Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w sobotnie przedpołudnie:) Pogoda dobra, znowu dzień laby. Zakupy zrobię wieczorem, wtedy w Rewe jest mniejsze prawdopodobieństwo natknięcia się na polską opiekunkę:hahaha: robią zakupy w dzień, a wieczorem siedzą w domu.Nie potrzeba mi żadnych innych znajomości,haha.

Kurde, może w następnym roku i ja gdzieś wybiorę się pod namiot? dłuuuuugie lata nie byłem pod namiotem.Jednak w tych czasach trochę bym się bał...

No to miłego dzionka:love:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz, kilka lat temu byłam po wielu, wielu latach po raz pierwszy pod namiotem i ku mojemu własnemu zaskoczeniu podobało mi się. :d Jakie "te czasy" ? Mówisz jak stary piernik. :hahaha: Spróbuj. Fajnie jest. Poczujesz się jak dzieciak. :d A jak w tym miejscu się nie spodoba to można się zwinąć i jechać dalej. W sumie ważny jest tylko dostęp do wody a najlepiej do łazienki. :d

 

 

I pomyśleć że to na mnie znajomi mówią "Mamusia". :hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz nie panikuj bierz plecak ,namiot i karimate dziewczynę i piwo i ruszaj na podbój pól namiotowych jak za dawnych lat ludzie tak jeżdzili jeżdżą i będą jeżdzili tylko u mnie mógłby być problem z podniesieniem się z podłogi namiotowej chyba jakiś lift by się przydał ale Ty wysportowany jesteś ha ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz nie trzepaj portkami,:płacz:,wez przykład ze mnie,,ryzyko jest cudowne,, Ja tylko nie wybieram się pod namiot ,,wybrałabym się automobilem,,to tak,,z namiotów już wyszłam,,jakaś zrobiłam się trochę wygodna,,doszłam do wniosku ,że teraz to chcę super łózko do spania,,aby nerek nie przeziębić itd, 

A w Rewe to się na mnie natkniesz,,i wtedy zrobimy bummmm:hahaha::hahaha: 

@elżbieta lasota a ja Ci zycze żebyś fajnego opiekuna spotkała albo fajnego polaka,,,od razu odstresowanie pewne :hahaha: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano przy śniadaniu mój pdp powiedział,zebym więcej nie kupowała jajek w Aldii ! a ja przeciez tylko BIO kupowałam. . Staruszek codziennie rano do śniadania je jedno jajko gotowane, więc poszłam do Edeka i kupiłam też BIO ale dwa razy droższe/  .  Skopiuje link dlaczego ..:http://www.dw.com/pl/skandal-ws-zatrutych-jaj-kurzych-w-holandii-i-belgii-ponad-2-mln-w-niemczech/a-39938922

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem i witam też wszystkich,, za ,:kawa: :kawa: dzięki :hahaha: Mamy niedzielę ,,moją ukochaną:hahaha: chodz dzień jak każdy inny,,tutaj gdzie jestem to już w ogóle niczym się nie różni od normalnego dnia,,babcia lubi pranie zrobić-hahha więc mi to też pasuje,,wszystko się robi i się nie patrzy ,że to niedziela,,też fajnie,,zero stresu kto co ubierze i co będzie jadł bo to niedziela,,,to jest właśnie fruwanie,,fruwam od jednego do drugiego i mam porównanie ,,z jedzeniem,,tradycją,nawykami,,w ogóle wszystko,,nawet godziny-szwajcar jest i nie ma,,kosciół był i dzwony a teraz mam spokój,,dużo jest fajniejszych sytuacji,,  @makaroni czy Ty dalej siedzisz u tej samej babci bez zjazdu do domu? czy dobrze kojażę?  powiem Ci ,że jedna moja babcia cała się myła myjką i tylko samą wodą ,,cały czas,,zero środków,mydła itd, niech się myje wodą,,aby się myła,,a co Ci do tego,,niech robi jak uważa,, a Ty spokojnie i będzie dobrze,,

Spokojnej niedzieli :serce::love::hahaha:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też witam wszystkich serdecznie i życzę miłej niedzieli. Dzisiaj mnie Dziadek zabawił przy śniadaniu tłumacząc i pokazując co to jest Hexenschuss , czyli Lumbago -  po niemiecku. Zaraz zapisalam do mojego zeszyciku. Załączam filmik z objaśnieniem:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie:) ja już zaliczyłam spacerek z moim pdp. @Łukasz a mi jeszcze zostały 2 niedziele nie licząc dzisiejszej. Chociaż praca spokojna:love: ale już nie mam ochoty pracować 2 miesiące. Tak jak wcześniej Wam mówiłam będę skoczkiem :hahaha: ale w moich wybranych Agencjach. 

@makaroni ja obecnemu mojemu pdp nic nie narzucam , nawet o niektóre rzeczy pytam, bo widzę ,że on to lubi :)  Czasem coś mu fajnego  zaproponuję  , powie nie ,to nie .  Wszystko robię według jego upodobań. Wiem,że jak bym mu się sprzeciwiła to  atmosfera między nami by się popsuła , a tak jest fajnie bez stresów .:serce:    Ale mój pdp jest osobą zdrową psychicznie., więc dlatego jest tak a nie inaczej. @makaroni bez względu na wszystko życzę Ci wytrwałości :serce:  i cierpliwości .Pozdrawiam :love:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jolantapl. dlaczego ciężki dzień przy niedzieli ? My to wszyscy lajcik dziś mamy...ja na tarasie, pilnuję obiadku, księżniczka ogląda tv...jak Jej ładnie powiedziałem,że jest ładna jak księżniczka, to skwitowała to jednym zdaniem...Lass mich in Ruhe, przy czym ostatni wyraz przeciąga tak...Ruuuuuheeee:(a mówią,że kobiety lubią "komplimenta" :płacz::hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz dawaj te komplimenta:hahaha:

Jesteś taki kochany dla babci,a babcia wszystko przyjmuje,tylko nie przyzwyczajona do księżniczki:płacz::hahaha:

39 minut temu, Marcin napisał:

Wyjaśnijcie  mi od czego zależy to że jedna agencja opłaca składki zus a druga nie i jakie sa płace przy   opłacanych składkach  do ZUSU.

Wszystkie agencje powinny opłacac składki Zus,nawet od minimalnej kwoty,ale ubezpieczenie jest.Te agencje co nie płacą ,to chyba nie agencje a tylko jakas sciema,przekręt.

A płace są jak kot naplakał,,co z tego że całe zycie płaciłam krocie do zusu jak teraz naliczają bidotę taką,że szkoda słów,jedno złodziejstwo,,więc teraz olałam ile płacą za mnie do zusu,bo i tak dojdzie jedynie jedno wielkie gò....o,,,

 

@erika moja szkoła,,,:hahaha: ja dzisiaj usłyszałam ,że chcą abym ja tu wróciła,bo jestem jedna co się z dziadkiem zgadzam:hahaha: och te moje dziadki,oni mnie śmieszą a nie stresują,,a ja tak kiedys się bronilam aby tylko nie do dziadka ,a teraz jest na odwrót.  Lepsze dziadki,,,babcie też są fajne,, :love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @Blondi :love:  jak tu nie chwalić mojego dziadziusia :serce:  Dzisiaj mam 4 godz . wolne , myślałam ze ktoś z rodzinki przyjedze posiedzieć , .. Pdp mówi ,żebym sie nie martwiła tylko 4 godz . Mam frei :) a to ze , czasem cos tam poprawia , bo nie tak położyłam łyżeczki w szufladzie , czy zostawiłam nieumytą szklankę w Zlewie :love: porządek musi być , jego mieszkanie i on jest Panem tutaj . Teraz jestem nad Morzem, ale pixdzi  haha , ale zaraz sie rozłożę do słoneczka :) i opalanko :) :hahaha: Miłego popołudnia wszystkim zycze . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcin napisał:

Wyjaśnijcie  mi od czego zależy to że jedna agencja opłaca składki zus a druga nie i jakie sa płace przy   opłacanych składkach  do ZUSU.

 Od strategii w szukaniu naiwnych. Jedne agencje płacą od średniej krajowej i przyciągają więcej opiekunek, które coś rozumieją, a inne patrzą więcej zarobić na naiwnych. Różnicy w zarobkach właściwie  nie widzę. Kwestia rozgarnięcia opiekunek. Chociaż tych niepłacących agencji coraz mniej. Być może już jest to nielegalne. Pół roku temu nawet największa niemiecka agencja w Polsce płaciła już od 2000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...