Skocz do zawartości

Wymioty podopiecznych i ich powód.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, fioletowa.mysz napisał:

No wiem. Pamietam moje pierwsze zlecenie...Z nostalgią. Ale przyznam,że miałam przejebutane. Na własne życzenie. 

To moje trzecie a ja nadal mam przejebane hahah. Ale chyba na wlasne życzenie. Dobrze ze znalazlam to forum 

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kalaala napisał:

Nie lubi

Zapytaj pdp co lubi jesc, w innych sprawach musisz Ty decydowac.

Zabieraj rolator wszedzie, bo nigdy nie wiesz, kiedy dopadnie ja szwindel i osunie Ci sie, a Ty jej nie utrzymasz.

NIE UTRZYMASZ! Pisze wielkimi literami, zeby powaga sytuacji do Ciebie dotarla.

Jak zrobi sobie krzywde, to rodzina bedzie miala pretensje do Ciebie, ze nie wzielas sprzetu a oni zakupili. 

Nastepny spacer koniecznie z rolatorem i co jakis czas niech pdp siada na siedzonku, dla odpoczynku.

Nauczysz ja samodzielnosci i nabierze pewnosci siebie.

Obecna moja pdp po 1,5 godziny spaceruje. Z rolatorem oczywiscie, chociaz w domu bez.

Mialam tez pdp ktora wozilam autem. Rolator jezdzil z nami. Z rolatorem szla do ubikacji w  restauracji, do sklepu  i wszedzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, hawana napisał:

Zapytaj pdp co lubi jesc, w innych sprawach musisz Ty decydowac.

Zabieraj rolator wszedzie, bo nigdy nie wiesz, kiedy dopadnie ja szwindel i osunie Ci sie, a Ty jej nie utrzymasz.

NIE UTRZYMASZ! Pisze wielkimi literami, zeby powaga sytuacji do Ciebie dotarla.

Jak zrobi sobie krzywde, to rodzina bedzie miala pretensje do Ciebie, ze nie wzielas sprzetu a oni zakupili. 

Nastepny spacer koniecznie z rolatorem i co jakis czas niech pdp siada na siedzonku, dla odpoczynku.

Nauczysz ja samodzielnosci i nabierze pewnosci siebie.

Obecna moja pdp po 1,5 godziny spaceruje. Z rolatorem oczywiscie, chociaz w domu bez.

Mialam tez pdp ktora wozilam autem. Rolator jezdzil z nami. Z rolatorem szla do ubikacji w  restauracji, do sklepu  i wszedzie.

 

Masz 100% racjie. Jutro biore caly sprzęt ze soba. Dzieki za rady ☺ 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kalaala napisał:

Masz 100% racjie. Jutro biore caly sprzęt ze soba. Dzieki za rady ☺ 

Nie chcialam Cie nastraszyc, ale to bardzo powazna sprawa.

Pamietaj, pdp musi jak najdluzej wykonywac wszystkie czynnosci sam.

Z rolatorem nauczy sie przemieszczac po mieszkaniu, sam wychodzic do toalety itp.

Twoja praca to asekurowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam sporo podopiecznych poruszających się po domu samodzielnie ale na spacerki z rolatorkiem. O ile oczywiście są na tyle sprawni że po domu poruszają się bez problemu. Czasem nawet na zewnątrz mogliby chodzić tylko za rączkę ale i tak chodzą z rolatorkiem. Po prostu sami czują się pewniej z rolatorkiem.

Może stąd ten stres i wymioty ????

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, hawana napisał:

Nie chcialam Cie nastraszyc, ale to bardzo powazna sprawa.

Pamietaj, pdp musi jak najdluzej wykonywac wszystkie czynnosci sam.

Z rolatorem nauczy sie przemieszczac po mieszkaniu, sam wychodzic do toalety itp.

Twoja praca to asekurowanie.

Spoko nie nastarszyłas mnie :) mysle ze Babinka wie jak mnie podejść widzi że ze mną moze wiecej. Typu zrobi mine smutna a ja juz na baczność przy niej. Ona mowi ze jest moim małym dzisiusiem. Mysle ze powoli sie naucze 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minut temu, hawana napisał:

spacer koniecznie z rolatorem i co jakis czas niech pdp siada na siedzonku, dla odpoczynku.

Dokładnie tak spacerujemy z Kulką.Od latarni do latarni:):):)Co latarnia to siada i ziapie:)Po domu z laską.

I jeszcze jedno Kalaala-jeśli Twoja PDP nie ma demencji,jasną głowę ,to za każdym razem kiedy mói ,że jest Twoim małym dzidziusiem prostuj ją-z tego co opisujesz to wychodzi ,ze ona błyskawicznie załapała,że może tobą kręcić jak chce a Ty oka z niej ze strachu nie spuścisz.Powoli zacznij wprowadzać zostawianie jej samej w pokoju,jak np.jesteś w kuchni czy coś innego robisz.Mów jej co będziesz robiła,żeby się nie bałą że jest sama ale nie leć na każde zawołanie.Powiedz np.chwileczkę pani X ,skoncze obierac ziemniaki i przyjdę ,proszę zaczekać. No,chyba ze faktycznie coś alarmującego się dzieje,ale nie ganiaj na każde kaszlnięcie!!!Idąc na przerwę ,podobnie powiedz ze idziesz teraz na przerwęi wrócisz za 2 godziny bo będziesz odpoczywała czy wychodzisz na spacer.A jeszcze pytanie-kto robi zakupy? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytala i zgadzam sie z dziewczynami....odpoczynek musi byc.....mozna owszem w czasie pracy zagladac do pdp ale jak przerwa to przerwa i basta...w gestii rodziny jest zapewnic w tym czasie opieke jezeli uwazaja ze pdp moze sama zostac to niech to ci napisza nawet na odrecznej kartce zebys byla kryta...

a odnosie wymiotow...nie wiem w jakich godzinach chodzisz z babcia na spacery czy po posilku np? to moze byc tez refluks na przeladowany jak dla niej zoladek, jezeli zje babulenka to moze daj jej troche czasu zeby sie wyciszyla? moze jak juz sugerowano stres ze bedzie musiala dreptac? zmeczenie tez moze powodowac wymioty ...

tak czy inaczej najpierw twoj wolny czas, meldunek rodzinie i obserwuj babke.....mozesz tez zrobic dzien lub dwa przerwy w spacerach.....niech pochodzi po domu i zobacz reakcje babki..

oczywiscie zrobisz jak  bedziesz uwazala ale jak sama widzisz.....wszyscy sa z toba i trzymamy kciuki

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, foczka63 napisał:

Dokładnie tak spacerujemy z Kulką.Od latarni do latarni:):):)Co latarnia to siada i ziapie:)Po domu z laską.

I jeszcze jedno Kalaala-jeśli Twoja PDP nie ma demencji,jasną głowę ,to za każdym razem kiedy mói ,że jest Twoim małym dzidziusiem prostuj ją-z tego co opisujesz to wychodzi ,ze ona błyskawicznie załapała,że może tobą kręcić jak chce a Ty oka z niej ze strachu nie spuścisz.Powoli zacznij wprowadzać zostawianie jej samej w pokoju,jak np.jesteś w kuchni czy coś innego robisz.Mów jej co będziesz robiła,żeby się nie bałą że jest sama ale nie leć na każde zawołanie.Powiedz np.chwileczkę pani X ,skoncze obierac ziemniaki i przyjdę ,proszę zaczekać. No,chyba ze faktycznie coś alarmującego się dzieje,ale nie ganiaj na każde kaszlnięcie!!!Idąc na przerwę ,podobnie powiedz ze idziesz teraz na przerwęi wrócisz za 2 godziny bo będziesz odpoczywała czy wychodzisz na spacer.A jeszcze pytanie-kto robi zakupy? 

Zakupy ja z córka raz w tyg. No ja mam potrzebę częściej. A co do Kulki to zmieniczka powiedział ze w żadnym wypadku tylko pod rączke. Noo ale chyba musze zacząć myślę sama i patrzeć co dobre dla Babinki. A nie co mowi tamta

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kalaala napisał:

Zakupy ja z córka raz w tyg. No ja mam potrzebę częściej. A co do Kulki to zmieniczka powiedział ze w żadnym wypadku tylko pod rączke. Noo ale chyba musze zacząć myślę sama i patrzeć co dobre dla Babinki. A nie co mowi tamta

Więc kto zostaje z Twoja PDP jak jedziecie na zakupy?

Kulka to moja PDP:)Tak ją "ochrzciłam" bo jest mała i kulasta:)

Nie słuchaj co mówi zmienniczka w tym wypadku,spacer z rolatorem jest 100x bezpieczniejszy niż pod rączkę.Rób tak,żebyś Ty miała dobrze.Jak zmienniczce pasuje "pod rączkę",niech sobie tak spaceruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kalaala...zmienniczek można słuchać ...często mają coś ważnego i mądrego do przekazania ....alee....każdy z naszych PDP jest inny - tak samo i my .Podopieczni inaczej zachowują się przy zmienniczkach i nie daj sobie wmówić , że to co i jak robiła zmienniczka jest lepsze ...ważniejsze . Wypośrodkuj, wybadaj  co dla Was będzie lepsze . Nie daj się nabrać na " ja byłam tutaj długo ...ja znam najlepiej " , bo ,że przy poprzedniczce PDP zachowuje się w porządku ( w miarę ) nie oznacza , że przy nas będzie tak samo ......Przykład dzisiejszy :  córka PDP-go wyznała mi , że odkąd jestem ...raptem jutro tydzień ....doktor nie potrzebuje wyciszających kropli ...jest spokojniejszy a przecież X siedziała z nim , obok w fotelu , razem oglądali wszystkie katolickie programy ....itd..itp .... Ja też siedzę ...tak jak w tej chwili ...ale nie na widoku, tylko z boku-z tyłu na sofie i klikam sobie ....Na zawołanie w razie potrzeby jestem ...a w fotelu obok niego siadam podczas wspólnej kolacji i siedzę , dłubiąc wtedy w telefonie do czasu " wieczornego obrządku" ...a jest to mniej więcej 1,5 do 2 godzin ...i to nie cały czas siedzę , bo melduję mu , że spadam na kilka minut na dół ...a to odchodzę , żeby pogadać przez telefon ...noo...taka robota " głupiego " . Nie uczę go wspólnego siedzenia cały czas , bo absorbujący swoją osobą to on być potrafi ...nie ma głupich , żebym dopuściła do tego , że zrobi ze mnie niewolnicę Isaurę ....Jest zadbany ...nikt mi nie ma prawa zarzucić , że czegoś nie zrobiłam , czy zrobiłam coś źle ...Nie kryję się z siedzeniem przy laptopie , bo po cholerę obłuda , ukrywanie się ,żeby " nie powiedzieli , bo ty cały czas przy  lapku ! " Robota wykonana w 100% ...spokój ...cisza ...czasem lekki wk...nerw , ale gdzie go nie ma ? ...I tak ma być ..a to , że X mi powiedziała " rób tak jak ja , bo tak najlepiej " to puszczam mimo uszu . Przed szereg nie wychodzę , robię co do mnie należy , skakać jak pajac na nitce nie mam zamiaru ....przyciężka jestem ...nitka mogłaby się szybko zerwać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, foczka63 napisał:

Więc kto zostaje z Twoja PDP jak jedziecie na zakupy?

Kulka to moja PDP:)Tak ją "ochrzciłam" bo jest mała i kulasta:)

Nie słuchaj co mówi zmienniczka w tym wypadku,spacer z rolatorem jest 100x bezpieczniejszy niż pod rączkę.Rób tak,żebyś Ty miała dobrze.Jak zmienniczce pasuje "pod rączkę",niech sobie tak spaceruje.

Sama zostaje lezy na fotelu poki nie wrócę:o

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kalaala napisał:

Sama zostaje lezy na fotelu poki nie wrócę:o

Czyli ...sama widzisz,że nie ma potrzeby biegać na każde zawołąnie,kaszlnięcie i można PDP spokojnie  z oczu na dłużej spuścić:)Na spacerze byłaś?Sama,na pauzie? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, foczka63 napisał:

Czyli ...sama widzisz,że nie ma potrzeby biegać na każde zawołąnie,kaszlnięcie i można PDP spokojnie  z oczu na dłużej spuścić:)Na spacerze byłaś?Sama,na pauzie? 

Sama poszłam do sklepu na Puzie. O 16 powinnam isc z Babcia ale dzis wyjdziemy o 16.30 odczekamy chwile po kawie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Baśka powtarzająca się napisał:

@Kalaala...zmienniczek można słuchać ...często mają coś ważnego i mądrego do przekazania ....alee....każdy z naszych PDP jest inny - tak samo i my  ;)

Swieta racja @Baśka powtarzająca się. Zmienniczek trzeba sluchac, a swoj rozum miec.

Moja zmienniczka myla naczynia, ja tego nie robie, bo nie i juz. Zmywarka bedzie zdrowsza jak popracuje, a moje nozki jak pospaceruja. I spaceruje z babcia , bo to dobrze tez dla niej.

Zmienniczka nie spacerowala, bo byly upaly, jak przyjedzie po mnie pewnie bedzie lalo.

I niech sprobuje mi powiedziec , ze cos psuje.

Jak chce taka, zeby ja sluchala kropka w kropke, to niech szuka. Bedzie zadowolona.

Ja chcialam spacerowiczke( z Parkinsonem), bo nie usmiecha mi sie siedziec w chalupie, wiec mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...