Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To ja druga zajrzę tutaj ale już na głośno!!!!!,,Wstawać Wszyscy bo :kawa: już czeka !!!:kawa:Nasz rodzynek lata po ranku cichutko i wszystkich chce zaspokoić :kawa: Dzięki kolego !!:love:

Cicho to będzie wiecie gdzie !! aż za cicho,, u mnie radio nadaje od 6 godziny i dobrze ,że dziadki sa daleko ode mnie ,bo moj mądrala by powiedzial ,,muzyka szajs "-hahahhaha:hahaha:babcia by już tańczyła razem ze mną ,,,tez Wam wszystkim życzę udanego dnia:love::serce::hahaha:

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O żesz wy skowronki!A ja myślałam ,ze tu pierwsza będę,jako że nie śpię od 4:d.Co można robic o 4 nad ranem?No nic z tych rzeczy o czym śpiewa SDM.Ano chodzić do dziadka i za ręke trzymać,albo prowadzać po domu,pokazywać tu mój pokój ,moje łóżko,dzis czwartek,nie jeszcze tabletek nie dam,nie nie można dzwonic do nikogo o tej porze itd I tak do rana,teraz zapakowałam do łóżka i muszę:kawa:koniecznie.A przy okazji:ciacho:,ale śniadanie też,Ale juz od jutra...wiadomo.Dzień dobry wszystkim.Niech będzie lepszy niż noc.I tak musiałam wstać i załozyć mu jeszcze jedną bluzę ,bo niby zimno.I teraz leży jak cebulka ubrany,Jejku jaki uparty,i tak mu zaraz zdejmę;)

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, luttka napisał:

Co się tak oszczędzacie z tym jedzonkiem? Ja tu apetyt mam jak nigdy.A aktywność jakby spadkowa.Smakuje mi to jedzonko,nie powiem a słodkie oj.Podziwiam silna wolę @Łukasz ja po kolacji jeszcze dwa kawałki szarlotki wciągnęłam.I mówię sobie ,dobra od jutra mniej ,tylko do kawy.To kiedy jutro,co?Przecież zawsze będzie jutro .

Nie chodzi o ilosc jedzonka tylko raczej o jakosc. Apetyt na slodycze podjadane z nudow  czesto razem z podopiecznymi, bo chyba wszystkie babcie i dziadki  w Niemczech lubia ciasteczka, czekoladki, zrobil swoje . Zaokraglilam sie, jak  to  ladnie okreslila Serenity i tez mi sie to wcale nie podoba, co nie oznacza, ze trzeba stosowac radykalne diety, wystarczy to co nie zdrowe troche ograniczyc .

12 godzin temu, Blondi napisał:

:hahaha::hahaha: szarlotka -mniam  mniam ,,,nie rób mi apetytu ,,kto robi u Ciebie @luttka zakupy ? Ty sama ? ładnie podjadasz i dobrze -nie żałuj sobie kruszynko,,nie żałuj,,, :hahaha: jak będziesz miała za dużo tej szarlotki to ja Ci pomogę ,a co!! potem w miesiąc spadne z kg znowu,,,,nie ma co się martwić ,,:lody: lodami jeszcze poprawimy a na koniec :tort:-hahahha

@Łukaszku tak trzymaj -masz być śliczny jak modeling z modelingu ,chłopak z wybiegu modowego -:hahaha::love::serce::love:

YYYY.......chlopak z modelingu? Nie...mnie sie taki meski wieszak, lalus nie podoba .wiadomo, ze gosc z miesniem piwnym to dzis obciach, ale bez przesady . Duzo osob z mojego otoczenia ma z firm gratisowe karnety na silownie i basen, zazdraszczam okropnie. Urzednik, szef  spasluch - potencjalny zawalowiec to juz relikt przeszlosci. Trza tez z soba cos zrobic, zeby  nie zapuscic sie calkiem na wyjazdach . 

Nie moja nuta na dzien dobry, ale juz lepiej wyglada taki men haha.. a i panienki cwiczace balecik moga zainspirowac . Milego dnia .

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barrakuda Ja diet nigdy nie stosowałam,ale widziałam jak się kończą drastyczne diety.Czasami wystarczy odrzucić słodycze zamienić węgle  na warzywa,trochę aktywności .Chude ciało też nie jest fajne,niestety no .Jak mam juz ciasne ubrania,ograniczam słodkie ,próbuję no i aktywność zwiększam,Tylko to tez może być kwestia tego co dała na natura.U mnie w rodzinie wszyscy niczego sobie a nawet bardziej {mama,tata,brat i siostra}a ja drobna jestem a jem jakbym co najmniej w kopalni pracowała.Tylko zdrowo,lubię .Ale podziwiam osoby które potrafią sobie coś narzucić i przestrzegać.I życzę wytrwałości.                         

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Blondi napisał:

@Serenity zgodzę się z Tobą ,że mało tutaj nas pisze ,,nie wiem czy mają jakąs blokadę ? w pisaniu ,czy uważają ,że ktoś ich skrytyjuje od razu ,czy mają trudności w nawiązywaniu kontaktów ,a to już opiekunka powinna mieć opanowane ,bo nawiązywanie kontaktów jest w tej pracy bardzo ważne ,,jak nawiązujesz kontakty z ludzmi tak samo nawiązujesz z PDP,,trzeba być trochę wyszczekanym jak ja to mówię, trzeba byc śmiałym i odważnie mówić ,czy mi się udac powiedziec dobrze czy nie ,ale kombinuje jak koń pod górę ,aby dotarło do PDP,,,dzisiaj tak klekotałam ,że dziadek w końcu mówi do mnie ,,ja nic nie rozumie"hahhahaha więc ja z innej bajki zaczynam i doszło,,albo nie doszło ,,mniejsza z tym ,,,kiedy ja się tego niemieckiego nauczę ,,lenia mam totalnego ,,translator za to mam przy sobie i non stop cos sobie tłumaczę i przypominam,,,zawsze coś tam zostanie w główce,,:) znowu się rozpisałam ,,,ale ja sobie leżę a dziadek tez ajęty z babcią tv ,,każdy robi co chce ,,i tak do kolacji,,gdzie będzie lepiej?? jak nie u mądrali??

@Barrakuda przecież miałaś buciki sportóweczki kupić a nie golfiki co cisną w szyję ,,chyba że kupiłas z wielkim golfem-to takie lubię też ,,ale już dawno żadnego golfa nie miałam ubranego -bo teraz obracam się przy kaloryferkach i gorąco i ubrana jestem jak na lato ,,,hahahhaha

 

@Blondi ten niemiecki język.Jejku jak bym chciała mówić lepiej.Czy to się stanie?Myślałam że cokolwiek umiem ale zetknięcie z rzeczywistością,powaliło mnie,szczególnie w ten pierwszy tydzień.Coś mówię ale co?Te gotowe formułki do ...jak sama coś układam wszystkiego mi brakuje,sama potem myślę co ja plotłam?Ciężko się samej nauczyć.Niekiedy myślę jak niektórzy decydują się na wyjazd bez języka.Nie to nie dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@luttka Każdy się nauczy języka w stopniu jaki nam tu jest potrzebny, ale wymaga to trzech  rzeczy : czasu,  spokoju i naszej cierpliwości. Jak trafisz na spokojne miejsce to zobaczysz jak nauka ruszy ostro z kopyta.

       Moja pierwsza dobra Pdp ( w sumie 4 z kolei ) to było błogosławieństwo dla mojej nauki : miała demencję ale też dobry charakter i dobrą rodzinę - dopiero u niej zaczęłam się efektywnie uczyć i z chęcią - znalazłam swój rytm i sposoby nauki. Wcześniej to było ciężko.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minut temu, Serenity napisał:

@luttka Każdy się nauczy języka w stopniu jaki nam tu jest potrzebny, ale wymaga to trzech  rzeczy : czasu,  spokoju i naszej cierpliwości. Jak trafisz na spokojne miejsce to zobaczysz jak nauka ruszy ostro z kopyta.

       Moja pierwsza dobra Pdp ( w sumie 4 z kolei ) to było błogosławieństwo dla mojej nauki : miała demencję ale też dobry charakter i dobrą rodzinę - dopiero u niej zaczęłam się efektywnie uczyć i z chęcią - znalazłam swój rytm i sposoby nauki. Wcześniej to było ciężko.

Samej w domu to jeszcze ciężej.Ciągle patrzysz na jakieś słówka,przerabiasz to tu,to tam.Nie używasz jednak języka i nikt do ciebie nie mówi.Najlepiej mi szło słowo pisane,to trochę błąd bo w rozmowie jest inaczej.Podziwiam swojego syna.On jest w DE jakiś czas i rok temu sam zaczął sie uczyć i rozpoczął zaliczanie języka od najwyższego poziomu i zaliczył!Obecnie studiuje brakujące przedmioty żeby uznano jego dyplom.Ale poświęcał na naukę cały swój czas po kilka godzin dziennie.No w sumie teraz też .Powinnam brać przykład bo ja chciałabym żeby łatwiej,szybciej.Piszcie jak wy się uczycie ,zawsze to wskazówki są dla innych.A za godzinke zapraszam na :kawa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ŁukaszDzięki,przerabiałam to też a także inne.Chodzi mi o to że rozmowa codzienna jest inna niż dialogi z filmików czy rozmówek,Ile ja przeglądałam stron,ile mam książek płyt i innych pomocy.Co z tego? Jak przyjechałam i wspomnę pierwsze dni i noce,ciężko.Pdp w nocy coś chciał i nie były to dialogi.Coś o poduszce ,cos o chusteczkach do nosa,pokazywał coś ,upociłam się co niemiara i załamana byłam.Teraz wiem że ma swoje przyzwyczajenia,chusteczki do nosa trzeba wieczorem położyc pod poduszkę,jedną a do kieszeni a jedną za bluzę,włożyc,podnieść go na tyle wysoko żeby stopy nie dotykały łóżka itd,itp.To gdzie te dialogi pytam?Teraz też wiele nie rozumiem a on mnie też ale jakoś idzie.No rozmów za długich nie prowadzimy ,szkoda.No i jak ma swoje zwidy w nocy ,to tylko w kółko powtarzam i klepię to samo.Rozmówki są ok ale ja juz chcę więcej.No ta weryfikacja polega na takich formułkach.Teraz zapisuję sobie nowe słówka i tłumaczę,niekiedy zapamiętuję innym razem znów zapisuję.No i oglądam z nim wieczorem godzinkę TV. Blondi z jakim Ty translatorem chodzisz?Moja koleżanka która pojechała za słabszym niemieckim dostała translator właśnie,ale u mnie firma sie jakoś nie pokwapiłą aby mi ułatwić.Jestem tu trzy tyg.Moja koordynatorka zadzwoniła raz po trzech dniach.Koniec zainteresowania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@luttka a więc najpierw jemy :lody: ,bo ja juz zjadłam-hahaha  a potem za parę godzin będzie u mnie :kawa: ,teraz przerwa w piciu i jedzeniu,,,,:):love:

Translator mam w telefonie ,,sciągasz sobie jaką  chcesz aplikację tłumacza   ze sklepu google Play czy innego co tam masz w telefonie i sobie tlumaczysz ,,czy wpisując czy mówisz jakieś zdanie i Ci od razu tłumaczy ,,ale musisz miec wifi lub internet w telefonie,,,możesz sciagnąc sobie słownik polsko niemiecki i on dziala bez internetu ,,też przydatny jest gdy nie ma się dostępu do internetu,,,ale to możesz mieć zawsze pod ręką ,,telefon jest mały ,,,

Dla @Łukaszka szklanka wody i :jabłko::love: i :serce: ...:hahaha:

@Barrakuda mi chodziło o chłopaka z modelingu 50+ ,no przecież wiadomo ,że jest to forum osób starszych:hahaha:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Blondi napisał:

@luttka a więc najpierw jemy :lody: ,bo ja juz zjadłam-hahaha  a potem za parę godzin będzie u mnie :kawa: ,teraz przerwa w piciu i jedzeniu,,,,:):love:

Translator mam w telefonie ,,sciągasz sobie jaką  chcesz aplikację tłumacza   ze sklepu google Play czy innego co tam masz w telefonie i sobie tlumaczysz ,,czy wpisując czy mówisz jakieś zdanie i Ci od razu tłumaczy ,,ale musisz miec wifi lub internet w telefonie,,,możesz sciagnąc sobie słownik polsko niemiecki i on dziala bez internetu ,,też przydatny jest gdy nie ma się dostępu do internetu,,,ale to możesz mieć zawsze pod ręką ,,telefon jest mały ,,,

Dla @Łukaszka szklanka wody i :jabłko::love: i :serce: ...:hahaha:

@Barrakuda mi chodziło o chłopaka z modelingu 50+ ,no przecież wiadomo ,że jest to forum osób starszych:hahaha:

@Blondi a ja myślałam że dla opiekunek osób starszych,My młodzi jesteśmy przeca:d i nie potrzebujemy niczyjej pomocy.No chyba że naszego wsparcia.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zorganizujemy ranne party o 4 godz.  rano???? Ci co nie będą spać będą się partować-hahahha ja bym na takich partach też była często-hahahha :hahaha: widzę ,że @luttka ma problem z zaśnięciem i nie wie co robić raniutko  ,,jeszcze @Łukaszka sciągniemy aby mieć ochronę ,poczyta nie jeden i odechce się spania bo będzie ciekawy co się tutaj będzie działo:święty: 

3 minuty temu, luttka napisał:

@Blondi a ja myślałam że dla opiekunek osób starszych,My młodzi jesteśmy przeca:d i nie potrzebujemy niczyjej pomocy.No chyba że naszego wsparcia.

Opiekunki osób starszych to tylko taka przykrywka ,dla zmylenia przeciwnika :hahaha:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa,niedługo będziemy się sami sobą opiekować:pw sumie już to jest takie opiekowanie i wspieranie się. @Blondi dla naszych pdp jeszcze młodzieżą jestesmy,he,he.Mój pdp mówi do mnie mała dziewczynka.No mała jo:d ale dziewczynka?miło być dziewczęciem jeszcze

9 minut temu, Blondi napisał:

A może zorganizujemy ranne party o 4 godz.  rano???? Ci co nie będą spać będą się partować-hahahha ja bym na takich partach też była często-hahahha :hahaha: widzę ,że @luttka ma problem z zaśnięciem i nie wie co robić raniutko  ,,jeszcze @Łukaszka sciągniemy aby mieć ochronę ,poczyta nie jeden i odechce się spania bo będzie ciekawy co się tutaj będzie działo:święty: 

Opiekunki osób starszych to tylko taka przykrywka ,dla zmylenia przeciwnika :hahaha:

Party ? Party dla nas młodych? ja się piszę.A co potrzeba przytargać?I tak nie mogę spać:dTo mój problem od pewnego czasu.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Zaraz będziemy tucznikami po takiej wyżerce :hahaha: @luttka jakie pusto-Ty zachasaj rękawy i szarlotke z cynamonem i migdałami,,,,a ja trunki:piwo::piwo::drink::drink:-jeszcze dołączą do nas inni -Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich forumowiczow ,,, moga być spóznialscy też ,Ci co wstaną o 6 mogą spokojnie do nas dołanczac ,,,Ale muszę zaznaczyć ,,stroje nocne czyli pidżama,czy sexi koszulka czy same bokserki ,nie można toples przyjśc -nie nie!!!:hahaha:

Bo to nie jest plaża nudystów -tylko poważne poranne party:święty:

Bo znając życie ,zaraz nie jeden jak śpi na golasa to sie wyrwie prosto z łózka na party i co??? zapomni w ogóle o bożym swiecie,,,

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Blondi napisał:

 Zaraz będziemy tucznikami po takiej wyżerce :hahaha: @luttka jakie pusto-Ty zachasaj rękawy i szarlotke z cynamonem i migdałami,,,,a ja trunki:piwo::piwo::drink::drink:-jeszcze dołączą do nas inni -Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich forumowiczow ,,, moga być spóznialscy też ,Ci co wstaną o 6 mogą spokojnie do nas dołanczac ,,,Ale muszę zaznaczyć ,,stroje nocne czyli pidżama,czy sexi koszulka czy same bokserki ,nie można toples przyjśc -nie nie!!!:hahaha:

Bo to nie jest plaża nudystów -tylko poważne poranne party:święty:

@Blondi to mówisz że toples nie?Szkoda,moglibyśmy wyeksponować nasze młode ciała:d Dobra trunki są,słodkie jest i jeszcze każdy niech weźmie ten strój i nastrój:p A pupy to nam nie urosną,nie.Wyszalejemy wszystkie kalorie,szarlotka jest.Jeszcze,ale od jutra...no od jutra mówię:tak:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze tutaj porządku pilnowac bo wszyscy by sie rozpuscili jak dziadoskie bicze ,:) najważniejszy jest nastrój ,ale i to sami sobie super stworzymy,,aby było cudownie,,,:love::serce::love:

Ja byłam dzisiaj na zakupach z dziadkami,,znowu ręczniki kuchenne w jednej ręce i wózek i babcie jeszcze trzymać ,,toż to znowu lekka cyganeria ,,ale kupione śliczne Dicke Rippe -żeberka takie mięsne ,,smaczne są ,,,

Wracamy do domu i dziadek krzyczy ,,stan!!!  tam jest duży piękny grzyb ,,a ja myślałam ,że żartuje z tym grzybem i jadę dalej ,,,takiego szumu narobił ,że zawróciłam ze śmiechem i stanęłam na parkingu i poszłam tego grzyba szukać ,przeszłam kawałek drogi i widzę kupę liści ale nie grzyba ,,,więc mam jechać powolutku i dziadek kuka ,,gdzie ten grzyb jest:hahaha: zasmutniały już nie zobaczył tego grzyba --jaka szkoda ,,byśmy mieli jutro gratis obiad -hahahha:hahaha:

@Łukaszku rano o 4 godz , tego :drink: wypije -nikt nie będzie widział-hahahha dzięki:hahaha: kochany jestes :love::serce::love:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Blondi napisał:

@luttka a więc najpierw jemy :lody: ,bo ja juz zjadłam-hahaha  a potem za parę godzin będzie u mnie :kawa: ,teraz przerwa w piciu i jedzeniu,,,,:):love:

Translator mam w telefonie ,,sciągasz sobie jaką  chcesz aplikację tłumacza   ze sklepu google Play czy innego co tam masz w telefonie i sobie tlumaczysz ,,czy wpisując czy mówisz jakieś zdanie i Ci od razu tłumaczy ,,ale musisz miec wifi lub internet w telefonie,,,możesz sciagnąc sobie słownik polsko niemiecki i on dziala bez internetu ,,też przydatny jest gdy nie ma się dostępu do internetu,,,ale to możesz mieć zawsze pod ręką ,,telefon jest mały ,,,

Dla @Łukaszka szklanka wody i :jabłko::love: i :serce: ...:hahaha:

@Barrakuda mi chodziło o chłopaka z modelingu 50+ ,no przecież wiadomo ,że jest to forum osób starszych:hahaha:

50 + no to faktycznie juz inna kategoria modeli, na wybiegach nie widzialam , ale  moze byc mister forum osob starszych hahaha...

2 godziny temu, Łukasz napisał:

dorzucę jeszcze :ciacho::tort:, haha. Ba, jesteśmy jeszcze młodzi, prawda 

To rzeczywiscie pasuje  dla "mlodych na impreze" hahaha...albo milusinskich na kinderbal.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, luttka napisał:

@Blondi to mówisz że toples nie?Szkoda,moglibyśmy wyeksponować nasze młode ciała:d Dobra trunki są,słodkie jest i jeszcze każdy niech weźmie ten strój i nastrój:p A pupy to nam nie urosną,nie.Wyszalejemy wszystkie kalorie,szarlotka jest.Jeszcze,ale od jutra...no od jutra mówię:tak:

Moze to i dobrze , flanelowa koszulka  czy pizamka  co  nie co przysloni i nikogo nie przewieje.

Panowie 50 + tez sa przystojni oczywiscie, calkiem milo byloby z takim panem na party nocnym czy porannym a i nie trzeba do tego torcikow zadnych i szarlotki hahaha...

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...