Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, 1bozka napisał:

Pierożki z truskawkami,zamówione :oklaski: w Krakowie...po krakowsku?:donos::szok: 

Po krakowsku ,po pierożku ... oszczędnie jak to u krakowskich centusiów.:haha:.

A żeby w temacie było ,sznycle indycze  ,z pastą curry ,papryczką chilli , mlekiem kokosowym czyli gulasz po azjatycku z glasnudel i sałatą zieloną bio z własnej działki w ilości słusznej ...całą torbę wczoraj przytargałam.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Afryka napisał:

Po krakowsku ,po pierożku ... oszczędnie jak to u krakowskich centusiów.:haha:.

A żeby w temacie było ,sznycle indycze  ,z pastą curry ,papryczką chilli , mlekiem kokosowym czyli gulasz po azjatycku z glasnudel i sałatą zieloną bio z własnej działki w ilości słusznej ...całą torbę wczoraj przytargałam.:)

A Ty to tak po polskiemu już nie ,,umisz "gotować? :szydera:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Afryka napisał:

Po krakowsku ,po pierożku ... oszczędnie jak to u krakowskich centusiów.:haha:.

A żeby w temacie było ,sznycle indycze  ,z pastą curry ,papryczką chilli , mlekiem kokosowym czyli gulasz po azjatycku z glasnudel i sałatą zieloną bio z własnej działki w ilości słusznej ...całą torbę wczoraj przytargałam.:)

nie moja droga pierożki to nie oznacza skąpstwo:szydera: z truskawkami to dla mnie delicje i mogą być nawet w Paryżu Im bardziej wymyślne danie nie oznacza...ze na bogato...bo to nie o to chodzi

Edytowane przez 1bozka
  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, 1bozka napisał:

Pierożki z truskawkami,zamówione :oklaski: w Krakowie...po krakowsku?:donos::szok: 

Ooooo :)! Gdzie te pierogi jadłaś? Jak w Krakowie, to po "krakosku" ;).

 

Gdybyś miała ochotę na włoskie jedzonko, to polecam "Mamma mia"(pyszne krewetki ze szpinakiem i pizza ogólnie), mięcho w "Pimento" lub "Sioux", a tradycyjna polska kuchnia za bożą cenę w barze "Smak" :).

A na lody do Włocha na Sławkowską :).

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, salazar napisał:

.. a dla wegetarian, wegan i otwartych na nowe smaki "Pod Norenami" na Krupniczej, a ogródek najładniejszy jest w "Mleczarni" na Kazimierzu, no i ' Bunkier" oczywiście :D.

Już się zamykam :D :P 

Jesuu, jak Ty to pięknie ,,zachwaliłaś" , jadłabym bez końca .w sierpniu planujě mały wypad, ale co wyjdzie? 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, salazar napisał:

.. a dla wegetarian, wegan i otwartych na nowe smaki "Pod Norenami" na Krupniczej, a ogródek najładniejszy jest w "Mleczarni" na Kazimierzu, no i ' Bunkier" oczywiście :D.

Już się zamykam :D :P 

Ciekawe skąd inspiracja co do nazwy "pod Norenami"-bardziej Japonia czy bardziej Hiszpania?

 

U nas dziś indorek w sosie/zakupiony gotowy przez córkę,tylko podgrzać/ryż i surówka z buraków.Miał być brokuł zakupiony w piątek i leżakowany w lodówce, ale zrobił się cały niebieski.....do śmieci:(

Na deser lody oczywiście.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Barbara48 napisał:

Jesuu, jak Ty to pięknie ,,zachwaliłaś" , jadłabym bez końca .w sierpniu planujě mały wypad, ale co wyjdzie? 

@Barbara48 Basiu, szkoda, w sierpniu będę w pracy, na jesieni drugi urlop będę miała na przełomie września i października..

Dla mięsożerców polecam jeszcze Moo Moo Steak i Golonkarnię na Kościuszki, a dla szukających ciekawych smaków Sami Am Am (domowa kuchnia syryjsko - libańska) na Wawrzyńca :)

Do Alchemii koniecznie zajrzyj i, jeśli lubisz się włóczyć, do Singera na "dożynki" ;) 

 

@foczka63 Kasiu, Pod Norenami to kuchnia azjatycka, mają pyszne jedzonko, a cała Krupnicza to kulinarne zagłębie wegetariańsko - wegańskie :) 

 

U mnie dziś dziś wieczorny grill, stek, sałata i zielone szparagi :) 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulka dziś wczorajsze resztki czyli indor buraki i ziemniaki dla odmiany a ja sobie chyba frytki zrobię z cordon blue i jakąś kupną surówkę.

Na deser oczywiście lody:)Z braku laku to chociaż polizać ,hi hi hi I nowy zapas muszę kupić bo w tydzień wylizałyśmy z Kulencją dwa spore pudełka:):):)

Edytowane przez foczka63
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Żabę se zjedz ....też jest zielona xd

Zaby zaczeli jesc Paryzanie z koniecznosci podczas niemieckiego oblezenia. Mnie nikt nie zmusza, ale gdyby tak  dla mnie przyrzadzil, to ...chcialabym, zjadlabym:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, foczka63 napisał:

Po ugotowaniu???Chyba już nie ,ale nie jadłam to nie znaju:(

Już myślałam , że Ciebie zamiast Hawy ...co to gra w zielone ...szerokim łukiem omijajacej szpinak zacytowalam ..xd....Ja szpinak lubię ...A w temacie : kartofelki w ilości szt . 4 obrałam ...co będzie na obiad nie mam pojęcia , ale najprawdopodobniej ryba ....jak to w piątki tutaj bywa ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Już myślałam , że Ciebie zamiast Hawy ...co to gra w zielone ...szerokim łukiem omijajacej szpinak zacytowalam ..xd....Ja szpinak lubię ...A w temacie : kartofelki w ilości szt . 4 obrałam ...co będzie na obiad nie mam pojęcia , ale najprawdopodobniej ryba ....jak to w piątki tutaj bywa ....

Nie ciesz sie, moze byc kartoflanka(zupa):haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, hawana napisał:

Nie ciesz sie, moze byc kartoflanka(zupa):haha:

Gdyby kartoflanka miała być to puszka by stała na wierzchu ....Wtedy uroczyste otwarcie powyższej należałoby do mnie ....Jak kartofelki do obrabia naszykowane to będzie " coś " szybkiego do nich ....Dobrze tutaj karmią ...smacznie ...chociaż z tzw. podgrzej mnie i jedz , czy surówka ...albo jakaś sałatka do tego ....też gotowce , ale smaczne bardzo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...