Skocz do zawartości

Pracownik delegowany.Nowe przepisy unijne.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wierzycie ,że będziemy więcej zarabiać jeśli będzie obowiązywać przyjęta dyrektywa unijna  o pracownikach delegowanych.?

Do tej pory byliśmy konkurencyjni na zachodnim  rynku pracy. Czy znowu Polak znajdzie wyjście ,jak to obejść ,żeby było po staremu.Wprawdzie jeszcze dwa lata ,ale czas szybciorem leci.Czy ktoś  już coś wie w tym temacie.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Teresadd napisał:

Wierzycie ,że będziemy więcej zarabiać jeśli będzie obowiązywać przyjęta dyrektywa unijna  o pracownikach delegowanych.?

Do tej pory byliśmy konkurencyjni na zachodnim  rynku pracy. Czy znowu Polak znajdzie wyjście ,jak to obejść ,żeby było po staremu.Wprawdzie jeszcze dwa lata ,ale czas szybciorem leci.Czy ktoś  już coś wie w tym temacie.?

Dyrektywa dotyczy głównie pracowników branży transportowej,nas jeszcze długo nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, foczka63 napisał:

Dyrektywa dotyczy głównie pracowników branży transportowej,nas jeszcze długo nie.

mozna wiedzieć ,skad masz taką informacje ,że te przepisy obowiązują branże transportowa ---przeczytałem kilka dyrektyw i tam nie ma mowy o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, adamos60 napisał:

mozna wiedzieć ,skad masz taką informacje ,że te przepisy obowiązują branże transportowa ---przeczytałem kilka dyrektyw i tam nie ma mowy o tym.

Zgadza sie na razie nie ma mowy o transportowcach,i najprawdopodobniej beda oni osobno rozpatrywani.Znając zycie,nasi wlasciciele firm wspolnie z prawnikakami znajdą jakąś "furtke" aby to ominac,podobnie jak bylo z minimalna stawka 8,5/h.My raczej nie zyskamy,ale najwazniejsze aby nie stracic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Jurek50 napisał:

Zgadza sie na razie nie ma mowy o transportowcach,i najprawdopodobniej beda oni osobno rozpatrywani.Znając zycie,nasi wlasciciele firm wspolnie z prawnikakami znajdą jakąś "furtke" aby to ominac,podobnie jak bylo z minimalna stawka 8,5/h.My raczej nie zyskamy,ale najwazniejsze aby nie stracic.

jestem teraz pod Agencją niemiecką  warunki niemieckie ,ale tylko na papierze...tak ,że oni się uczą od polaków hihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adamos60 napisał:

mozna wiedzieć ,skad masz taką informacje ,że te przepisy obowiązują branże transportowa ---przeczytałem kilka dyrektyw i tam nie ma mowy o tym.

Czytałam różne komentarze dot tej dyrektywy.Jutro poszukam gdzie to było,zaznaczam,że nie na stronach typu Fakt:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, adamos60 napisał:

ok.dzieki za odpowiedż ...a komentarze trzeba traktować z przymrużeniem oka.

http://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/1115073,ue-dyrektywa-o-pracownikach-delegowanych-zlagodzona.html  

 

https://www.euractiv.pl/section/instytucje-ue/news/jest-ostateczny-tekst-dyrektywy-o-pracownikach-delegowanych

 

https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/?uri=CELEX%3A32014L0067- tu jest pełny tekst dyrektywy.

 

Sposób na obejście przepisó jest prosty jak drut,agencje sobie poradzą:)Poza tym wejdzie w zycie za 2 lata,to duzo czasu i duzo sie może w UE zmienic jeszcze.Tak więc spokojna głowa,nas to nie dotyczy i długo albo i wcale dotyczyc nie będzie.Niemcy nie moga sobie pozwolić na utrate takiej taniej siły roboczej w tej branzy,statystyki mówia 350 tys niemeickich seniorów wymagających opieku domowej.Jeszcze sobie popracujemy...do końca światai o jeden dzień dłużej;) 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mirelka1965 napisał:

Ja pracuję tak nie tylko na papierze...no ale ja nie jestem w kraju unijnym i Polacy nie mają tu nic do gadania...:haha:

Ja jestem w unijnym :haha:, ale w  bardzo przestrzegającej prawa rodzinie , że godziny pracy są tak wyliczone , żeby broń Boże ich nie przekroczyć ....:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, foczka63 napisał:

http://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/1115073,ue-dyrektywa-o-pracownikach-delegowanych-zlagodzona.html  

 

https://www.euractiv.pl/section/instytucje-ue/news/jest-ostateczny-tekst-dyrektywy-o-pracownikach-delegowanych

 

https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/?uri=CELEX%3A32014L0067- tu jest pełny tekst dyrektywy.

 

Sposób na obejście przepisó jest prosty jak drut,agencje sobie poradzą:)Poza tym wejdzie w zycie za 2 lata,to duzo czasu i duzo sie może w UE zmienic jeszcze.Tak więc spokojna głowa,nas to nie dotyczy i długo albo i wcale dotyczyc nie będzie.Niemcy nie moga sobie pozwolić na utrate takiej taniej siły roboczej w tej branzy,statystyki mówia 350 tys niemeickich seniorów wymagających opieku domowej.Jeszcze sobie popracujemy...do końca światai o jeden dzień dłużej;) 

 

 

 

 

no tak ,ale to  obowiazuje już od 2016 roku ..  ale przepisy swoją drogą i życie tak samo.Zresztą w Polsce pod tym względem nic się nie zmieniło---za komuny było to samo..przepis wchodził w życie  przykładowo od stycznia  a dziennki ustaw przychodziły pare dni póżniej ..wiem coś na ten temat.Przejrze to jak bede miał czas ...dzięki.

Edytowane przez adamos60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...