Skocz do zawartości

Jakie są plusy pracy na czarno?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Ruch pracujących na czarno gdzie tylko może wyśmiewa opiekunki z agencji. Słyszymy, że zarabiamy za mało i że agencje na nas żerują. Każde ogłoszenie z możliwością komentowania jest zarzucany wyśmiewaniem za stawki itd. Każde ogłoszenie. Zazwyczaj na czarno opiekunki zarabiają średnio 1500 euro, ale i są takie za 1400 czy nawet 1300 i pewnie znajdą się z wyższej półki cenowej.

To teraz pytanie JAKIE SĄ PLUSY PRACY NA CZARNO?

Bo minusy znamy: 1. praca nielegalna, 2. brak świadczeń, 3. Trudność w znalezieniu pracy a potem jej zmiany, 4. Brak możliwości dochodzenia swoich praw jeżeli rodzina nas wykiwa lub wymaga zbyt wiele, 5. często płacenie za znalezienie pracy.  

Proszę o odpowiedzi dziewczyn pracujących na czarno. PRZEKONAJCIE nas, że się jak to piszecie frajerzymy i że was system pracy jest właściwy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dejanira napisał:

Witajcie. Ruch pracujących na czarno gdzie tylko może wyśmiewa opiekunki z agencji. Słyszymy, że zarabiamy za mało i że agencje na nas żerują. Każde ogłoszenie z możliwością komentowania jest zarzucany wyśmiewaniem za stawki itd. Każde ogłoszenie. Zazwyczaj na czarno opiekunki zarabiają średnio 1500 euro, ale i są takie za 1400 czy nawet 1300 i pewnie znajdą się z wyższej półki cenowej.

To teraz pytanie JAKIE SĄ PLUSY PRACY NA CZARNO?

Bo minusy znamy: 1. praca nielegalna, 2. brak świadczeń, 3. Trudność w znalezieniu pracy a potem jej zmiany, 4. Brak możliwości dochodzenia swoich praw jeżeli rodzina nas wykiwa lub wymaga zbyt wiele, 5. często płacenie za znalezienie pracy.  

Proszę o odpowiedzi dziewczyn pracujących na czarno. PRZEKONAJCIE nas, że się jak to piszecie frajerzymy i że was system pracy jest właściwy. 

  masz racje   ,oby tylko Agencje spełniały tym wszystkim wymogom a będzie dobrze.Praca na czarno zawsze jest ryzkiem,tego nie da się ukryć.Pracowałem chyba 3 razy teraz ju 5 lat mam Gewerbe i mam spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy podjelam zajecie na czarno: krociutko. Raz namowila mnie poznana opiekunka, bo chciala wyjechac na swieta i wyjechala, ale z placzem, bo jako niespodzianke wyplacili jej polowe kasy ( za 3 miesiace), na wszelki wypadek, zeby wrocila.... Opiekunka plakala, bo i nasza PDP tam mogla w kazdej chwili zejsc ze swiata, a wtedy guzik z kasy.  Widzac takie potraktowanie starej, bardzo zaangazowanej  kobiety przez moich chlebodawcow zazadalam tygodniowki,  raz mi dali z wielkim gadaniem, a konkretnie rzucili 300 , drugi raz nie musieli, bo po 4dniach juz mnie nie bylo. Sami niech sobie radza.

         I to byl plus pracy na czarno - wyjechalam bez ostrzezenia i klopotu. W  agencji mialam w tamtych czasach cos kolo 800, ale po swietach wrocilam do nich. Zicher ist zicher.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dejanira napisał:

Ruch pracujących na czarno gdzie tylko może wyśmiewa opiekunki z agencji. Słyszymy, że zarabiamy za mało i że agencje na nas żerują. Każde ogłoszenie z możliwością komentowania jest zarzucany wyśmiewaniem za stawki itd.

Nawet o tym wczoraj myślałam, że wstyd w necie się przyznać, że się pracuje w agencji, bo te od razu naskakują i śmieją się z wynagrodzeń. Ja też mam wrażenie, że to jakiś ruch, albo dziewczyny z agencji, które chcą obrzydzić pracę przez agencję i wymusić przez to wyższe pensje, bo nie wierzę, że ktoś dla 200 euro będzie tak ryzykował a licho nie śpi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ktos mniałby sie wysmiewac? Ja nie pracuje przez firmę wczwsniej tak ja myslę że sa wady i zalety pracujac tak czy tak ...A czy rodzina nas wykiwa? hmmm a firma nie? wiele sie słyszy kiedy firmy nie wypłacają umowy sa tylko ot by były brak A1 kilka znajomych walczy teraz z firmą o pieniadze ..Wiec ryzyko jest zawsze /Znajoma trafiła bardzo zle rodzina ja wyrzuciła z domu , dzwoniła do firmy opowiedziała o sytuacji i co nic...firma stwierdziła ze nie ma jak pomuc , dziewczyna 2 dni spędziła na dworcu ! dobrze ze były tam opiekunki i jej pomogły ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Baska napisał:

Dlaczego ktos mniałby sie wysmiewac? Ja nie pracuje przez firmę wczwsniej tak ja myslę że sa wady i zalety pracujac tak czy tak ...A czy rodzina nas wykiwa? hmmm a firma nie? wiele sie słyszy kiedy firmy nie wypłacają umowy sa tylko ot by były brak A1 kilka znajomych walczy teraz z firmą o pieniadze ..Wiec ryzyko jest zawsze /Znajoma trafiła bardzo zle rodzina ja wyrzuciła z domu , dzwoniła do firmy opowiedziała o sytuacji i co nic...firma stwierdziła ze nie ma jak pomuc , dziewczyna 2 dni spędziła na dworcu ! dobrze ze były tam opiekunki i jej pomogły ....

no tak masz też racje  -ja na miejscu tej dziewczyny udałbym się na Policje.Wszyscy by mieli nieprzyjemności.Chyba ,że to była jej ewidentna wina ,że tak rodzina ją potraktowała.Jeżeli chodzi o te płace też masz racje,bo tak się zdarza, na szczęście nie we wszystkich Agencjach .Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu tak jest. Wszędzie słychać co? za tyle? złodzieje! Ja nie komentuję, bo gdybym mogła to jeździłabym za mniej z agencją ale legalnie a tak ryzykuję za 1550 i siedzę w domu i mam nakazane, żeby nikogo nie wpuszczać i nie rozmawiać z obcymi osobami. Jeżdżę na czarno żeby ukryć dochody przed komornikiem i jak tylko go spłacę to przestanę jeździć lub wyjadę z agencją. Pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie komornicy eh.... tu gdzie obecnie pracuje byłam przez firmę mniało byc pięknie opłacane zus itp. co sie okazało ..było opłacane tylko zdrowotne od sumy 820zł. nic wiecej ! kiedy chciałam A1 firma zdziwiona po co mi? nosz kurde .I rodzina sie z nimi roztała teraz pracuje nadal ale prywatnie

6 minut temu, adamos1 napisał:

no tak masz też racje  -ja na miejscu tej dziewczyny udałbym się na Policje.Wszyscy by mieli nieprzyjemności.Chyba ,że to była jej ewidentna wina ,że tak rodzina ją potraktowała.Jeżeli chodzi o te płace też masz racje,bo tak się zdarza, na szczęście nie we wszystkich Agencjach .Pozdrawiam:)

Dziewczyna zaraz jeszcze przed domem wezwała policję , przyjechali rozmawiali tylko z rodziną i pojechali wcale nie chcieli jej słuchac ...A dlaczego ja wyrzucili dlatego ze dzwoniła do firmy ze babka ją bjie i wyzywa , brak jedzenia itp. i córka sie wsciekła i ja pognała ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś pracowałam na czarno:( byłam świadkiem jak był "nalot " Urzędu celnego na dom w którym pracowała opiekunka!itd.Obecnie tylko legalnie pracuję!Mam bardzo uczciwą Firmę! /po pierwszym powrocie do domu wszystko sprawdziłam :czy składki ZUS faktyczne odprowadzają od średniej krajowej.Mam Netto 1200 Euro /m-c ,oprócz tego jak jestem w domu mam płacone za "reklamę" tak jak jest w Umowie.Uwazam,że dużo opiekunek nie otrzymuje takiego wynagrodzenia .Ponadto sa narażone na wielkie niebezpieczeństwo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak dostanę w agencji 1200 to też nie będę zmieniac nic,bo uważam ,że będzie dobrze .

ale jakbym trafiła na fajną rodzinę to bez zastanowienia bym poszła w czarny las pracowac ,trochę na czarno i nikt i nic nie wie o kasie ,a te ich składki o d..e rozbic ,co do czego, ta emerytura nie starczy psa nakarmic a co mówić o reszcie,można tu dużo pisać na temat pracy i jak trafisz na fajnych ludzi to i pracujesz i jesteś zadowolona i kasa się zgadza .Nie wiem ,ale żyję dniem dzisiejszym i mi ma być dobrze, ja mam się dobrze czuc a reszta sama przyjdzie ,czy na czarno czy na biało . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Blondi napisał:

Ja jak dostanę w agencji 1200 to też nie będę zmieniac nic,bo uważam ,że będzie dobrze .

ale jakbym trafiła na fajną rodzinę to bez zastanowienia bym poszła w czarny las pracowac ,trochę na czarno i nikt i nic nie wie o kasie ,a te ich składki o d..e rozbic ,co do czego, ta emerytura nie starczy psa nakarmic a co mówić o reszcie,można tu dużo pisać na temat pracy i jak trafisz na fajnych ludzi to i pracujesz i jesteś zadowolona i kasa się zgadza .Nie wiem ,ale żyję dniem dzisiejszym i mi ma być dobrze, ja mam się dobrze czuc a reszta sama przyjdzie ,czy na czarno czy na biało . 

dzisiaj takie czasy ,że faktycznie co tam myślęć co będzie za rok ,jak wszystko wisi na nitce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowalam kiedys na czarno . Teraz pracuje na Dzialalnosc umowe podisuje z rodzina kasa na czas nie mam zadnych problemow . A przez Firme nie zdecyduje sie nie oplacaja skladek na czas ,albo wogle wyplacaja pensje w zlotowkach po smiesznym kursie wiec jeszcze tu zarabiaja . koordynator ma wnosie jak sa jakies problemy wiec rozwiazuje je sama wraz z rodzina Podopiecznej tak juz pracuje 9 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minut temu, Gość napisał:

Pracowalam kiedys na czarno . Teraz pracuje na Dzialalnosc umowe podisuje z rodzina kasa na czas nie mam zadnych problemow . A przez Firme nie zdecyduje sie nie oplacaja skladek na czas ,albo wogle wyplacaja pensje w zlotowkach po smiesznym kursie wiec jeszcze tu zarabiaja . koordynator ma wnosie jak sa jakies problemy wiec rozwiazuje je sama wraz z rodzina Podopiecznej tak juz pracuje 9 lat.

Super  ,aby tak było w przyszłości ,że większośc z nas pójdzie w działalnośc i bez agencji i bez okradania i kasa w Euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najdalej od agencji same minusy umowa smieciowa wynagrodzenie śmieszne max do 1100 netto ubezpieczenie tylko zdrowotne .                        Pracujmy na własnej działalności  plusy   umowa z rodziną pełne ubezpieczenie  same płacimy  i  stawka od  1600 w zwyz  jest różnica ? Nie  utrzymujemy  tych zlodziejskich firm pośrednictwa  które na opiekunce  zarabiają  1000 euro   nic nie robiąc  z laski telefon odbiorą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minut temu, Agnieszkaj65 napisał:

Jak najdalej od agencji same minusy umowa smieciowa wynagrodzenie śmieszne max do 1100 netto ubezpieczenie tylko zdrowotne .                        Pracujmy na własnej działalności  plusy   umowa z rodziną pełne ubezpieczenie  same płacimy  i  stawka od  1600 w zwyz  jest różnica ? Nie  utrzymujemy  tych zlodziejskich firm pośrednictwa  które na opiekunce  zarabiają  1000 euro   nic nie robiąc  z laski telefon odbiorą

Tez duzo racji. Byloby najlepiej samej zawierac taka umowe z rodzina, ale o oferte taka bardzo ciezko.

Rodzina mojego PDP juz juz chciala zawrzec taka prywatna umowe, ale to ludziska oczytane i pomysleli i ... zrezygnowali. Nie, jakos to Niemcom nie pasuje.

        Przewaznie pasuje im na czarno, a jak sie boja to agencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są i tacy co dla wygody ,rodzina zleci agencji i już nic ich nie obchodzi,zauważylam ,że Niemcy nie lubią za dużo papierkowej roboty i musi być wszystko legalnie i wszystko w jak najlepszym porządku prawnym.Tak jest właśnie u mnie ,a ,że mi agencja psie grosze płaci to są oburzeni i ręce rozkładają i na tym się konczy odpowiedz.I też ,jakby chcieli zawrzeć prywatę ze mną to już by myśleli ale ,że to bezmózgi są to będą płacić a ile agencja płaci opiekunce to olał.Dlatego wszystko do czasu z agencją,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowałam przez firmy i same kłopoty z nimi .Jedna to po powrocie do kraju odjęła mi  za podróż ,bo busik przez nich wynajęty mnie woził po całych Niemczech 25 godz .Całe 85 Euro ,bo twierdzili ,że nie byłam 3 miesiące ,a umowę podpisałam na 2 miesiące .Co miałam się z nimi sądzić  o 85 Euro .Następna firma zwodziła z wypłaceniem ,bo ciągle podobno szefowej nie było.Jeszcze następna wysłała mnie do jednej osoby ,a na miejscu były trzy  do obsługi i wcale nic nie zrobili.Dużo by pisać na ten temat .Dla mnie sa same minusy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takale i z rodzinami czesto jest tak ze chcą bez agecji na czarno ale co do płacy to juz mają Ale... chciwi są strasznie..A tak chciałam zapytac tu o ogłoszenia które dziewczyny wstawiają prywatnie piszę juz od dwuch dni na jedno z ogłoszen i nic cisza ...czy to sa wiarygodne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Baska napisał:

Tylko pytam jestem tu krutko nie wiem jakie panują zwyczaje:) a własnie chocby odp. tak lub nie:)

Tak jest wszędzie jak już znajdą zmienniczki to mają wszystkich w d. Moja koleżanka tu znalazła pracę więc niektórzy odpisują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...