Skocz do zawartości

Niemiecka oszczędność.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, violka napisał:

Przykro mi , że tak pechowo zaczęłaś :( Jak to mówią ..... co nas nie zabije , to nas wzmocni . Pewność siebie wzrasta wraz z doświadczeniem  . Teraz będzie już tylko lepiej :tak2:

To była moja któraś tam sztela .Wcześniej nie spotkałam się ze strony Niemców aż z takim chamstwem - bo inaczej tego nie można nazwać. Owszem, słyszałam od innych opiekunek różne ciekawe historie z życia wzięte ale nie spodziewałam się ,że kiedyś i ja na taki typ ludzi trafię ( rodzinka naprawdę do niczego :-(  ).Były takie, które przed tym właśnie regionem mnie ostrzegały ale... ja zawsze sama musze sprawdzić . No i sprawdziłam :-) Teraz już jak mi tylko poda ten region od razu mówię "NIE, DZIĘKUJĘ!". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, adelarjda napisał:

Człowiek uczy się na błędach. Teraz jak tylko przekroczyłabym próg takiego domu i coś by mi instyktownie nie pasowało to od razu bym wiała i na nic na żadne argumenty nie patrzyła. Dostałam tam nieźle po du...e. Najgorszemu wrogowi nie życzyłabym takiej szteli.

 

:tak: tak zawsze już trzymaj,,,pracy jest dużo,,nie ta to inna,,teraz już same możesz plusy spotykac,bo takich trudnych jest trochę,jest to nie uniknione ,,jedna drugą wsadzi na minę,,,aby zwiać ,,samo życie,,nie ma idealnych ludzi,,Człowiek uczy się na błędach,,-przyznaję Ci rację!do końca życia,,zawsze coś wylezie po drodze,,,ale dobrze ,że wiemy czego chcemy,,nie dać się,,,pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Mirelka1965 napisał:

:kopara: chciałabym wiedzieć o jaki region chodzi....W paru miejscach byłam ale takich doznań nie miałam. Nie będę pisać o luksusach,  bo mnie zadziobiecie...ale może nie dotarłam do tego chytrego i dziadowskiego rejonu DE i warto wiedzieć gdzie się nie pchać...

Ja mam buzię a nie dziób :szydera::hura::szydera:

A ślimak nie dziobie tylko...:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to raz prywatnie bylam tak ze sniadanie bardzo bidne,jakies stare pieczywo corka babki podrzucala Obiad jeszcze chudszy wegetarianski , kolacja juz nic-  doslownie ,we wlasnym zakresie tak mi corka powiedziala a zapasow tez nie bylo w domu tym na opiece.Dom jak stodola a stodola obok to juz brak slow...Tak schudlam po miesiacu ze jak wracalam do polski to spodnie musialam trzymac jedna reka w pasie bo mi zlatywaly caly czas .jakies ok  10cm w pasie  schudlam jak nie wiecej.No i stres oczywiscie do tego tez byl.Pieniadze prywatnie ale po miesiacu dopiero dostalam bo nie chcieli tygodniowek wyplacic jak wczesniej obiecano, wiec nic sobie nie moglam dokupic z wlasnej kieszeni no i wioska byla daleko sklepy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, margarette51 napisał:

ja to raz prywatnie bylam tak ze sniadanie bardzo bidne,jakies stare pieczywo corka babki podrzucala Obiad jeszcze chudszy wegetarianski , kolacja juz nic-  doslownie ,we wlasnym zakresie tak mi corka powiedziala a zapasow tez nie bylo w domu tym na opiece.Dom jak stodola a stodola obok to juz brak slow...Tak schudlam po miesiacu ze jak wracalam do polski to spodnie musialam trzymac jedna reka w pasie bo mi zlatywaly caly czas .jakies ok  10cm w pasie  schudlam jak nie wiecej.No i stres oczywiscie do tego tez byl.Pieniadze prywatnie ale po miesiacu dopiero dostalam bo nie chcieli tygodniowek wyplacic jak wczesniej obiecano, wiec nic sobie nie moglam dokupic z wlasnej kieszeni no i wioska byla daleko sklepy. 

dlatego mam zawsze obawy jechac "prywatnie" do roboty...nie mam zadnej ochrony zadnej pomocy w tak ekstremalnej sytuacji jak twoja....moze i agencje na nas przycinaja kase al...ti  i z pewnoscia niemala ale kiedy zaczyna sie oszczedzanie na twoim zdrowiu , kosztem twojej sily samopoczucia itd...to trzeba natychmiast to zlgosic ale ty nie mialas gdzie...moze i wiecej pieniazkow zarobilas ale...pomysl jakim kosztem...i czy bylo warto..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LACH napisał:

A co tam mam się martwić! W domu po kolei, wszyscy zdrowi, 8 PLN w kieszeni, 1500 km. przede mną. O! Ludzie, to mają problemy...:hura:bo ich szukają a ja przed nimi spoergalam na bosaka :szydera:

Kociołek szamię ino jęczy, pierogi się robią(naturalnie w PL, ale zjadam oczami) i czego chcieć więcej!

Cieszmy się z małych rzeczy, to i radość z dużych nas nie ominie :hura:

Screenshot_20180709-114546.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, margarette51 napisał:

ja to raz prywatnie bylam tak ze sniadanie bardzo bidne,jakies stare pieczywo corka babki podrzucala Obiad jeszcze chudszy wegetarianski , kolacja juz nic-  doslownie ,we wlasnym zakresie tak mi corka powiedziala a zapasow tez nie bylo w domu tym na opiece.Dom jak stodola a stodola obok to juz brak slow...Tak schudlam po miesiacu ze jak wracalam do polski to spodnie musialam trzymac jedna reka w pasie bo mi zlatywaly caly czas .jakies ok  10cm w pasie  schudlam jak nie wiecej.No i stres oczywiscie do tego tez byl.Pieniadze prywatnie ale po miesiacu dopiero dostalam bo nie chcieli tygodniowek wyplacic jak wczesniej obiecano, wiec nic sobie nie moglam dokupic z wlasnej kieszeni no i wioska byla daleko sklepy. 

Trudno o komentarz ... Nie zazdroszczę Ci takiego doświadczenia ... Taka ludzka naiwność, że to tylko w Polsce są krętaczę, :( Niemcy mają taką krótką smycz jaka muszą mieć, a historia pokazała dlaczego :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...