Skocz do zawartości

Proszę o Waszą pomoc


Gość smutna
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Swoją drogą czemu nie zarabiają tak osoby prowadzące własną działalność? A na czarno jedną trzecią biorą?--------no właśnie masz racje .,ale o takich sumach nie słyszałem  ,jedynie w Domach Opieki to tak.,ale są co przyjmują  już od 1500-do 3000 tyś  Euro.

Agencje tak właśnie pobierają opłatę od niemieckich rodzin za osobę mówiącą po niemiecku od 2300 do ponad 3000 euro. To wiem stuprocentowo.Za początkujących biorą tak z 1700euro. Ale mijamy się z tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie co wy tu wypisujecie? Jeżdżę z ta firmą od lat i nie dam na nią złego słowa powiedzieć.. ktoś tutaj jest może z konkurencji i wie co robi!!!

  nie wiem kogo i jaką Agencje masz na myśli ...--no to na to wygląda ,że smutna miała pecha trafiając na taką PDP  a  Agencja powinna tą sprawę uczciwie zbadać  a nie umywać ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  nie wiem kogo i jaką Agencje masz na myśli ...--no to na to wygląda ,że smutna miała pecha trafiając na taką PDP  a  Agencja powinna tą sprawę uczciwie zbadać  a nie umywać ręce.

Nasza praca głównie zależy od przypadku - kto się jaki  trafi i to wiemy wszyscy, a jakość agencji poznaje się dopiero tam gdzie coś naprawdę fatalnego się stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  nie wiem kogo i jaką Agencje masz na myśli ...--no to na to wygląda ,że smutna miała pecha trafiając na taką PDP  a  Agencja powinna tą sprawę uczciwie zbadać  a nie umywać ręce.

 

Ludzie co wy tu wypisujecie? Jeżdżę z ta firmą od lat i nie dam na nią złego słowa powiedzieć.. ktoś tutaj jest może z konkurencji i wie co robi!!!

  jeszcze jedno Lucyno ,napisz jaką Agencje masz na mysli bo z tego co wiem sprawą tą zajmuje się już prokurator i zeznaje tam 9 osób-to tyle-pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  nie wiem kogo i jaką Agencje masz na myśli ...--no to na to wygląda ,że smutna miała pecha trafiając na taką PDP  a  Agencja powinna tą sprawę uczciwie zbadać  a nie umywać ręce.

Dodam, że agencje - których znam kilka - z reguły nie badają żadnych spraw, choćby i dlatego, że nie bardzo  mają jak, bo po niemieckiej stronie jest ten śmieszny koordynator i niemiecka firma, która znalazła ogłoszenie i bierze za to cały czas sporą dolę, ale nic poza tym nie robi. Odpowiedzialni za cały ten bałagan są niemieccy pośrednicy, ale ich polski ansprechpartner ich absolutnie nie ruszy, bo bez niemieckiego pośrednika nie mieliby zleceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że agencje - których znam kilka - z reguły nie badają żadnych spraw, choćby i dlatego, że nie bardzo  mają jak, bo po niemieckiej stronie jest ten śmieszny koordynator i niemiecka firma, która znalazła ogłoszenie i bierze za to cały czas sporą dolę, ale nic poza tym nie robi. Odpowiedzialni za cały ten bałagan są niemieccy pośrednicy, ale ich polski ansprechpartner ich absolutnie nie ruszy, bo bez niemieckiego pośrednika nie mieliby zleceń.

-------dużo w tym prawdy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też nasze agencje piszą nawet w umowach, że płacą opiekunce która do nich się zgłosi z niemieckim klientem. Zachęta marnie płatna, bo po pierwsze jednorazowo poniżej 500 zł brutto, a odpada im przecież płacenie haraczu niemieckiemu pośrednikowi. Gdyby odpalali co miesiąc działkę opiekunce która zgłosiła się z klientem , jeszcze warte byłoby zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też nasze agencje piszą nawet w umowach, że płacą opiekunce która do nich się zgłosi z niemieckim klientem. Zachęta marnie płatna, bo po pierwsze jednorazowo poniżej 500 zł brutto, a odpada im przecież płacenie haraczu niemieckiemu pośrednikowi. Gdyby odpalali co miesiąc działkę opiekunce która zgłosiła się z klientem , jeszcze warte byłoby zachodu.

ha! nawet gdy dajemy im taką   ofertę to muszą to zrealizować  i tak  przez swojego niemieckiego partnera, bo to on się tam pokaże, zrobi wywiad, podpisze umowę i zapewni tzw. koordynatora. Nie znam przypadku, żeby to inaczej działało.

Chętnie bym poznała w całości polską firmę.

 

no, jedynie potentat na naszym rynku z gatunku 24 nie ma odpowiednika niemieckiego, bo to sama w sobie  firma niemiecka, ale mają swoich przedstawicieli. Co ciekawe są drożsi dla klientów i bardziej skąpi dla opiekunek, ale ofert mają mnóstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszą tego robić w kooperacji z niemieckim partnerem, bo on nie znalazł polskiej agencji klienta. Wiem to na pewno :)

 

Poruszyłaś bardzo ciekawy temat, wart osobnego omówienia i zastanowienia się

Dlaczego polskie firmy same nie zawierają umów z klientami skoro wiadomo przecież,  że mogą. ? Zawsze jest niemiecki pośrednik. Dlaczego tak jest? Dlaczego my jako opiekunki nie jesteśmy jednocześnie agentami naszych firm? Mnie nigdy nie dano nigdzie materiałów reklamowych, choćby do wywieszenia gdzieś w supermarkecie, czy wręczenia osobom zainteresowanym. Dlaczego tak jest? Odpowiedzialność takiej bezpośredniej firmy byłaby przecież bardziej ewidentna i mniej dochodziłoby do nadużyć względem opiekunek niż przy dwóch pośrednikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszyłaś bardzo ciekawy temat, wart osobnego omówienia i zastanowienia się

Dlaczego polskie firmy same nie zawierają umów z klientami skoro wiadomo przecież,  że mogą. ? Zawsze jest niemiecki pośrednik. Dlaczego tak jest? Dlaczego my jako opiekunki nie jesteśmy jednocześnie agentami naszych firm? Mnie nigdy nie dano nigdzie materiałów reklamowych, choćby do wywieszenia gdzieś w supermarkecie, czy wręczenia osobom zainteresowanym. Dlaczego tak jest? Odpowiedzialność takiej bezpośredniej firmy byłaby przecież bardziej ewidentna i mniej dochodziłoby do nadużyć względem opiekunek niż przy dwóch pośrednikach.

 

Są agencje, które wyposażają opiekunki w foldery reklamowe do rozprowadzenia. Cóż z tego, kiedy opiekunka z tego nic niema? Względnie otrzyma marne 30 zł za ich rozprowadzenie? Zgłosi się klient otrzymując taki folder i rola opiekunki jest zepchnięta na bok, a firma ma z tego korzyści co miesiąc. Poza tym niemieccy posrednicy polecają się polskim z ofertami bo wiadomo, że mają klientów w zasięgu ręki. Polska agencja chcąc istnieć oczywiście współpracuje, bo niezbyt często trafia się opiekunka z klientem. Być może więcej byłoby chętnych opiekunek które zgłosiłyby się z klientem, ale zapłata jednorazowa nie jest zbyt zachęcająca. Polska agencja ma zyski co miesiąc, bez konieczności płacenia haraczu niemieckiemu pośrednikowi,jak również klient niemiecki, który również nie ponosi dodatkowego kosztu. Opiekunka po otrzymaniu jednorazowej premii za przyjście z klientem pracuje czasami kilka dalszych  lat za pracę tak, jakby pracowała otrzymując pracę od agencji. Tutaj ukłony do agencji by wzięły pod uwagę, że zachętą by opiekunki przychodzące do nich z klientem, czy też polecającym otrzymywały również co miesiąc umówioną premię, a nie tylko jednorazowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są agencje, które wyposażają opiekunki w foldery reklamowe do rozprowadzenia. Cóż z tego, kiedy opiekunka z tego nic niema? Względnie otrzyma marne 30 zł za ich rozprowadzenie? Zgłosi się klient otrzymując taki folder i rola opiekunki jest zepchnięta na bok, a firma ma z tego korzyści co miesiąc. Poza tym niemieccy posrednicy polecają się polskim z ofertami bo wiadomo, że mają klientów w zasięgu ręki. Polska agencja chcąc istnieć oczywiście współpracuje, bo niezbyt często trafia się opiekunka z klientem. Być może więcej byłoby chętnych opiekunek które zgłosiłyby się z klientem, ale zapłata jednorazowa nie jest zbyt zachęcająca. Polska agencja ma zyski co miesiąc, bez konieczności płacenia haraczu niemieckiemu pośrednikowi,jak również klient niemiecki, który również nie ponosi dodatkowego kosztu. Opiekunka po otrzymaniu jednorazowej premii za przyjście z klientem pracuje czasami kilka dalszych  lat za pracę tak, jakby pracowała otrzymując pracę od agencji. Tutaj ukłony do agencji by wzięły pod uwagę, że zachętą by opiekunki przychodzące do nich z klientem, czy też polecającym otrzymywały również co miesiąc umówioną premię, a nie tylko jednorazowo.

Bez wątpienia tak jest -  brak realnych zachęt  i pomocy  do szukania ofert dla naszych firm w Polsce. Przynajmniej ja się nigdy z tym nie spotkałam., ale  może gdzieś są agencje, które widzą ten  interes ? Jedna z moich agencji oferowała 160euro za ofertę, jeśliby trwała z miesiąc ( zawsze zatrudniali się i tak przez pośrednika jako podwykonawcy i nigdy inaczej). ale... .żeby szukać dla nich tych ofert musiałabym mieć większy dostęp do informacji, materiałów reklamowych, więcej czasu wolnego, a o to już nie dbano zupełnie. Nawet folderu po niemiecku mi nigdzie nie dano, bo...tym rzekomo zajmuje się ich niemiecki "partner". a jak ja mam ich zareklamować?  Gdzieś coś tu śmierdzi, a my płacimy za to, bo musimy zarobić na gromadę pośredników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dodam, że tych pośredników to nierzadko jest już trzech! Jeden  ma biuro w jakimś miasteczku, czy dzielnicy i zgarnia oferty ze swojego rewiru i pośredniczy faktycznie pomiędzy niemieckimi  agencją opiekuńczymi( głównym wykonawcą)  a polskimi czy rumuńskimi podwykonawcami, którzy zatrudniają nas i my musimy na to zarobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę o Waszą pomoc. Otóz byłam na stelli miesiąc opis warynków z tym co na miejscy zastałam był całkiem inny po 4 tygodniach  trafiłam do szpitala na oddział zakaźny z podejrezniem o sepse(karetka mnie zabrała od podopiecznego z domu bo lekarz któru przyszedł nie mógł nic zrobic tylko rozłozył ręce i dzwonił po karetkę) U babci w domu brud ,goniące koty nieszczepino z pchłami pasożytami wewnetrznymi,goniące szczury po damu itd. Agencja wiedząc o tym zataiła że tak tam jest w tej chwili jestem w Polsce i chodzę do psychologa bo mam uraz na koty ( odruch wymiotny mam na wyraz kot szczur) i obrzydzenie do osób starszych dosłownie. A ja tak lubie sie opiekować. Agencja wysłałą w tej chwili na moje miejsce następną opiekunkę która tez dziwnie sie czuje bo od tamtejszych miejscowych dostała mój numer i dzwoniła do mnie a ona dopiero jest tam tydzień. Ja spędziłam tam w szpitalu 7  dni pod nadzorem na kroplówkach antybiotykach. Dla mnie to była trauma  a lekarze przerażeni( wzięli adres tej stelli,ja im o wszystkim opowiedziałąm jakie warunki ale chyba nic nie zrobili bo tem jest juz ktoś nowy) Chciałam się zapytać jak to widzicie i czy mogę i mam prawo żadać od agencji odszkodowania? Gdzie się mam zwrócic o pomoc?????? Pomóżcie

Powinnas głośno i wyraziscie napisac co to za firma -no wiem ze chyba zaraz by ukryli firmę -ale to wszystko nadaje się na Express reporterów-masakra!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszyłaś bardzo ciekawy temat, wart osobnego omówienia i zastanowienia się

Dlaczego polskie firmy same nie zawierają umów z klientami skoro wiadomo przecież,  że mogą. ? Zawsze jest niemiecki pośrednik. Dlaczego tak jest? Dlaczego my jako opiekunki nie jesteśmy jednocześnie agentami naszych firm? Mnie nigdy nie dano nigdzie materiałów reklamowych, choćby do wywieszenia gdzieś w supermarkecie, czy wręczenia osobom zainteresowanym. Dlaczego tak jest? Odpowiedzialność takiej bezpośredniej firmy byłaby przecież bardziej ewidentna i mniej dochodziłoby do nadużyć względem opiekunek niż przy dwóch pośrednikach.

  witam wszystkich  --dla mnie to jasne  ,Niemcy szukaja i zlecają polskim Agencjom bo tak, Polskie Agencje umieją język tyle o ile  Niemcy swoje podwórko znają dobrze no i nie wspomnę o języku .tj.oczywiste i tak jeden drugiemu zleca robote  ha ha  a najgorzej na tym cierpi opiekun ,bo ma grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iranna ta dziewuszka miała zjechać do domu i miała byc u tej podopiecznej kontrola z agencji ale czy była ta kontrola to nie wiem. Dziękuje za namiary do Stuttgartu.

jeteście tu na forum wspaniali.

Smutna, to Ty jesteś wspaniała, niezwykla i wytrwała. Jeżeli starczy Ci sił, to porusz niebo i ziemię aby zadośćuczyniono Twojej wielkiej krzywdzie. Ja i inni na forum będziemy Ciebie wspierać z całego serca. Postaraj się i walcz o swoje, nie odpuszczaj ani na chwilę, teraz niech firma się boi, bo ma czego się bać. Nie ma znaczenia jak długo będzie trwało dochodzenie Twoich praw i tak wygrasz, tylko nie poddawaj się i nie dopuszczaj do ugody z firmą. Skorzystaj z porady radcy prawnego, który nie jest drogi a wiedzę ma wystarczającą na ten temat...i dyktuj warunki i żądaj odszkodowania.

Trzymaj się i nie bądź...smutna;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...