Skocz do zawartości

Czy jechać na całkiem nowe, niesprawdzone miejsce?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no a jak cos na przyszlosc ,czy koordynator niemiecki jak by zadzwonil to powie prawde i na tyle doinformowany co do stanu i sytuacji tam i nie bedzie ukrywal prawdy?bo ja mysle ze tylko rodzina predzej prawde powie bo przy nowym miejscu zadnej opiekunki nie ma jeszcze do kontaktu?

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy byłam jako pierwsza, mając tylko wiadomosci o Stelli od koordynatorki z firmy. Oba miejsca były dobre, a na drugim jestem do dzis, a to juz prawie 8 lat. Na pierwszym nie powiedziano mi w firmie, że trzeba robic zastrzyki z insuliny, więc robiłam, choć nie umiałam i nie wiedziałam ze nie wolno mi tego robić. Poza tym wszystko było w jak najlepszym porządku. Obie rodziny kulturalne, PDP fajni i nieuciązliwi. Najważniejsze moim zdaniem to sa informacje o stanie potencjalnego PDP, oraz weryfikacja własnych możliwosci, czy sobie poradzę. Nie więłabym i nie wezmę nigdy Stelli, gdzie jest demencja, gdzie trzeba dzwigać i wstawać w nocy. Nawet, żeby wynagrodzenie było wysokie. Jeśli w ofercie stoi, że sporadycznie trzeba w nocy wstawać do PDP, to jest duża gwarancja ze trzeba to robic codziennie i to po kilka razy. Jesli jest napisane, że PDP czasami zapomina, to znaczy że demencja rozgosciła się na dobre. Ja się do takiej roboty nie nadaję po prostu! Jeszcze jedno, ja myslę, ze zbytnia podejrzliwość jest tak samo zła jak wiara absolutna w to co mówi firma.

  • Lubię to 5
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, margarette51 napisał:

a co jesli podane ze podopieczny ma niedwolad nog i wstac sam moze z lozka czy wozka ale juz nie poruszyc tymi nogami  to co jest tu transfer i moze byc ciezka sprawa z niedopowiedzeniem ze dzwigac trzeba?

No dla mnie to jest oczywiste, ze będzie trzeba dzwigać. Skoro PDP nie moze poruszac nogami, to znaczy ze wstaje z pomocą, moze i tak, ale jak utrzymać PDP i podstawić wózek w odpowiednie miejsce bez dzwigania i wysiłku? Człowiek, ktory sam wstaje, to sam się przemieszcza o balkoniku czy rolatorku do wózka i odwrotnie, ewentualnie z lekką pomocą opiekunki. Z naciskiem na ,,lekką" Często jest tak, ze panienki z firmy pojęcia bladego nie mają co piszą i o czym piszą. Dla własnego bezpieczeństwa opiekunka powinna mieć wiedzę o schorzeniach wieku starczego i czytac fora, czytac i jeszcze raz czytac, oraz wyciągać wnioski.

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minut temu, margarette51 napisał:

a co jesli podane ze podopieczny ma niedwolad nog i wstac sam moze z lozka czy wozka ale juz nie poruszyc tymi nogami  to co jest tu transfer i moze byc ciezka sprawa z niedopowiedzeniem ze dzwigac trzeba?

Na "dwoje babka wróżyła" kiedyś moja agencja tak kręciła więc zapytałam wprost jest transfer czy go nie ma ?Odpowiedż była jest to podziękowałam .

@margarette51 poczytaj sobie temat ,który ja założyłam w lutym tego roku "Obawa przed wyjazdem " tam było dużo ciekawych wypowiedzi .Zaryzykowałam i pojechałam niestety nawet zmiennik ,który tam pracował nie powiedział mi całej prawdy bo miejsce było "piekielnie ciężkie" nie miałam do niego pretensji bo on jako młody (30 -letni  ) mężczyzna dawał sobie radę i może nawet nie było dla niego tam ciężko na to miejsce jednak nie wrócił .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sobie tak mysle ze jesli jest podopieczny wysoki a opiekunka nalezy do niskich to przy niedowladzie nog sposob przylozenia do takiej osoby jak ma 180cm wzrostu to tez trudny ,co innego jak opiekunka czy opiekun o podobnym wzroscie to tez inaczej sobie poradzi?co sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, margarette51 napisał:

ja sobie tak mysle ze jesli jest podopieczny wysoki a opiekunka nalezy do niskich to przy niedowladzie nog sposob przylozenia do takiej osoby jak ma 180cm wzrostu to tez trudny ,co innego jak opiekunka czy opiekun o podobnym wzroscie to tez inaczej sobie poradzi?co sadzicie?

Masz rację znaczna różnica we wzroście znacznie utrudnia transfer .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest temat raczej bo pytanie bylo czy wybrac niesprawdzone miejsce bez kontaktu z opiekunka,nowe ,oparte tylko na tym co podaje agencja.Czyli dylemat.czy jechac czy nie....jesli pojade i nie dam rade ,zaryzukuje to agencji wpadnie w kontrakt moim kosztem nowe miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, margarette51 napisał:

tak jest i odpuszcze osobie, nie chce w maliny jechac! dzieki za porade!

Wiesz tak to już jest wynagrodzenie i dobre warunki to nie wszystko .Na pewno znajdziesz zlecenie gdzie będziesz miała i to i jeszcze "dasz radę" "Mierz siły na zamiary" Powodzenia :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...