Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Betty napisał:

lubicie sushi? jakie? bo ja maki z lososiem najnajnajbaaardziej..... te salatki z Metzgerei tez uwielbiam :)

@Betty,  to teraz masz przerąbane. Szkolenie nam proszę zrobić jak to coś się robi. Oczywiście miej na względzie,  ze my przedszkolaki jesteśmy i najlepiej wychodzi nam pukanie łyżkami w stół :dyskusja: i wołanie "kuchnia, kuchnia  jeść  nam się  chce.żołądek  piszczy ,człowiek  się  niszczy.  Kuchnia, kuchnia jeść nam się  chce" Od czego zacząć ,skad czerpiesz info. Czas nauczyć się  czegoś orientalnego. Po co wywalić  kasę  na wyjazd do Japonii, skoro może  ona przyjechać  do Opiekunowa. Spraw żeby moja  szczęka :kopara: wróciła  na swoje miejsce, bo wysoko podniosłaś poprzeczkę . Za to masz:lanie:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Betty napisał:

lubicie sushi? jakie? bo ja maki z lososiem najnajnajbaaardziej..... te salatki z Metzgerei tez uwielbiam :)

Lubię sushi jeść. Ale jak się nazywają rodzaje, to nie wiem. Mój Synek robi różne, różniste...I nawet specjalny garnek do gotowania ryżu ma, a nawet takie coś do robienia ryżowych kanapek. I chociaż wszystko co zrobi jest smaczne, to nie wyprowadzę się do Kraju Kwitnącej Wiśni :haha: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Lubię sushi jeść. Ale jak się nazywają rodzaje, to nie wiem. Mój Synek robi różne, różniste...I nawet specjalny garnek do gotowania ryżu ma, a nawet takie coś do robienia ryżowych kanapek. I chociaż wszystko co zrobi jest smaczne, to nie wyprowadzę się do Kraju Kwitnącej Wiśni :haha: 

oooo.... daj namiary gdzie tenze Synek mieszka i ile kosztuje szkolenie :) biegne w te pędy :) ja sie szkolilam z wykorzystaniem youtube, tam jest kilka filmikow dla takich laikow jakim bylam :) dla mnie w sushi najwazniejsze co jest w srodku: tunczyk, losos, surimi bosko, ale surowy ogorek lub awokado juz bleeee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, 1bozka napisał:

Ostatnio sushi jadłam w restauracji japońskiej we ....Lwowie,pyszne,przepyszne i mega tanie

Mega tanie dla nas. Ukraińcy zarabiają  50 euro miesięcznie.  Zatem jak organizować wakacje to  tam właśnie.  Poczujemy się  jak Niemcy w Polsce :szydera:. Ja już  mam obrany nawet kierunek. Wrzućcie sobie w Google miejscowość :  Truskawiec. Tam są przedwojenne kurorty,   najlepsze zabiegi właśnie w mega cenach. Mega architektura,  wyposażenie,  standard *****.  No i na sushi też można się  załapać i nie tylko:417_fork_and_knife: :446_bicyclist::445_lifter::448_horse_racing::954_notes::781_cupid:

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Betty napisał:

 ja sie szkolilam z wykorzystaniem youtube, tam jest kilka filmikow dla takich laikow jakim bylam

A produkty gdzie  sa dostępne?  No przecież w liście rabarbaru nie zawinę wieloryba.  Nigdy mi przez mysl nawet nie przyszło , ze mogę  to zrobić sama. Tyle jeszcze muszę  wyzwań podjąć.  I to jest m. in. powód ,żeby  nie umierać zbyt szybko. Na przekór  moim wrogom (jeśli tacy są, co jest raczej pewne ;)

Edytowane przez Heidi
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RADEK napisał:

Ździwisz się: sałata lodowa, jogurt naturalny i przyprawy a jeszcze troszkę kwaśnego jabłuszka w drobną kostkę, posypane mrożonym koperkiem.

I tj. Idealne danie celem osiągnięcia  talii osy. Tyle,  że  ja jeszcze dorzuciłabym  pierś  z kurczaka i potraktowałabym jako danie podstawowe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Heidi napisał:

A produkty gdzie  sa dostępne?  No przecież w liście rabarbaru nie zawinę wieloryba.  Nigdy mi przez mysl nawet nie przyszło , ze mogę  to zrobić sama. Tyle jeszcze muszę  wyzwań podjąć.  I to jest m. in. powód ,żeby  nie umierać zbyt szybko. Na przekór  moim wrogom (jeśli tacy są, co jest raczej pewne ;)

Jest dobra strona ,, mytaste'' i gładko zrobisz wszystko:

Screenshot_20180108-120721.png

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Betty napisał:

oooo.... daj namiary gdzie tenze Synek mieszka i ile kosztuje szkolenie :) biegne w te pędy :) ja sie szkolilam z wykorzystaniem youtube, tam jest kilka filmikow dla takich laikow jakim bylam :) dla mnie w sushi najwazniejsze co jest w srodku: tunczyk, losos, surimi bosko, ale surowy ogorek lub awokado juz bleeee

Hi, hi, hi.... Adres do korespondencji Gdynia. Szkolenie gratis ;) Korzystał z tego samego źródła co Ty :tak2: Pyszne robi....ale leń jest i za rzadko jak na mój gust :haha:Twierdzi,  że moja obecność powoduje jego niemoc twórczą :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Heidi napisał:

A produkty gdzie  sa dostępne?  No przecież w liście rabarbaru nie zawinę wieloryba.  Nigdy mi przez mysl nawet nie przyszło , ze mogę  to zrobić sama. Tyle jeszcze muszę  wyzwań podjąć.  I to jest m. in. powód ,żeby  nie umierać zbyt szybko. Na przekór  moim wrogom (jeśli tacy są, co jest raczej pewne ;)

W każdym dużym markecie w PL dostaniesz nawet wodorosty :tak2: A w DE to ruskim sklepie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 1bozka napisał:

Ostatnio sushi jadłam w restauracji japońskiej we ....Lwowie,pyszne,przepyszne i mega tanie

Lwów???? ja mieszkam w Przemyslu, do Lwowa mam 50 kilometrow.... tylko ta granica, ale moze warto sie wybrac.... no i tanio z pewnoscia, bo w Polsce placilam kolo 60 zl za porcje..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RADEK napisał:

Jestem Opiekunem Medycznym a jak się nudzę w De. to pichcę :p:cześć2:

Póki @Mirelka1965 przycupnęła w kącie  i nie zbierze sił żeby mnie zatłuc o tak:grzmotnąć:, wykorzystam okazję  i poproszę  Ciebie o Twoje sztandarowe danie   tylko dla mnie. Jeszcze  żaden Książe dla mnie nic nie ugotował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Betty napisał:

Lwów???? ja mieszkam w Przemyslu, do Lwowa mam 50 kilometrow.... tylko ta granica, ale moze warto sie wybrac.... no i tanio z pewnoscia, bo w Polsce placilam kolo 60 zl za porcje..... 

Ja swego czasu często bywałam we Lwowie restauracja u Babuszek  kafejki przy Horodockiej  nasza Gródecka, pizza italiano za 10 zl,uwielbiam to miasto a teatr Opera i wogole caly klimat lwowski.Truskawiec to osobny przepiekny temat

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Heidi napisał:

Póki @Mirelka1965 przycupnęła w kącie  i nie zbierze sił żeby mnie zatłuc o tak:grzmotnąć:, wykorzystam okazję  i poproszę  Ciebie o Twoje sztandarowe danie   tylko dla mnie. Jeszcze  żaden Książe dla mnie nic nie ugotował

Masz dziś kolację o 19-tej od Kuchty nie od księcia.R. I pamietaj, książęta nie gotują. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Heidi napisał:

Mega tanie dla nas. Ukraińcy zarabiają  50 euro miesięcznie.  Zatem jak organizować wakacje to  tam właśnie.  Poczujemy się  jak Niemcy w Polsce :szydera:. Ja już  mam obrany nawet kierunek. Wrzućcie sobie w Google miejscowość :  Truskawiec. Tam są przedwojenne kurorty,   najlepsze zabiegi właśnie w mega cenach. Mega architektura,  wyposażenie,  standard *****.  No i na sushi też można się  załapać i nie tylko:417_fork_and_knife: :446_bicyclist::445_lifter::448_horse_racing::954_notes::781_cupid:

Truskawiec :d byłam.Tam jest restauracja Baczewski.Raj dla oczu,duszy i podniebienia

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, 1bozka napisał:

Ja swego czasu często bywałam we Lwowie restauracja u Babuszek  kafejki przy Horodockiej  nasza Gródecka, pizza italiano za 10 zl,uwielbiam to miasto a teatr Opera i wogole caly klimat lwowski.Truskawiec to osobny przepiekny temat

ja w tym roku wakacje na Ukrainie planuje spedzic.... Morze...... marzenie... z Przemysla do Odessy jezdzi bezposredni pociag... noclegi tanie bardzo... znalazlam dla 4 osob (2 dorosle i 2 dzieci) za 2 tys zl... na 3 tygoooodnie! jezyk o tyle o ile ukrainski znam, rosyjski znam perfekt, chociaz Ukraincy nie lubia rozmawiac po rosyjsku.... a samych Ukraincow baaaardzo lubie.... oj pochodzilabym po knajpkach, pochodzila... mniaaaam

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...