Skocz do zawartości

Opłaca się przyjrzeć różnym agencjom !


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Byłam dzisiaj na wychodnym ,,poszalałam trochę,,nie leżałam ,tylko trochę gimnastyki ,,ale między innymi przyjrzałam się jednej agnecji,,,w rozmowie z jedną z opiekunek -dzisiaj,,,agencja to jakas rodzinna firma,,jeden jest w Zielonej Górze a drugi z rodziny w Berlinie-koordynator,,,,trzeba miec własną działalnośc,,,ale co mnie zszokowało? nigdy ale to nigdy nie mówią opiekunom do jakiego PDP jadą,,chodzi mi o stan zdrowia,,,kompletnie nic,,jakie warunki i jakie choroby i jakie czynności czekają opiekunkę,,,więc jest tak,jedzie jedna i ucieka z tej stelli,za nią jedzie druga i tez po 1 czy 2 dniach ucieka ,,i tak jeżdzą jedna za drugą,,zero telefonu do zmienniczki,,zero ,,myśle sobie co za wariaty idą do tej agencji,,taka prawda,,w jakim my czasie zyjemy,,dziewczyny ,,obudzcie się ,,faceci też byli na tej stelli i też uciekali,,,znam nazwę tej  agencji,,,masakra,,doszłam do wniosku ,że mam dobrą agencję:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 6.09.2016 at 22:02, Łukasz napisał:

Hmm,trudno mi się zgodzić do końca z Tobą ... świeżakiem ani nieudacznikiem (ciekawe dlaczego akurat takie słowo tutaj) nie jestem,ale póki co jeszcze cały czas jeżdżę od roku autobusem,z biletem OPEN wystawionym przez agencję

Zawsze sobie kupuję z opcją OPEN. Ja sam, nie agencja.Jestem wtedy panem swojego losu tak jak ty! Problem, wiem jak wrócić. Nieraz terminy zjazdu się zmieniają, czy to zmiennik przyjeżdża później, czy z żoną umawiam się na wspólny powrót. Raz tylko miałem, że po przyjeździe dali mi połowę, przed wyjazdem resztę. Ale gdyby były problemy ze zwrotem, to wtedy telefon do biura turystycznego i najbliższym kursem powrót. Jeszcze mnie stać na bilet! Ale na ogół zwracają jak tylko przekroczysz próg.

O 10.11.2016 at 18:55, Łukasz napisał:

A dziś miałem ofertę, dodatek świąteczny 150, ale do ręki, płatny przez rodzinę. Ciekawe rozwiązanie

Pracowałem kiedyś przez niemiecką agencję (bez polskich pośredników). Dodatek za święta był 250€ i płaciła rodzina - to było w umowie. Z ciekawszych zapisów było to, że w razie śmierci podopiecznego należała się nam zapłata za 2 tygodnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa jestem na jakich warunkach zatrudniają niemieckie agencje bez polskich pośredników czy trzeba mieć działalność czy tzw gewebe sorry mogłam żle napisać bo nie wiem jak to dokładnie się nazywa i na ile trzeba z nimi kontrakt podpisać.Jak ktoś ma takie informację to może coś napisze na ten temat:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, kris napisał:

Zawsze sobie kupuję z opcją OPEN. Ja sam, nie agencja.Jestem wtedy panem swojego losu tak jak ty! Problem, wiem jak wrócić. Nieraz terminy zjazdu się zmieniają, czy to zmiennik przyjeżdża później, czy z żoną umawiam się na wspólny powrót. Raz tylko miałem, że po przyjeździe dali mi połowę, przed wyjazdem resztę. Ale gdyby były problemy ze zwrotem, to wtedy telefon do biura turystycznego i najbliższym kursem powrót. Jeszcze mnie stać na bilet! Ale na ogół zwracają jak tylko przekroczysz próg.

Pracowałem kiedyś przez niemiecką agencję (bez polskich pośredników). Dodatek za święta był 250€ i płaciła rodzina - to było w umowie. Z ciekawszych zapisów było to, że w razie śmierci podopiecznego należała się nam zapłata za 2 tygodnie...

Dobre te zapisy,,i dobry dodatek!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jolantapl. napisał:

Chyba coś w tym jest ,że te dodatki to wypłaca rodzina bo kiedyś mi powiedzieli w agencji,że jeszcze nie ustalili z rodziną więc możliwe jest,że rodzina wypłaca więcej a nam dają ile chcą.Super by było jakby rodzina dawała nam te pieniązki do ręki:)

Nie mogę podać nazwy agencji. Powiem tylko że mieści się w Ueckermünde. Ja pracowałem u nich 5 lat temu, możliwe że się u nich coś zmieniło. Oferty przysyłają dalej, ale ogólnie dla facetów jest krucho i oferty są takie, że nikt ich nie chce!:d Wrzuciłbym zdjęcie ich umowy, ale do 31 marca jestem w Reichu, no i niestety nie mam jej pod ręką. Na dysku też nie.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jak możesz na jak długo podpisuje się umowę i czy wygląda to tak jak w Polsce umowa zlecenie czy jest to umowa o pracę.Umowy nie musisz pokazywać i nazwy firmy podawać.Chodziło mi o takie ogólne wiadomości.A ze zleceniami dla facetów to słyszałam,że jest krucho ta firma o której ja wiem w ogóle nie ma ofert dla mężczyzn tylko kobiety zatrudniają:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minut temu, jolantapl. napisał:

@Blondi ja moze już dawno bym pracowała przez niemiecką agencję ,ale nie mogę:hahaha: Tak z ciekawości pytam jakie tam są warunki bo moze kiedyś w przyszłości no i jakby ktos się pytał to warto takie rzeczy wiedzieć:)

Popatrz na siebie Jolanta i sama zobaczysz jakie masz warunki i już nie szukaj na forum tych warunków,,mamy imprezę przecież,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jolantapl. napisał:

@Blondi ja wiem jakie mam warunki w polskiej agencji ale byłam ciekawa jak jest w niemieckich.Już wiecej nie będę o to pytać.Jest sledzik to bawmy się:)

Jolu nie znam warunków niemieckich,,,,niełuk jestem:hahaha: nigdy nawet się nie interesowałam ,,,

Jak mi się bardzo zle zrobi w polskich agencjach to kto wie ,,czy też nie przejdę na niemiecką agencję a wtedy to wyczytam wszystko po niebo!!!:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już dzisiaj o jednej pisałam agencji  i zaraz napiszę jaka to stella,,,,ale jeszcze wrócę do tej agencji ,,trzeba miec własną działalnośc,,ale ta opiekunka co teraz tam jest ma 72 lata i ma działalnośc  i mówi mi ,że jej zostaje 1400 euro,,,ma już emeryturę,,więc składki zus,odpadają ,chyba ,że płaci dodatkowo aby zwiększyć swoją emeryturę,,,płaci zdrowotne,, ta agencja ,można ją nazwać ,,ciuciubabka" nie bawi się w papierki typu ubezpieczenie,,itd, da zlecenie i to zlecenie to jest ,,kot w worku" albo ,,jajko niespodzianka" ,,jedziesz i nie wiesz do końca do kogo jedziesz,,bo co Ci da nazwisko i dane PDP,,jak nie wiesz co Ciebie tam czeka,,,toż to szok,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc ,,agencja śliczne oferty mi przysłała ,,,z bardzo dobrym niemieckim-1290 euro

                                                                        z dobrym niemieckim-1240 euro

                                                                       komunikatywnym -1190 euro

                                                                      z podstawowym -1050 euro 

Ja już miałam więcej niż oni dają za bardzo dobry niemiecki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 28.02.2017 at 17:33, jolantapl. napisał:

Napisz jak możesz na jak długo podpisuje się umowę i czy wygląda to tak jak w Polsce umowa zlecenie czy jest to umowa o pracę.Umowy nie musisz pokazywać i nazwy firmy podawać.Chodziło mi o takie ogólne wiadomości.A ze zleceniami dla facetów to słyszałam,że jest krucho ta firma o której ja wiem w ogóle nie ma ofert dla mężczyzn tylko kobiety zatrudniają:)

Nie mogę napisać. Wyrzuciło mi takie coś: "Uwaga! Wysyłanie treści marketingowych, reklamowych i ofert zgodnie z regulaminem forum jest zabronione pod groźbą kary pieniężnej za każdą wysłaną wiadomość."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość melania_68

Ja na polskie agencje narzekać nie mogę. Byłam zatrudniona przez agencję Opieka InterJob z Lubina i wszystko odbyło się fachowo i uczciwie. Miałam kilka problemów podczas opieki ale za każdym razem mogłam liczyć na wsparcie koordynatora. Bardzo dobre zarobki bo około 1300 euro, sprawiły, że się zdecydowałam i nie żałuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Gość melania_68 napisał:

Byłam zatrudniona przez agencję Opieka InterJob z Lubina i wszystko odbyło się fachowo i uczciwie

Wiesz trochę pomieszane mają. Zatrudniają w 2 firmach - pracujesz w trzeciej:d

 

31 minut temu, Gość melania_68 napisał:

Miałam kilka problemów podczas opieki ale za każdym razem mogłam liczyć na wsparcie koordynatora

Jeżeli byli z Somedi, to na nich naprawdę można liczyć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Gość melania_68 napisał:

Ja na polskie agencje narzekać nie mogę. Byłam zatrudniona przez agencję Opieka InterJob z Lubina i wszystko odbyło się fachowo i uczciwie. Miałam kilka problemów podczas opieki ale za każdym razem mogłam liczyć na wsparcie koordynatora. Bardzo dobre zarobki bo około 1300 euro, sprawiły, że się zdecydowałam i nie żałuję.

Nikogo nie powalił Twój post ,,,fachowo i uczciwie my też mamy w swoich agencjach,,,zarobki też mamy sehr gut,,, i też nie żalujemy,,,bo pracujemy i jesteśmy heppi:hahaha:

Opinie o agencjach piszemy w ,,Opiniach Agencji" ,,ale wiem ,że się pogubiłas ,,a musiałaś pozytywną opinie wystawić,,bo tak każe wszystkim agencja,,,,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...