Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

23 minut temu, adamos60 napisał:

i tak powinno być.Napiszę jeszcze tylko to,zapewne pisałem już------mój dziadek był budowniczym kościołów ,jak na owe czasy ,dobry fach i co był ateistą!Dlaczego? czy muszę pisać dalej ,dlaczego?  tylko to bo miał oczy i   myślał.Nie był fanatykiem ślepo wierzącym we wszystko co mówiono na ambonach.Trochę po za tematem ,ale nawiazuje do problemu.

@adamos60 brawa dla dziadka :serce: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, adamos60 napisał:

i tak powinno być.Napiszę jeszcze tylko to,zapewne pisałem już------mój dziadek był budowniczym kościołów ,jak na owe czasy ,dobry fach i co był ateistą!Dlaczego? czy muszę pisać dalej ,dlaczego?  tylko to bo miał oczy i   myślał.Nie był fanatykiem ślepo wierzącym we wszystko co mówiono na ambonach.Trochę po za tematem ,ale nawiazuje do problemu.

Tak się składa, że mój Pradziadek też był budowniczym kościołów i rzekomo dobrym katolikiem ale niestety, bardzo niedobrym mężem i ojcem, co sprawiło, że nie pozostawił w Rodzinie dobrych o sobie wspomnień. Przykre ale prawdziwe, niestety tacy są coniektórzy ludzie o których można by jednoznacznie powiedzieć: że ludzie zazwyczaj zawodzą a pozory bardzo mylą... :( Ten kościół postawił mój Pradziadek Mikołaj na ziemi mojej Prababci i za Jej pieniądze, krzywdząć Ją  i nielicząc się z nikim w Rodzinie. I czy można powiedzieć, że był porządnym człowiekiem? Raczej nie... :( Bo porządny Człowiek liczy się z Każdym i Nikogo nie krzywdzi, tak uważam ja Jego prawnuczka. Tak więc, nie każdy czyn jest dowodem wiary w Boga. Dowodem wiary w Boga jest nasze Człowiecze wnętrze ~ które, powinno być stabilne i niepodważalne a nade wszystko, nie powinno się nim publicznie afiszować bo jest to stan Ducha i Serca pomiędzy ~ Bogiem a Człowiekiem. Miłego dnia Serca :serce:

Kościół w Dziemianach, który powstał z krwawicy mojej Rodziny.

kosciol-sw.antoniego-w-miejscowosci-dziemiany-34248 (1).jpg

Edytowane przez Hal
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, jolantapl. napisał:

ha ha ja tak dalej pójdzie to ja steli bez zamku i księcia nie wezmę a w samouwielbienie to już dawno wpadłam dzięki temu forum ha ha

Bo ważne jest się cenić a inni jak nas widzą tak nas piszą. Im cenniejsze tym droższe hi, hi... Zaraziłaś @jolantapl mój telefon i nie działają mi ikonki. Jak ja teraz wyrażę emocje?!!! A życzę Ci z całego serca i tego zamku i księcia. Każdy zasługuje na spełnienie marzeń. I nie jesteś jedyna w tym samouwielbieniu. Jak patrzę w lustro to.....Hi, hi, i oho, ho. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hal----masz racje i dzięki,ale zeszłaś trochę  sedna tematu---ano ,dlaczego?  ja nie napisałem o zachowaniu przeciętnego parafianina  a o przykładzie jaki pozostawili i pozostawiają duchowni(rzecz jasna nie wszyscy)-znasz fraszke Reja--Pan Wót  i Pleban?  bardzo wymowna i tak jest do dzisiaj.Dlatego mój dziadek był ateistą.odeszliśmy ,znów od głownego wątku-przepraszam.

Edytowane przez adamos60
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 6.10.2017 at 12:52, adamos60 napisał:

u mnie dzisiaj placuszki---oj smakowały Dziadkowi!

A ja na pierwsze danie miałam grzybki leśne z cebulką i ziemniaczki, potem @Hal poczęstowała barszczykiem i ryżem z mięskiem w rozmowie przy kawie, a @violka zaraz wyciągnie z piekarnika schab ze śliwkami ( co lubią wasi podopieczni) i to już będzie rozpusta :d  A placuszkami to wszystko zagryzę :święty: Dajesz @adamos60 choć 3 sztuki bo więcej nie zmieszczę :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mirelka1965 napisał:

A ja na pierwsze danie miałam grzybki leśne z cebulką i ziemniaczki, potem @Hal poczęstowała barszczykiem i ryżem z mięskiem w rozmowie przy kawie, a @violka zaraz wyciągnie z piekarnika schab ze śliwkami ( co lubią wasi podopieczni) i to już będzie rozpusta :d  A placuszkami to wszystko zagryzę :święty: Dajesz @adamos60 choć 3 sztuki bo więcej nie zmieszczę :d

Ratunku :rozpacz: Zaczynam mieć poważne obawy ,że @Mirelka1965 mnie szpieguje . Już biegam po domu i szukam ukrytej kamery :hahaha: Najpierw ta pieczeń ze śliwkami a teraz jak chciałam się Wam pochwalić grzybkami na obiad to dowiaduję się ,że Ona też miała . Jak usłyszę , że rosół ma też ugotowany , pieczeń na jutro zmacerowaną i zarobione ciasto na kluski , to zgłaszam sprawę na policję . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. pysznie było. Teraz czas  na deser do kawy : U mnie ciasto marchewkowe. Podobno marchew to owoc :) To określenie unijne.  Zgłupiałam. Co ja jem w końcu owoc, czy warzywo ?

Edytowane przez Heidi
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Heidi napisał:

ok. pysznie było. Teraz czas  na deser do kawy : U mnie ciasto marchewkowe. Podobno marchew to owoc :) To określenie unijne.  Zgłupiałam. Co ja jem w końcu owoc, czy warzywo ?

Ja dzisiaj szaleje po całości i zrobiłam tiramisu . Zapraszam Wszystkich na kawke , ale dopiero jutro , Musi się najpierw ładnie schłodzić.:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mirelka1965 napisał:

A ja na pierwsze danie miałam grzybki leśne z cebulką i ziemniaczki, potem @Hal poczęstowała barszczykiem i ryżem z mięskiem w rozmowie przy kawie, a @violka zaraz wyciągnie z piekarnika schab ze śliwkami ( co lubią wasi podopieczni) i to już będzie rozpusta :d  A placuszkami to wszystko zagryzę :święty: Dajesz @adamos60 choć 3 sztuki bo więcej nie zmieszczę :d

wiesz co jeszcze na drugi dzień jadłem,ale to juz nie to co  swierze.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 6.10.2017 at 12:49, adamos60 napisał:

Hal----masz racje i dzięki,ale zeszłaś trochę  sedna tematu---ano ,dlaczego?  ja nie napisałem o zachowaniu przeciętnego parafianina  a o przykładzie jaki pozostawili i pozostawiają duchowni(rzecz jasna nie wszyscy)-znasz fraszke Reja--Pan Wót  i Pleban?  bardzo wymowna i tak jest do dzisiaj.Dlatego mój dziadek był ateistą.odeszliśmy ,znów od głownego wątku-przepraszam.

Wiem, ale to był uzasadniony przykład pustej i na pokaz rzekomej wiary, która niszczy w ludziach prawdziwą wiarę w Boga. Tak, być nie powinno. Niestety, nie znam tej fraszki. Jeśli ją znasz, to ją tu zapodaj. Brawo dla Dziadka i dla Ciebie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, adamos60 napisał:

wiesz co jeszcze na drugi dzień jadłem,ale to juz nie to co  swierze.

Same smakowitości, a więc świętujmy sobotni wieczór ~ Serdeczności dla Wszystkich :serce:

Dobre jedzenie i piękna muzyka ~ to jest coś, czego potrzeba nam najbardziej... :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olaboga...,olaboga....  rodzinka wpadła z wizytą do PoP. Mój placek właśnie wyjechał. Reeeweeelaaacjaaaa ! >:( . Zostałam na niedzielę z niczym :(.Zbyt dobrze wyglądło owoco/warzywo. No i zdziwienie:  placek z marchwiii. Śmiechem mnie wnet zabili, ale nie pogardzili oczywiście!!!. I fruuuu....  poleciało pod nosem . Jeszcze nigdy  nie  przyjechali z "gościńcem". Sknerusy. 

Violka , piszę się jutro na tiramusu tym bardziej, że nigdy nie próbowałam zrobić . Dlaczego  ? Może dla mnie zbyt wytworne ? Ja to tak mocno przy ziemi stąpam, że tylko umiem piec to co spod ziemi wyrasta ;): Moje placki są z Rabarbarem, marchwią, pomidorami, szpinakiem. Może mnie ktoś przekona do wytwornego tiramisu ? Może macie jakiś pomysł "na szybko"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Heidi napisał:

olaboga...,olaboga....  rodzinka wpadła z wizytą do PoP. Mój placek właśnie wyjechał. Reeeweeelaaacjaaaa ! >:( . Zostałam na niedzielę z niczym :(.Zbyt dobrze wyglądło owoco/warzywo. No i zdziwienie:  placek z marchwiii. Śmiechem mnie wnet zabili, ale nie pogardzili oczywiście!!!. I fruuuu....  poleciało pod nosem . Jeszcze nigdy  nie  przyjechali z "gościńcem". Sknerusy. 

Violka , piszę się jutro na tiramusu tym bardziej, że nigdy nie próbowałam zrobić . Dlaczego  ? Może dla mnie zbyt wytworne ? Ja to tak mocno przy ziemi stąpam, że tylko umiem piec to co spod ziemi wyrasta ;): Moje placki są z Rabarbarem, marchwią, pomidorami, szpinakiem. Może mnie ktoś przekona do wytwornego tiramisu ? Może macie jakiś pomysł "na szybko"

Tak na szybko , to znam tylko pyszne domowe ciasto prosto ze sklepowej półki:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha,ha, ale śmieszne. Jutro niedziela, a tu gdzie jestem to tylko burdel jest w ten dzień otwarty. Violka szykuj bryczkę i podjeżdżaj po mnie. Będę chwalić twoje tiramisu pod niebiosa. Gotowiec  mi zawsze smakuje :)

Edytowane przez Heidi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Heidi napisał:

ha,ha, ale śmieszne. Jutro niedziela, a tu gdzie jestem to tylko burdel jest w ten dzień otwarty. Violka szykuj bryczkę i podjeżdżaj po mnie. Będę chwalić twoje tiramisu pod niebiosa. Gotowiec  mi zawsze smakuje :)

:hahaha:No szukam coś na szybko ,ale nie mogę znalezć . Gdzieś tu kiedyś , chyba @Mirelka1965 podawała przepis na placek z owocami . Ciasto robiło się jak na kruszonkę , Najpierw warstwa ciasta , pózniej owoce i na gorę ciasto .Może ktoś sobie przypomni . Zaproszenie na tiramisu oczywiście aktualne :serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@Viola ja robię tiramisu ale dawno go nie robiłam to tak na szybciutko duża paczka biszkoptów ,które namaczasz w mocnej kawie do kawy możesz dodać spirytus,rum ,amaretto ,olejek rumowy,wódkę kto co lubi i ma pod ręką ja czasami nic nie daje tylko kawa musi być wystudzona i uważaj żeby biszkoptów za bardzo nie namoczyć i to układasz na spód a masa jest z serka mascarpone dodajesz ubitą kremówkę ale nie za dużo dosłodzoną cukrem pudrem niektórzy robią tak ,że zamiast śmietany dają żółtka utarte z cukrem czyli kogel mogel no i oczywiście ze 4 łyżeczki rozpuszczonej żelatyny.Wykładasz masę na biszkopty potem znów masa i na górę biszkopty i posypujesz kakao no i gotowe do lodóweczki i tak za 2 godzinki można jeśc.Jutro podam przepis na na prawdę wykwintne ciasto nazywa się Opity Izydor po samym cieście można chodzić na uszach ha ha.Sorry to miało być do @Heidi

Edytowane przez INEZ
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Hal napisał:

Wiem, ale to był uzasadniony przykład pustej i na pokaz rzekomej wiary, która niszczy w ludziach prawdziwą wiarę w Boga. Tak, być nie powinno. Niestety, nie znam tej fraszki. Jeśli ją znasz, to ją tu zapodaj. Brawo dla Dziadka i dla Ciebie!

Krótka rozprawa , jest wzorowana na niemieckich dialogach protestanckich, ale nie jest polemicznym traktatem teologicznym, raczej wyraża szlachecki antyklerykalizm. Atakuje duchowieństwo ( PRÓŻNE ,TĘPE ,WYRACHOWANE), ale nie podważa dogmatów teologicznych....... .( Wycięłam ten fragment z Wikipedii  , jest krótko i na temat )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, violka napisał:

Ratunku :rozpacz: Zaczynam mieć poważne obawy ,że @Mirelka1965 mnie szpieguje . Już biegam po domu i szukam ukrytej kamery :hahaha: Najpierw ta pieczeń ze śliwkami a teraz jak chciałam się Wam pochwalić grzybkami na obiad to dowiaduję się ,że Ona też miała . Jak usłyszę , że rosół ma też ugotowany , pieczeń na jutro zmacerowaną i zarobione ciasto na kluski , to zgłaszam sprawę na policję . 

A zgłaszaj,  zgłaszaj :d Pieczeń zamacerowana :święty: ale rosół i kluski to zrobisz Ty a ja się poczęstuję bo w końcu na urlop zjechałam i odpoczywam ;) A poza tym to muszę Twój talent przetestować :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Heidi napisał:

ok. pysznie było. Teraz czas  na deser do kawy : U mnie ciasto marchewkowe. Podobno marchew to owoc :) To określenie unijne.  Zgłupiałam. Co ja jem w końcu owoc, czy warzywo ?

Ty się nie zastanawiaj tylko dawaj to owocowe ciasto :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, violka napisał:

Ja dzisiaj szaleje po całości i zrobiłam tiramisu . Zapraszam Wszystkich na kawke , ale dopiero jutro , Musi się najpierw ładnie schłodzić.:d

Co to za jaja jakieś?!!! Ja tylko na parę godzin zniknęłam a Wy tu szalejecie kulinarnie!!! :d Ja mam tylko najzwyklejszy sernik wiedeński :( Właśnie też się chłodzi :) Czyli jutro wyżerka na wypasie :d A ofukałam @Hal że mnie futruje do rozpęku, chciałam prawie do rękoczynów się posunąć ;) Czy aby jakaś zmowa przeciwko mnie? xd Ja łakoma i żarta jestem więc proszę skromniej bo kałacha kupię i polecę po wsiem :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

A zgłaszaj,  zgłaszaj :d Pieczeń zamacerowana :święty: ale rosół i kluski to zrobisz Ty a ja się poczęstuję bo w końcu na urlop zjechałam i odpoczywam ;) A poza tym to muszę Twój talent przetestować :d

Ładuj się do mnie kobietko z całą rodziną :d Serdecznie zapraszam . Ja mam już wszystko co wymieniłaś zrobione :d Jeśli chodzi o mój talent , to Magda Gesler może u mnie na zmywaku pracować :p:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jolantapl. napisał:

 

@Viola ja robię tiramisu ale dawno go nie robiłam to tak na szybciutko duża paczka biszkoptów ,które namaczasz w mocnej kawie do kawy możesz dodać spirytus,rum ,amaretto ,olejek rumowy,wódkę kto co lubi i ma pod ręką ja czasami nic nie daje tylko kawa musi być wystudzona i uważaj żeby biszkoptów za bardzo nie namoczyć i to układasz na spód a masa jest z serka mascarpone dodajesz ubitą kremówkę ale nie za dużo dosłodzoną cukrem pudrem niektórzy robią tak ,że zamiast śmietany dają żółtka utarte z cukrem czyli kogel mogel no i oczywiście ze 4 łyżeczki rozpuszczonej żelatyny.Wykładasz masę na biszkopty potem znów masa i na górę biszkopty i posypujesz kakao no i gotowe do lodóweczki i tak za 2 godzinki można jeśc.Jutro podam przepis na na prawdę wykwintne ciasto nazywa się Opity Izydor po samym cieście można chodzić na uszach ha ha.Sorry to miało być do @Heidi

A tylko spróbij zapomnieć o tym przepisie to... :d Mamy taki fajny wątek o wypiekach to jutro tam sprawdzę, a wtedy....I nie jest to groźba karalna :p I tam też jest przepis na Kruszonkowca, jakby co :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...