Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Antybiotyki przestaną wkrótce działać


Gość Majewska Basia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

On ma rację ludzie traktują antybiotyki jak witaminy ale nie dlatego że byli są głupi ale dlatego że tak do nich podchodzili lekarze i wypisywali beż diagnostyki bo taniej. 

W szkołach dzieci uczą cosinusów ale o lekach ani słowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszłam w Polsce do lekarze 4 dni temu z kaszlem i lekarz mówi że da mi antybiotyk bo to może być krztusiec a jak zapytałam czy zrobimy badania to mi powiedział że szkoda czasu bo nie zawsze wychodzi. Wypluwam płuca i co mam waszym zdaniem zrobić? Olać lekarza iść do kolejnego? Wzięłam i czekam.

Miłego! Ewa S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie. Ja już wypluwam nie tylko płuca ale i nerki 2 tydzień. 

Nie dostałam antybiotyku ani badań bo powiedziała, że już za późno i nic to nie da, bo ponoć to musi być na początku. Antybiotyk zmniejsza objawy a po 5 dniach sprawia że nie zarażamy. Bez leków chory ponoć zakaża kilka tygodni!!! Opóźniłam przez to wyjazd żeby nie mieć babci na sumieniu. 

Zdówka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Joker napisał(a):

Ewo, Mario, z lekarz z NFZ nie może wypisać badań na krztusiec bo nie jest to... refundowane. Trzeba robić prywatnie. 

To że badania nie są refundowane nie oznacza , że nie kieruje na nie lekarz. Przecież są leki  bez refundacji płatne 100 procent ale tylko na receptę od lekarza.

Krztusiec ma charakterystyczne objawy ale jeśli lekarz ma wątpliwości może skierować na badania. Są różne , podobno zwykła morfologia może pomóc w diagnozie. Na to badanie nie trzeba skierowania i jest tanie ale i tak trzeba skonsultować z lekarzem.  Coraz więcej zachorowań na koklusz , myślę czy się nie zaszczepić . 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Gość Dagna napisał(a):

To że badania nie są refundowane nie oznacza , że nie kieruje na nie lekarz. Przecież są leki  bez refundacji płatne 100 procent ale tylko na receptę od leka

 

 

P.S  To znaczy nie wszystkie badania można zrobić prywatnie i bez skierowania. Na przykład tomografię nawet na tą wykonana prywatnie potrzebne jest skierowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Dagna napisał(a):

To że badania nie są refundowane nie oznacza , że nie kieruje na nie lekarz. Przecież są leki  bez refundacji płatne 100 procent ale tylko na receptę od lekarza.

Krztusiec ma charakterystyczne objawy ale jeśli lekarz ma wątpliwości może skierować na badania. Są różne , podobno zwykła morfologia może pomóc w diagnozie. Na to badanie nie trzeba skierowania i jest tanie ale i tak trzeba skonsultować z lekarzem.  Coraz więcej zachorowań na koklusz , myślę czy się nie zaszczepić . 

 

 

Coraz więcej a nie refundują. Wiecie ile kosztuje PCR, który jest skuteczniejszy niż inne badania? 200 zł. Więc lekarze aplikują antybiotyki na czuja i to nie jest tak, że objawy są charakterystyczne bo w fazie w której antybiotyk zadziała takie nie są. Zrobisz badanie z krwi za 90 zł i wynik przyjdzie po tygodniu, ale to już na antybiotyk za późno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2024 o 13:10, Gość Sabina napisał(a):

Coraz więcej a nie refundują. Wiecie ile kosztuje PCR, który jest skuteczniejszy niż inne badania? 200 zł. Więc lekarze aplikują antybiotyki na czuja i to nie jest tak, że objawy są charakterystyczne bo w fazie w której antybiotyk zadziała takie nie są. Zrobisz badanie z krwi za 90 zł i wynik przyjdzie po tygodniu, ale to już na antybiotyk za późno. 

Miałam zrobić ale jak dostałam antybiotyk to uznałam, że nic mi to nie da a jak jeszcze wyjdzie krztusiec to mi zrobią izolacje. Już zdrowieję, ale krztuśca nikomu nie życzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.09.2024 o 15:56, Gość Kara napisał(a):

Miałam zrobić ale jak dostałam antybiotyk to uznałam, że nic mi to nie da a jak jeszcze wyjdzie krztusiec to mi zrobią izolacje. Już zdrowieję, ale krztuśca nikomu nie życzę. 

Witajcie. Dostałem antybiotyk (6 szt.) na krztuśca w ciemno i nie pomógł. Jest gorzej, bo kaszel wywołuje u mnie wymioty. Mam nadzieję, że to przejdzie, bo już dwa razy przekładałem przez to wyjazd. Takiego kaszlu nie życzę nikomu. 

Zdrowia wszystkim!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ewa Baron

Czy ktoś dostał coś na wymioty przy kaszlu i duszenie się? Dostałam na kaszel Solvetusan ale nie pomaga. Mam za sobą tez antybiotyk AzitroLEK 500. To trwa 2 tydzień i mam wrażenie że krztusiec się rozkręca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...