Skocz do zawartości

Dzień wolny - pobożne życzenie, czy codzienność


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem pauzę w ciągu dnia zawsze. Na poprzedniej szteli po obiedzie, tutaj mam po 17 jak przyjdzie dziołcha PDP. Raz w tygodniu do tego dzień wolny, zazwyczaj sobota ale jak chcieli zamienić (bo cośtam) to się zazwyczaj godziłem. Ino ostatnio nie, bo po nocnym wstawaniu byłem wypompowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciągu 5 lat mojej pracy w DE , tylko raz pozbawiona byłam możliwości wyjścia z domu w czasie mojej pauzy.  To była moja najkrótsza stella-wytrzymałam tam 2 miesiące. Póżniejsze miejsca , to już wolne weekendy i 3 godziny codziennej przerwy , a ostatnie 2 lata , to wolne 2 dni w tygodniu bo PDP w tagespflege i codziennie 3 godziny do tego. 

Przy czym\ po miejscu w którym byłam uwiązana jak pies na łańcuchu, bo wyjść nie mogłam na krok z domu\, sama w dniu przyjazdu na nowe miejsce pracy ,ustalam z rodziną mój  czas wolny. Nie zdaję sie na agencję, bo z tym wszyscy dobrze wiemy jak jest, mimo że ani moja agencja , ani jej niemiecki partner nie mają w swojej nazwie "24".

W tym miejscu , gdzie teraz pracuję byłam mile zaskoczona, bo rodzina podczas rozmowy na temat wolnego sama mi powiedziała, że oni mają zapis w swojej umowie, ze muszę mieć 2 razy po pół dnia wolnego. Czyżby w niemieckich agencjach coś drgnęło..........na lepsze??

Edytowane przez ewa14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy trafiłam na miejsce gdzie był zagwarantowany dzień wolny. Raz korzystałam,  a za drugim razem nie było komu przyjść do opiek, to płacili za nadgodziny. Teraz jestem pierwszy raz na steli, gdzie przerw nie mam o ustalonych godzinach. Ale w teorii są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można coś egzekwować jak ma się to zapisane w umowie jak nie ma zapisu o dodatkowym wolny oprócz standardowego 2-3 godziny dziennie,które nam przysługuje to jest to tylko kwestia negocjacji  z rodziną oczywiście jak  są możliwości,żeby mieć dodatkowe wolne  na danym zleceniu .Czasami rodzina sama proponuje mi wolny dodatkowy czas i zawsze chętnie z tego korzystam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minut temu, INEZ napisał:

Można coś egzekwować jak ma się to zapisane w umowie jak nie ma zapisu o dodatkowym wolny oprócz standardowego 2-3 godziny dziennie,które nam przysługuje to jest to tylko kwestia negocjacji  z rodziną oczywiście jak  są możliwości,żeby mieć dodatkowe wolne  na danym zleceniu .Czasami rodzina sama proponuje mi wolny dodatkowy czas i zawsze chętnie z tego korzystam .

Gorzej, jak w swojej umowie ten czas wolny masz, a rodzina w swojej nie :haha:

Edytowane przez asna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, A&J Partners napisał:

Zgadzam się z INEZ; jest to kwestia dogania się rodziną, wiadomo zależne od tego, na jakie zlecenie trafisz

A dlaczego to opiekunka ma się z rodzina dogadywać?To agencja zawiera umowę z rodziną i to agencja powinna ustalac wszystkie warunki pracy,również należne wolne.Za coś bierzecie kasę ,nieprawdaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, A&J Partners napisał:

Zgadzam się z INEZ; jest to kwestia dogania się rodziną, wiadomo zależne od tego, na jakie zlecenie trafisz

To przepraszam od czego jest agencja?????

Bo brać forsę, to każdy potrafi, gorzej kiedy należałoby wywiązać się ze swoich obowiązków.

Zakładam , że agencja wie dokąd wysyła opiekunkę, na jaki rodzaj zlecenia, więc ustalenie wolnego leży po stronie agencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ewa14 napisał:

To przepraszam od czego jest agencja?????

Bo brać forsę, to każdy potrafi, gorzej kiedy należałoby wywiązać się ze swoich obowiązków.

Zakładam , że agencja wie dokąd wysyła opiekunkę, na jaki rodzaj zlecenia, więc ustalenie wolnego leży po stronie agencji.

Agencja  A&J Partners zwala wszystko widocznie na zleceniobiorców, po co się wysilać.

Takie agencje należy omijać z daleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy w większości pracownikami delegowanymi do pracy za granicą, i jako tacy podlegamy prawu, jakie obowiązuje w kraju zlecenia. W De tydzień pracy wynosi ok. 40 godzin (podpisane umowy), z zastrzeżeniem,że nie można pracować 7 dni w tygodniu, czyli teoretycznie nalezy się nam cały dzień wolny albo 2 razy po polowie. Szkoda,że wiele firm o tym nie pamięta, bo nie chce, i wręcz zapewnia rodziny o tym,że tyramy 24 godziny na dobe. Problemem moze być ustalenie co jest pracą a co nie jest. Ja osobiście uważam,ze wspólne oglądanie tv to praca, latanie z pdp po restauracjach to tez praca, granie w chińczyka czy inne rummi to również jest praca. Dla mnie czas wolny oznacza,że jest on tylko dla mnie, i robię wtedy to na co ja mam ochotę. Moja sprawa czy będę leżała brzuchem w górę czy polecę na zakupy. Wymaganie od opiekunki aby ustalała to z rodzinami pdp ma sens i go nie ma. Sens jest wtedy gdy rodzina wie,że wolne sie należy i wystarczy tylko się dostosować terminami, aby ktoś z rodziny mógł zapewnic PDP opieke w czasie gdy nas z nim nie będzie, i nie ma sensu, gdy firmy ukrywaja fakt,że nam się ten czas wolny należy, zwalając na nasze głowy uswiadomienie tego rodzinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, A&J Partners napisał:

Zgadzam się z INEZ; jest to kwestia dogania się rodziną, wiadomo zależne od tego, na jakie zlecenie trafisz

Z rodziną możemy rozmawiać o dodatkowym czasie wolnym , ale o przysłowiowych 14 godz w tygodniu ,to agencja ma obowiązek rozmawiać , gdyż my mamy w umowie czas wolny , a rodziny niemieckie są często zdziwione , ponieważ uważają za zatrudnili opiekunkę na 24 godziny . Zastanawiam się jak wygląda Wasza umowa z rodziną lub niemiecką agencją , skoro dochodzi do takich nieporozumień 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, foczka63 napisał:

A dlaczego to opiekunka ma się z rodzina dogadywać?To agencja zawiera umowę z rodziną i to agencja powinna ustalac wszystkie warunki pracy,również należne wolne.Za coś bierzecie kasę ,nieprawdaż?

Kwestia dogadania się z rodziną to to ,że jeżeli w umowie jest np.dzień wolny i 2 popołudnia to trzeba ustalić z rodziną który dzień jest wolny np.czy zawsze ten sam np.sobota to samo jeżeli chodzi o popołudnia .Ja przynajmniej to tak rozumie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, INEZ napisał:

Kwestia dogadania się z rodziną to to ,że jeżeli w umowie jest np.dzień wolny i 2 popołudnia to trzeba ustalić z rodziną który dzień jest wolny np.czy zawsze ten sam np.sobota to samo jeżeli chodzi o popołudnia .Ja przynajmniej to tak rozumie .

Nie!To juz powinno byc ustalone pomiędzy rodziną a agencją a opiekunka jedynie poinformowana.Tak ja to rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, A&J Partners napisał:

Zgadzam się z INEZ; jest to kwestia dogania się rodziną, wiadomo zależne od tego, na jakie zlecenie trafisz

E ...takie picu ..picu mój dziedzicu ....Jak byśmy nie wiedzieli co i za kim przede wszystkim agencje obstają ....Wiadomo , że za tym kto płaci a nie za tym kto na te zyski zapitala .....Prosty przykład z autopsji : pyskowałam ( czyt. nie zgadzałam się ) na mycie dużych rozmiarem i ich ilością  okien , bo ...twierdziłam , że moje ubezpieczenie nie pozwala mi na pracę na drabinkach , tylko , gdzie dosięgnie moja ręka z podłogi ...I ...za następnym powrotem na sztelę dowiedziałam się od zmienniczki , że ona ma JUŻ w umowie ...w zakresie OBOWIĄZKÓW - mycie okien ....Za ostatnim , trzymiesięcznym pobytem uszkodziłam sobie podczas transferu bark ...ból niesamowity ..rodzina skakała nade mną jak nad jajkiem ...ale tylko słownie ...głaszcząc po plecach , że mało co a by mi płuca odbili ...Nadchodził dzień zjazdu ze szteli ...córka PDP poleciła mi wywiązać się z zakresu obowiązków , czyli umyć okna ...Na moją odpowiedź , że " jeszcze nie teraz ...nie za bardzo władam ręką ..i takie taam " usłyszałam: S O F O R T....bo ...tak agencja poszła na rękę klientowi , że na ich prośbę zmieniła zakres obowiązków !!!.....A wolne ?...Komu to wciśniecie , że najlepiej z rodziną się dogadać ...a Wy co ..jako Agencja ...ręce pod doopę i ...kasę zliczać , czy się zgadza ???...My też potrafimy ja liczyć ...tę kasę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, A&J Partners napisał:

Zgadzam się z INEZ; jest to kwestia dogania się rodziną, wiadomo zależne od tego, na jakie zlecenie trafisz

To nie jest kwestia dogadania sie z rodzina. To akurat okresla prawo pracy. A prawo pracy jasno mowi o tym,ze nie mozna pracować bez przerwy, oraz ze w tygodniu nie można pracować bite 7 dni. Wyjątki sa regulowane i nalezy sie wtedy ekwiwalent pieniezny, jezeli w umowie jest cos o placy za nadgodziny, a jezeli nie ma to oddaje sie dniami wolnymi, ktore powinny byc wykorzystane w okresie 6 miesiecy. Kropka.

To,ze sie dogadujemy z rodzina to nasza dobra wola. 

A jeszcze dodam,ze jezdzimy najcześciej na umowe zlecenie. Umowe. Nie gewerbe, na ktorej wolne godziny w naszej branzy, ujete w umowie, skutkowac moga zarzutem o pozornym samozatrudnieniu, bo wtedy te teksty o dogadywaniu sie z rodzina moga zyskać jakiś sens. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dogadać się z rodziną taaa.dobre sobie.Jesli się sama nie upomne o to co mi się należy to rodzina udaje że nic nie wie.Tak udaje  bo gdy  przedstawie swoja  racje mówi :"  tak ja wiem" Sami od siebie nic ..żadnej propozycji wolego.  I wogole w każdej kwestii tak jest,  jeszcze hmmm dobrze by było  nadsłuchiwac  w nocy czy PDP chrapie dobrze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, babayagabasia napisał:

nie ma opcji, musi być wolne, ja jak miałam kiedyś ciąg miesięczny to przepłaciłam to zdrowiem i i tak musiałam potem mieć tydzień wolnego. wróciłam wtedy do PL

Bo firmy wykorzystują naszą niewiedzę. Nie wszystkie. Ale większość. Tak samo jak nikt nie informuje nas o naszych prawach. Natomiast rozpiska z obowiązkami bywa dłuuugaaa. I dziwnym trafem bywają na niej czynności, których wedle niemieckiego prawa,nie możemy wykonywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, A&J Partners napisał:

Zgadzam się z INEZ; jest to kwestia dogania się rodziną, wiadomo zależne od tego, na jakie zlecenie trafisz

Dogadywac sie z rodzina a to niby dlaczego? Uwazam ze firma powinna sie tym zajac. Ja wlasnie po takiej ktora nie egzekwwala pauzy musze teraz funkcjonowac. Ten wpis mnie troche rozdraznil. Musze policzyc.... chyba do stu albo i wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, babayagabasia napisał:

nie ma opcji, musi być wolne, ja jak miałam kiedyś ciąg miesięczny to przepłaciłam to zdrowiem i i tak musiałam potem mieć tydzień wolnego. wróciłam wtedy do PL

Zacytowała Twój post ale to co piszę odnosi się prawie do wszystkich zabierających głos w tym temacie .Dzień wolny nadal zostaje tylko w sferze marzeń dla co najmniej połowy opiekunów w tym także dla mnie na tym zleceniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...