Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Znowu rozpusta u mnie,,,podudzia z kurczaka sie już pieką ,,pieczarki malutkie usmażone na masełku i do tego makaron,,bo kochają jesc dużo makaronu,,,może jeszcze dołożę sałatę,,,zauważyłam ,że nie lubią sosów ,,został od wczoraj pyszny sos po zrazach  i bym do niego dodała mięso ,grzybki ,pieczarki i bym zrobiła takie leczo-ale miny były na nie :płacz:,,,więc mądrala krzyczy kurczak i ma kurczaka ,,mi legal,,sos pójdzie weg,,,ja już w siebie nie będe pakowac ,,,nie jestem zamiataczką wszystkiego-hahahha:love:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś u mnie bez przepychu .... rybka biała zapiekana w beszamelu w piekarniku , ryż, warzywka na parze. Szybki obiadek, na 12, potem pdp oddaję w ręce synowej, a sam jadę zażywać emocji, znaczy się pięknej pogody. Tylko pięć przystanków, haha.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Łukasz napisał:

Dziś u mnie bez przepychu .... rybka biała zapiekana w beszamelu w piekarniku , ryż, warzywka na parze. Szybki obiadek, na 12, potem pdp oddaję w ręce synowej, a sam jadę zażywać emocji, znaczy się pięknej pogody. Tylko pięć przystanków, haha.

:hahaha::hahaha::hahaha: tak szybko???:love:

rybka nie zdąży przelecieć-hahha

:hahaha:@Łukaszku co tam rybka jakaś biała jak Ty będziesz miał rekina-hahahha

ale mi wesoło

ja za kogutkami   dzisiaj biegam:love:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas koniec dietki.Durchfall poszedł precz.Ale jeszcze trochę delikatnie,zupka krem z marchewki nadal,lekki gulasz z piesiątka,marchewka duszona i szpinak z jogurtem.No i dziś ciasto upiekłam ,bananowe.Juz wcięłam dwa kawałki a potem do kawki jeszcze raz

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Łukasz napisał:

Blondi, nie wiem jak Niemcy przyrządzają. Ja robię bynajmniej tak jak w domu, albo z mrożonego, albo ze świeżego w wersji z jajkiem sadzonym. Jeszcze nikt nie narzekał, ale uważać na nadmiar czosnku, niektórzy nie przepadają za nim.:)

Jak to robisz ,,jajko sadzone ok i co? nigdy nie robiłam,,napisz jak robisz,,,

ja mam mrożony szpinak

Będę chodz trochę w temacie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blondasku, drobniutko siekam czosnek albo praska, jeszcze dodaję ciut cebulki, podsmażam, wsypuję szpinak, mieszam odparowania,sól,pieprz. Jak odparuje, to robię wgłębienie i wbijam jajko, potem przykrywka i duszę, dopóki białko się nie zetnie. Podaję. Czasami też z makaronem. Kombinacji jest dużo, może forumowicze też mają inne pomysły.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Łukasz napisał:

Blondasku, drobniutko siekam czosnek albo praska, jeszcze dodaję ciut cebulki, podsmażam, wsypuję szpinak, mieszam odparowania,sól,pieprz. Jak odparuje, to robię wgłębienie i wbijam jajko, potem przykrywka i duszę, dopóki białko się nie zetnie. Podaję. Czasami też z makaronem. Kombinacji jest dużo, może forumowicze też mają inne pomysły.

Dzięki -o to mi chodziło,,,a ten szpinak to taki będzie jak kurze gówno-rozlazłe? dobrze mówię:hahaha:

a jeszcze, szpinak zamrożony na patelnię?

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Blondi napisał:

Dzięki -o to mi chodziło,,,a ten szpinak to taki będzie jak kurze gówno-rozlazłe? dobrze mówię:hahaha:

a jeszcze, szpinak zamrożony na patelnię?

No  @Blondi poprawiłaś mi humor,no dawno tak się nie uśmiałam,ha,ha.Dzięki:dMożna na Ciebie liczyć:dNo cały czas się śmieję

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jajka ze szpinakiem poszly na inny dzień ,,wiecie co dzisiaj dziadek zażyczył na obiad dla nas???hahhahaha musze Wam powiedziec,,,,,cebula pieczona w folii" sama cebula i do tego kartofle -i sałata-jemy dzisiaj po wiejsku,,,ale sama cebula? chce mnie zacebulkować?:hahaha: ja się nie dam,,,mam swój sos i do niego dołożę fajny boczek i papryke i cebulki trochę i makaron i ja mam super jedzonko a im zrobię slynną cebulę i niech wcinają,,,lubię smażoną cebulkę ale nie tylko cebulkę -cebulka może być jako dodatek ,,,,hahhaha ale do obiadu jeszcze czas więc jeszcze wersja się może zmienić,,,:hahaha:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondiskoro macie worek cebuli,to musisz robić cebulę:d na 1000 sposobów.Widziałam już 1000 potraw z ziemniaków,dlaczego nie z cebuli.;)Ja kiedyś robiłam taka tartę z cebulą czy tam placek lotaryński,pycha.Albo cebularze też są bardzo dobre.jedz cebulę ,bo zdrowa na jesienne dni.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@luttka cała cebula posypana solą i pieprzem trochę i w folie aluminiową i się piecze dla dziadka -zobaczymy jak on będzie to chętnie jadł, i babcia ,,ja robię sobie osobno,,,ja kocham cebulę wszędzie ale ja mam się cebulą najesc samą,,,o nie,,cebula jako dodatek tak,wszystkie placki zjem z cebulą ,,wszystko z cebulą może być ,,ale w takiej postaci to ja nie chcę,,,trudno,,:płacz:

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś skromnie, jajka sadzone z ziemniaczkami tłuczonymi i buraczkami, kefir, który spożywam przy okazji pałaszowania dań jarskich, bardziej nabiałowych, ooo. Do kaczki się nie nadaje kefirek :całus:  ale kaczusia, kwa, kwa, przyda mi się na środę, ooo :płacz:

 

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? dziadek ledwo to zajdł -tą cebulę,,może chciał  pokażać mi ,że to pycha a 3 cebuli nie chce na oczy widziec :hahaha:babcia zjadła jedną ,,nie może mądrali się przeciwstawić ,,broń boże,,,pan każe jesc ,,żonusia musi być grzeczna,,a ja do grzecznych nie należę,,,czasami tylko :hahaha: nie wciśnie mi, co nie których rzeczy -no nie!!!:płacz:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@luttka chyba mnie zle zrozumiałaś,,,dziadek to sobie zażyczył i on to sam sobie przygotował i piekł jak chciał,,,to nie był mój przepis,,,to nie był mój pomysł,,bo takie cuda nawet by mi do głowy nie przyszły,,,

czeka jedna cebulka ubrana w folie -może być nawet na kolację ,,a po minie dziadka -już samemu mu się odechciewa,,hahaha

To są przepisy niemieckie -niestety!!!

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, karel napisał:

ja jestem fanką gołąbków w wykonaniu mojej babci! :d

Nie ma to jak kuchnia babci ,,,znam te smaki ,,wszystko w wykonaniu babci smakuje inaczej ,czyli lepiej i smaczniej ,,ja gotuję gołąbki z przepisu mojej mamy-najnormalniejsze jakie mogą być i bez wydziwiania i są też super,,,bez żadnych cudacznych przypraw -gdzie nie raz te przyprawy potrafią zabic super smak ,,,dawno nie jadłam gołąbków ,,oj dawno,,,kiedyś ugotowałam babci tutaj w DE  -oj nie bardzo,,nie chciały przejśc przez gardło,,wiem ,że z mięsa ich mielonego kupnego to nic nie smakuje ,,,:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flądra smażona dzisiaj,,,ziemniaczki i sałata,,,ale u mnie dzisiaj cisza jak w grobowcu jakimś-hahaha

a lenia mam ,,nic nie robię ,,siedzę na laptopie,,,bo tak prawdę powiedziawszy, to ile można pracować za 40 euro dziennie???O.o obiadek ugotować i doglądnąc towarzystwo i wystarczy,,,:hahaha: dobrze piszę-hahhaa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...