Skocz do zawartości

"Oszczedna" zmienniczka...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, salazar napisał:

Taaa..

Sorry, ale znając niemieckie realia, nie bardzo jestem sobie w stanie wyobrazić przeznaczania 30 euro tygodniowo na dwie osoby.

Nawet w Pl to ciężko zrobić, a co dopiero w De.

Można. Wystraczy zýc przez tydzien na paczce mielonego i naleśniczkach:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, salazar napisał:

Taaa..

Sorry, ale znając niemieckie realia, nie bardzo jestem sobie w stanie wyobrazić przeznaczania 30 euro tygodniowo na dwie osoby.

Nawet w Pl to ciężko zrobić, a co dopiero w De.

Właśnie, pomału się wyjaśnia, pierwszy tydzien zmienniczka bazowa na tym co zostawiłam (błąd)drugie, że podopieczna sam robiła zakupy, tego nie liczyła. 30 ojro było na duperele. Wczorajsze winko wyjasniło wiele. :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, salazar napisał:

Taaa..

Sorry, ale znając niemieckie realia, nie bardzo jestem sobie w stanie wyobrazić przeznaczania 30 euro tygodniowo na dwie osoby.

Nawet w Pl to ciężko zrobić, a co dopiero w De.

Druga moja stella ... w sumie 11 m-cy, po pierwszej gdzie zakupy raz w tygodniu robił bardzo oszczędny jedynak. Nie przekraczałam takiej kwoty. Zaopatrzenie w PENNy (tylko promocje) i maliny z ogrodu. Nie było w tym wody bo był opłacony dostawca. Zastałam pdp w stanie zagłodzenia, tak jej euro w oczach urosło. Pół roku mi zajęło uczenie jej normalnego jedzenia, ale 30 euro dla niej to była kwota horrendalna. Na trzeciej stelli miałam 120  euro i nie wiedziałam co z tym zrobić :szydera: Dobrze, że tam były Polki i pokazały mi produkty z wyższej półki :szydera: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, NNNdanuta napisał:

Druga moja stella ... w sumie 11 m-cy, po pierwszej gdzie zakupy raz w tygodniu robił bardzo oszczędny jedynak. Nie przekraczałam takiej kwoty. Zaopatrzenie w PENNy (tylko promocje) i maliny z ogrodu. Nie było w tym wody bo był opłacony dostawca. Zastałam pdp w stanie zagłodzenia, tak jej euro w oczach urosło. Pół roku mi zajęło uczenie jej normalnego jedzenia, ale 30 euro dla niej to była kwota horrendalna. Na trzeciej stelli miałam 120  euro i nie wiedziałam co z tym zrobić :szydera: Dobrze, że tam były Polki i pokazały mi produkty z wyższej półki :szydera: 

Sama nie widziałaś bo na te wyższe Twój wzrok nie sięgał? Malizno nasza Ty:szydera:

Dla niewtajemniczonych. Danusia jest maciupeńka posturą:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minut temu, NNNdanuta napisał:

Druga moja stella ... w sumie 11 m-cy, po pierwszej gdzie zakupy raz w tygodniu robił bardzo oszczędny jedynak. Nie przekraczałam takiej kwoty. Zaopatrzenie w PENNy (tylko promocje) i maliny z ogrodu. Nie było w tym wody bo był opłacony dostawca. Zastałam pdp w stanie zagłodzenia, tak jej euro w oczach urosło. Pół roku mi zajęło uczenie jej normalnego jedzenia, ale 30 euro dla niej to była kwota horrendalna. Na trzeciej stelli miałam 120  euro i nie wiedziałam co z tym zrobić :szydera: Dobrze, że tam były Polki i pokazały mi produkty z wyższej półki :szydera: 

:dobrze:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, INEZ napisał:

:( dałabym ikonkę z rozłożonymi  z bezradności rękami  ale nie ma takiej ikonki ,która by to zobrazowała @Heksa a dlaczego ta zmienniczka tak mało na "życie" potrzebowała? pytałaś ją czy oszczędzała czy po prostu tyle jej wystarczało?Może ona taka "gospodarna "jest ?:oops:

Dosyć zbuntowana, nie okazywała rachunków, uznała, że nie musi.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Hexa napisał:

Ogon chciał pomachać psem i głodował ten ogon:trele:

:haha:Ja mojej zmienniczce zostawię tyle co ona mi czyli tyle co "kot napłakał " a że po kupiłam" trochę" rzeczy do domu jak np.kosmetyki i maści dla dziadka ,proszek ,płyn do płukania ,chusteczki do suszarki itp i itd oraz kwiaty do domu i na ogród 1 wrzos bo lubię kwiaty więc w związku z tym wydam pewnie przez te 2 tygodnie,które mi pozostały nieporównywalnie mniej niż w podobnym czasie mojego pobytu tu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Hexa napisał:

Tak jak wczoraj pisałąm, straciłam serce do tego miejsca>:(

"Serce nie sługa" nie zajmuj się już "gospodarnością" zmienniczki " jak miejsce Ci odpowiada to wracaj jak czujesz,że to nie to to nie warto sobie głowy zaprzątać ani zmienniczką ani podopieczną i jej rodziną trzeba szukać "szczęścia" gdzie indziej .:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, INEZ napisał:

"Serce nie sługa" nie zajmuj się już "gospodarnością" zmienniczki " jak miejsce Ci odpowiada to wracaj jak czujesz,że to nie to to nie warto sobie głowy zaprzątać ani zmienniczką ani podopieczną i jej rodziną trzeba szukać "szczęścia" gdzie indziej .:)

Też tak myślę. :dNajgorsze w naszej pracy jest to, że zbytnio przywiązujemy sie do pdp a oni niekoniecznie livczy się ojro.>:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, INEZ napisał:

:tak2: "full serwis":haha:

W czerwcu pracowaąłm w Berlinie w takim domu. Dwa pierwsze pietra dla bogaczy, samodzielne mieszkania. pięc pieter wyżej socjal, masakra, smród , brud i ubóstwo. Niemieckie opiekunki wrogo nastawione do mnie, bo moja podopieczna, to była dama, fryzjer, kawa i te klimaty. Rodzina skapa jak cholera. Agencja, która mnie wysłała, nie wywiązała się z płatności, bardzo niesolidna. Ogłasza się na naszym forum. :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Hexa napisał:

Też tak myślę. :dNajgorsze w naszej pracy jest to, że zbytnio przywiązujemy sie do pdp a oni niekoniecznie livczy się ojro.>:(

 

43 minut temu, Hexa napisał:

W czerwcu pracowaąłm w Berlinie w takim domu. Dwa pierwsze pietra dla bogaczy, samodzielne mieszkania. pięc pieter wyżej socjal, masakra, smród , brud i ubóstwo. Niemieckie opiekunki wrogo nastawione do mnie, bo moja podopieczna, to była dama, fryzjer, kawa i te klimaty. Rodzina skapa jak cholera. Agencja, która mnie wysłała, nie wywiązała się z płatności, bardzo niesolidna. Ogłasza się na naszym forum. :d

Czy mogłabyś mi na priv podać nazwę tej agencji?:d warto wyszukiwać takie "perełki" i" polecać" je innym opiekunom :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hexa napisał:

Też tak myślę. :dNajgorsze w naszej pracy jest to, że zbytnio przywiązujemy sie do pdp a oni niekoniecznie livczy się ojro.>:(

Ja na szczęście już się" wyleczyłam " z" przywiązywania" do podopiecznych :d co najwyżej to oni się do mnie" przywiązują" natomiast rodzin tychże podopiecznych ten temat nigdy nie dotyczył :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Hexa napisał:

Fakt, coraz częściej zapomina. Najgorsze są kolezanki, które wpadają, ona się skarży, że tak drogo, a one jej wtórują i podpuszczają.

Bo jest drogo, ja wydaję tygodniowo 150 euro.

Nie ma dyskusji że za dużo wydaję a PDP opowiada wszystkim kto do nas przyjdzie że jada jak w dobrej knajpie:d

Za stówkę zapewne bym też dał radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...