Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to ja Wam teraz coś opiszę gdzie dzisiaj mnie przeczołgał mój mądrala,,,ja po przerwie idę do nich robić kawkę i już szykuję się na zimnego arbuza z lodówki bo gorąco a oni jak w wojsku poubierani i czekają na mnie ,bo mądrala wymyślił wyjazd o 16 godz, i szybko ,szybko zamykac okna i szybko jedziemy,,,bo tak ktos ma rocznicę i musimy jechac,,,dobrze ,że ja jestem tak ubrana ,że tylko buciki i moge lecieć,,,babcia zdenerwowana ,bo już zdążył babcię zestresować ,no bo gdzie jest opiekunka ,jak trzeba jechac ,, a ja :hahaha: zadowolona mówię , żadnego stresu ,zdążymy ,, jest jeszcze czas ,,,zapakowalam ich w auto i jedziemy ,,nie koncząca się trasa ,,gdzie my jedziemy ? nie wiem ,,mądrala mówi mi tylko gdzie mam jechac a ja w pedał; i jazda,,w aucie gorączka bo klimę wyłączył i myślalam,że się tam ugotuje ,okna pozamykane ,,masakra,,,no wreszcie zajechaliśmy a tam nikt na mądralę nie czeka:rozpacz: ,prezencik jeszcze wziął , a tam wyszli bo wyszli ,postawili wodę i tak na podwórku przesiedzieliśmy  prawie 1,5 godz, nie mieli o czym rozmawiać ,czekali kiedy pojedziemy,,,ani kawy ani arbuza:rozpacz: tylko  o wodzie ,jakąs dietę mi zastosował:hahaha:,,??? śmiesznota z niego ,,,babcia jeszcze gorzej zla, nie mogłam jej w auto zapakowac,demencja ruszyła pełną gębą,,,ale wróciliśmy szybko,kolacja i znowu mam szpital w domu,,,babcia przeżarta i brzuchol ogromny,dałam jej kropelki bo tak nie może być,,,dobrze ,że ja jedna spokojna i mnie nic nie rusza ,żaden stres ani żadne gadanie,spokojnie wszystko,,,

@Barrakuda to samo ja miałam ,siedziec do nocy z nimi i zrobiłam zadymę równą ,że drzwiami z nerwów mój mądrala trzaskał,,,jak to opiekunka stawia się ,,,a jednak minął tydzień ,potem drugi i jest jak ja chcialam ,,8 godzin pracy i do widzenia! a teraz nikogo nie chcial tylko mnie-hahahha

daj im do zrozumienia ,że masz placone za 8 godz, a nie za 12 czy 24 ,,,dogadasz się i będzie dobrze,,,chyba ,że już poszliscie na młotki-hahahhaha oby nie!!! trzymaj sie ,,,

U @Betty też do kitu,,co się dzieje teraz na tych stellach,,,,dziewczyny glowa do góry ,znacie dobrze język to sobie świetnie poradzicie,,,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, LENA_57 napisał:

A ja sobie dzis odpoczelam. Dzis niedziela wiec nie sprzatalam, w ogrodzie nie pracowalam, gosci na obiedzie nie bylo, na herbacie tez. Lus blues. Tak to moge pracowac behac ytaz przerwy caly rok. Obsluga jednej spokojnej osoby to pestka. 

Teraz juz jestem pewna, zadnych malzenstw do opieki. Jak dotad wyjezdzalam do par kilka razy i ngdy nie mialam problemow ani za duzo pracy, czesto ta druga osoba mi pomagala, nie musialam caly czas asystowac, moglam ich zostawic i isc do siebie czy wyjsc gdzies., nawet sami mi to proponowali. Nie robili z tego problemu, ogladali swoje programy w Tv, czy czytali.  Tu musze siedziec   w ciemnym , dusznym pokoju razem z nimi i sluchac jego wymyslan i  pretensji do babki. Tu wlasciwie tez mam do obslugi jedna osobe, ale atmosfera jest do kitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

erika slicznie, tylko spac to chodze o 24, pdp oglada tv a ja siedzie w innej czesci salonu. Tu salon ma 70m2 .....o taki malutki

2 minuty temu, Florcia napisał:

Jego głos łagodzi wszystkie dolegliwości, wynikające z pracy w opiece:serce:

Florcia , Presley zawsze wieczny. Super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Blondi napisał:

No to ja Wam teraz coś opiszę gdzie dzisiaj mnie przeczołgał mój mądrala,,,ja po przerwie idę do nich robić kawkę i już szykuję się na zimnego arbuza z lodówki bo gorąco a oni jak w wojsku poubierani i czekają na mnie ,bo mądrala wymyślił wyjazd o 16 godz, i szybko ,szybko zamykac okna i szybko jedziemy,,,bo tak ktos ma rocznicę i musimy jechac,,,dobrze ,że ja jestem tak ubrana ,że tylko buciki i moge lecieć,,,babcia zdenerwowana ,bo już zdążył babcię zestresować ,no bo gdzie jest opiekunka ,jak trzeba jechac ,, a ja :hahaha: zadowolona mówię , żadnego stresu ,zdążymy ,, jest jeszcze czas ,,,zapakowalam ich w auto i jedziemy ,,nie koncząca się trasa ,,gdzie my jedziemy ? nie wiem ,,mądrala mówi mi tylko gdzie mam jechac a ja w pedał; i jazda,,w aucie gorączka bo klimę wyłączył i myślalam,że się tam ugotuje ,okna pozamykane ,,masakra,,,no wreszcie zajechaliśmy a tam nikt na mądralę nie czeka:rozpacz: ,prezencik jeszcze wziął , a tam wyszli bo wyszli ,postawili wodę i tak na podwórku przesiedzieliśmy  prawie 1,5 godz, nie mieli o czym rozmawiać ,czekali kiedy pojedziemy,,,ani kawy ani arbuza:rozpacz: tylko  o wodzie ,jakąs dietę mi zastosował:hahaha:,,??? śmiesznota z niego ,,,babcia jeszcze gorzej zla, nie mogłam jej w auto zapakowac,demencja ruszyła pełną gębą,,,ale wróciliśmy szybko,kolacja i znowu mam szpital w domu,,,babcia przeżarta i brzuchol ogromny,dałam jej kropelki bo tak nie może być,,,dobrze ,że ja jedna spokojna i mnie nic nie rusza ,żaden stres ani żadne gadanie,spokojnie wszystko,,,

@Barrakuda to samo ja miałam ,siedziec do nocy z nimi i zrobiłam zadymę równą ,że drzwiami z nerwów mój mądrala trzaskał,,,jak to opiekunka stawia się ,,,a jednak minął tydzień ,potem drugi i jest jak ja chcialam ,,8 godzin pracy i do widzenia! a teraz nikogo nie chcial tylko mnie-hahahha

daj im do zrozumienia ,że masz placone za 8 godz, a nie za 12 czy 24 ,,,dogadasz się i będzie dobrze,,,chyba ,że już poszliscie na młotki-hahahhaha oby nie!!! trzymaj sie ,,,

U @Betty też do kitu,,co się dzieje teraz na tych stellach,,,,dziewczyny glowa do góry ,znacie dobrze język to sobie świetnie poradzicie,,,

 

Nas dzisiaj zabrała córka do siebie :) przesympatyczna Rodzinka , pokazywała zdjęcia z urlopu , ciasto kawka itd  a moja pdp jak zwykle po 16 już zaczyna swoje :( bett, do domu itd musiałam później okłamywać z godziną, ale to za wiele nie pomogło , płacz itd przywiozła nas ok.18  i uff spanko mam wolne do jutra .A więc bawimy się @Blondi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:rozpacz:@erika będziemy się bawić jasne, ale ja nie odsłucham niczego narazie ,ja włącze sobie niemcy z muzyką w radiu -hahhahahah buziole :love:

Moja babcia dogorywa narazie na kanapie ,,ale i tak nie idę spac wcześnie,,,ale się ochłodzilo fajniutko,,,zimno teraz leci przez moje otwarte okna-brrrrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, LENA_57 napisał:

erika slicznie, tylko spac to chodze o 24, pdp oglada tv a ja siedzie w innej czesci salonu. Tu salon ma 70m2 .....o taki malutki

Florcia , Presley zawsze wieczny. Super.

@LENA_57 tak późno chodzisz spać??  no chyba ,że śpisz długo ? ja jestem skowronek wcześnie chodzę spać i wcześniej wstaję:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie cala noc padalo. Tu gdzie jestem lata bylo malo. Ostatni tydzien troche cieplej a tak zimno .. brrrrr.

 

erica o  24 to ide do siebie. Zasypiam 1-2 ga w nocy. Wstaje o 7:30. 

 

Czy ktos mi powie jak tu wstawiacie te clipy?

 

ledwo zapytalam to sama na to wpadlam

:cool:

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, LENA_57 napisał:

U mnie cala noc padalo. Tu gdzie jestem lata bylo malo. Ostatni tydzien troche cieplej a tak zimno .. brrrrr.

 

erica o  24 to ide do siebie. Zasypiam 1-2 ga w nocy. Wstaje o 7:30. 

 

Czy ktos mi powie jak tu wstawiacie te clipy?

 

ledwo zapytalam to sama na to wpadlam

:cool:

 

:hahaha: a ja zrozumiałam jak wstawić tutaj swoją cipkę :hahaha:  ale już zakumałam o co Ci chodziło :love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, LENA_57 napisał:

To przesiadam sie do swojego laptopa, pograc w szachy na kurniku. juz nie pamietam kiedy ostatnio gralam, tak ciezko pracowalam. A Wam zycze slodkich snow. Blondi pewnie sie pobawi wibratorkami a ty erika?

@LENA_57 mój wibrator natural mnie często odwiedza a więc razem się wibrujemy :hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Florcia napisał:

Barrakuda, Twój "mądrala" stał się agresywny, wybucha i jak już sama wiesz i czujesz, to zaczyna być męczące. Znasz swoje obowiązki i nie ma w nich zapisanego, takiego służenia jak francuski piesek i spełniania zachcianek któregokolwiek PDP.

Nie pozwól, żeby wydawał Ci polecenia, bo nie jest Twoim pracodawcą i nie jesteś od niego zależna służbowo, Ty pracujesz na umowę-zlecenie i jemu nie wolno wpływać na Twoją organizację pracy. Wywiera na Ciebie presję a to już jest zagranie poniżej pasa!

 

Nawet nie chodzi o obowiazki, bo wlasciwie nie jest ich duzo,  to sa osoby samodzielne, tylko ta babcia jest czasem oslabiona, ma bole kregoslupa jak to w tym wieku, Parkinson w lekkim stopniu.  Byloby to nawet dobre miejsce(srody wolne), gdyby nie zachowanie tego dziadka. Widze, ze ta babcia jest juz tym zmeczona. Do mnie byl  na poczatku w porzadku, , nie podobalo mi sie tylko jego  agresywne  traktowanie zony, teraz zaczyna sie czepiac nie istotnych drobiagow, z ktorych robi problemy i to wymaganie niepotrzebne mojej ciaglej obecnosci. Dzis sie osiedzialam w dusznym, . bunkrze, ciemno jak w grobowcu, on ogladal wyscigi konne, babcia spala a ja na komputerze. Gdy wstawalam np do wc czy przyniesc wode, patrzyl czujnie czy calkiem nie wychodze.ale ja tez mu odplacilam-kolacja w milczeniu, koniec zarcikow przy winku, zreszta nie mam na to ochoty. Widze, ze to go irytuje, o cos zapyta, to  grzecznie odpowiadam i tyle. Babcia mi sie dzis nazalila, ze jest okropny,chyba chory a ja  przyznaje jej racje. Zwierzyla  mi sie ze mial narzeczonego Niemca, ale zaraz po wwojnie zmarl a ten sie do niej przyczepil,, byla bardzo mloda i jak mowi glupia a rodzina odradzala ten zwiazek. chyba czuje, ze ja tu nie chce byc. @Blondi nie przetrzymuje mnie do nocy, po kolacji pomagam babci sie przebrac i  ide do siebie, oni ida pozno spac, ale wystarczy, ze w dzien dziad nerwowa atmosfere wprowadzi,. Nie, nie bede czekac na poprawe   sytuacji, z takim typem nie da rady, nie chcialabym zadnych negocjacji bezsensownych ze strony agencji., wlasnie dlatego, ze jezyk znam dobrze i poradze sobie, tu szkoda mojego czasu i nerwow. A  moze go wlasnie drazni ten  moj niemiecki, ze musi do mnie od rana gadac w jezyku, ktorego nie cierpi,  tylko musial sie uczyc ,tak mi niby zartem zakomunikowal jak tu przyjechalam  hahaha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, erika napisał:

:hahaha: a ja zrozumiałam jak wstawić tutaj swoją cipkę :hahaha:  ale już zakumałam o co Ci chodziło :love:

:hahaha: @erika już Ty nie jedną tutaj wstawiłas cipkę-Ty jesteś w tym dobra-hahahha:hahaha:

@LENA_57 tak mam do wyboru i do koloru ,wibratorów ,chcesz jeden pożyczyć? :hahaha: ale też ,wolę żywca ,żywca ,,,no i gdzie ten mój @Łukaszek się podziewa ,,,,obiecał mi tego żywca:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Blondi napisał:

:hahaha: @erika już Ty nie jedną tutaj wstawiłas cipkę-Ty jesteś w tym dobra-hahahha:hahaha:

@LENA_57 tak mam do wyboru i do koloru ,wibratorów ,chcesz jeden pożyczyć? :hahaha: ale też ,wolę żywca ,żywca ,,,no i gdzie ten mój @Łukaszek się podziewa ,,,,obiecał mi tego żywca:hahaha:

@Blondi tak tak podeślij jeden dla naszej @LENA_57 , bidulka się zamęczy a szkoda bo jest z nią tu fanie :love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...