Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, foczka63 napisał:

Jakas mało asertywna się zrobiłaś-było od razu powiedzieć ,ze Ci nie smakuje.Cóż by sie takiego stało?Kolacji PDP by nie dał?.Tu zdarza się ,że Kulka chce wątróbkę smażoną ,której ja nie tykam i dla siebie nie robię,mruczy pod nosem że nie wiem co dobre ,ale przecież nie będę się zmuszała :):):)A przy okazji to zapytaj Elkę co to i jak się nazywa po ichniemu?Wartałoby wiedzieć :)

Ale nie chodzi o dziadka, jemu odmowa raz po raz dobrze zrobi. Basia dostrzega wiecej i robi to dla corki pdp.

Chodzi  o wyzszy cel:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, hawana napisał:

Ale nie chodzi o dziadka, jemu odmowa raz po raz dobrze zrobi. Basia dostrzega wiecej i robi to dla corki pdp.

Chodzi  o wyzszy cel:)

Umartwianie się poprzez jedzenie czego dla nas niejadalnego to nie jest żaden wyższy cel tylko katorga.Błeeeeeee Córka niech sobie sama z tatusiem radzi,w końcu to jej papa,nie Basi,tak?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, foczka63 napisał:

Umartwianie się poprzez jedzenie czego dla nas niejadalnego to nie jest żaden wyższy cel tylko katorga.Błeeeeeee Córka niech sobie sama z tatusiem radzi,w końcu to jej papa,nie Basi,tak?

Tak Kasia ...masz rację ...tylko szkoda mi jej było przy nim obsabaczać , że to dla mnie mało zjadliwe jest ...wyszła zawinęłam i do kosza . Dużo tego nie zjadłam , ale po sylimarolu zaczęło mi się tym dziadostwem wreszcie odbijać ....No nie jej wina przecież , że jakieś coś tam jej sprzedano . Tutaj obiady są " szybkie " . Jeśli ziemniaki to zostawia mi 3 -4 do obrania a jakieś mięsa są z tych gotowców co to na patelnię i już ... Ona wpada tutaj na moje pauzy i w tym czasie przygotowuje obiad . To nawet nie idzie o asertywność ...to idzie , żeby nie wychodzić przed szereg , bo zmienniczce pasuje , że gotowanie należy do Elki . Nie będę się wychylać , że ja coś upichcę , booo....pan dr . jest dla mnie bardzo miły , sympatyczny , ale do południa przynajmniej jest trochę absorbujący . Zdrzemnie się w fotelu ...za moment a to do łazienki ...a to przypomni mu się , że coś w laptopie musi poszukać ....i takie tam ...niby nie robota , ale gotując prawdziwy obiad byłoby to wielce upierdliwe ...Zresztą Ty wiesz jak wygląda gotowanie i bieganie od PDP do kuchni ...i z powrotem .... Jedzenie ogólnie bardzo smaczne , tylko dzisiaj ten niewypał .... Jak wróci z pracy to jej na boku powiem , że nie to , że aż niedobre , tylko , że źle po tym się czuję ....To rozumna , inteligentna dziewczyna i zrozumie ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Nie ...nie wygładziły ....jakie były takie są ... Niedobrze mi ...mdli jak cholera . Następnym razem nie zjem w ogóle . Nie chciałam jej pokazać , bo ona i tak ucierpi od dr-a ... Obiady ogólnie bardzo dobre , chociaż tzw. szybkie a bidula i tak od ojca obrywa , że to za twarde ...to za rozlazłe ....to niedosolone ...Nie chciałam jej dobijać ...

Masz rację,,nie dobijaj,,napewno nie chciała,,ja dla takiego tatusia też bym nie chciala gotowac ,,,a kaszanka u nich z tymi białymi tłuszczami-toż to ochyda,,,na samą myśl już mi się robi nie dobrze,,nie idzie tego przełknąc,,też raz się nadziałam na tego czarnucha,,,ale od razu wyplułam i nigdy więcej,,czy to się podoba PDP czy nie,,malo jest rzeczy co mi nie smakują,,i ta ich  kaszanka jest w czołówce,,,

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urlopik dzisiaj...wczorajsze zupoleczopodobne coś odgrzałam...:oklaski: Dzisiaj się już tak pięknie nie prezentowało, ale smaku nie zmieniło...Chicia rąbała jak karabin maszynowy...:haha:1294348936_2018-06-1412_52_32.jpg.7c71664f9924a29af36461d0659065c5.jpgTo moja porcja...z jednym klopsikiem,  bo ja taka niemięsna raczej jestem... :haha:

Edytowane przez Mirelka1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Po raz pierwszy od niepamiętnych czasów najadłam się ....dwoma plackami ziemniaczanymi ......Na wierzch tych placków nałożona była gruba warstwa posiekanego , wędzonego łososia ....Pyszota

Ide zjesc tego lososia z chrzanem na kolacje. Pyszotka:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj poczyniłam farsz z grzybów do roladek. Wyszedł niespecjalnie,  jako że nie były to grzyby świeże, tylko z pudełka. Nie smakuje za grzybami...:| Sznycelki zamrożę, przydadzą się na inny raz, a zrobię mielone kotlety nadziewane tym czymś grzybopodobnym...:haha: I zjemy. W charakterze trawy jakąś sałatkę uczynię. Zielska w lodówce dostatek...:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

resztami sil rzucialm na talerz wczoraj jajko sadzone na szynce i chrupiacym bekonie  do tego opiekane ziemniaczki z porem i szczypiorem i brokul al dente z czosnkowym sosem..zdjecie wkleilam w galerii bo tu sie nie zmiescilo...

dzisiaj sprobuje zrobic faszerowane podudzia ryz zapiekany z pieczarkami i szparagi pod sosem serowym

ale czy aby dam rade...nie mam pojecia

ide ...tzn wloke sie dalej do pracy ...zajmuje mi to wszystko dwa razy wiecej czasu niz zwykle

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 14.06.2018 at 12:58, Mirelka1965 napisał:

Urlopik dzisiaj...wczorajsze zupoleczopodobne coś odgrzałam...:oklaski: Dzisiaj się już tak pięknie nie prezentowało, ale smaku nie zmieniło...Chicia rąbała jak karabin maszynowy...:haha:1294348936_2018-06-1412_52_32.jpg.7c71664f9924a29af36461d0659065c5.jpgTo moja porcja...z jednym klopsikiem,  bo ja taka niemięsna raczej jestem... :haha:

aaaaa...od kiedy ty miesna nie jestes moja droga??

zmiana nawykow zywienioych? chcesz do stada koz sie przylaczyc?

zapraszam:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lucyna.beata napisał:

aaaaa...od kiedy ty miesna nie jestes moja droga??

zmiana nawykow zywienioych? chcesz do stada koz sie przylaczyc?

zapraszam:haha:

Mięsna nie byłam...trawiasta też nie...i nie będę...:szydera: Jestem bardziej kluchowa i mączna...:haha: Grupa krwi B mówi sama za siebie...:szydera: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Wstawiłam wodę na ugotowanie tortellini ....puszka z zupą pt. " Weiss bohnen eintopf " już otworzona i przelana do garnka ....sie podje ...podpasie ...coby kilogramy z powrotem do Pl wwieźć . Wagowo musi się zgadzać ...

Moj dziadek kupuje czasem wlasnie biala fasole z puszki , kazde dodac 3 lyzeczki cukru i 3 lyzeczki octu .Podobno toto bardzo smaczne , bardzo mnie zachecal do tej potrawy , ale odmowilam kilka razy i mam spokoj))))

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Magdzie napisał:

Moj dziadek kupuje czasem wlasnie biala fasole z puszki , kazde dodac 3 lyzeczki cukru i 3 lyzeczki octu .Podobno toto bardzo smaczne , bardzo mnie zachecal do tej potrawy , ale odmowilam kilka razy i mam spokoj))))

Te  zupy , które Elka kupuje nawet smaczne są bez doprawiania ...A w dniu , kiedy PDP-ny jest duszowany ( dzisiaj ) to mi bardzo na rękę , bo do wieczora jestem z nim sama i na mnie spoczywa obowiązek podszykowania i podania obiadu ....Niby nie sztuka , ale on jest , jest troszkę absorbujący i wykazywanie się ...gotowanie " prawdziwego ' obiadu to byłaby trochę rozpierducha .... Tym bardziej , że w pralni urzęduję ...bo taki miałam kaprys :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...