Skocz do zawartości

Warto sie przygladac roznym sztelom!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj na ściance ukazała się oferta firmy @PonaCare:

SUPER OFERTA DLA OPIEKUNKI DO MAŁŻEŃSTWA DO NIEMIEC. Podkreślenie super oferta to moje.

Nie dyskutuję ile płacą za taką ofertę, bo każdy rozumny opiekun to widzi.>:( Dwie osoby, i ile obowiązków i jakie. Terapia przeciwodleżynowa - na tym się jednak trochę trzeba się znać. I na bank trzeba co najmniej 2 razy wstać w nocy by zmienić pozycję. Zaniedbasz, to masz przerąbaną sztelę. I nie wiadomo w jakim jest stanie, bo może nie będzie już czego ratować. I pytam paniusie z @PonaCare. Od kiedy opiekunka zmienia cewnik? Dlaczego zmuszacie opiekunów do łamania prawa?>:( Co z tego, że jest internet, kiedy opiekun nie będzie miał ani chwili wolnej... 

ogłoszenie - f7edac1761f58f4f1a3498302aae1561.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kris myślisz, że dostaniesz odpowiedź:szok:

".... oj naiwny, naiwny..." 

A może należałoby takie ogłoszenia "pokazać" odpowiednim instytucjom. Tylko jakim? To jest zmuszanie potencjalnego zleceniobiorcę do łamania prawa. Czas najwyższy skończyć z tym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BabaJagusia Dlaczego zmuszanie?Zleceniobiorca ,jak sama nazwa wskazuje bierze dane zlecenie albo nie,podpisuje umowę albo nie.Jak zleceniobiorca nie zna swoich praw i zakresu obowiązków w odniesieniu do zlecenia to jego problem.Zgłosić można,do PIP,do PUP,ZUS,US- czy przyjmą takie zgłoszenie to insza inszość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minut temu, BabaJagusia napisał:

is myślisz, że dostaniesz odpowiedź:szok:

Nie oczekuję  żadnej odpowiedzi.;)

 

10 minut temu, foczka63 napisał:

Jak zleceniobiorca nie zna swoich praw i zakresu obowiązków w odniesieniu do zlecenia to jego problem.

Nie, @foczka63, to nie jest tak!>:( Co prawda, nieznajomość prawa szkodzi, ale trudno wymagać od prostego opiekuna by znał prawa Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Anglii, czy innego kraju w którym pracujemy. Przyjmujemy, że zleceniodawca jako bardziej kumaty w prawie działa w dobrej wierze. A tu tego zabrakło! I myślicie ile oni kasują za 2 osoby w takim stanie? Chyba rodzinie zabrakło pieniędzy na służby medyczne.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, INEZ napisał:

Mnie zainteresowała i to bardzo :haha:oferta do bardzo inteligentnej pani. Nie mogę tego przebolec, że takie oferty pojawiają się jak ja już przyjmę inna ofertę. Jestem zdania, że opiekun z podopiecznym muszą się w pewnym stopniu uzupełniać :haha:

W sensie, że przeciwieństwa się przyciągają? Czy może znów czegoś nie zrozumiałem?

Dzień dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 17.07.2019 at 09:58, kris napisał:

Dzisiaj na ściance ukazała się oferta firmy @PonaCare:

SUPER OFERTA DLA OPIEKUNKI DO MAŁŻEŃSTWA DO NIEMIEC. Podkreślenie super oferta to moje.

Oferta dalej wisi, ale pozytywne jest to, że usunęli z oferty wymianę cewnika.:p Dobre i to, więc chyba warto pisać!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kris Usunęli ,ale to nie znaczy sie się na miejscu nie okaże ,że jednak jest!Agencje nie mają ŻADNYCH info o szteli.O moejej napisali zupełnie co innego niż w rzeczywistości jest.Przecież tegonikt nie sprawdza,bazują na przekazie rodziny w 99,9%.Weryfikacji tez zero.A potem jedziesz i niespdzianka za niespodzianką:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, kris napisał:

Ale jak tego nie będzie w umowie to mogą się .....;)

Mogą się .....:haha:Tylko nie wiadomo , czy agencja nie usunęła tego z ogłoszenia " zapodanego tutaj " a rzeczywistość okaże się bardziej brutalna i będzie wciskanie kitu , że to nic trudnego , że przecież tam na miejscu pani/ panu pokażą , nauczą , bo ....to taka miła , pomocna rodzina , czy inny opiekun prawny . To jedno a drugie : czasem w tych ogłoszeniach są wstawiane jakieś głupoty wynikające z nieporozumienia samych koordynatorów . Nie zapomnę jak jako świeżynka przejeżdżałam pociągiem   ze szteli " gehenny "  bezpośrednio na inną , na której zakotwiczyłam na 2.5 roku ...z przerwami urlopowymi . Tam Babciunia miała mieć stomię , ale tylko miała mieć . Wtedy powiedziano mi , że będę MUSIAŁA wymieniać woreczki , ale rodzina Babciuni mi wszystko pokaże , bo to w sumie może i śmierdząca robota , ale nie żadna sztuka ....nieinternetowa wtedy byłam ! Na miejscu zrobiono wielkie oczy jak zapytałam o wymianę tych woreczków , że nie umiem itd. Babciunia nie miała żadnej stomii , tylko mąż , który po iluś tam dniach wrócił z pooperacyjnej rekonwalescencji w Heimie (rodzina myślała , że nie wróci , ale dziad wziął  się zaparł i żył jeszcze 8 miesięcy :d) i to on miał woreczek , ale ....z uryną . Wymieniały mu cewnik " służby specjalne "  :haha:Żeby było śmieszniej to podczas każdej nadchodzącej wymianie opiekunek prostowałam , że Babciunia nie ma żadnej stomii ( nawet  jak Dziadeczek już nie żył ) a i tak opiekunki , które przyjeżdżały na zmianę w pierwszych słowach pytały mnie o te stomijne wymiany woreczków . Takie małe niedopatrzenie w agencji , które ciągnęło się jak smród po gaciach przez 2.5 roku :d

Edytowane przez Baśka powtarzająca się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tomas1965 napisał:

@Baśka powtarzająca się Ty po prostu przez 2,5 roku tego woreczka nie zauważyłaś. Agencja wie lepiej!

Musi tak :haha:

Pamiętam ( wielu z nas pewnie też ) jak na innym forumowym adresie agenturka ....bo inaczej nazwać nie można ...wstawiła ogłoszenie , że opiekunka ma być silna , bo jest z bodajże drugiego piętra znoszenie PDP z wózkiem . Spacery , wyjazdy obowiązkowe ....znaczy się codzienne :haha:Agenturka od nas , forumowiczów po doopie dostała , ale pyszczata bardzo szefowa (? ) była i odszczekiwała się na każdy post . Oj ...działo się wtedy xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, BabaJagusia napisał:

@Baśka powtarzająca się opowiedz jak to z tą pyskującą przekupą było

Dokładnie nie pamiętam , ale odszczekiwała się strasznie . Próbowała nam wmawiać , że nie nadajemy się na opiekunów . Cyrki były ...Myśmy wtedy pisali , że z samym rollstuhlem zejście z drugiego ( trzeciego ? ) piętra jest awykonalne , ale babsko uparło się , że to żadna sztuka a my nieprofesjonalni jesteśmy . Pyskówa była jak się patrzy....chyba ze dwa dni akcja leciała  :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Dokładnie nie pamiętam , ale odszczekiwała się strasznie . Próbowała nam wmawiać , że nie nadajemy się na opiekunów . Cyrki były ...Myśmy wtedy pisali , że z samym rollstuhlem zejście z drugiego ( trzeciego ? ) piętra jest awykonalne , ale babsko uparło się , że to żadna sztuka a my nieprofesjonalni jesteśmy . Pyskówa była jak się patrzy....chyba ze dwa dni akcja leciała  :haha:

To było też na naszym forum! Jakoś nie mogę znaleźć, może @Moderator to wykasował, bo padały baaardzo niecenzuralne słowa.  Agentka była bodajże ze Śląska. Mówiła że ona ma nasze uwagi w ciemnej dziurze i takie tam. Więcej by zyskała, gdyby w ogóle się nie odzywała, ale nie, trzeba rozpuścić japę.:p Opiekunowie dotarli do jej firmy, sprawdzili jakie prowadziła przedtem (i upadły). I to ją naprawdę rozwścieczyło.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...