Skocz do zawartości

Niepełnosprawna opiekunka bez pracy...


Gość Grażyna
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Mam już dość i może ktoś mi coś poradzi. Dwa lata temu uległam wypadkowi komunikacyjnemu w wyniku którego straciłam dłoń lewej ręki. Przed wypadkiem przez 3 lata byłam opiekunką u tego samego podopiecznego. Wypadek miał miejsce w polsce a w trakcie mojej rehabilitacji podopieczny niestety zmarł i nie miałam powrotu na miejsce, a wiem że przyjąłbym mnie wraz z rodziną z otwartymi rękami bez względu na wypadek. Moja agencja twierdzi, że niemcy odrzucają mnie jako kandydatkę do pracy a inne agencje nawet nie chcą podjęcia się znalezienia pracy. To koszmar, bo prawą rękę mam w pełni sprawną a i lewą potrafię wiele zrobić ze wyjątkiem prac manualnych. Do tego znam perfekcyjnie język. Czy uważacie że ja przesadzam czy powinnam odpuścić, bo sobie nie poradzę? Znam tę pracę i wydaje mi się, że podołam nawet przy transferze, bo siła została. A może ktoś z was jest w agencji mimo niepełnosprawności. Pozdrowienia z krakowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm....ciekawa sytuacja ....jesteś godna podziwu  ...uważam ,że powinnaś ubiegać się o tą prace.jest dużo osób niepełnosprawnych ,które pracują mimo swoich schorzeń i tak jak piszesz w tych obowiązkach codziennych na pewno byś sobie dała rade ,tylko właśnie Agencja musiałaby zaręczyć rodzinie ,że dasz sobie rade,ale czy im się to chce?Piszesz znasz dobrze niemiecki a więc  niech ta Agencja da Ci kontakt z rodziną i sama powiesz co jest grane itd.,bo miałem takie sytuacje ,że z rodziny chcieli wiedzieć czy umię j.niemiecki?.Uważam ,że tak powinnaś postawić sprawe ,bo Agencje na pewno się nie ujmą za Tobą.Musisz sama o to walczyć.Współczuje zaistniałej sytuacji ,ale nie poddawaj się.Powodzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grażyna piszesz ,że znasz perfekcyjnie język , a to  jest bardzo dobry atut i ja bym dała sama ogłoszenie w internecie i sama bym szukała pracy .Nie liczyłabym na agencję ,tam paniusie szukają sprawnych i nie chorujących i żwawych i robotnych itd.Przecież bardzo dużo PDP szuka osoby do towarzystwa i do rozmów.Proste prace dasz radę zrobić .

Bym próbowała do różnych agencji a jest ich trochę i nawet bym próbowała do agencji w DE,są strony w internecie gdzie możesz dać swoje ogłoszenie i będą dzwonic do Ciebie a Ty będziesz przebierać w ofertach,język znasz a to bardzo dużo.

Wiemm ,że nie jedna rodzina by Ciebie przyjęła ,tylko oni nie wiedzą o Tobie.Działaj i nie poddawaj się i też jestem pod wielkim wrażeniem i życzę Tobie znaleśc fajną rodzinę i pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grażynko nie obraź się, ale gdybyś miała wybrać dla swojej leżącej matki opiekunkę z dwiema dłoniami i jedną to którą byś wybrała? Będzie ciężko, ale ktoś może zaufa, że Twoja niepełnosprawność nie będzie problemem czego CI życzę z całego serca. Dużo w rękach agencji ale znając ich to nie polecają bo wiedzą że tracą szansę "sprzedania" opiekunki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Mam już dość i może ktoś mi coś poradzi. Dwa lata temu uległam wypadkowi komunikacyjnemu w wyniku którego straciłam dłoń lewej ręki. Przed wypadkiem przez 3 lata byłam opiekunką u tego samego podopiecznego. Wypadek miał miejsce w polsce a w trakcie mojej rehabilitacji podopieczny niestety zmarł i nie miałam powrotu na miejsce, a wiem że przyjąłbym mnie wraz z rodziną z otwartymi rękami bez względu na wypadek. Moja agencja twierdzi, że niemcy odrzucają mnie jako kandydatkę do pracy a inne agencje nawet nie chcą podjęcia się znalezienia pracy. To koszmar, bo prawą rękę mam w pełni sprawną a i lewą potrafię wiele zrobić ze wyjątkiem prac manualnych. Do tego znam perfekcyjnie język. Czy uważacie że ja przesadzam czy powinnam odpuścić, bo sobie nie poradzę? Znam tę pracę i wydaje mi się, że podołam nawet przy transferze, bo siła została. A może ktoś z was jest w agencji mimo niepełnosprawności. Pozdrowienia z krakowa.

Również ogromne słowa uznania za niepoddawanie się w tak trudnej sytuacji. Szczerze Cię podziwiam i wierzę, że znajdziesz dobre rozwiązanie. i zostaniesz doceniona jako pracownik.

     Może faktycznie tak jak piszą inni - szukaj pracy na własną rękę? Masz na pewno orzeczenie o niepełnosprawności lub już rentę? a to zwalnia z opłacania ZUs i to już jest bardzo dużo.

      W Polsce widzę też coraz więcej ofert dla osób znaących język niemiecki : prace biurowe , handel, spedycja. I tu zarobki wcale nie są takie małe.

         Życzę Ci powodzenia i pisz jeszcze !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! 

 No to widze , ze nie jestem odosobniona . Ja jak wczesniej opisywalam tez uleglam wypadkowi  tylko , ze na terenie Niemiec i juz nie pracuje od lipca , poniewaz mam problemy z kregoslupem . 

 I szanowna agencja rozwiazala umowe ze mna , mowiac , ze jak bedzie pani juz zdrowa to prosze sie skontaktowac z nami . Natretnie mnie dopytywali kiedy moge wrucic do pracy , oferujac co i rusz nowe miejsca  oczywiscie  z osobami do transferu . Normalne lekkie zlecenie to moze bym sie juz podjela . Poprostu , zeby dlugo nie stac na nogach . Tak jak ktos powiedzial  , jak jestes zdrowa i moga na tobie zarabiac to prosze a jak chora , to niech se pani siedzi w domu . Oczywiscie  po co maja placic za ciebie skladki do ZUSU 

  

 

Pozdrawiam !

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! 

 No to widze , ze nie jestem odosobniona . Ja jak wczesniej opisywalam tez uleglam wypadkowi  tylko , ze na terenie Niemiec i juz nie pracuje od lipca , poniewaz mam problemy z kregoslupem . 

 I szanowna agencja rozwiazala umowe ze mna , mowiac , ze jak bedzie pani juz zdrowa to prosze sie skontaktowac z nami . Natretnie mnie dopytywali kiedy moge wrucic do pracy , oferujac co i rusz nowe miejsca  oczywiscie  z osobami do transferu . Normalne lekkie zlecenie to moze bym sie juz podjela . Poprostu , zeby dlugo nie stac na nogach . Tak jak ktos powiedzial  , jak jestes zdrowa i moga na tobie zarabiac to prosze a jak chora , to niech se pani siedzi w domu . Oczywiscie  po co maja placic za ciebie skladki do ZUSU 

  

 

Pozdrawiam !

   to nie chodzi tylko o składki ZUS  !  tylko  o ludzkie podejscie do każdej jednostki a Kapitalizm tego nie zna ,pierwsze to kasa a reszta póżniej ha ha  ,tu w Niemczech i gdzie indziej ten Kapitalizm jest wiecej cywilizowany ,ale w Polsce -tragedia!Podobnie ja z Grażyną musisz walczyć i być cwana ,bo tak to Ci nie poszukają miejsca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...