Skocz do zawartości

Na jakich umowach pracujecie i co wg WAS wybrać ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, oferownik napisał:

Dziękuję udało się.

Więc te niemieckie warunki wydają się bardziej interesujące. Jednak niemiecka umowa ma sens gdy chcesz zostać w DE bo możesz tu mieć emeryture po 5 latach pracy. Najchętnie w ogóle bym się wylogował z polskiego fiskusa bo za dużo zabierają. 

Moje pytanie to czy jak miałaś niemiecą umową to niemcy byli chętni do płacenia i terminowi?

Te warunki niemieckie to w przypadku niektórych firm to pic na wodę bo  masz niemieckie ubezpieczenie w krank kasie ale podatki za Ciebie płacą w Polsce .Znam 2 firmy ,które podatki płacą za Ciebie w De .Te firmy płaciły jedna z nich terminowo na 100% bo po każdym miesiącu otrzymywałam rozliczenie a czy chętni byli to nie wiem .

Edytowane przez INEZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, INEZ napisał:

 

O który post Ci chodzi @oferownik bo ten pierwszy jest w porządku nic nie stosownego w nim się nie doszukałam .

Natomiast 2 post no cóż już kiedyś się wypowiedziałam na temat nazywania kogoś nie normalnym z powodu pracy w tej czy innej firmie .

Nikogo nie nazywałem źle, co najwyżej wyraźiłem moje zdanie o niestosowym zachowaniu. Bez sensu tu okładać na argumenty siły, jak to relax wymienić się poglądami. Tak to rozumiem. :) mam nadzieję że ty również.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, INEZ napisał:

 

O który post Ci chodzi @oferownik bo ten pierwszy jest w porządku nic nie stosownego w nim się nie doszukałam .

Natomiast 2 post no cóż już kiedyś się wypowiedziałam na temat nazywania kogoś nie normalnym z powodu pracy w tej czy innej firmie .

O reklamę mi chodzi . I spam choć ten pan prowadząc jakąś tam działalność oskarża nas o spam nie mając pojęcia co to słowo oznacza . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, INEZ napisał:

Te warunki niemieckie to w przypadku niektórych firm to pic na wodę bo  masz niemieckie ubezpieczenie w krank kasie ale podatki za Ciebie płacą w Polsce .Znam 2 firmy ,które podatki płacą za Ciebie w De .

No właśnie o takie rozmowy mi chodzi. Bo Niby 40 firm się do mnie odezwało czy jakoś tak, ale większość ma duże braki w komunikacji z człowiekiem. ALbo notorycznie mieli zły dzień, albo co. Dobrze jak wszystko będzie dobrze, gorzej jak bedzie jakaś awaria.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, oferownik napisał:

No właśnie o takie rozmowy mi chodzi. Bo Niby 40 firm się do mnie odezwało czy jakoś tak, ale większość ma duże braki w komunikacji z człowiekiem. ALbo notorycznie mieli zły dzień, albo co. Dobrze jak wszystko będzie dobrze, gorzej jak bedzie jakaś awaria.

Co poradzisz takie życie ;).Trzeba było od razu grzecznie zapytać czy ktoś zna i ewentualnie może polecić jakąś firmę oferującą zatrudnienie na niemieckich warunkach .

Edytowane przez INEZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, violka napisał:

O reklamę mi chodzi . I spam choć ten pan prowadząc jakąś tam działalność oskarża nas o spam nie mając pojęcia co to słowo oznacza . 

Pisałem o moich zainteresowaniach. A wy drogie panie, nawściekałyście mi swoich śmieci i jeszcze mi mówisz że to komuś było potrzebne. Niby z jakiego powodu ten temat wygląda jak śmietnik ? Podpowiem z powodu pierwszych odpowiedzi które nazywam spamem, bo nie pasują do postu, proszę ja ciebie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, oferownik napisał:

Pisałem o moich zainteresowaniach. A wy drogie panie, nawściekałyście mi swoich śmieci i jeszcze mi mówisz że to komuś było potrzebne. Niby z jakiego powodu ten temat wygląda jak śmietnik ? Podpowiem z powodu pierwszych odpowiedzi które nazywam spamem, bo nie pasują do postu, proszę ja ciebie :D

Proponują jutro wrócić do tematu grzecznie cmoknąć nas w rączkę to może coś podpowiemy :d

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, INEZ napisał:

Co poradzisz takie życie ;).Trzeba było od razu grzecznie zapytać czy ktoś zna i ewentualnie może polecić jakąś firmę oferującą zatrudnienie na niemieckich warunkach .

Sam sobie polecę firmę, w tym portalu jest formularz który wysyła zapytania do wszystkich. Po zatym mi się nie spieszy, mam spokój. Jestem tu by wymienić się doświadczeniami zainteresowaniami. 

Ale żeby się wymienić to trzeba by je mieć :) pozatym to miło że jednak rozmawiasz ze mną na zaproponowany temat, dziękuję ci :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, oferownik napisał:

Sam sobie polecę firmę, w tym portalu jest formularz który wysyła zapytania do wszystkich. Po zatym mi się nie spieszy, mam spokój. Jestem tu by wymienić się doświadczeniami zainteresowaniami. 

Ale żeby się wymienić to trzeba by je mieć :) pozatym to miło że jednak rozmawiasz ze mną na zaproponowany temat, dziękuję ci :)

:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, INEZ napisał:

Proponują jutro wrócić do tematu grzecznie cmoknąć nas w rączkę to może coś podpowiemy :d

Nigdy nie bylem grzeczny, nigdy też się nie mieściłem w zaproponowane ramki. Ale dam się lubić jak to jest potrzebne i konieczne. 

ps: w radiu właśnie mówili o wypadku betrojerów, jakiś busik się wywrócił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, oferownik napisał:

Nigdy nie bylem grzeczny, nigdy też się nie mieściłem w zaproponowane ramki. Ale dam się lubić jak to jest potrzebne i konieczne. 

ps: w radiu właśnie mówili o wypadku betrojerów, jakiś busik się wywrócił.

No to nie dobra wiadomość na zakończenie dnia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób warunki niemieckie że świadczeniami w Polsce?

Czyli sam sobie zus oplacasz, albo jesteś na KRUSie( albo masz emerytura, ale wtedy po co działalność? ) lub prowadzisz działalność i w tym wypadku musisz mieć też klientów w Polsce. Zagmatwane to masz, prowadząc działalność opiekuńcza nie możesz prowadzić działalności innej, handlowej itp chyba że masz rozszerzona działalność i większy podatek, albo sam chcesz być agencja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasady zarudniania opiekuna sa mozliwe do sprawdzenia...najlepiej w osobistej rozmowie z agencja...nic trudnego....dzwonic i dopytywac...

jak kazdy z nas to robil albo bedzie robil...

jezeli jestes zainteresowany tym tematem proponuje samemu sprawdzic ...jak zauwazylam masz gadanego wiec z pewnoscia dasz sobie rade...autoreklame masz opanowana wiec anikete na temat formy wspolpracy tez ogarniesz

nie podobaja mi sie natomiast twoje jak dla mnie agresywne komentarze do niektorych kolezanek.......jak na oczytanego czlowieka twoj dobor slow jest ...nie na miejscu....to ty sie tu zglosiles a nie odwrotnie wiecz uszanuj osoby ktore sa czlonkami tego portalu...wiesz ze z brudnymi butami do cudzego domu sie nei wchodzi...wiecej oglady...

przyznam natomiast ze twoj styl jest jak dla mnie zawily...tylko nie komentuj ze jestem malointeligenta....bo wrocisz do punktu wyjscia....nie obrazaj domownikow w miejscu gdzie jestes gosciem

a a przy okazji....zdania w jezyku poslki nie zaczynamy od slowa wiec..

trzymaj sie i....moze zacznij jeszcze raz....

czasami warto

czesc

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...