Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, Maria Gęszka napisał:

jedno tylko danie,jakieś lekkie

I dobrze, że lekkie :cool: Nie zawsze trzeba dużo i tłusto jeść ;) Staram się dbać o kondycję dziadków i robię to na co mają ochotę :d Tak więc dzisiaj naleśniki :dpuszek w tej wykwintnej restauracji serwuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mirelka1965 napisał:

Ja daję zawsze trochę jogurtu, mleko, wodę gazowaną i cukier z prawdziwą wanilią. A jak mam to jeszcze saszetkę burbona z wanilią. I wtedy pachnie jak.....ummm :d Są mięciutkie i rozpływa się w ustach. Nigdy nie smażę na suchej patelni! A że ciut tłuste są....no cóż....to taka nieczęsta przyjemność :$

@Mirelka1965

sprobuj jeszcze zarzucic odrobina cynamonu...mniamusnie wtedy smakuja:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dzisiaj stoje i stoje i mysle co zrobic na dunska modle...bo moi pdp tzn babcia w rozsypce i jej maz to dunczycy...i tak..najpierw cycki z kury...czyli padlina potem ...curry , potem znalazlam puszke mandarynek...i olsnilo mnie..i tym sposobem..cycki w mandarynkach plus nas polski sosik na jogurcie ze szczypiorekiem...pychotka..

pytam dunczyka czy je szczypiorek a on oczy duze zrobil i pyta " a co to??" no to ja ze to taka....zielona cebulka...w koncu pokazalam mu...i okazuje sie ze nie jadl tego w swoim 75letnim zyciu a nawet jak jadl to nawet o tym nie wie:d

no taa...zaskok ale coz..sprawdzimy poprobujemy i...zjemy...albo on albo ja :hahaha:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiad podopieczny jadł z kamienną miną :( ale jak wreszcie się odezwał to chyba wyglądałam tak :$ a jak wygrzebał z miski resztkę marchewki z groszkiem to już byłam pewna,że mu smakowało ;) na koniec powiedział,że to jest jedzenie jakie on lubi uf no to pierwsze koty za płoty :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jolantapl. napisał:

Obiad podopieczny jadł z kamienną miną :( ale jak wreszcie się odezwał to chyba wyglądałam tak :$ a jak wygrzebał z miski resztkę marchewki z groszkiem to już byłam pewna,że mu smakowało ;) na koniec powiedział,że to jest jedzenie jakie on lubi uf no to pierwsze koty za płoty :)

Przez żołądek do serca :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec o jedzeniu bo mnie zaraz rozsadzi:święty: ,,tak jesc i nic nie robić,to zabójstwo w biały dzień,,,:rozpacz:

codziennie sobie mówię ,,jutro malo malo malo będe jadła,,a co do czego ,,to wpieprzam jak oszalała,,a moi PDP to wiecie jak szybko jedzą? jaby ich kto pędził,,migusiem wszystkie dania jemy,,kolacja ,sniadanie 5 min, obiad 10 min, góra,,,jak tak obserwuję,,to łącznie z jedzeniem u nich wszystko schnella  już nie chcę nawet pomyśleć,co będzie wiosną tutaj,, ogród ,dom i jak motorki będą jeżdzić ,,,:hahaha: a opiekunka za nimi:hahaha: pocieszam się ,że to nie będę ja:love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idę obiad szykować :( Nie mam tak dobrze jak wy :( Nie siedzę w ciepłym i przytulnym pomieszczeniu,  tylko przez bezdroża zadupia będę się kulać :płacz: A dzisiaj w planach ryba-niespodzianka :cool: Oby nie śmierdząca niespodzianka ;) Po parysku przyrządzona ;) I sałatka z lodowej kapusty z innymi warzywkami; wrzucę co znajdę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maria Jolanta napisał:

U mnie też ryba. Jakiś gotowiec, podobno pyszna. Do tego podopieczna ma zrobić kartoffelsalat. Trudno, zjem. Z opisu to będzie troszkę normalniejsze niż te co w sklepach są.

 

 

Odkryłam trzy rodzaje ryby: szczupak morski,  flora i jakieś coś niezidentyfikowane :cool: Ale nie capi, rybą jedzie :d Napisz potem @Maria Jolanta co to był za gotowiec. W życiu nie jadłam jeszcze ryby z paczki :cool: Może warto się zapoznać :d 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maria Jolanta napisał:

@Łukasz karpia widziałam przedwczoraj w Aldim. Nie kupiłam bo nie lubię.

 

Ja lubię i dlatego tak robię, jestem bardzo tradycyjny, jeśli chodzi o Wigilię. Muszę mieć karpia i zupę grzybową...to mi wystarczy. Cały czas mam z dzieciństwa w pamięci , ten zapach smażonej rybki, która wyjątkowo smakuje mi właśnie wówczas, no i unoszący się zapach zupy z uzbieranych grzybów leśnych..Ech, fakt, każdy z nas ma może mniejsze albo większe dziwactwa, nie obrażam się, gdy ktoś mówi..jesteś dziwakiem, haha. Tradycja musi dla mnie być.

A w Aldi są przeważnie karpie, nawet niedrogie, ostatnio były po 5,99 za kg...ale po co mi 2,5-3 kilogramowy karp, dlatego w PL sobie kupuję, kroję w dzwonko i ok...Nie narzucam się z jedzeniem karpia przez podopiecznego...choćby ze względu na ości..Ale nikt na szczęście jeszcze nie krytykował moich "dziwactw wigilijnych", ha ha

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj przy obiedzie dałam plamę bo mieliśmy naleśniki taki troszeczkę inne bo z jakieś takiej ciemnej mąki brat dziadka nie przyszedł i dobrze bo sami wszystkie zjedliśmy:) ale ja zwijałam łapkami dziadek tylko patrzał i za chwilę zauważyłam jak on to robi sprytnie nożem i widelcem no cóż tak to jest jak się w restauracjach naleśników nie jada ale znów czegoś nowego się nauczyłam można i tak i tak zwijać :hahaha:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...