Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, hawana napisał:

Nie ma Tereniu nic za darmo. Mam pdp z AL, caly czas jest ze mna , jak dziecko, ktore sie samo nie pobawi, a jak juz to zrobi, to plakac , smiac sie  i sprzatac. Bylam na plazy , ale z pdp w te upaly sie nie da, a pauze mam 2xtyg. 4 godziny.

Wiem,wiem.Byłam u takiej pani z Al.Wyszłam do apteki na pół godziny,jak wróciłam to Pdp stała nago na balkonie w styczniu ,wołała hilfe.Pod domem już była policja ,straż pożarna i pogotowie .Zabrali ją na ustawienie leków do szpitala.Nie było szans tam zostać.Od rana do nocy i przez całą noc wołała hilfe, i stukała.Stan jej się pogorszył przez kilka tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe słówko na dziś to Kragen czyli chomąto:)Hi hi hi Kto zgadnie czego dotyczy?

Co ciekawe Hamster czyli chomik ,też oznacza chomąto:)Tego nie wiedziałam.

Dzień zakończony w zasadzie.Powiem wam ,że ten tydzień długi jak cholera bez przedszkola:(Jakby miał z 10 dni a nie 7.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Teresadd napisał:

Wiem,wiem.Byłam u takiej pani z Al.Wyszłam do apteki na pół godziny,jak wróciłam to Pdp stała nago na balkonie w styczniu ,wołała hilfe.Pod domem już była policja ,straż pożarna i pogotowie .Zabrali ją na ustawienie leków do szpitala.Nie było szans tam zostać.Od rana do nocy i przez całą noc wołała hilfe, i stukała.Stan jej się pogorszył przez kilka tygodni.

:kopara:...juz pisalam demencja nie dla mnie...dam rade owszem ale mam potem dziure w glowie i zbieram sie w sobie bardzo dlugo...to nie moja bajka.....za duzo mnie kosztuje psychicznie

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, foczka63 napisał:

Nowe słówko na dziś to Kragen czyli chomąto:)Hi hi hi Kto zgadnie czego dotyczy?

Co ciekawe Hamster czyli chomik ,też oznacza chomąto:)Tego nie wiedziałam.

Dzień zakończony w zasadzie.Powiem wam ,że ten tydzień długi jak cholera bez przedszkola:(Jakby miał z 10 dni a nie 7.

to powinnas podwojna stawke miec..

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Teresadd napisał:

Wiem,wiem.Byłam u takiej pani z Al.Wyszłam do apteki na pół godziny,jak wróciłam to Pdp stała nago na balkonie w styczniu ,wołała hilfe.Pod domem już była policja ,straż pożarna i pogotowie .Zabrali ją na ustawienie leków do szpitala.Nie było szans tam zostać.Od rana do nocy i przez całą noc wołała hilfe, i stukała.Stan jej się pogorszył przez kilka tygodni.

ale szacun dla kogos kto jest w stanie byc na tak ciezkim zleceniu kilka miesiecy

bylam 5 ciagem ...i wystarczy...oby nie juz wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Teresadd napisał:

Wiem,wiem.Byłam u takiej pani z Al.Wyszłam do apteki na pół godziny,jak wróciłam to Pdp stała nago na balkonie w styczniu ,wołała hilfe.Pod domem już była policja ,straż pożarna i pogotowie .Zabrali ją na ustawienie leków do szpitala.Nie było szans tam zostać.Od rana do nocy i przez całą noc wołała hilfe, i stukała.Stan jej się pogorszył przez kilka tygodni.

Moja Alutka nie ma chyba jeszcze tak zaawansowanej choroby, zreszta jestem dopiero pierwsza opiekunka tutaj i to moje pierwsza pdp z ta choroba.

Na razie jest dobrze,  jest bardzo wesola, pogodna, czesto sie smieje. Tylko glaszcze po twarzy, przytula.

Ufff, akurat to mi nie za bardzo pasi, ale znosze cierpliwie, bo sa gorsze rzeczy i trzeba.

A ona tak ze wszystkimi. W szpitalu wszystkie pielegniarki, salowe i pania doktor wyglaskala. Panow nie tyka.

Komunikujemy sie jakos.

Mowie po kilka razy, za ktoryms razem dociera. Najlatwiej nasladuje, wiec wchodze do lazienki, ona za mna, myje zeby, chociaz juz umylam a ona mechanicznie robi to samo.

Usmialam sie w duchu w szpitalu, bo pani doktor tlumaczyla jej 4 razy jak ma wodzic samymi oczami za palcem, ktory ona przesuwala na boki i w gore i w dol. To byl poprawny niemiecki. Alutka nie rozumiala. Na gimnastyce tez nie rozumie, wiec jej"tlumacze" prosciej, tzn. nasladuje mnie i smiejemy sie.

Ale nie wszystko potrafi odwzorowac. Na ergoterapii umieszczala cyfry na cyferblacie (w narysowanym kolku)i patrzyla na zegar wiszacy na scianie.

.Niestety, za trudne. To klasyczne zadanie z testow dla dementykow.

Nie zlosci sie i nie krzyczy, gdy jest zdezorientowana, to dobrze.

Czasem jest smiesznie, bo klade ja spac w niebieskim pokoju, a budze w pomaranczowym. Ona w nocy wstaje(zostawiam zapalone swiatlo w lazience) i myla jej sie kierunki, trafi na lozko, to spokojnie sie polozy. Nie zamykam tych sypialni a swoj pokoj tak, bo i tak slysze . Moze dzieki temu nie wchodzi, bo nie otwiera zadnych drzwi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...