Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, erika napisał:

Ja wole za mniejsze  pieniądze pracować  a czuć  się bezpiecznie. Byłam kiedyś  świadkiem , jak Zoll zrobił nalot na dom pdp  itd.. było to dzień przed zakończeniem  2 m-c pracy opiekunki ! Znaleźli przy niej tylko  25 €  i zabrali natural . Wiem tez ze zawiecli  ja na komisariat  itd następny  dzień  wyjechała  do domu. Rodzina pdp zatrudnia  teraz legal opiekunki 

Cóż, teoretycznie to możliwe ale jest niezwykle rzadkie. Ale nigdy nie słyszałam o takim zdarzeniu ( a jeszcze pytam gdzie mogę), a gdzie nie jadę to przeważnie pracują na czarno. Opiekunek na czarno jest co najmniej 150tyś. i lepiej niech się nie boją, bo stresów to i tak mają dosyć.

Ja bym się nie bała wcale, ale problemem są zbyt małe pieniądze płacone na czarno i za duże wymagania Niemców.
 

Godzinę temu, adamos1 napisał:

ha ha jeszcze lepiej  ha ha  -ohyda!

a ja myślę nawet, że niemieckie służby nie reagują z urzędu na tą pracę na czarno Polskie donosy tu absolutnie nic nie wskórałyby -zostałyby zignorowane)- to jest ogromnie opłacalne dla Niemców: dla pdp i dla państwa niemieckiego. Opiekunki na czarno nikomu konkurencji nie robią, czysty zysk !

       Niech się żadna opiekunka nie boi.

a jeszcze lepiej pro forma sporządzić umowę na 10h tygodniowo i nikt już tego nie ugryzie, bo jak ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Łukasz napisał:

Witam,życzę miłego dzionka.U mnie po deszczu,a wieczorem następna dawka stresu

Łukasz jakiego stresu -podniecenie będzie ,podskoczy trochę adrenaliny -:hahaha:

a Ty już jesteś spakowany? chyba juz się szykujesz do domku na lenistwo małe,,,

:kawa::kawa::kawa: teraz serwuje dla wszystkich co lubią pić bez względu na porę, w domu bym piła kawę do 12 godziny,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Łukasz napisał:

 blondi , tak szykuję się, jutro po obiedzie wyjeżdżam☺

Kiedy ja tak powiem??? jestem spakowana i tylko zamknąc za sobą drzwi -:hahaha: i baj baj ! nieraz już czekałam i się doczekałam i teraz się też doczekam ,,,

Łukasz nie zapomnij spakować i zabrać ze sobą PDP-aby w Polsce Ci za nudno nie było-hahah

wariactwa mi jakies w głowie,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Blondi napisał:

Kiedy ja tak powiem??? jestem spakowana i tylko zamknąc za sobą drzwi -:hahaha: i baj baj ! nieraz już czekałam i się doczekałam i teraz się też doczekam ,,,

Łukasz nie zapomnij spakować i zabrać ze sobą PDP-aby w Polsce Ci za nudno nie było-hahah

wariactwa mi jakies w głowie,,,

zleci piekna blondi, zleci :) z czasem sie przyzwyczaisz tak, ze bedzie Ci sie wydawac, ze juz tam rok mieszkasz i moze bedzie Ci az dziwnie wyjezdzac, a moze swojego mądralę w walizke spakujesz? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blondi,haha. Z chęcią bym go wziął,ale rolsztula mi do Sindbada nie wezmą. Obiadek już zjedzony,mielone mi się odmraża,do meczu chcę klopsiki na jutro zrobić,żeby się nie babrać rano w kuchni,potem tylko  szpecle ugotować i obiad gotowy,dla PDP i zmiennika,wszak też musi coś po podróży treściwego zjeść. A ja zadowolę się porządnym śniadaniem i owocami,plus kanapki na drogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minut temu, Łukasz napisał:

Blondi,haha. Z chęcią bym go wziął,ale rolsztula mi do Sindbada nie wezmą. Obiadek już zjedzony,mielone mi się odmraża,do meczu chcę klopsiki na jutro zrobić,żeby się nie babrać rano w kuchni,potem tylko  szpecle ugotować i obiad gotowy,dla PDP i zmiennika,wszak też musi coś po podróży treściwego zjeść. A ja zadowolę się porządnym śniadaniem i owocami,plus kanapki na drogę.

a ja dla kolejnej  zmienniczki zawsze gotuję pożywną polską zupę.

I z odgrzewaniem nie ma  kłopotu i na potem też coś zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Serenity napisał:

a ja dla kolejnej  zmienniczki zawsze gotuję pożywną polską zupę.

I z odgrzewaniem nie ma  kłopotu i na potem też coś zostaje.

Tak czytam Was i sobie myślę ,kiedy ja sama zadecyduję co na obiad zrobię a dla zmienniczki też ja nie zadecyduję tylko mój mądrala,ale podpowiadam mu co zrobić i się godzi nawet,,,,

wczoraj było nawet gorąco a dzisiaj jakaś zimówa ,,,ale lato -tylko do pracy,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Blondi napisał:

Tak czytam Was i sobie myślę ,kiedy ja sama zadecyduję co na obiad zrobię a dla zmienniczki też ja nie zadecyduję tylko mój mądrala,ale podpowiadam mu co zrobić i się godzi nawet,,,,

wczoraj było nawet gorąco a dzisiaj jakaś zimówa ,,,ale lato -tylko do pracy,,,

Zasługujesz na znacznie lepszą sztelę i to przyjdzie na pewno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Serenity napisał:

Zasługujesz na znacznie lepszą sztelę i to przyjdzie na pewno.

 

jasne, że przyjdzie ,musi przyjśc lepsza stela  , albo znowu wepchną mnie  na jakąś bombę bo będą wiedzieć ,że sobie poradzę,,,

wiertarki chodzą cały dzień a wszyscy domownicy bardzo odpoczywają i spią ,,albo nie śpią tylko kontrolują,,,pan domu sobie wszystko ulepsza aby jeszcze ulepszył swoją nie wyparzoną buzkę-hahahha

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Blondi napisał:

jasne, że przyjdzie ,musi przyjśc lepsza stela  , albo znowu wepchną mnie  na jakąś bombę bo będą wiedzieć ,że sobie poradzę,,,

wiertarki chodzą cały dzień a wszyscy domownicy bardzo odpoczywają i spią ,,albo nie śpią tylko kontrolują,,,pan domu sobie wszystko ulepsza aby jeszcze ulepszył swoją nie wyparzoną buzkę-hahahha

a może pomyśl o założeniu własnej firemki: Ty plus 2-4 max osoby i to z pobliża ?

Mam na myśli spółkę opiekunek, a nie agencję. Pamiętam, że pisałaś, że prowadziłaś kiedyś własną działalność, więc sporo już wiesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Serenity napisał:

a może pomyśl o założeniu własnej firemki: Ty plus 2-4 max osoby i to z pobliża ?

Mam na myśli spółkę opiekunek, a nie agencję. Pamiętam, że pisałaś, że prowadziłaś kiedyś własną działalność, więc sporo już wiesz.

 

@Serenitydziałalnośc prowadziłam przez ponad 30 lat i fakt sama rozliczałam wszystko-księgową byłam i sobie sama szefową,,,ale już nie chcę ,nie chcę tej papierkologi,może wrócę na działalnośc jeszcze ,bo nie wyobrażam sobie nic nie robic za parenaście lat ,ale nie teraz ,,,

@Łukaszale mój mądralinski chyba mnie lubi,wczoraj prezent -zapłacił za moje zakupy w rossmanie a dzisiaj dostalam 30 euro-hahahahha co ja mam z nim zrobic,,,,mówię Wam ,nieraz myśle ,że mu sie coś nie podoba ,że mnie nie ma przy nich itd, a jednak robię dobrze ,,,i się nie boje szczekacza i tez potrafię odszczekac,,,boże jakieś kundle domowe jesteśmy??? ale za jabłuszko dziękuję ,leży sobie na stoliku i czeka już na mnie ,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...