Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, hawana napisał:

Nie tylko kąpie moje zwierzaki, dziadka jeszcze przy tej okazji gole, bo gdybym tego nie zrobiła, to dziadek na szyi miałby prawdziwe futerko.

On goli  się maszynka elektryczna ale  tylko twarz.

Na początku pilnowalam, żeby się dogolil, ale maszynka i tak  mu się  zeslizgnela  i zostawiła.

Olalam, bo nie chce mi się nad nim stać.

Na co dzień ogarnia się sam, przy okazji kąpieli biorę piankę, ręczną maszynkę i drapie dokładnie. Zakupiłam pomoce z domowej kasy i fertig. Nikt mi nie rządzi jak mam robic, co kupować i to jest dobre.

O ...futrzarz ...jak miło :szydera:

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emma jeszcze a propos  króliczkow, czyli moich pdp- wieczorem muszę babcie przebrać w pizamke, zmienić pampka, bo ona jest pieluszkowana i kiedy jej mówię, żeby że mną poszła do łazienki, to ona, zdezorientowana demencja zawsze się pyta po co.

Dziadek ma jedną odpowiedź- nosek wypucowac :haha:

Kiedyś nie wyhamuje i parskne smiechem:haha:

Z powodu skojarzenia z kroliczkami :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, manolo napisał:

Dziadek Anton sam się myje i goli. Zawsze słuchamy muzyki z telefonu. Classic. 

Dziadek króliczek sam pięknie śpiewa, wiele lat udzielał się w chórze. Szybko znajduje piosenkę na każdą okazję, np.jak słonko świeci, to o slonku, jak jest sobota to o sobocie.

Babcia próbuje rywalizować i tak jak dziadek czasem coś zmyśla.  Raz zaśpiewała przy kawie jakaś piosenkę na cześć  kawy i zakończyła ją Alleluja.

Dziadek złożył rece na brzuchu, zanucil jak ksiądz zawodzac: kawa jest dobra, ale sznaps jest lepszy. Amen.:haha:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 14.04.2020 at 21:42, sayonara 52 napisał:

@NNNdanuta to sie pospiesz,bo od 20.maja ma nie byc cienkich zielonych .

Tez takie pale i zastanawiam sie,co dalej,

Na razie kupilam maszynke do robienia skretow i troche tytoniu z mentolem,

Ja mam zwykły tytoń i miętowe gilzy.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry,,:cmok: bardzo gorąco dzisiaj było, na szczęscie ,że jeszcze w domu można chodzić bez maski:szydera: dobrze ,że tutaj w De nie ma przymusu.  @emma ja już tutaj jadąc na zakupy,ubierałam maskę, dla mnie masakra też, szybko zakupy i do auta aby zwalić maskę,  a nie był jeszcze takich upałów, ale moda rządowa musi być, aż dojdą do wniosku,że dopiero syfu się zbiera na maskę i to wdychamy,ale najpierw trzeba sprzedać i zarobić na maskach a potem dopiero szajs wyrzucić,,:szydera: cyrk i jeszcze raz cyrk,,także możemy zabawiać się,,sama następne maski poszyłam, ale czy mam ochotę je ubierać? napewno zrobię sobie z serwetki jednorazową :tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minut temu, sayonara 52 napisał:

@Marta B jak w dowcipie:zielonym do gory!

Nie mam pojecia, ale moocno porawilas mi humor!:tak:

Zielonym to wiem że do góry ale to było różowe więc sprawa nie tak oczywista.Np to czerwone u rzodkiewki to jest korzeń.

No dobra już dziewczyny tu powiedziały że dobrze posadziłam, może coś z tego będzie,tzn kwiatki jakieś,na zdjęciu z opakowania czerwone takie.

Mogłabym oczywiście Andrei spytać jak posadzić ale nie chcę bo to ryzyko duże.Ona kocha swój ogród i może mówić o nim i o kwiatkach w kółko,a ja dzisiaj chciałam jak najprędzej na wolne iść.

Jak to dobrze że tu można wszędzie bez ograniczeń,i w sklepach nie trzy osoby na kasę,tylko normalnie,byle odstępy zachowywać.Przypominaja o tym komunikaty z głośnika.

Ludzie na ogół zdyscyplinowani,tylko ci ciemnolicy to różnie.Grupują się i na chodnikach nie przechodzą bokiem jak należy tylko wprost na ciebie ,i musisz uskoczyć brrr.

Maseczki sporadycznie się widuje.Nie ma obowiązku,jest zalecenie.Ale jest gorąco tutaj ,już lato .Mało kto jest zdolny wytrzymać z obowiązanym nosem,no ja nie, zresztą od początku do wirusa mam podejście...no, luźne raczej.

Jakby ktoś wiedział kiedy w Polsce kwarantanna się skończy to proszę o pilny telegram.

 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi dobry wieczor wszystkim   , ja caly czas robie sama maski z recznika kuchennego plus chusteczki jednorazowki ,po zakupach wyzucam i z glowy mialam problem bo nie moglam nigdzie kupic gumki ale na to tez sobie sposob wymyslilam ,kupilam opakowanie balonow  tne i mam super delikatne gumeczki ,.... a co do zakazow i nakazow  to obilo mi sie o uszy  ze od poniedzialku tu tez wszyscy na zakupach i w miejscach publicznych musza nosic maski  , wiecccccc       . trzeba narobic duzo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, lusi napisał:

@Blondi dobry wieczor wszystkim   , ja caly czas robie sama maski z recznika kuchennego plus chusteczki jednorazowki ,po zakupach wyzucam i z glowy mialam problem bo nie moglam nigdzie kupic gumki ale na to tez sobie sposob wymyslilam ,kupilam opakowanie balonow  tne i mam super delikatne gumeczki ,.... a co do zakazow i nakazow  to obilo mi sie o uszy  ze od poniedzialku tu tez wszyscy na zakupach i w miejscach publicznych musza nosic maski  , wiecccccc       . trzeba narobic duzo 

Ty jesteś kobieta myśląca, :tak2: jak ja , na łatwiznę,,użyć i wyrzucić,,a nie jakieś prania w gigantycznych temp. ,ja noszę tutaj na zakupach maskę, jestem taka odpowiedzialna:haha: nawet rękawiczki ubiorę, a mam ich full, takich co to dodają w pudełkach z farbą do włosów:szydera: a co!!! polak potrafi sobie poradzic, jak w sklepach nima:szydera:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Blondi napisał:

Ty jesteś kobieta myśląca, :tak2: jak ja , na łatwiznę,,użyć i wyrzucić,,a nie jakieś prania w gigantycznych temp. ,ja noszę tutaj na zakupach maskę, jestem taka odpowiedzialna:haha: nawet rękawiczki ubiorę, a mam ich full, takich co to dodają w pudełkach z farbą do włosów:szydera: a co!!! polak potrafi sobie poradzic, jak w sklepach nima:szydera:

Że też ja w Ciebie nie poszłam ...doopa jestem a nie myśląca kobieta :smutek:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...