Skocz do zawartości

Czy ktoś ma Hashimoto?


Gość Marcelina
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marcelina

Cześć. Czy ktoś z Was ma zdiagnozowaną niedoczynność tarczycy a dokładniej Hashimoto? U mnie wyszło i chciałam zapytać czy też macie problemy z zasypianiem? Kiedyś zasypiałam w kilka minut a teraz leżę i 2h i nic i muszę wstać. I tak w kółko co dwa dni. Nie wie co robić bo pojechanie do DE i pracowanie po niewyspaniu to jakaś katorga. 

Miałam wysokie wyniki, ale po miesiącu brania 50 Euthyrox wyniki są w normie, ale problemy z zasypianiem został. To minie? To z powodu Hashimoto czy lekarstw? Oszaleć idzie z tymi objawami. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gość Marcelina napisał(a):

Cześć. Czy ktoś z Was ma zdiagnozowaną niedoczynność tarczycy a dokładniej Hashimoto? U mnie wyszło i chciałam zapytać czy też macie problemy z zasypianiem? Kiedyś zasypiałam w kilka minut a teraz leżę i 2h i nic i muszę wstać. I tak w kółko co dwa dni. Nie wie co robić bo pojechanie do DE i pracowanie po niewyspaniu to jakaś katorga. 

Miałam wysokie wyniki, ale po miesiącu brania 50 Euthyrox wyniki są w normie, ale problemy z zasypianiem został. To minie? To z powodu Hashimoto czy lekarstw? Oszaleć idzie z tymi objawami. 

 

Miałam to samo ale u mnie jeszcze doszło nadciśnienie i po zbiciu ciśnienia i wyników tsh i hormonów sen wrócił do normy, ale to potrzeba czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Joker napisał(a):

W jaki sposób?

Wychodzi w badaniach krwi na oznaczenie poziomu TSH. To podstawowe badanie , które informuje czy tarczyca działa prawidłowo. Następne dokładniejsze zleca już endokrynolog. Skierowanie na sprawdzenie poziomu TSH da lekarz rodzinny.  Tak było w przypadku mojej koleżanki. Zdecydowała się pójść do lekarza ponieważ niepokoiło ja jej samopoczucie. Była ciągle zmęczona i ospała  , tłumaczyła sobie , że to zmęczenie z powodu pracy na dwie zmiany ( praca na etacie  plus rodzinka) , do tego blada cera , matowe, rzadkie włosy. Objawy mogły wskazywać na anemię chociaż na anemiczkę nie wyglądala a wprost przeciwnie i nie stosowała restrykcyjnej diety baletnicy. Okazało się , że zdiagnozowano u niej Hashimoto. Widoczna nadwaga to też m.in skutek tej choroby bo co prawda apetyt ma i zawsze miała niezgorszy i mało wybredny plus zamiłowanie do kucharzenia i jedzenia to jednak zrobiła się jakaś dziwnie miśkowata z figury. Teraz już widać, że czuje się i wygląda lepiej. Minęło też nadmierne zmęczenie i senność odkąd się leczy. To właściwie typowe , klasyczne objawy Hashimoto w opisie tej choroby. Można pomylić z objawami innych groźnych chorób, zrzucić na przepracowanie itp.

Ale są osoby , które wprost przeciwnie mają problem z zasypianiem?  W takim razie profilaktycznie lepiej zrobić badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Gość Anna napisał(a):

Napisze później ale tsh to tylko powód do pogłębienia diagnostyki. Tylko tpo i usg pokazuje, że to hashimoto. 

Dokładnie tak. Lekarz rodzinny dał skierowanie do endokrynologa a ten zlecił następne bardziej szczegółowe badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcelina
12 godzin temu, Gość Anna napisał(a):

Napisze później ale tsh to tylko powód do pogłębienia diagnostyki. Tylko tpo i usg pokazuje, że to hashimoto. 

Tak u mnie zaczęło się właśnie od TSH które miałam na poziomie ponad 8 przy normie 0,35 - 4,94. Potem dopiero doszło FT3 i FT4 oraz anty-TPO i anty-TG i o ile hormony czyli FT3 i 4 były przekroczone tylko nieznacznie to anty-TPO przy normie 0 - 5,61 wyniosła aż 1950 a anty TG 21 przy normie 0 - 4,11 i to już dowód na Hashimoto. Potem usg i diagnoza. 

No a le ja pytam o trudności z zasypianiem i bezsenność, bo lekarz dopiera za 6 tygodni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 11.12.2023 o 14:58, Gość Marcelina napisał(a):

Cześć. Czy ktoś z Was ma zdiagnozowaną niedoczynność tarczycy a dokładniej Hashimoto? U mnie wyszło i chciałam zapytać czy też macie problemy z zasypianiem? Kiedyś zasypiałam w kilka minut a teraz leżę i 2h i nic i muszę wstać. I tak w kółko co dwa dni. Nie wie co robić bo pojechanie do DE i pracowanie po niewyspaniu to jakaś katorga. 

Miałam wysokie wyniki, ale po miesiącu brania 50 Euthyrox wyniki są w normie, ale problemy z zasypianiem został. To minie? To z powodu Hashimoto czy lekarstw? Oszaleć idzie z tymi objawami. 

 

Ja. Do tego braki w witaminie d3 i to podobno przy hashimoto norma i też godzinami nie mogę zasnąć ale może przejdzie po unormowaniu hormonów i witaminy d3.

P.s.

Zrób d3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość niunia

mnie lekarka tyle że rodzinna  mówiła że poprawa zdrowia może przyjść po 3 czy nawet 4 miesiącach od zaczęcia leczenia i to nawet wtedy gdy hormony zostaną szybko postawione na nogi, bo chodzi o reakcje organizmu i przyzwyczajenie się go do zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haszka

Ja mam i od 2 miesięcy jak wynik tsh stanął na 4 z hakiem tak stoi a mam dojść do 2,5 czyli pewnie za mała dawka. buu Podobno własnie przy 2,5 ludzie z hashimoto nie odczuwają niedoczynności tarczycy/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 10.01.2024 o 21:27, Gość haszka napisał(a):

Ja mam i od 2 miesięcy jak wynik tsh stanął na 4 z hakiem tak stoi a mam dojść do 2,5 czyli pewnie za mała dawka. buu Podobno własnie przy 2,5 ludzie z hashimoto nie odczuwają niedoczynności tarczycy/ 

Byłaś u lekarza czy zwiększył ci dawkę. Mam tak samo ale po leku dużo pije i wysusza mi skórę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2024 o 07:22, Gość Aga napisał(a):

Byłaś u lekarza czy zwiększył ci dawkę. Mam tak samo ale po leku dużo pije i wysusza mi skórę. 

Mam tak jak wy. 

Do lekarza idę w  poniedziałek i zobaczymy co powie. Lek biorę od 12 tygodni i też stoją w okolicach 4 czyli niby norma ale wszędzie piszą że za dużo. Mam problemy ze skórą na rękach, z zasypianie i zmęczenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2024 o 00:34, Gość Olga napisał(a):

Mam tak jak wy. 

Do lekarza idę w  poniedziałek i zobaczymy co powie. Lek biorę od 12 tygodni i też stoją w okolicach 4 czyli niby norma ale wszędzie piszą że za dużo. Mam problemy ze skórą na rękach, z zasypianie i zmęczenie. 

To pewnie zwiększy dawkę i każe sprawdzać co 2 miesiące. Przy haszi faktycznie trzeba dążyć do wyniku 2.5. Ja przynajmniej najlepiej czuję się przy takim wyniku i to chyba nie przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam dzisiaj u lekarza i mam zwiększenie dawki do 75 przez 5 dni i 100 w weekend a jak po tej 100 będą objawy trzęsących się rąk i podenerwowania to mam brać tylko 75. 

Naczytałam się na forach i przez miesiąc wezmę 75 a te dwa dni wprowadzę po tym czasie żeby organizm nie był w szoku. Najbliższe wyniki za miesiąc chociaż jak zrobię wcześniej to też dam znać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daga Góral
W dniu 29.01.2024 o 22:57, Gość Olga napisał(a):

Naczytałam się na forach i przez miesiąc wezmę 75 a te dwa dni wprowadzę po tym czasie żeby organizm nie był w szoku.

ten skok z 50 na 75 też warto zmiękczyć a nie na raz. Niech zgadnę, że dostałaś 50 na początek i nikt nie powiedział, żeby zacząć od połówki a najlepiej ćwiartki i powoli zwiększać...

Daga Góral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Olga
13 godzin temu, Gość Daga Góral napisał(a):

ten skok z 50 na 75 też warto zmiękczyć a nie na raz. Niech zgadnę, że dostałaś 50 na początek i nikt nie powiedział, żeby zacząć od połówki a najlepiej ćwiartki i powoli zwiększać...

Daga Góral

Daga tak dokładnie było. Nic mi nie powiedziała o dochodzeniu do pełnej dawki. Teraz już wiem skąd przez prawie 2 tygodnie miałam bóle głowy i bezsenność, która potem zniknęła. 

Teraz też nie zmiękczałam biorę 75 ale to już trzy noce i zasypiam nad ranem. Koszmar. Dobrze, ze zbiegło się to z byciem w domu. Tej setki na weekend to długo nie wezmę, bo to już byłoby za dużo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Eryka
16 godzin temu, Gość Olga napisał(a):

Teraz też nie zmiękczałam biorę 75 ale to już trzy noce i zasypiam nad ranem. Koszmar. Dobrze, ze zbiegło się to z byciem w domu. Tej setki na weekend to długo nie wezmę, bo to już byłoby za dużo. 

To głupota bo zdrowa tarczyca nie produkuje większych hormonów w weekendy czy co 2 dni. Dzisiaj już daje się dawki stałe a nie takie wymyślanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zuza
7 godzin temu, Gość Eryka napisał(a):

To głupota bo zdrowa tarczyca nie produkuje większych hormonów w weekendy czy co 2 dni. Dzisiaj już daje się dawki stałe a nie takie wymyślanie. 

Tysiące ludzi tak bierze wystarczy poczytać fora ale tak zgadzam się z Tobą, że to jakiś relikt bo z natura to ma niewiele wspólnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aldi
W dniu 2.02.2024 o 10:18, Gość Zuza napisał(a):

Tysiące ludzi tak bierze wystarczy poczytać fora ale tak zgadzam się z Tobą, że to jakiś relikt bo z natura to ma niewiele wspólnego. 

Ale też nie jest tak, że codziennie produkuje równo :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość irena
10 godzin temu, Gość Aldi napisał(a):

Ale też nie jest tak, że codziennie produkuje równo :)

 

Nie tylko że codziennie ale w ciągu dobry cytuję: Wydzielanie TSH zmienia się nawet w ciągu doby. Najwyższe stężenia występuje między godziną 23:00 a 4:00, a najmniejsze stężenie w okolicach godziny 16:00. Jest to tylko jeden z aspektów wpływających na zmiany poziomu tego hormonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Olga

Jestem już w 10 dniu na 75 i jest ok.

1 marca pójdę zrobić badanie, ale lekarka mówiła, że to za szybko tyle że zobaczę co się zmieniło i wtedy zacznę brać te 100 w weekendy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 9.02.2024 o 02:02, Gość Olga napisał(a):

Jestem już w 10 dniu na 75 i jest ok.

1 marca pójdę zrobić badanie, ale lekarka mówiła, że to za szybko tyle że zobaczę co się zmieniło i wtedy zacznę brać te 100 w weekendy. 

Daj znać. Ciekawa jestem na ile to dodatkowe 25 wpłynie bo ja jestem jedynie na 25, ale ciężko idzie.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małomówna
21 godzin temu, Gość Nati napisał(a):

Daj znać. Ciekawa jestem na ile to dodatkowe 25 wpłynie bo ja jestem jedynie na 25, ale ciężko idzie.

Powodzenia.

Witaj. Jeżeli ciężko idzie w sensie, że zejście z wyników to przy tej dawce to chyba nic dziwnego, bo jest bardzo mała i od tylu to ludzie zaczynają, żeby dojść po krótkim czasie do co najmniej 50 a częściej do 75 czy nawet 100 ale to oczywiście zależy od wyników i tego do czego dąży lekarz, ale Twoja dawka jest malutka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość nati
W dniu 9.02.2024 o 02:02, Gość Olga napisał(a):

Jestem już w 10 dniu na 75 i jest ok.

1 marca pójdę zrobić badanie, ale lekarka mówiła, że to za szybko tyle że zobaczę co się zmieniło i wtedy zacznę brać te 100 w weekendy. 

Olga byłaś? Pytam bo dzisiaj już 4. Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...