Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Łukasz napisał:

Witajcie,miłego dzionka. U mnie deszczyk,może potem się przejaśni. Jakieś zakupki trzeba zrobić,tym bardziej,że pierwszy raz nie jestem ograniczony kaską. Ale też nie szaleję,haha.Ostatnio przerzuciłem się z jogurtów na kefiry,maślanki i zsiadłe mleko.

nie każdy po tych specyfikach ma rewolucje ha ha...ale to zdrowe.Mnie kawa a mleko  przyspiesza trawienie ha ha.

41 minut temu, Łukasz napisał:

Blondi,nie mam jakiejś nadzwyczajnej rewolucji. Z kaski pdp nic dla siebie nie kupuję do PL,jestem zdeklarowanym wrogiem takich postaw,by okradać kogokolwiek,czy to pdp,czy inny człowiek. A wszystkie paragony mu dostarczam,z przyzwoitości,on tylko pobieżnie zerknie i tyle.Pdp i rodzina są,zawsze na sztelach,uczuleni na to,by z pieniędzy tych nie kupować używek.Ale ja "nie-używkowy",haha

jeżeli kupujesz sobie do jedzenia ,to jakie używki? gdybyś kupował alkohol  czy zygarety to rozumię mogli by się do tego doczepić ,ale tak.Z kobietami jest gorzej  bo kosmetyki itd.Miałem taką sytuacje ,kupowały kosmetyki inne używki i rodzina obniżyła tygodniówke,ale i tak mi starczyło na wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, adamos1 napisał:

jeszcze raz zachęcam do zapoznania się z tą stroną ,jak wygląda praktycznie z ich strony nie wiem ,ale dobrze się reklamują i co ważne profesjonaliści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 12.06.2016 at 18:04, Florcia napisał:

 

18 godzin temu, adamos1 napisał:

jeszcze raz zachęcam do zapoznania się z tą stroną ,jak wygląda praktycznie z ich strony nie wiem ,ale dobrze się reklamują i co ważne profesjonaliści.

@adamos1 co tak się :uparłeś" itd ..na gewerbe de. ? i zachęcasz ? jak ja poprosiłam o działalnośc pl. to odpowiedziałeś :  "masz internet ".. itd Nie obraź się ale też myślę co mówię.Miłego wieczoru ..pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, erika napisał:

jeszcze raz zachęcam do zapoznania się z tą stroną ,jak wygląda praktycznie z ich strony nie wiem ,ale dobrze się reklamują i co ważne profesjonaliści.

@adamos1 co tak się :uparłeś" itd ..na gewerbe de. ? i zachęcasz ? jak ja poprosiłam o działalnośc pl. to odpowiedziałeś :  "masz internet ".. itd Nie obraź się ale też myślę co mówię.Miłego wieczoru ..pozdrawiam

do czego zachęcam ?   tam można zasięgnąć  informacji prawnych itd.a do niczego nie namawiam ani nie zachęcam,kto co zrobi to kazdego sprawa.Miałem tylko na myśli ,by w tych sprawach konsultować się z fachowcami .Pozdrawiam odwrotnie.

ponadto polecam zapoznać się z tą stroną--   http://biuro.opiekunek.de/p/kompetencje.html

Edytowane przez adamos1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja odradzam niemiecką gewerbę. Przepisy niemieckie się zmieniają i są dość złożone.

Mało która opiekunka orientuje się w tym wszystkim, podpisze jakiś śmieszny papierek, a konsekwencje mogą być później, np. kara finansowa za tzw. pozorowaną działalność plus zwrot nieprawnie pobranych świadczeń. Nie warto wchodzić w historie których się nie rozumie. Polecam

http://www.arbeitlandia.eu/2013/01/16/gewerbe-w-niemczech-polprawdy-i-nieprawdy/

         Jeśli już ktoś chce niech się zatrudni lepiej na niemieckich zasadach, bo to nie grozi żadnymi ewentualnymi problemami, choć ryzykuje brak emerytury, ale to też nie jest pewne, że nic nie dostanie.

     Mam też wykształcenie ekonomiczne i dlatego zatrudniam się w Polsce i tu ubezpieczam, bo rozumiem istniejące tu przepisy.

I czy nasz Moderator nie przeniósłby tego wątku do tematu o Gewerbie ?

        

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, adamos1 napisał:

ja mam Gewerbe już 5 lat i nikt mnie nie ściga.Jest to rozmowa przy kawie  a więc wszystkie tematy dopuszczalne.

tak, tematy są dopuszczalne, ale szansa, że ktokolwiek to przeczyta za tydzień jest bliska zeru, a szkoda co do tego wątku. Konkretnie oznaczone tematy za to  wracają i są czytywane. To że nie masz na razie kłopotów z Gewerbą też nic nie znaczy. Wszelkie kontrole są zawsze wyrywkowe. a samozatrudnienie przez opiekunów domowych jest wątpliwe pod względem prawnym i o poślizg i wpadkę tu łatwo. Odradzam.

II) Wyrok Sądu Rejonowego w Monachium (Amtsgericht München) z dnia 11.2008, sygn. akt: 1115 OWI 298 JS 43552/07 (potwierdzony przez wyrok Sądu Apelacyjnego w Bambergu (OLG Bamberg), sygn. akt: 2 SSOWI 725/09

Sprawa dotyczyła odpowiedzialności karnej osoby pośredniczącej w zawieraniu umów o świadczenie usług pomiędzy węgierskimi opiekunkami i ich niemieckimi klientami. Osoba ta rejestrowała działalność gospodarczą opiekunek w Niemczech, wyszukiwała dla nich klientów, pośredniczyła w zawieraniu umów, prowadziła ich rachunkowość, wystawiała w szczególności faktury w imieniu opiekunek. Za te usługi pobierała od opiekunek prowizję. Opiekunki zajmowały się przede wszystkim prowadzeniem gospodarstwa domowego, ale także opieką nad osobami starszymi lub chorymi. Wykonywały przy tym polecenia niemieckich klientów, codzienny zakres usług wynikał z poleceń tychże klientów. Opiekunki zamieszkiwały w gospodarstwach domowych klientów i pozostawały właściwie 24 godziny na dobę w gotowości do świadczenia pracy. Żadna z nich nie starała się samodzielnie o pozyskanie nowych klientów.

Sąd uznał, że opiekunki były faktycznie pracownikami a ich działalność gospodarcza była jedynie pozorowana. Wskazywały na to brak inicjatywy przedsiębiorczej po stronie opiekunek, prowadzenie całości rachunkowości przez pośrednika, podleganie poleceniom pracowniczym niemieckiego klienta, posiadania jedynie jednego zleceniodawcy. Sąd skazał osobę pośredniczącą za udział w nielegalnym zatrudnianiu cudzoziemców na karę pieniężną w łącznej wysokości 36.800 EUR. Wyrok ten został później potwierdzony przez Sąd Apelacyjny w Bambergu.

cytuję to za:

http://prawoniemieckie.pl/2015/06/07/swiadczenie-opieki-w-niemczech-przez-opiekunki-prowadzace-wlasna-dzialalnosc-gospodarcza-przeglad-orzecznictwa/

warto tam też dalej poczytać. Sprawa jest zawikłana.I o ile jeszcze można by samemu prowadzić taką działalność i chronić się kruczkami prawnymi  to już przez agencje prowadzić własną niby-działalność zupełnie nie warto.

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest w tym dużo racji ale nie do końca..i o tych faktach wiem .Zrobiłaś nagonke na tych co mają Gewerbe.W Polsce jak US chce się doczepić to nawet do świętego się doczepią ,tak jest skonstruowane prawo , ale masz racje trzeba robić wszystko z głową.

Edytowane przez adamos1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, adamos1 napisał:

jeszcze dodam a biurokracja jest wszędzie,czy w Polsce czy w Niemczech i przepisy wszędzie się zmieniają ,ale stabilniejsze są na terenie Niemiec.

Nie zgadza się to ze stanem faktycznym. Np. w Niemczech od działalności nie było obowiązku ubezpieczenia emerytalnego do 2o12 ? w Polsce istnieje taki obowiązek odkąd pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Łukasz napisał:

Blondi,a ta fotka to autentic? Haha, ładna z Ciebie dzieńcinka:całus:

Ja tylko jestem ciekawskie jajko i chcę się dowiedzieć ,co to jest -bo może już nie dowidzę?-hahhaha 

a ja już taka zostanę , jestem od początku taka i niech już tak będzie...narazie-bo ja jestem taka dziecinka -naprawdę-:hahaha:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Blondi napisał:

adamos tak patrzę i patrzę co Ty za obrazek wstawiłes! oświec mnie ,proszę.

czy to domek na wakacje ?

zapomniałem miejscowość ale to gdzięś 30km od Bonn ,byłem w zeszłym roku z synem ,coś pięknego,coś w rodzaju wesołego miasteczka

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobrazcie sobie ,że moja babcia jak już mnie zobaczy na horyzoncie to ucieka od męża ,bo ze mną się tak weseli,chce tanczyć i śpiewa ,a nie siedzieć z zamkniętą buzią i patrzeć w TV , a mądrala jest zazdrosny.i tak zle i tak nie dobrze.Normalnie odżyła ta moja babcia ,ja jej puszczam piosenki i z nią żartuje ,ale ona co spojrzy na mnie to już się tak cieszy i taka radośc,nie ta babcia.

 

 

27 minut temu, adamos1 napisał:

zapomniałem miejscowość ale to gdzięś 30km od Bonn ,byłem w zeszłym roku z synem ,coś pięknego,coś w rodzaju wesołego miasteczka

dziękuję adamos-właśnie to mnie ciekawiło i już wiem,ładne miejsce:)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Łukasz napisał:

Hej leniuszki,zapraszam na kawę (nie widzę żadnego emotikona z kawą,buu). Miłego dnia :)

A prosżę bardzo :kawa::kawa::kawa: -na popołudnie .+ :ciacho::ciacho::ciacho: smacznego!

Bardzo lubię kelnerować.Co za różnica czy w domu czy na forum,wszędzie trzeba robić-:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, adamos1 napisał:

ha ha ja teraz idę na kawe ,wczoraj upiekłem ciasto a dzisiaj święto podniebienia --miłego popołudnia-Adam.:kawa:

piekłeś babkę? 

mi dzisiaj mądrala kupił ciasteczka do kawy-chodz  już z ciasteczek rezygnuje bo wolę owoce,ale zjadłam parę,,,ale takie ciacho świeże własnej roboty -mniam,mniam,,,,zostaw trochę adamos koleżance z forum:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 14.06.2016 at 19:13, Blondi napisał:

adamos tak patrzę i patrzę co Ty za obrazek wstawiłes! oświec mnie ,proszę.

czy to domek na wakacje ?

witaj odpowiadam ,bo sobie przypomniałem to jest w Bruhl --ujęcie z innej strony.Byłem pod wrażeniem ,zresztą syn tak samo i bilety w cale nie takie drogie,to u nas by kosztowały 3x tyle.---Ling_Bao-Bruehl-Exterior_view-3-145654.j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...