Skocz do zawartości

Nadzy wśród wilków--film deutschland


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

moi drodzy ,polecem obejrzeć film Nadzy wśród wilków-prodk. niemieckiej,  jest to dramat wojenny .Jak na niemiecką produkcje  jest dobrze oddany i całkiem bezstronnie.Po obejrzeniu tego filmu zaraz nacisneła mi się myśl sytuacji w Polsce i na świecie.Do czego doprowadził fanatyzm i nienawidzenie ludzi?Film pokazuje dramat jednej strony i drugiej (niemieckiej)kiedy to Hitler przegrywa wojnę.Pokazuje ,że kazda ze stron kochała życie i potrafiła zrobić wszystko by tylko przeżyć.,ale niektórzy mieli granice,nie przedkładali miłości swojego życia nad poszanowaniem życia drugiego.Faszyści ,chociaż podczas działań wojennych mordowali z zimną krwią  ,w obliczu  utraty swojego życia bronili się ,nie chcieli zginąć.(owszem były wyjątki)Obecna polityku Rządu zmierza do konfrontacji z społeczeństwem(tym normalnym).Czy człowiek potrafi wyciągnąć lekcje z historii ,chyba nie ,cała egzystencja człowieka tu na Ziemi to potwierdza.Zachowuje się nieraz gorzej jak zwierze ,które przecież nie ma rozumu i zasad moralnych.Muszę zaznaczyć ,że wiekszości byli to ludzie wierzący-katolicy,ewangelicy itd.Jak Kościół wychował i wychowuje swoje "owieczki"?Nie sztuką w murach kościelnych  sobie przekazywać Znak Pokoju ,ale w tedy kiedy zgrzyta,tego nie nauczyli przywódcy kościelni swoich wiernych.i to jest smutne.Proces ten trwa do dzisiaj..Dlatego całą odpowiedzialnością za to co się dzieje nie tylko w Polsce obarczam winą religie i ich duchownych.Powiem jeszcze ,że kiedy skończyła się wojna Piust XI czynnie pomagał w ucieczce hitlerowcom do Argentyny ,Brazylii itp,krajów w Ameryce Południowej.Dalej brneli w tym fałszu,zakłamaniu i dalej to robią.Polecam obejrzeć i proszę  o wypowiedzi.

przepraszam za pomyłke to był PIUSXII

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dzisiaj historycy sprzeczają się o rolę Piusa XII, głównie w okresie II wojny i latach powojennych. Żydzi zarzucają mu, że nie wyraził oficjalnego sprzeciwu przeciw holocaustowi, jednocześnie zapominając o tym, że pomógł tysiącom Żydów a zaczął pomagać jeszcze przed wybuchem wojny. W Yad Vashem posadzono wiele drzew w podziękowaniu.

W ucieczce nazistów pomagali Amerykanie, Kościół katolicki, Kościół ewangelicki i Międzynarodowy Czerwony Krzyż (!), przez porty włoskie lub Tyrol Południowy, paradoksalnie w tym samym czasie uciekali Żydzi do Palestyny a przewoźnicy liczyli pieniądze z dobrego interesu.

Pontifica Commissione Assistenza, to jest ta organizacja watykańska, która pomagała nazistom.  Samym przerzutem zbrodniarzy zajmowała się, będąca w jej strukturze sekcja Asistenza Austriaca. Na jej czele stał katolicki biskup Alois Hudal, jednocześnie pełnomocnik Watykanu i bardzo oddany NSDAP, napisał o nich książkę w 1936, nazywając w niej nazistów "obrońcami chrześcijaństwa".

W jego przekonaniu pomoc nazistom w ucieczce była niezbędna, ponieważ oni walczyli z komunistami i dzięki jego pomocy unikną prześladowań ze strony sowietów. Wszystko wskazuje na to, że współpracował z hitlerowcami i przekazywał informacje gorliwie ze świadomością i przekonaniem o słuszności idei nazizmu, wpływając w ten sposób na politykę Watykanu w stosunku do narodowych socjalistów.

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam--rozbudowałaś temat -dzięki ,nie pomniejsza to faktu o czym napisałem   ,PiusXII zresztą studiował w Berlinie stąd też taka zażyłość pomiedzy Niemcami.Pominełaś fakt ,że Rosjanie to Prawosławny kościół  i nie wszyscy byli komunistami co walczyli z Hitlerem.Teraz nawet Putin trzyma ze zwierzchnikiem Kościoła Prawosławnego stame ha ha a za czasów komunistycznych  Zwierzchnik KP  był agentem KGB.,o pewnych faktach się milczy ,ale w Polsce  było to samo,co drugi albo trzeci kapłan miał czerwoną książeczke.Natomiast Wałęsie sie wyrzuca ,że podpisał z nimi "lojalke"-,co gorsza te świństwo robi swój swojemu ,bo jechali na tym samym wóżku,ale chamstwo i fanatyzm nie ma granic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

               Struktury czy dokladnie hierarchie wszelkich religii: katolicyzmu, prawoslawia czy teraz islamu  z reguly sluza najsilniejszym, bo te potezne machiny potrzebuaj wielkich srodkow, zeby sie utrzymac, a ubodzy tego swiata im tego nie dadza. Tak to widze w calej historii.

               Watpie, zeby religie wychowywaly do zycia moralniejszego, raczej ucza stwarzania pozorow.

Przyczyny II wojna swiatowej  pokazuja to   wyjatkowo ostro, bo chrzescijanstwo w Niemczech bylo mocno ugruntowane, a wystarczyl kryzys gospodarczy i bezrobocie , zeby wszelkie jakiekolwiek  zasady moralne poszly do diabla i wybrano Hitlera, ktory po prostu dal Niemcom zarobic, ale wprowadzal dla swoich zamordyzm, a dla slabszych sasiadow gotowal zaglade na przemyslowa skale.  Rzeczywistym celem wojny byl podboj i wyniszczenie Żydow i Slowian,aby stworzyc dla Niemcow przestrzen zyciowa,  a nie walka z komunizmem. 

              II rzeczpospolita byla przeciez panstwem absolutnie antykomunistycznym i wrogim Sowietom, a jednak Niemcy zaatakowali ja razem z dwoch stron ze Zwiazkiem Radzieckim.   Jaki Niemiec napad na Polske mogl uznac za walke z komunizmem? a c o dopiero jakis hierarcha koscielny? Agresja Niemiec na Polske wzmacniala mocno i w najoczywistszy sposob  komunistow i Zwiazek Radziecki.

        Polecany film na pewno wart obejrzenia, moze i dobra pozycja ale na spokojnie w Polsce. Tu w Niemczech jest tyle obludy i zaklamania co do ich historii, ze strach cos ogladac. Lepiej nic.

Po co sie denerwowac?

Niemcy  najlepiej jeszcze   jak milcza w takich tematach co zreszta i najczesciej robia, na szczescie.

         Innym tematem jest jak malo potrzeba ludziom w ogole, a nie tylko Niemcom, zeby w trudnym polozeniu ulec najprymitywniejszym instynktom i wykorzystac bezwglednie  swoja przewage wobec slabszych - tych wlasnie nagich wsrod wilkow.

 

          

             

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalin miał ścisłe związki z kościołem prawosławnym już od 10 roku życia. Został wysłany przez bogobojną matkę do szkoły cerkiewnej, potem do seminarium duchownego, bo miał zostać popem, ale go nie ukończył. Jak doszedł do władzy nie pytał Rosjan, czy chcą być komunistami, albo podczas wojny, czy chcą walczyć.

Nie zrozumieliście tego, co napisałam o tym jak tłumaczył się biskup Hudal. To on tłumaczył się, że dając pieniądze i paszporty pomaga bojownikom antykomunistycznym a nie zbrodniarzom wojennym, którzy uciekali przed procesem norymberskim. Był do śmierci zwolennikiem i fanatykiem nazizmu.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po napadzie na Polske zaden biskup nie mogl tak myslec, to zupelnie niemozliwe.

Moze i on zarobil na zlocie z zebow Zydow? albo dostal jakis obraz zagrabiony z Polski?

albo byl gejem lub wykorzystywal dzieci?

Co my wiemy?

W Niemczech nikt ale to nikt nie tlumaczy Hitlera antykomunizmem.

Wspolczesnie to nawet malo kto rozumie zjawiko komunizmu.

ale moze to ten film tak przedstawia? Kolejne usprawiedliwienie zwyklych mordow i grabiezy?

Lepiej jak tlumacza bezrobociem, bo to bardziej  prawda.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Florcia napisał:

Stalin miał ścisłe związki z kościołem prawosławnym już od 10 roku życia. Został wysłany przez bogobojną matkę do szkoły cerkiewnej, potem do seminarium duchownego, bo miał zostać popem, ale go nie ukończył. Jak doszedł do władzy nie pytał Rosjan, czy chcą być komunistami, albo podczas wojny, czy chcą walczyć.

Nie zrozumieliście tego, co napisałam o tym jak tłumaczył się biskup Hudal. To on tłumaczył się, że dając pieniądze i paszporty pomaga bojownikom antykomunistycznym a nie zbrodniarzom wojennym, którzy uciekali przed procesem norymberskim. Był do śmierci zwolennikiem i fanatykiem nazizmu.

moja droga zrozumieliśmy,ale generalnie to Watykan był odpowiedzialny za tą rzeż  ,zdławili Komunizm ,ale przez to stracili dużo wiernych a co za tym idzie dużo kasy ha ha a to ,że tak sobie tłumaczyli ,że tym bronią Kościoła a tępią antyklerykalizm  to teraz zaczyna tak robić PiS  a inspiracje czerpie od  Kleru.Ostatnie wydarzenia to potwierdzają ..a o Stalinie nie znałem tej historyjki-ciekawe.Widocznie dużo zauważył  co działo się wewnątz tego KP i stał się komunistą .Podobna analogia była z Darwinem ,dlaczego  stał się ateistą i zaczął propagować ewolucje? Takich przykładów jest wiecej ,mam z własnego podwórka.Mój dziadek był budowniczym tylko od kościołow i był ateistą,dlaczego? domyślacie się ,tylko napiszę krótko, miał oczy otwarte i widział za dużo!Mama nie była ateistką ,ale i nie katoliczką i dużo mi o tym opowiadała.Pisałem już o córce ,która już dwa razy była w Indiach.Była nad rzeką Ganges,obserwowała ,kto bierze kąpiel w tych "ściekach" bo inaczej tej rzeki nie można nazwać.Kąpała się tylko biedota,nie mnisi itd,własnie to jest religia.Dużo pisania.  pozdrawiam.

Edytowane przez adamos1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, adamos1 napisał:

moja droga zrozumieliśmy,ale generalnie to Watykan był odpowiedzialny za tą rzeż  ,zdławili Komunizm ,ale przez to stracili dużo wiernych a co za tym idzie dużo kasy ha ha a to ,że tak sobie tłumaczyli ,że tym bronią Kościoła a tępią antyklerykalizm  to teraz zaczyna tak robić PiS  a inspiracje czerpie od  Kleru.Ostatnie wydarzenia to potwierdzają ..a o Stalinie nie znałem tej historyjki-ciekawe.Widocznie dużo zauważył  co działo się wewnątz tego KP i stał się komunistą . (...)

Moi drodzy, prosze Was, nie przesadzajcie. !    Czy ja widze, ze Papiez z Hitlerowcami zorganizowal rzez Żydow?

                 Niemcom do ludobojstwa Papiez nie byl na nic potrzebny, potrzebny im byl element kryminalny i milczenie wystraszonej reszty... Zachod: Anglia, Francja, USA mieli dosc sil, zeby zgniesc Hitlerowcow w zarodku i co ? nic, planowana jawnie  eksterminacja Zydow i Slowian nie obchodzila Zachodu.

Moze i Pius XII malo zrobil, ale czy on mial armie, zolnierzy, samoloty?  Moze ihierarchowie koscielni  bronil po wojnie nazistow, a moze robili to jako przeciwnicy kary smierci albo i  dla korzysci materialnych.  ale to nie oni decydowali w historii.

             A komunizmu nie zdlawili przeciez, bo jak juz pisalam napad Niemiec na Polske, wzmocnil Sowietow astronomicznie i najdurniejszy pod sloncem papiez musialby to zauwazyc i to by mial popierac Kosciol Katolicki?

            Wybacz, Adamie, mozna nie luboc religii, ale te zacietrzewienie sensu nie ma....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Serenity napisał:

Moi drodzy, prosze Was, nie przesadzajcie. !    Czy ja widze, ze Papiez z Hitlerowcami zorganizowal rzez Żydow?

                 Niemcom do ludobojstwa Papiez nie byl na nic potrzebny, potrzebny im byl element kryminalny i milczenie wystraszonej reszty... Zachod: Anglia, Francja, USA mieli dosc sil, zeby zgniesc Hitlerowcow w zarodku i co ? nic, planowana jawnie  eksterminacja Zydow i Slowian nie obchodzila Zachodu.

Moze i Pius XII malo zrobil, ale czy on mial armie, zolnierzy, samoloty?  Moze ihierarchowie koscielni  bronil po wojnie nazistow, a moze robili to jako przeciwnicy kary smierci albo i  dla korzysci materialnych.  ale to nie oni decydowali w historii.

             A komunizmu nie zdlawili przeciez, bo jak juz pisalam napad Niemiec na Polske, wzmocnil Sowietow astronomicznie i najdurniejszy pod sloncem papiez musialby to zauwazyc i to by mial popierac Kosciol Katolicki?

            Wybacz, Adamie, mozna nie luboc religii, ale te zacietrzewienie sensu nie ma....

mylne pojęcie,gdyby wszyscy mieli w pojone przykazanie miłuj bliżniego swojego ,kazdy by powiedział Nie,   nie byłoby tego szaleństwa!.I i II Wojne wywołało chrześcijaństwo a nie kraje islamskie!Obecnie gdyby  zrobili mobilizacje ,bądz pewna ,że bym odmówił.Zdania nie zmienię.Religia jest odpowiedzialna za wszelkie zło na Ziemi..Polityczne zagrywki też w tym  były nie zaprzeczam ,ale to szeroki temat.a z tym zdławieniem Niemców przez koalicje  ,myślę ,że się mylisz.Może gdyby zaraz zareagowali to tak ale nie po 2 latach.Temat woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, adamos1 napisał:

mylne pojęcie,gdyby wszyscy mieli w pojone przykazanie miłuj bliżniego swojego ,kazdy by powiedział Nie,   nie byłoby tego szaleństwa!.I i II Wojne wywołało chrześcijaństwo a nie kraje islamskie!Obecnie gdyby  zrobili mobilizacje ,bądz pewna ,że bym odmówił.Zdania nie zmienię.Religia jest odpowiedzialna za wszelkie zło na Ziemi..Polityczne zagrywki też w tym  były nie zaprzeczam ,ale to szeroki temat.a z tym zdławieniem Niemców przez koalicje  ,myślę ,że się mylisz.Może gdyby zaraz zareagowali to tak ale nie po 2 latach.Temat woda.

Druga wojne swiatowa wywolaly przyczyny ekonomiczne: kryzys w Niemczech i  zalamanie sie systemu politycznego jako skutek kryzysu.

             wielu ludzi i dzis rzuciloby sie mordowac innych gdyby im bieda zajrzala w oczy, a system do tego zachecal i wskazywal ofiary  jako podrase .. Wole nie myslec co moze sie stac w Europie z tymi biednymi Arabami jesli i tu zaswita kiedys kryzys.

Religia katolicka w czasie drugiej wojny  pokazala swoja zupelna bezradnosc - brak znaczenia w kwestii moralnej , ale wojny nie wywolala.

Zachod mogl spokojnie zdusic ta wojne, ale po co by mial?

Papiez by im tego nie mogl nakazac.

Ale Maksymilian Kolbe poszedl na smierc glodowa za wspolwieznia,

a Janusz Korczak ateista  do komory gazowej ze swoimi sierotami.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Religia katolicka i nie tylko ona pokazała swoją bezradność -brak znaczenia  w kwesti moralnej i to ona była przyczyną tych nieszczęść -upierasz się przy swoim  ,ja podobnie  i zdanie nie zmienię .To ,że był kryzys ekonomiczny itd.to nie daje nam moralnego prawa zabijania.Nie podawaj za przykład Kolbego czy innych,bo takich jak On zgineło miliony w imię głupoty ,fanatyzmu politycznego  i religijnego.Jeszcze raz gdyby te morale było wysokie nikt by nie zginął .Nie bronie czy oskarżam tylko jedną stronę,wszyscy ponoszą za ten stan rzeczy winę. Wybacz zdania nie zmienię.Nie chcę ranić Twoich uczuć religijnych ,ale musisz zdobyć się na pokore i przyznać,,że mam racje.Fałszywe hasła ,które poparł nawet kler Bóg ,Honor ,Ojczyzna  nie są hasłami Pana Jezusa  i o tym dobrze wiesz.Wszyscy myslimy tylko przez pryzmat własnego podwórka a nie kategoriami globalnymi i to nas gubi-człowieka.Obecne nacjonalistyczne zapędy  nie tylko w Polsce ,są niebezpieczne i torują droge do globalnego konfliktu.i co ciekawe te poglądy mają ludzie wierzący .,dla mnie  jest  to porażka wszystkich kościołów. Spokojnej nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierze w zadne hasla religijne.

Po prostu, wiem, ze gdy swita dno w korytku to nie ma juz zadnych zasad moralnych.

I to pokazala 2 wojna swiatowa dobitnie.

to nie byla zadna wojna o wiare.

Fatalnie, ze obecnie ludziom, zwlaszcza Zachodu,  potrzebne jest coraz wieksze koryto

i tez walcza o to bezwzglednie, silniejsi ze slabszymi, ale metody sa inne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalam recenzje ksiazki na podstawie ktorej zrealizowano tej film

i chyba warto ta ksiazke przeczytac,

choc chyba nic tam nie ma o papiestwie, ten temat nasunal sie tu jakos pobocznie.

http://literackie-zamieszanie.blogspot.de/2015/05/bruno-apitz-nadzy-wsrod-wilkow.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...