla mnie nawet oglądać te reklamy. I to w kraju z największymi tradycjami walki o godne prawa pracowników i dobrą organizację pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych firmach w nazwie 24 pracuje przecież bardzo dużo ludzi i nie jedna i jeden jest zadowolony ,,także nie można skreślac wszystkich firm ,,,,że są nie dobre czy złe, jest jedna co ma starganą opinię ale wszyscy wiemy co to za jedna ,,,i omijamy ją szerokim łukiem,,,ale i w tej złej też pracuje dużo ludzi,,,i też większości podoba się współpraca z tą firmą,,,wiemy,też ,że wszystko zależy od miejsca gdzie pracujemy,,,od steli ,od oferty,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w nazwie firmy jest 24, to oznacza, że jesteśmy z PDP 24 poprzez fakt, że u niej śpimy i u niej się żywimy i w konsekwencji jesteśmy obecni całą dobę. Nie zwracałam uwagi i nie zwracam na to, czy firm ma w nazwie 24 czy nie ma, bo to jest bez znaczenia i nie ma wpływu na naszą pracę. I tak przebywamy w domu PDP 24 h, czy firma ma 24 w nazwie, czy nie ma.

6 godzin temu, Serenity napisał:

np to podkreślanie tej nędzy w Polsce to zachęca do większego wyzysku.

Serenity, tak mówiła pani Renata, która jest Polką, czyli wszystko jasne, nie trzeba komentarza. Czy zachęca w ten sposób, tego nie wiem. Jeżeli PDP czy rodzina mają taką naturę to będą wyzyskiwać bez względu na to, co kto mówi i niekoniecznie jest tak tylko w Niemczech, w innych krajach również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, że zachęca bo chodzi jej o wybór właśnie jej firmy bo to jest kasa, a jaka dla właścicieli takich Ag.pracy, to wiemy. To jest rynek usług a my opiekunki jesteśmy częścią składową. Potem już nikogo nie interesuje co się dzieje z nami w domu pdp. My swoją postawą i wiedzą mamy spowalniać zapędy naszych pdp do pracy ponad nasze siły. Wiem, mądra jestem bo nie mam kredytów , długów i zawsze powiem NIE! I sobie zjadę, poszukam innej rodziny lub firmy, która mi tą pracę wcześniej lub później poszuka. Ale dziewczyny, też musimy siebie szanować bo przecież nasze rodziny chcą nas mieć  zdrowe i zrównoważone psychicznie.:serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wy z "opiekunowa" jak to nazywa @Łukasz też w takiej schylonej, aby nie powiedzieć służalczej pozycji ( jak to widać u bohaterki reportażu, na pierwszym filmie) coś robicie?

Jeżeli w nazwie jest 24 i pozycja w pół zgięta, to wiadomo, że będą nas w DE traktować  jak służące i niewolnice.

Wszystko to dobra reklama dla firm nas zatrudniających. 

A dla nas " wilcza przysługa", chociaż będziemy zatrudniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...