Skocz do zawartości

Wysoki cholesterol


Gość Krzysztof
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hejo. Przychodzę jak facet do lekarza. Lekarz zrobił mi badania i tak o nich zapomniałem, że odebrałem je na szybko w dniu wyjazdu. Ja tu dzisiaj patrzę a ja mam

Cholesterol całkowity 249,0 przy normie 115-190.

Cholesterol LDL - bezpośredni mam 209,0 przy normie dla zdrowego 115.

Co to wszystko znaczy to znaczy że dieta to wiem, ale to da się dietą załatwić i czy te przekroczenia są groźne? Jestem w de i trochę mam dyga.

A żeby było śmieszniej to tsh mi wyszło 7.741 a norma to 0,35-4,94 czyli przekroczenie dwukrotne.

Mam biec do lekarza? To może poczekać? Jestem tydzień, wracam tuż przed świętami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Krzysztof napisał(a):

Mam biec do lekarza? To może poczekać? Jestem tydzień, wracam tuż przed świętami. 

Do lekarz iść trzeba i wziąć skierowanie do endokrynologa na tarczycę. Cholesterol można próbować zbijać dietą i aktywnością fizyczną, bo leki jak się zaczyna brać to na całe życie więc można powalczyć jeżeli wiek i możliwości pozwalają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość Krzysztof napisał(a):

Hejo. Przychodzę jak facet do lekarza. Lekarz zrobił mi badania i tak o nich zapomniałem, że odebrałem je na szybko w dniu wyjazdu. Ja tu dzisiaj patrzę a ja mam

Cholesterol całkowity 249,0 przy normie 115-190.

Cholesterol LDL - bezpośredni mam 209,0 przy normie dla zdrowego 115.

Co to wszystko znaczy to znaczy że dieta to wiem, ale to da się dietą załatwić i czy te przekroczenia są groźne? Jestem w de i trochę mam dyga.

A żeby było śmieszniej to tsh mi wyszło 7.741 a norma to 0,35-4,94 czyli przekroczenie dwukrotne.

Mam biec do lekarza? To może poczekać? Jestem tydzień, wracam tuż przed świętami. 

Do lekarza z tym TSH, będziesz bracie hormony łykać jak nic.A cholesterol pod lupę brany HDL ,trójglicerydy też. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2023 o 23:09, Gość Tolek napisał(a):

Do lekarza z tym TSH, będziesz bracie hormony łykać jak nic.A cholesterol pod lupę brany HDL ,trójglicerydy też. 

Cholesterol może rosnąć właśnie z powodu niedoczynności tarczycy więc trzeba zacząć od endokrynologa. Zdrowa. Wszystko to można ogarnąć.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2023 o 17:36, Gość Krzysztof napisał(a):

Mam biec do lekarza? To może poczekać? Jestem tydzień, wracam tuż przed świętami. 

Pewnie może poczekać, albo znajdź sobie na miejscu endokrynologa koniecznie z usg to ci wszystko powie, ale wcześniej poszerz badania krwi bo cie i tak na nie wyśle i będziesz dwa razy płacił. Powodzenia. Ja mam Haschimoto i biorę hormony Euthyroz N 50. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.11.2023 o 15:43, Gość eLka napisał(a):

wcześniej poszerz badania krwi

To co najważniejsze do endokrynologa żeby dwa razy nie chodzić? Z góry dzięki, bo też się wybieram i mam ogólne badanie krwi i tsh i myślałam że jak endokrynolog zrobi jeszcze usg to wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak endokrynolog to niestety tylko prywatnie (ok. 180 zł + USG). Miałam skierowanie pilne i ponad rok czekania na NFZ. 

Oni mówią o invitro, aborcji, sądach itd i ok, ale są rzeczy równie ważna a nawet ważniejsze chyba, że ta aborcja to spóźniona na nas.  Zdrowia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2023 o 14:25, Gość WuKa napisał(a):

Jak endokrynolog to niestety tylko prywatnie (ok. 180 zł + USG). Miałam skierowanie pilne i ponad rok czekania na NFZ. 

Oni mówią o invitro, aborcji, sądach itd i ok, ale są rzeczy równie ważna a nawet ważniejsze chyba, że ta aborcja to spóźniona na nas.  Zdrowia!

Endokrynolodzy i inni prywatnie przyjmujący lekarze lubią kolejki. Zakazać łączenia pracy w szpitalach i przychodniach z praktyką prywatną to problem zniknie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Gość JanNaj napisał(a):

Endokrynolodzy i inni prywatnie przyjmujący lekarze lubią kolejki. Zakazać łączenia pracy w szpitalach i przychodniach z praktyką prywatną to problem zniknie. 

Witam. 

Jedna grupa już wygrała lata temu i nauczyła nas, że tylko prywatnie będzie szybciej i lepiej. To dentyści. Kolejne grupy marzą o tym samym. Moja dentystka jeszcze trzy lata temu przyjmowała prywatnie i z NFZ ale w końcu została tylko prywatnie i jeszcze mówi, że woli prywatnie, bo ludzie są inni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekarz rodzinny zleci TSH, ale Ft3 i Ft4 już nie, bo to endokrynolog, ale ten z NFZ za rok a ty musisz lecieć już teraz więc robi się te badania prywatnie a potem prywatnie idziesz no endo. CHORA służba zdrowia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2023 o 11:48, Joker napisał(a):

Pani @Patrycja781, mamy 4 świetne sztele. Którą pani wybiera? 

P.S.

Nie mogłem się powstrzymać. Buziaki! 

 

W dniu 28.11.2023 o 08:43, Gość Gość napisał(a):

 

hahahaha. Loteria z tymi sztelami czy naprowadzanie hahaa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pacjentka

Ja też mam kardiologa na za rok a niby pilne, ale najważniejsze że pis dal 500plus. Wy nam dajcie normalne terminy na nfz ale tego to zrobić nie potraficie.

DLACZEGO NIE DAC PUNKTOW WSZYSTKIM LEKARZOM I NIECH LECZA TEZ PRYWATNIE z nfz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gość Pacjentka napisał(a):

DLACZEGO NIE DAC PUNKTOW WSZYSTKIM LEKARZOM I NIECH LECZA TEZ PRYWATNIE z nfz?

Tak było z dentystami, którzy nie chcieli bo nfz nie płacił za wszystkie usługi a jeżeli już to dużo mniej niż prywatnie a potem za wypadające plomby i tak odpowiadali lekarze. Wszystko po taniości tak więc pacjenci albo szli prywatnie albo dopłacali.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2023 o 17:36, Gość Krzysztof napisał(a):

Hejo. Przychodzę jak facet do lekarza. Lekarz zrobił mi badania i tak o nich zapomniałem, że odebrałem je na szybko w dniu wyjazdu. Ja tu dzisiaj patrzę a ja mam

Cholesterol całkowity 249,0 przy normie 115-190.

Cholesterol LDL - bezpośredni mam 209,0 przy normie dla zdrowego 115.

Co to wszystko znaczy to znaczy że dieta to wiem, ale to da się dietą załatwić i czy te przekroczenia są groźne? Jestem w de i trochę mam dyga.

A żeby było śmieszniej to tsh mi wyszło 7.741 a norma to 0,35-4,94 czyli przekroczenie dwukrotne.

Mam biec do lekarza? To może poczekać? Jestem tydzień, wracam tuż przed świętami. 

Dożyjesz! Słuchaj lekarza i zacznij od diety i aktywności zanim wsadzi cię w lekarstwa na cholesterol.

Tarczyca też do badania bo lubi wszystko rozwalać i wpływać m.in. na cholesterol ale zakładam że sam pomagasz poprzez obżarstwo i słodycze + brak ruchu. Temat o o tarczycy gdzieś tu aktualnie biega to poczytaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...