Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, ania39 napisał:

@Mirelka1965  Surówka z trzech kapust _o co chodzi ? proszę przepis 

Hi, hi, hi....biała, pekinka, czerwona...starte na tarce lub cieniusieńko pokrojone...sól, cukier, cytryna...do tego można dołożyć ulubione warzywka jak pomidorki, ogórki konserowe, cebulka, kukurydza, papryka a ja daję jeszcze dodatkowo jabłko i/lub mandarynki albo pomarańcze. W zależności od nastroju można przygotować mnóstwo wariacji surówki kapustnych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Ale w Migros'ie i Coop'ie nie ma....:smutek:A do polskiego sklepu mam ze 40 kilosków....:smutek:

Aj,zapomniałam,że Ty w CH:( Ale poszukaj,może jest tylko jakoś się inaczej nazywa:)W przepisac występuje więc musi być!

Edytowane przez foczka63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, foczka63 napisał:

Aj,zapomniałam,że Ty w CH:( Ale poszukaj,może jest tylko jakoś się inaczej nazywa:)

Poszukam. Na razie zaczynam się powoli odnajdywać w ichnich sklepach. Nawet Reform Haus znalazłam...:haha: Ale największą porażką jest to, że nigdzie nie ma ziela angielskiego....>:( Mielone owszem, ale kulek niet...>:( I melisy nie ma....:smutek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

Poszukam. Na razie zaczynam się powoli odnajdywać w ichnich sklepach. Nawet Reform Haus znalazłam...:haha: Ale największą porażką jest to, że nigdzie nie ma ziela angielskiego....>:( Mielone owszem, ale kulek niet...>:( I melisy nie ma....:smutek:

Cukierki z melisą sa Ricola to i sama melisa musi być!A ziele ang w proszku jest lepsze tylko trzeba dawać szczyptę bo więcej to zdominuje potrawę/

Edytowane przez foczka63
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, foczka63 napisał:

Cukierki z melisą sa Ricolli to i sama melisa musi być!A zieel ang w proszku jest lepsze tylko trzeba dawać szczyptę bo więcej to zdominuje potrawę/

Nie lubię mielonego ziela...:( A melisę, herbatę, to oni tu mają jakąś Goldenmelisse i Zitronenmelisse....a ja chcę taką najzwyklejszą...:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mirelka1965 napisał:

Nie lubię mielonego ziela...:( A melisę, herbatę, to oni tu mają jakąś Goldenmelisse i Zitronenmelisse....a ja chcę taką najzwyklejszą...:haha:

Spróbuj Golden,druga będzie waniać cytryną.A bez ziela  ang.mozna się obyć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Barbara48 napisał:

Dziękuje, lubię bawić się w kuchni :love:

Basine różyczki z ziemniaków są zarąbiste:)I wszystkie foty żarełka:)Trzeba je z pełnym brzuchem oglądać koniecznie:)

U mnie dziś typowy schaboszczak,ale wymoczony przez noc w wodzie po kiszonych ogórkach,ziemniaki i albo surówka z młodej kapusty albo mizeria.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

Jak robisz Rösti? Zapodaj w książce kulinarnej przepisy. ..

Mirelko, Penny robi roesti, ja je tylko piekę w piekarniku ;), polecam :) !

Sama wyprodukowałam knedle bułczane i sos, starczy ;) 

Edytowane przez salazar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

Mniam, mniam.... A co to jest kotlet szarpany? :kopara:

Może to nazwa takich kotletów co ja robię. Pierś z kurczaka pokroić drobno, dodać jajo i łyżkę mąki i co do łba przyjdzie - kukurydza, suszone pomidory, pieczarki, kapusta, szczypuor, szpinak. Co w ręce wpadnie. Mnie najlepiej podchodzą z kukurydzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, salazar napisał:

W De są w każdym chyba sklepie, kupuję, bo to jeden z niewielu gotowców, które lubię. Myślę, że u Ciebie też muszą być, nie wierzę, że wszyscy Szwajcarzy produkują je sami ;) 

Może i nie produkują, ale chciałabym sama zrobić, a na razie mam opór...:$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Może to nazwa takich kotletów co ja robię. Pierś z kurczaka pokroić drobno, dodać jajo i łyżkę mąki i co do łba przyjdzie - kukurydza, suszone pomidory, pieczarki, kapusta, szczypuor, szpinak. Co w ręce wpadnie. Mnie najlepiej podchodzą z kukurydzą.

Fajnie brzmi. Mam cycki z indyka. Nadadzą się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...