Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mirelka, podrzuć tu do mnie tę polędwicę :) . Zjem ją sama w ciemnościach egipskich :) . Na poprzedniej szteli miałam 100 euro do dyspozycji na tydzień na 2 osoby. Wymagania były, aby tylko kupować u rzeźnika i u piekarza, żadnych marketów. Ludzie i domy są różne, ale dla nas" gimnastyka"  to już norma. 

Dlaczego Niemcy lubią Polki ?  Kto wie ? Czekam na wasze kreacje .....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Heidi napisał:

Mirelka, podrzuć tu do mnie tę polędwicę :) . Zjem ją sama w ciemnościach egipskich :) . Na poprzedniej szteli miałam 100 euro do dyspozycji na tydzień na 2 osoby. Wymagania były, aby tylko kupować u rzeźnika i u piekarza, żadnych marketów. Ludzie i domy są różne, ale dla nas" gimnastyka"  to już norma. 

Dlaczego Niemcy lubią Polki ?  Kto wie ? Czekam na wasze kreacje .....

 

A ja mam tu wypas: 300 na tydzień dla trojga z aptek i chemią wĺącznie :d Krabben, Garnelen, Tatar und so weiter. Ale żadnych zup, a śniadania i obiady to masakra. Żadnej pieczeni, żadnych ciast, za to słodyczy i tego na co mam ochotę mogę kupować do woli. Poprzednio miałam 130 na tydzień dla dwojga bez apteki i chemii. Dlatego ja bym na twoim miejscu natychmiast uciekła :płacz: Jak to powiedziała mi jedna kobieta z agencji: my tu nie jesteśmy na wczasach odchudzających. Interweniuj w swojej agencji albo ją zmień. Rozumiem boty jest od groma i każdy przyjmie cię z otwartymi ramionami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Heidi napisał:

Dlaczego Niemcy lubią Polki ?  Kto wie ? Czekam na wasze kreacje .....

Bo my mamy inną mentalność, jesteśmy bardziej rodzinne,  lubimy się przytulać i być przytulane, lubimy być panią domu a nie panią w knajpie, dbamy o siebie żeby sobie i innym się podobać, jesteśmy poukładane i pracowite no i świetnie gotujemy!. A jak coś mi jeszcze przyjdzie na myśl to napiszę :d

Edytowane przez Mirelka1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirelka, prawdę piszesz ! Masz jakiegoś suflera ? :) Czy cuśśśśśśśśś ???

Też tak uważam. Czasami mam wrażenie , że to ja więcej ciepła daję PoP niż jej własne dzieci. Żadne z nich nie złapie matki za rękę, ani ie pogłaszcze. Boją się że starość i niedołęstwo przejdzie na nich ? Wnuki nawet nie podejdą się przywitać, chociaż moja PoP je wychowywała. PoP nie ma dostępu do radia i TV, to ja jestem Jej światem , ja przynosze informacje nawet błahe, nawet  o pogodzie, czy cokolwiek. Przez te obserwacje boję się własnej starości. Liczę jednak, że w niebie nasze dobre uczynki ( choć odpłatnie czynione) będą nam w przyszlości wynagrodzone. Podobno dobro powraca. Prawda to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Heidi napisał:

Mirelka, kasa jaką masz do dyspozycji to rozbój w biały dzień> mi pewnie w głowie by się przewróciło :)

 

A mi nie:d To za te stresy odkupienie :święty: Ale tak na serio to jest to naprawdę adekwatna kwota do komfortowego zarządzania domem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Heidi napisał:

Mirelka, prawdę piszesz ! Masz jakiegoś suflera ? :) Czy cuśśśśśśśśś ???

Też tak uważam. Czasami mam wrażenie , że to ja więcej ciepła daję PoP niż jej własne dzieci. Żadne z nich nie złapie matki za rękę, ani ie pogłaszcze. Boją się że starość i niedołęstwo przejdzie na nich ? Wnuki nawet nie podejdą się przywitać, chociaż moja PoP je wychowywała. PoP nie ma dostępu do radia i TV, to ja jestem Jej światem , ja przynosze informacje nawet błahe, nawet  o pogodzie, czy cokolwiek. Przez te obserwacje boję się własnej starości. Liczę jednak, że w niebie nasze dobre uczynki ( choć odpłatnie czynione) będą nam w przyszlości wynagrodzone. Podobno dobro powraca. Prawda to ?

Prawdę prawisz,  niestety :płacz: oni nienauczeni brania na kolana przez rodziców i dziadków. Ilu z nich wie co to czytanie bajek przed snem? Od ponad 50 lat mają luksusy w postaci telewizji i wypasu w sklepach, to się skomercjalizowali bardzo, za bardzo. A my z tej komuny bez telewizji otrzymaliśmy to wieczorne przytulanie i teraz to idzie dalej. Pytanie czy następne pokolenia nie upodobnią się do wiecznie zabieganych zachodnich cywilizacji z dobrobytem w tle i w pogoni za luksusem nie dorobią się tego co teraz otrzymują nasi pdp. Ale jak to ktoś kiedyś powiedział: po mnie choćby potop- tak ludzie właśnie funkcjonują :rozpacz: A suflera jeszcze się nie dorobiłam  :cool: tylko czasami zdarza mi się myśleć, może za bardzo. I przeraża mnie to bo chyba jakimś myślicielem zostanę :święty:

Edytowane przez Mirelka1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Moderator napisał:

Witajcie! Nasze Gaduły z kulinariów przeszły płynnie na urologię. Zuchy kochane ;) A my tu porobiliśmy działy, żeby było czytelniej. Na prośbę @Mirelka1965 przeniosłam część dyskusji pod adres 

Życzę miłego dnia!

 

Nasz CUDNY, WSPANIAŁY,  PRAWIEWSZECHMOGĄCY MODERATORZE!  Dziękujemy!!!! :serce: Pozdrawiamy i również życzymy miłego dnia :całus:

Edytowane przez Mirelka1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mirelka1965 napisał:

Bo my mamy inną mentalność, jesteśmy bardziej rodzinne,  lubimy się przytulać i być przytulane, lubimy być panią domu a nie panią w knajpie, dbamy o siebie żeby sobie i innym się podobać, jesteśmy poukładane i pracowite no i świetnie gotujemy!. A jak coś mi jeszcze przyjdzie na myśl to napiszę :d

Przyszło mi coś jeszcze do głowy! Bo my jesteśmy po prostu zaje......ste!!! :d Błaha,ha,ha....xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mirelka1965 napisał:

Przyszło mi coś jeszcze do głowy! Bo my jesteśmy po prostu zaje......ste!!! :d Błaha,ha,ha....xd

To przez to Twoje oh i ah jakie to my wspaniałe , odrzuciłam wszystkie oferty :$ Tak się wczytałam i uznałam że ,  żadna sztela nie jest godna mojej cudownej osóbki :hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, violka napisał:

Oznajmiam Wszem i wobec ,że dzisiaj  u mnie była premiera kartaczy . wyszły wyśmienicie :d miód malina :d @Ninka62 dziękuje za pomysł @Mirelka1965 , @Heidi Śliczne dzięki za recepturki . :serce:

No to częstuj! :d Dopóki nie spróbujemy, dopóty nie uwierzymy że take dobre :cool: Normalnie ślinotoku dostałam. Daj jeszcze jednego...:święty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mirelka1965 napisał:

No to częstuj! :d Dopóki nie spróbujemy, dopóty nie uwierzymy że take dobre :cool: Normalnie ślinotoku dostałam. Daj jeszcze jednego...:święty:

Ja się wcale nie chwalę , ja po prostu mam TALENT :cool: :d Dałabym ale były tak pychotne , że wszystkie zeżarli >:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Heidi napisał:

Mirelka, podrzuć tu do mnie tę polędwicę :) . Zjem ją sama w ciemnościach egipskich :) . Na poprzedniej szteli miałam 100 euro do dyspozycji na tydzień na 2 osoby. Wymagania były, aby tylko kupować u rzeźnika i u piekarza, żadnych marketów. Ludzie i domy są różne, ale dla nas" gimnastyka"  to już norma. 

Dlaczego Niemcy lubią Polki ?  Kto wie ? Czekam na wasze kreacje .....

 

Bo nie żle kombinują ha ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, violka napisał:

To przez to Twoje oh i ah jakie to my wspaniałe , odrzuciłam wszystkie oferty :$ Tak się wczytałam i uznałam że ,  żadna sztela nie jest godna mojej cudownej osóbki :hahaha:

ha ha ja tak dalej pójdzie to ja steli bez zamku i księcia nie wezmę a w samouwielbienie to już dawno wpadłam dzięki temu forum ha ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godzin temu, Mirelka1965 napisał:

Ja jem rybę gdy mam na nią ochotę. A poszczę po opłatach i przed wypłatą :d

i tak powinno być.Napiszę jeszcze tylko to,zapewne pisałem już------mój dziadek był budowniczym kościołów ,jak na owe czasy ,dobry fach i co był ateistą!Dlaczego? czy muszę pisać dalej ,dlaczego?  tylko to bo miał oczy i   myślał.Nie był fanatykiem ślepo wierzącym we wszystko co mówiono na ambonach.Trochę po za tematem ,ale nawiazuje do problemu.

Edytowane przez adamos60
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...