Skocz do zawartości

Niemiecka telewizja o naszej pracy


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis wlasnie niemiecka ZDF pokazala ciekawy material o naszej pracy.

Mozna poczytac w Internecie:

http://www.zdf.de/wiso/haushaltshilfe-aus-dem-ausland-42019928.html

Bardzo pozyteczne materialy.

Jasno pisze sie tam, ze praca powyzej 8 h dziennie jest nielegalna w Niemczech i wymagalaby wyplaty nadgodzin.

To ciekawe czemu niemieckie strony w Internecie puchna od ofert  naszej 24h pracy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oficjalnie tak ,ale nie oficjalnie przymykaja na to oczy ,dopiero jak ktos zaskarży to oczywiście sprawa jest wygrana  z drugiej strony Niemcom też o to idzie by wiecej ludzi szło do Domów Opieki-tak mi się zdaje ,bo nie mają żadnego interesu ,jezeli opiekunki pracują przez Agencje a tym bardziej polskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Serenity napisał:

Dzis wlasnie niemiecka ZDF pokazala ciekawy material o naszej pracy.

Mozna poczytac w Internecie:

http://www.zdf.de/wiso/haushaltshilfe-aus-dem-ausland-42019928.html

Bardzo pozyteczne materialy.

Jasno pisze sie tam, ze praca powyzej 8 h dziennie jest nielegalna w Niemczech i wymagalaby wyplaty nadgodzin.

To ciekawe czemu niemieckie strony w Internecie puchna od ofert  naszej 24h pracy?

Rzeczywiście ciekawy i obiektywny. W praktyce nasza praca wygląda jednak całkiem inaczej. Dziękuję za link Serenity;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, adamos1 napisał:

oficjalnie tak ,ale nie oficjalnie przymykaja na to oczy ,dopiero jak ktos zaskarży to oczywiście sprawa jest wygrana  z drugiej strony Niemcom też o to idzie by wiecej ludzi szło do Domów Opieki-tak mi się zdaje ,bo nie mają żadnego interesu ,jezeli opiekunki pracują przez Agencje a tym bardziej polskie.

Niemieckie panstwo zyskuje na prace opiekunek ciezkie pieniadze, bo w przeciwnym razie  do domow opieki musza doplacac ogromne pieniadze. Srednio na jednego pensjonariusza wychodzi okolo 1000euro, a do pobytu osoby z demencja panstwo doplaca jeszcze wiecej, bo wtedy koszt domu opieki zaczyna sie gdzies na poziomie 2500euro. Policz ile zaoszczedzaja Niemcy na polskiej opiece, jesli jest conajmniej 150tys opiekunek, a co trzecia ma pod opieka pare staruszkow, tylko nie pomyl sie z zerami.

            Z moich klientow to rzadko ktory dostal do renty wiecej jak 600euro doplaty i to przy demencji, ale sa rozne kasy.

           Niemcy jako panstwo maja wielki interes, zeby jednak byly opiekunki ze wschodu.

          a rodziny naszych klientow to juz  raczej finansowo nie zyskuja, bo im to juz bardziej oplacaloby sie oddac staruszka do domu starcow, ale dobrych domow jest malo i opieka coraz slabsza.

9 godzin temu, adamos1 napisał:

prawdopodobnie tak.

trzeba zaczac od siebie - KAZDY Z NAS-  i na kazdej szteli probowac skracac swoj czas pracy. Zwlaszcza na nowych miejscach to sie udaje. Jesli zyska sie spokojniejszy wieczor, a nie czekanie na laskawe zezwolenie pojscia spac okolo wpol dwunastej to juz COS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz nie jestem ekonomistą  i finansach niemieckich nie siedzę...może i masz racje---ja już wole ,być sam  z PDP   i by mi tu nikt nie siedział i pilnował mnie i PDP  ha ha ,,,chociaż jak do tej pory nie mam takiej potrzeby  bo gdzie chce to idę czy jadę ,ale może się to skończyć ,to w tedy bede myśłał co dalej..teraz jest taka sytuacja naświecie ,aby do jutra,bo szaleńców na świecie jest coraz wiecej.Maciarewicz już wzywa na komisje poborowa -rocznik 1997----a był już spokój.Debilizm rządzi światem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pracowałam już na czarno obecnie przez agencje jeszcze wczesniej jako kelnerka w De gdzie uczyłam sie jezyka i powiem szczerze ze tak jest wszedzie. Ja z obecnej agencji jestem bardzo zadowolona! Zgodze się również z opinia powyzsza ze Niemcy wola żeby starsi ludzie szli do domów opieki a nie zebysmy my polacy zarabiali

Pozdrawiam wszystkich z Siegen 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałam zwiastun jednego filmiku w Tv ,tak mnie zastanawia ta sucha babcia w lokówkach ,twarz ? idzie zniesc bo nie jest najbrzydsza ale ,że te rączki kikutki podniosła na opiekunkę?

mobilna bo zasuwa równo i trzeba ją kłaśc do łóżka i przykrywać i jeszcze bajeczkę opowiedzieć i tak jest naprawdę? siłę ma kikutki podnosić to i niech ma siłę sama do wyra wskoczyć i się przykryć.

Nie -to jednak ja mam raj ,raj,raj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...