Skocz do zawartości

Wspaniały efekt zdjęcia i zagadka


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 996
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 miesiące temu...
15 minut temu, geronimo napisał:

Dzisiaj jest Światowy Dzień Fotografii

wiec zapodaję Wam moją panoramę Sandomierza o 4:16 rano

wspomnienie urlopu i unoszącej się mgiełki

GRA_9868xzpm.jpg

Piękne,piękne i jeszcze raz piękne.Pomijam cudowny widok.Patrząc na to zdjęcie niemalże czuć zapach rześkiego poranka.Nie wiem czy to sprawiła ta soczysta zieleń otulona mgłą,czy też kontrast barw pm górą a dołem zdjęcia.Jedno jest pewne_jesteś prawdziwym Artystą fotografii :cześć2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, geronimo napisał:

Dzisiaj jest Światowy Dzień Fotografii

wiec zapodaję Wam moją panoramę Sandomierza o 4:16 rano

wspomnienie urlopu i unoszącej się mgiełki

GRA_9868xzpm.jpg

Po co ci medale.....osobiście wystrugam z buraka cukrowego puchar mistrzowski....:oklaski: Jesteś King Master...:zwyciezca:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Po co ci medale.....osobiście wystrugam z buraka cukrowego puchar mistrzowski....:oklaski: Jesteś King Master...:zwyciezca:

Lepiej byś podrzuciła jakiś zabytkowy aparat, moje zbiory rosną:szydera:

To maleńki fragment,trochę znowu przybyło,dwa mam tutaj na których fotografuję.

Oczywiście na kliszy:)

DSCN0106m.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, geronimo napisał:

Lepiej byś podrzuciła jakiś zabytkowy aparat, moje zbiory rosną:szydera:

To maleńki fragment,trochę znowu przybyło,dwa mam tutaj na których fotografuję.

Oczywiście na kliszy:)

DSCN0106m.JPG

Jak tylko znajdę jaki zabytek to natychmiast zajumam dla ciebie...słowo harcerki...:tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
7 minut temu, geronimo napisał:

Znowu zacząłem fotografować:)

Mam do was prośbę, jak to jest w odbiorze i co mozna powiedzieć o tym człowieku na podstawie tego portretu?

Nie wiem jak to u was widać, bo przygotowywałem to na gównianym kompie

GRA_9984zxcbckk.jpg

 Dla mnie to kapitan statku, który patrzy na bezbrzeżne morze. Duma nie pozwala mu płakać.......ale wzrokiem żegna się ze swoim okrętem, na którym nigdy nie wyda już żadnego rozkazu.

Nie wiem dlaczego , ale jakoś tak mi się ten mężczyzna  skojarzył.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minut temu, geronimo napisał:

Znowu zacząłem fotografować:)

Mam do was prośbę, jak to jest w odbiorze i co mozna powiedzieć o tym człowieku na podstawie tego portretu?

Nie wiem jak to u was widać, bo przygotowywałem to na gównianym kompie

GRA_9984zxcbckk.jpg

poorana twarz mowi o jego doswiadczeniu

zacisniete usta...mowia bylo minelo ide dalej, nie poddam sie 

opadniete kaciki oczu...wiek albo zmeczenie a jednak chec zycia nadal sie w nim tli...

patrzy .byc moze na piekna mloda kobiete byc moze na pare byc moze stojac na brzegu plazy odpoczywa przybierajac taka wlasnie mine..nie myslac....

ma w sobie spokoj wywazenie i oczekiwanie na co to jeszcze bedzie mu dane przezyc

takie moje spostrzezenia

 

Edytowane przez lucinda
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, geronimo napisał:

Znowu zacząłem fotografować:)

Mam do was prośbę, jak to jest w odbiorze i co mozna powiedzieć o tym człowieku na podstawie tego portretu?

Nie wiem jak to u was widać, bo przygotowywałem to na gównianym kompie

GRA_9984zxcbckk.jpg

Nie czytam co inni napisali tylko napisze co ja widzę,,człowieka który był kiedyś przystojnym mężczyzną,ma napewno swoje zasady ,których przestrzega, wymagający i stanowczy, nie przepada za uśmiechem,obserwator, twarz teraz jak twarz ,może ma 70 albo 85 lat, myślący, może nawet mądry człowiek,napewno nie alkoholik,przyjemna nawet buzka,,takiego PDP bym mogła mieć-żartowałam:tak2:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewa14,INEZ,Maria Jolanta,lucyna.beata ,

Wszystkie powiedziałyście to co ten człowiek wypisane ma na twarzy.

Fakt kapitan żeglugi, własciciel yachtu, którym nigdy juz nie popłynie.

"Duma nie pozwala mu płakać.......ale wzrokiem żegna się ze swoim okrętem, na którym nigdy nie wyda już żadnego rozkazu."

"ten pan na zdjęciu to twardy i dumny człowiek.Patrzy jakby w dal ale w moim odbiorze raczej pogrążony jest w myślach o  swojej  przeszłości"

"

poorana twarz mowi o jego doswiadczeniu

zacisniete usta...mowia bylo minelo ide dalej, nie poddam sie 

opadniete kaciki oczu...wiek albo zmeczenie a jednak chec zycia nadal sie w nim tli..."

Wszystko to prawda co powiedziałyście, taki jest ten człowiek.

Dodam że podróżnik i fotograf z bogatym bagażem doświadczeń

Ciekaw byłem waszych wypowiedzi,

Teraz wiem już że jest to dobry portret,pokazuje człowieka jakim jest, jego "duszę"

Serdeczne dzięki:tak:

 

 

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@geronimo:oklaski: możesz napisać co Cię skłoniło do tego ,żeby znów zacząć fotografować i dlaczego tego zaprzestałeś ? jak długo to trwało ? Jakaś "muza "się pojawiła czy "wena"Cię naszła ?Jak nie chcesz tu to może tu :telefon: jak mój dziadzio pójdzie spać albo w klubie napisz ."Umieram" z ciekawości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, INEZ napisał:

@geronimo:oklaski: możesz napisać co Cię skłoniło do tego ,żeby znów zacząć fotografować i dlaczego tego zaprzestałeś ? jak długo to trwało ? Jakaś "muza "się pojawiła czy "wena"Cię naszła ?Jak nie chcesz tu to może tu :telefon: jak mój dziadzio pójdzie spać albo w klubie napisz ."Umieram" z ciekawości .

Odpowiedź jest banalnie prosta. Jak każda dziedzina sztuki, a taką jest również fotografia wymaga przemyśleń i świadomości tego co się robi.Od ośmiu bez mała miesięcy obserwuję tego człowieka, patrzę na niego, porównuję jego wady i zalety, słucham tego co mówi.Teraz zdecydowałem ze go sfotografuję, poznałem go i chciałem pokazać jaki jest. Z waszych wypowiedzi wywnioskowałem ze udało mnie się pokazać jego prawdziwą twarz i charakter.

Fotografia nie rodzi się na matrycy czy filmie, ona powstaje wcześniej w głowie fotografa, ale zeby powstał obraz musi do tego  coś zainspirować, jakiś bodziec.Dzisiaj po raz pierwszy od 2 lat mój

model wyszedł na spacer, obserwowałem go jak ten fakt przeżywa

co znaczy ten spacer dla niego, jak patrzy na jezioro, na yachty w porcie i jak witają go spotkani znajomi.Patrzyłem na jego twarz i to własnie był ten bodziec.

Z moją fotografią jest tak, że nie klepię ujęc na zasadzie moze z tysiąca klatek coś się wybierze. Widzę obraz przed naciśnięciem spustu migawki:)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, geronimo napisał:

Odpowiedź jest banalnie prosta. Jak każda dziedzina sztuki, a taką jest również fotografia wymaga przemyśleń i świadomości tego co się robi.Od ośmiu bez mała miesięcy obserwuję tego człowieka, patrzę na niego, porównuję jego wady i zalety, słucham tego co mówi.Teraz zdecydowałem ze go sfotografuję, poznałem go i chciałem pokazać jaki jest. Z waszych wypowiedzi wywnioskowałem ze udało mnie się pokazać jego prawdziwą twarz i charakter.

Fotografia nie rodzi się na matrycy czy filmie, ona powstaje wcześniej w głowie fotografa, ale zeby powstał obraz musi do tego  coś zainspirować, jakiś bodziec.Dzisiaj po raz pierwszy od 2 lat mój

model wyszedł na spacer, obserwowałem go jak ten fakt przeżywa

co znaczy ten spacer dla niego, jak patrzy na jezioro, na yachty w porcie i jak witają go spotkani znajomi.Patrzyłem na jego twarz i to własnie był ten bodziec.

Z moją fotografią jest tak, że nie klepię ujęc na zasadzie moze z tysiąca klatek coś się wybierze. Widzę obraz przed naciśnięciem spustu migawki:)

:cześć2::zwyciezca::dobrze:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, geronimo napisał:

Znowu zacząłem fotografować:)

Mam do was prośbę, jak to jest w odbiorze i co mozna powiedzieć o tym człowieku na podstawie tego portretu?

Nie wiem jak to u was widać, bo przygotowywałem to na gównianym kompie

GRA_9984zxcbckk.jpg

Napisałeś wcześniej tyle, że trudno tego nie odnieść do konkretnego człowieka. Że tak powiem, przepadło.

Kiedyś poznałam kogoś podobnego, mój kolega był jego opiekunem. Był męski, inteligentny, porywający. Sukces to było jego drugie imię. Trzecie to starość, a czwarte walka. 

Mnie po prostu żal, jemu pewnie też. Życia, gdyby ktoś nie załapał.

 

Kolega miał nicka "Bystry", może jakieś zabytki forumowe go pamiętają ;)?

 

* Jacht nie yacht. Sorry, ale oczy mnie wieczorem bolą :).

Edytowane przez salazar
  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...