Skocz do zawartości

Egzorcyzmy


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A co mają nerwica i schizofrenia do egzorcyzmów? Przecież to jednostki chorobowe, w tym ostatnia jest chorobą psychiczną. Każdy mądry ksiądz nie przeprowadzi w stosunku do powyższych egzorcyzmów tylko odeśle do odpowiednio psychologa i psychiatry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

kiedys razem z kolegą prowadziłem debatę na ten temat z nauczycielką od angola(jak się później okazało :shock: ). Ogólnie doszło do tego że ksiądz, kapłan czy po prostu osoba przepędzająca złe duchy, demony czy cokolwiek innego z ciała nie winnej(czy oby na pewno :wink: )ofiry, sam pała się czarną magią... dlaczego ponieważ przepędzenie, czy inaczej odesłanie jest powiązane z przywołaniem. Jednak można to odesłanie zaliczyc do białej magii jeśli by je porównac z leczeniem i zadawaniem ran magią... a co do samej magi to tylko obdarzeni i otwarci mogą z niej korzystac... otwarci nie znaczy wierzący w nią bo jeśli by tak było dawno bym szkołę zburzył :twisted:

(P.S. jak włączyc emotikonki???)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepędzenie, czy inaczej odesłanie jest powiązane z przywołaniem

O czym ty mówisz ? Jakoś ci nie wierzę.

Ogólnie wierzę w egzorcyzmy i w to co się z tym wiąże, a w debatę na ten temat wdawać się nie chcę ... powiedzmy że mam swoje powody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak w temacie, wierzycie w to?

Co to jest opętanie, nawiedzenie, schizofrenia, nerwica czy duchy?

W szatana nie wierzę w kontekście opętania. Mam wrażenie, że księdza wyrządzają krzywdę ludziom, którzy są chorzy na nerwice, depresje i schizofrenie. Sami ludzie w tym pomagają, bo leczenie tych chorób jest długotrwałe i trudne, więc szukają innych sposobów. Np. uzdrowicieli, szarlatanów aż wreszcie egzorcyzmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gabula57

Osobiście uważam że nawet przepędzanie czyli egzorcyzmy to magia-obojętnie czarna czy biała czy kolorowa---to magia. A Bóg magii nie lubi. Wiec wniosek ? Opętanie to wymysł szatana po to by zwodzić ludzi tworząc tzw. egzorcyzmy, które tak naprawdę niczemu nie służą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karol a

nie wierzę w opętanie i te inne sprawy . magia(biała czarna), to istnieje raczej w knigach fantasy niż w życiu realnym . myślę ze ktoś tu za dużo gra ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gabula57
w taki czy inny spsób magia istnieje, i ja w to wierze np. te wszystkie cudowne uzdrowienia. wg. mnie to już śmierdzi czarami

Nie zgadzam się z tobą. Istnieje magia ,niestety i to ta zła. Jakkolwiek by ja nie nazwać-biała, czarna. Jedno jest pewne--Bóg nie przyznaje sie do magii, nie toleruje jej , bo jest ona od złego. A co cudownych uzdrowień to tutaj nie masz zupełnie racji. Znam co najmniej kilkadziesiąt osób które zostały uleczone i to nie żadną magią ale wiarą w Jezusa , a właściwie przez Jezusa . I to począwszy ode mnie. To nie żadne czary ,wierz mi . Mogę tylko pożałować tych którzy w to nie wierzą lub widzieli różne cuda a nie chcieli w to uwierzyć.

Tak, tak w dzisiejszych czasach ,w 21 wieku dzieją sie cuda takie same

jakie były 2000 lat temu. Tyle że nie wszystkim było i jest dane je oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAHAHA człowiek się boi tego czego nie zna, i ty Gabulo jesteś jednym z nich. Nie wiesz co to jest magia a źle praktykowana daje nieoczekiwane efekty, i dlatego jest zła... podobno mozna nawet krzywdę wyrządzic, zgodzę się ta częśc jest zła, ale te uzdrowienia... mchh to też magia... jak to znajomek powiedział "boska"(ale to już przesada) A magia pochodzi od Boga, on stworzył świat w którym ona istnieje, on stworzył anioła który upadł, który magię podtrzymuje, i który wg. was ją stworzył. Jak ja zbuduje coś co zacznie zabijac to będzie to moja wina, i tak samo jest z Bogiem, on stworzył to co stowrzyło magię, tak więc i on jest współtwórcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gabula57

Nie zgadzam sie z tobą. Bóg nie przyznaje się do żadnej magii. Na dowód tego poszukam w Biblii wersetów. A nie pomyślałeś że to szatan dał ludziom do ręki swoją {magię } ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karol a

Bóg nas stworzył , a nas tworzy kształtuje otoczenie , jeżeli Bóg stworzył anioła i chciał dobrze a ten mu sie sprzeciwił nie uklęknie przed człowiekiem wręcz odwrotnie będzie walczył przeciwko niemu . Bóg chciał dobrze , a siła anioła może tylko na ziemi przeciwstawić sie człowiekowi , nie po śmierci bo wracamy skąd przybyliśmy (oczywiście nie wszyscy ) upadły anioł wydaje mi sie ze nie ma daru dawania życia , jak Bóg , on tylko namawia inne anioły do zła przeciwko Bogu . coś bym dodał jeszcze ale poczekam odp :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karol a

Mnie się pytasz sam znajdź na to odpowiedź(małpą nie jesteś) , ja mam swoje wyobrażenie którego na razie nie zdradzę . Darwinem nie jestem .targają tobą uczucia , to tak jak mną , ile w nas jest podobieństwa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(małpą nie jesteś)

powiedział że pochodzi a co do podobieństwa... z małpą jest duże jesli o anatomię chodzi. Po za tym znaleziono dinozłry... martwe ale w czasach biblijnych to bardziej żywe mogły byc niż teraz... chociaż ponoc wyginęły jeszcze wcześniej(sam się zagmatwałem :???: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...