Skocz do zawartości

Polsko-niemiecki dzień informacji


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

26 lutego 2016 r. w Berlinie odbędzie się dzień informacji nt. działalności transgranicznej w Polsce i w Niemczech. 

Wydarzenie adresowane jest do pracowników wykonujących działalność transgraniczną lub zamierzających ją podjąć. Podczas spotkania prowadzonego w dwóch językach będzie można jednak zadać pytania dotyczące różnych spraw, np. uznania świadectwa zawodowego, wypłacania płacy minimalnej w Niemczech, emerytur, ubezpieczenia zdrowotnego, ubezpieczenia na wypadek bezrobocia itp.

Porad udzielą m.in. Niemieckie Ubezpieczenie Emerytalno-Rentowe, ustawowa kasa chorych (AOK), Federalna Agencja Pracy wraz z doradcami EURES, IHK Berlin i HWK Berlin, IQ-Netzwerk.

Plan dnia:

11.00 - Życie i praca.
11.30 - Państwowe ubezpieczenie emerytalne.
12.00 - Doradztwo ws. uznawania kwalifikacji zawodowych (IQ-Netzwerk).
12.30 - Uznawanie kwalifikacji (HWK) - rzemiosło.    
13.00 - Uznawanie kwalifikacji (IHK) - przemysł,handel, usługi.
13.30 - Aspekty prawa pracy.
14.00 - Ubezpieczenie chorobowe.

Doradcy EURES i eksperci różnych instytucji udzielają porad bezpłatnie.

Gdzie?

Berlin, Berufsinformationszentrum (BiZ) Friedrichstr. 39, 10969 Berlin

Kiedy?

26.02.2016 w godz. od 10.00 do 15.00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

estem osoba nieordynarna,mozna powiedziec-nezwykla......diwno? mam wysze wyksztalcenie-ale na razie pracuje,jako opiekunka w Deuchland-sluze ludziam.... calyj czas pracuje nad soba.stalo mieszkam we wroclawiu. jestem zainteresowana w madroj poradzie-jak za 5lat pracy w Niemcach zarobic emeryture??? pracowalam lekazem poza unii ewropejska....

Edytowane przez Redakcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gość olga napisał:

estem osoba nieordynarna,mozna powiedziec-nezwykla......diwno? mam wysze wyksztalcenie-ale na razie pracuje,jako opiekunka w Deuchland-sluze ludziam.... calyj czas pracuje nad soba.stalo mieszkam we wroclawiu. jestem zainteresowana w madroj poradzie-jak za 5lat pracy w Niemcach zarobic emeryture??? pracowalam lekazem poza unii ewropejska....

witam ,widzę ,że niemiecki znasz biegle -dlaczego nie zwrócisz się bezpośrednio pod wskazany powyżej adres przez moderatora ,oni Ci wyjaśnią jak neleży ten problem,w tym temacie nie można fantazjować a trzeba pisać konkrety i tam je otrzymasz-pozdrawiam.   Berlin, Berufsinformationszentrum (BiZ) Friedrichstr. 39, 10969 Berlin ---tel.znajdziesz w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gość olga napisał:

estem osoba nieordynarna,mozna powiedziec-nezwykla......diwno? mam wysze wyksztalcenie-ale na razie pracuje,jako opiekunka w Deuchland-sluze ludziam.... calyj czas pracuje nad soba.stalo mieszkam we wroclawiu. jestem zainteresowana w madroj poradzie-jak za 5lat pracy w Niemcach zarobic emeryture??? pracowalam lekazem poza unii ewropejska....

dla mnie jest wszystko tutaj -diwno? ktos jaja sobie robi i tyle!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne ,że poczekamy i niech wypowie się Olga ,,za 5 lat w DE będzie 30 euro emerytury i nie ma co dybać tutaj bo taka prawda!

adamos bo na zdrowy rozum jak ktoś jest tak wykształcony i jest medykiem to ma internet -prawda? poczytać i już się wie jaka emerytura może być , jak się opiekuje w DE to nie od dzisiaj ,tylko trochę siedzi w tym klimacie,

jestem może niedowiarkiem -ale to ja , nie muszą wszyscy przecież,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Blondi napisał:

a co to za krytyka -to tylko parę słów,mojego odebrania tej wiadomości i tyle, to żadna krytyka ,,,

jeszcze nie widziałes krytyki z pełnym wypasem,,,

Blondi coś taka bojowa ???oj ,widziałem i słyszałem  a teraz w ostatnich m-cach aż za dużo.teraz na kawe-może Ci się humor poprawi!:kawa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adamos1 nieraz patrzę innymi oczami chyba ,albo jakies klepki mi się otwierają i tak wychodzi potem jak wychodzi ,że prawie przygotowana jestem do boju a bojówki -spodnie - mam przesuper,hahhaaaa

już dawno mi się humorek poprawił ,a tak prawdę powiedziawszy to nawet mi się nie sknocił-hahhahaa jest ok! ale kawusia smaczna i ciekawi mnie czy to Jacobs czy inna marka :kawa:,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...