Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Łukasz napisał:

Życzę miłego wieczoru :) To był naprawdę miły i piękny dzień.   @Blondi słodkich senków i buziaczków moc :) nie graficznie,ale od mojego wielkieeeego serducha :) pa

 

Wieczor tez udany, wlasnie ogladam "jednym okiem" mecz Bayern Munchen-Werder Brema i Lewandowski strzeli pieknego gola . Wczoraj byly kolysanki to dzis tez.  Milych snow....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Barrakuda, nie ma takich słów, które byłyby w stanie pocieszyć Betty. Dobrze, że była z nią przyjaciółka i był wspólny obiadek, chociaż tyle. Taka praca, niestety, pracując u PDP nie mamy życia prywatnego i taki stan jest bardzo trudny do zaakceptowania.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:kawa::kawa::kawa: poranna,smakowita -Już sobota ,więc tydzień prawie za nami,Milutkiego i zdrowego dnia i radosnej buzki dla Wszystkich,,,:hahaha:

Ledwo sie do was dokopałam ,ale powoli ,powoli i dochodzi sie do celu,,

Wczoraj mialam szpital ,popadali mi szyscy ,a ja jedna jedyna na nogach i zdrowa i ratowac towarzystwo seniorów:hahaha: ,ale podolałam .

@Łukaszku dzięki za buziaczki od:serce: i Tobie buziole przesyłam od rana :love::serce::love:

koniec słuchania muzyki ,ale do września dużo nie zostało,więc nadrobię we wrześniu,,,dwa dni temu dali ostrzeżenie ,że kończy się limit internetu ,ale dzięki bogu ,że w ogóle jeszcze mozna gdziekolwiek wejsc i mieć ten kontakt np, z Wami,,,,wstawać i cieszyć się dniem-:love:

Dzisiaj wszystko będzie oprócz muzy tutaj-troche smutno mi będzie ,,ale przeżyję,,,,to tylko 5 dni,,chyba ,że pójdzie polski internet w ruch ,znając mnie !! za mną nie dogoniat:hahaha:

@Betty ktoś napisał ,rocznicę można powtórzyc nawet za parę dni ,razem z ukochanym-trzym się i ciesz się,   :love: poczekaj zaraz puknie 20 rocznica ,czas tak szybko leci -buziak:love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Florcia napisał:
3 minuty temu, Florcia napisał:

 

 

Dzien dobry ! Dzis ma byc jeszcze wiekszy upal niz wczoraj, znowu pausa z relaksem  w cieniu pod grucha .

@Florcia milo mi, ze spodobala ci sie moja muzyczna propozycja na dobranoc.  Oczywiscie rozumiem, ze Betty wolalaby spedzic ten czas z mezem, no ale czasem trzeba zmienic swoje osobiste plany, bo tak jak napisalas, taka praca. Z drugiej  ta praca ma ten plus, ze pozwala tez planowac swoj czas w Pl i w pracy, czasami to nie zawsze sie uda, to fakt. Ja staram sie wszystkie wazne dla mnie dni, uroczystosci spedzac w domu, swieta bezwzglednie, tak kombinuje zeby nie byc  wtedy w  pracy. A czasem wprost przeciwnie, kiedy wlasnie nie chce z premedytacja hahhaha planuje wyjazd i nie ma mnie , nie musze szukac wymowek, obecnosc usprawiedliwiona. Najgorzej jest , kiedy sobie spokojnie zaplanowalam wyjazd a tu w trakcie pobytu cos sie wydarza, raz byla to choroba bliskiej osoby i powinnam byc wtedy  przy niej, dobrze, ze wszystko zakonczylo sie pomyslnie. Czasami wyskakuja jakies inne niecierpiace zwloki sprawy, ktore tylko ja moge zalatwic. Jak siedze w domu jest spokoj,a wystarczy, ze rusze tylek do Niemiec i juz nagle jakies urzednicze czy raczej urzedasowe zawracanie ..glowy, brak podpisu czy zaswiadzenia i nikt procz mnie nie moze tego nie moze zrobic. Goraca linia z Pl i jakos udaje sie odkrecic, ale ile mi to nerwow czasem zjada, to  wiadomo. Teraz tez mam plan a wlasciwie chce i musze byc 1listopada w w domu, caly listopad bede sobie odpoczywac,potem grudzien i swieta. wiec sobie posiedze, chyba, ze w miedzy czasie trafilby sie jakis krotki  extra wyjazd jeszcze przed BN, ale o to w tym okresie trudno i tez dobrze jak sobie dluzej pobede w Pl. Mam czas o tym myslec, teraz mamy lato i upalny sierpniowy dzien, milej soboty...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje kohani za slowa otuchy.... wkopalam sie emeocjonalnie w zakup domu pod Wiedniem... w koncu mam sie czym zajac... ta moja przyjaciolka chce kupic... wszytsko ladnie, pieknie, ale... ale jak cos znajdzie to okazuje sie, ze dom nie jest drogi, ale gruntu nie mozna kupic bo nalezy do gminy i placi sie co miesiac za dzierżawe gminie... i nie malo... 350 euro i... i jak sie gminie odwidzi to moze zarzadac i 3 razy tyle, bo jej grunt, a jak nie, to bierz sobie dom na plecy i sie wyprowadzaj pewnie... albo jak bedzie chciala sprzedac dzialke, bo jej grunt, nie? to sprzeda z domem... 59 tys euro za dom nie jest duzo, zwlaszcza, ze ona za wynajem mieszkania placi 1350 euro co miesiac, to przez 4 lata zaplacila juz prawie tyle co kosztuje ten dom i to takie troche stracone pieniadze bo ... bo wynajem juz tak ma...

no i sie zalatwilam: przeziebilam sie... otworzylam sobie w pokoiku, w ktorym spie 2 okna po przeciwnych stronach pokoju i zrobilam maly przecia na noc... 2 noce nic sie nie dzialo, bylo przewiewnie, a dzis obudzilam sie z bolem gardla i z katarem... kurcze zeby mi przeszlo do wtorku... normalnie we wtorek miala przyjsc opiekunka na zmiane, rano i ja i tak mialam zostac do wieczora a za opieke miala miec placone zmienniczka, ale skoro autobus mam wieczorem, to policze sobie jeszcze za caly dzien siedzac tutaj... zawsze dodatkowe 70 euro.... przed poczatkiem roku szkolnego przyda sie  

wiecie czego zaluje baaaardzo? ze nie mam prawka, robilam kiedys kurs i skonczylo sie, ze nie poszlam na egzamin... jezdzic umiem, ale to kosztowne bez prawka moze byc, wiec nie jezdze... moze trzeba bedzie sie zmobilizowac i zrobic prawko... przydaloby sie, oj baaaardzo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Betty napisał:

dziekuje kohani za slowa otuchy.... wkopalam sie emeocjonalnie w zakup domu pod Wiedniem... w koncu mam sie czym zajac... ta moja przyjaciolka chce kupic... wszytsko ladnie, pieknie, ale... ale jak cos znajdzie to okazuje sie, ze dom nie jest drogi, ale gruntu nie mozna kupic bo nalezy do gminy i placi sie co miesiac za dzierżawe gminie... i nie malo... 350 euro i... i jak sie gminie odwidzi to moze zarzadac i 3 razy tyle, bo jej grunt, a jak nie, to bierz sobie dom na plecy i sie wyprowadzaj pewnie... albo jak bedzie chciala sprzedac dzialke, bo jej grunt, nie? to sprzeda z domem... 59 tys euro za dom nie jest duzo, zwlaszcza, ze ona za wynajem mieszkania placi 1350 euro co miesiac, to przez 4 lata zaplacila juz prawie tyle co kosztuje ten dom i to takie troche stracone pieniadze bo ... bo wynajem juz tak ma...

no i sie zalatwilam: przeziebilam sie... otworzylam sobie w pokoiku, w ktorym spie 2 okna po przeciwnych stronach pokoju i zrobilam maly przecia na noc... 2 noce nic sie nie dzialo, bylo przewiewnie, a dzis obudzilam sie z bolem gardla i z katarem... kurcze zeby mi przeszlo do wtorku... normalnie we wtorek miala przyjsc opiekunka na zmiane, rano i ja i tak mialam zostac do wieczora a za opieke miala miec placone zmienniczka, ale skoro autobus mam wieczorem, to policze sobie jeszcze za caly dzien siedzac tutaj... zawsze dodatkowe 70 euro.... przed poczatkiem roku szkolnego przyda sie  

wiecie czego zaluje baaaardzo? ze nie mam prawka, robilam kiedys kurs i skonczylo sie, ze nie poszlam na egzamin... jezdzic umiem, ale to kosztowne bez prawka moze byc, wiec nie jezdze... moze trzeba bedzie sie zmobilizowac i zrobic prawko... przydaloby sie, oj baaaardzo....

Betty, 350 euro za mc to dużo? Pytam sie, bo sie nie znam. W DE za wynajem pokoju chcą 350. Czasem można znaleźć ofertę pokój z kuchnią i łazienką za tę cenę.

O przeziębieniu to słyszę juz od paru osób. Gorąco i każdy chłodzi się na różne sposoby, czasem można przedobrzyć ;) Duże dawki witaminy C. Nawet dziennie można do 3000. Ja codziennie biorę 1000 na noc. Witamina C na wszystko dobra, ponieważ kazda komorka naszego organizmu potrzebuje witaminy C i to bzdura, ze można łatwo przedawkować.

Betty, szczerze to ha tez nie mam prawka i mało tego, ja kiedyś pracowałam w Szkole Nauki Jazdy. Fakt, że w biurze, ale miałam okazję zrobi kurs za pół darmo, jednak ja zawsze w centrum miasta mieszkałam i wszędzie bardzo blisko miałam. Tez trochę wstydziłam się, ponieważ instruktorzy zawsze wpadali do biura i opowiadali o kursantach. Młoda byłam :) teraz to nie przejmowałabym się tym :hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja się w końcu  doczekam wyjazdu  jutro w nocy  jadę ,i już zdecydowałam, że tu nie wrócę Doszło do tego ,że czuję się kontrolowana na każdym kroku ,zawsze znajdzie coś żeby się przyczepić ,to praca w ciągłym stresie wszystko jest nie tak , wszystko robię nie tak ,chce mnie sobie wychować  on ,ma nadzieję ,że wrócę.Ale  to mało prawdopodobne ,rodzina i tak zdziwiona ,że jestem tu ponad 3 miesiące. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie jestem gorsza od urlopowiczów :hahaha: pryśnic ciepły czy zimny bez różnicy aby nie lodowaty mogę brać kiedy mi się podoba bo mam apartamenty ,,,,hahahhaha więc zaliczony pryśnic i teraz będę zwiedzać świat w internecie -oczywiście jak mi się coś otworzy ,,bo ciężko z otwieraniem stron,,,ale jakos tam będzie ,,,będzie dziadosko -bo muzki nie otworze ale radyjko niemieckie mam,,,

Dziewczyny @Betty i @emma nigdy nie jest za pózno zrobić prawo jazdy,,,teraz moja kuzynka a ma już z 60 lat zrobiła prawo jazdy i jezdzi,,także trzeba tylko chcieć,,,

Ja to już w średniej szkole marzyłam o prawach jazdy ,a potem jak zrobię prawo jazdy to i auto kupię i tak było,w szkole jeszcze zrobiłam a auto było ciutkę potem -malucha sobie fundłam-hahhaha co za dziadoskie auto,,linka non stop zerwana -hahahha masakra,,,gdzie dla mnie linka do zapalania -tragedia,,,ale jezdziło i nawet ja w 9 msc, ciąży,zima i kupa sniegu a ja  w  malucha za kierownicę  -ledwo weszłam ale do pracy pojechałam-hahaha-fajne wspomnienia,,,

A nie macie czegoś takiego ,że jak coś sobie zaplanujecie to dążycie do tego celu aby go zrealizować? bo ja tak mam ,,,jak zaplanuję,,, to ,czy to zrobię w tym roku czy w przyszlym ale dopnę swego,,, będąc młodą dziewczyną dużo rzeczy sobie zaplanowałam i prawie wszystko zrealizowalam z tych planów,,,to co zamierzałam w życiu mieć to miałam,,,

@Barrakuda nie Ty jedna jak ruszysz dupę do De to są sprawy do zalatwienia w Polsce,,ja tak miałam też , to fotka do paszportu nie taka ,to podpis nie taki ,wszystko załatwilam będąc w DE,,,i fotkę i podpis nawet mój dostali,,, wez tu siedz gdzieś bez internetu-dlatego sobie takiego pobytu nie wyobrażam bez tego okna na świat,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz tez wskakuje pod prysznic i znowu zmiana ciuchow. Zaloze top na ramiaczkach , bo juz nie wiem w co sie ubrac, dziadek  jeszcze pomysli, ze go kokietuje  hahaha...

2 godziny temu, emma napisał:

Betty, 350 euro za mc to dużo? Pytam sie, bo sie nie znam. W DE za wynajem pokoju chcą 350. Czasem można znaleźć ofertę pokój z kuchnią i łazienką za tę cenę.

O przeziębieniu to słyszę juz od paru osób. Gorąco i każdy chłodzi się na różne sposoby, czasem można przedobrzyć ;) Duże dawki witaminy C. Nawet dziennie można do 3000. Ja codziennie biorę 1000 na noc. Witamina C na wszystko dobra, ponieważ kazda komorka naszego organizmu potrzebuje witaminy C i to bzdura, ze można łatwo przedawkować.

Betty, szczerze to ha tez nie mam prawka i mało tego, ja kiedyś pracowałam w Szkole Nauki Jazdy. Fakt, że w biurze, ale miałam okazję zrobi kurs za pół darmo, jednak ja zawsze w centrum miasta mieszkałam i wszędzie bardzo blisko miałam. Tez trochę wstydziłam się, ponieważ instruktorzy zawsze wpadali do biura i opowiadali o kursantach. Młoda byłam :) teraz to nie przejmowałabym się tym :hahaha:

Masz racje jesli chodzi o cene wynajmu mieszkan w De. W Monachium , na Bawarii ogolnie jest troche drozej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barrakudaja to dziennie od 3 do 4 razy inaczej ubrana,,,ktoś z sąsiadow jak obserwuje mnie -to pomyśli sobie ,,oj różnie , róznie,,,bo często wychodzę na dymek,,no nie mam kogo tutaj kokietować:hahaha: no szkoda!!!  wszystko przez pogodę,,,

@Doti to jesteś szczęsliwa ,nadszedł ten dzień wyjazdu ,,ponad 3 miesiące? o rany,,kupa czasu i czas najwyższy odpocząć od kontroli,,,,mój mądrala widzę ,że znowu zaczyna i też chce mnie na nowo wychować ,ale niech sobie tylko marzy o tym ,,,niech zapomni o wychowywaniu,,, szybko z nim załatwię jak będzie się stawiał,,,hahhahahha oj te dziadki ,dziadki,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dla Was wszystkich coś zamiast kawusi na popołudnie,,,a lodzikami się można posmarować tu i tam-hahhahaha    ale pali dzisiaj co??? 

pobrane.jpg

 

:love:@Łukaszku przemycę czyste kostki lodu i się będziemy okładac nimi, o czym ja marzę ,jak mój mądrala czeka na kawę-hahahha  ale ja szybko mądrale załatwię i zdążę przed zachodem słońca-buziaki :love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem... ta wstretna Mućka do grobu mnie wpedzi... wrocilam z przerw a ona w drzwiach mowi do mnie, ze ktos, jakis facet dzwonil do mnie na stacjonarny i chcial ze mna rozmawiac... taaaak? dzwiwiona pytam: jaki facet? kto? ona nie wie, zapytal czy jestem, jak ona zapytala kto mowi to sie rozłączył... najgorsze w tym, ze ja nie znam numeru telefonu domowego, wiec nie moglam dac go nikomu, nawet jakby z agentury dzwonili to oni dzwonia do mnie na komorke, nie dzwoniliby na stacjonarny... no i jeszcze jedno: agentura nie dzwoni w dni, kiedy nie pracuje, bo od 16 w piatek do niedzieli do godz 8 rano chocby sie palilo i walilo to nie zadzwonia i nie odbiora.. oj czuje, ze babsztyl sciemnia, tylko po co? byle do wtorku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Łukasz napisał:

Blondi,piszę się na okładanie kostkami,ale nie sądzisz,że najpierw musielibyśmy pozbyć się zbędnego balastu (czytaj zbędnej odzieży) ? haha.buziaki. :love:

wariaty jestescie, ale cudownie sie bawie czytajac Wasza korespondencje :) oj, jestem pewna, ze Blondasem chetnie by pojechal z Toba nad morze zamiast pilnowac Mądrali i odstawiac tance z zoną mądrali :) wolalaby te tance z jego żoną zamianic na tance z Tobą :) baw sie dobrz i ... zbieraj wspomnienia, zeby bylo co wspominac :)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...