Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Haw. Haw. Stoję  na dwóch  nóżkach,  jedno uszko położyłam po sobie tylko ogonkiem nie mogę zamerdac, bo go nie mam :( . Podziel się  ze mną  tylko  kotletem. Resztę  sobie zostaw.  To już  dziś będziesz miał dzień  odchudzania zaliczony. Jeszcze tylko parę :445_lifter: i git 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, lucyna.beata napisał:

zapodajcie jakies pomysl bez praw autorskich O.o

Słonko  zrób  Zupa porowa z mielonym i pieczarkami,zaciągnięte  serkami . Moi Mieli ją na wigilii .to widać lux potrawa. Zabłysnąć możesz jak spóźniona gwiazda BN:haha: @Łukasz kiedyś tu  wkleił  film jak to zrobić :dobrze:

Edytowane przez Heidi
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Łukasz napisał:

Wiem...A kiedyś koleżanka pokazywała mi, jak jeść drugie danie...nie mieszać np. ziemniaków, mięsa i warzyw, tylko zjeść najpierw ziemniaki z mięsem, a osobno dopiero warzywa. Sprawdziłem ten sposób w necie i ....o dziwo gdzieś tam jest

To nie do końca tak. Jeść obiad, ale jak są ziemniaki, ryż czy makaron, to wtedy bez mięska. A jak mięsko to tylko z warzywami. To samo z chlebkiem... Poszukam gdzieś tą moją tabelę i wstawię. Początki są trudne, ale efekt..bombowy. Wiem co mówię...20 parę kilo mówi same za siebie. No i trzeba nowy wątek założyć...tylko kto to zrobi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mirelka1965 napisał:

Tiaaaa..... niskokaloryczne, ale wysokoskrobiowe :p

:trele: . Jak nie kwiczy,nie pieje ,nie buczy tzn. Że można jeść, a już  szczególnie jako farsz do ruskich  pierogów . Tylko  ja tu w De nie mogę znaleźć  odpowiedniego sera. Wszystko zmielone na miazgę.  A ja chcę farsz z marzenia jeść, a nie ciapę :smutek:

Edytowane przez Heidi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mirelka1965 napisał:

Wiem co mówię...20 parę kilo mówi same za siebie. No i trzeba nowy wątek założyć...tylko kto to zrobi? 

TO  musi być AUTORYTET co min. te 20 kilo zrzucił.  Ja tylko  9 kg i waga za bardzo mi się  waha.  Próbuję, ale  za mała wiedza i brak zaparcia :smutek:. Wściekła na siebie jestem,że  lubię  podjadać . Dobrze ,że  drzwi w domu mam 100x210 cm . Jest zapas :oklaski:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Heidi napisał:

:trele: . Jak nie kwiczy,nie pieje ,nie buczy tzn. Że można jeść, a już  szczególnie jako farsz do ruskich  pierogów . Tylko  ja tu w De nie mogę znaleźć  odpowiedniego sera. Wszystko zmielone na miazgę.  A ja chcę farsz z marzenia jeść, a nie ciapę :smutek:

Ja robiłam z quarkiem i było dobre.  I wcale nie była ciapa :p

Edytowane przez Mirelka1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Heidi napisał:

TO  musi być AUTORYTET co min. te 20 kilo zrzucił.  Ja tylko  9 kg i waga za bardzo mi się  waha.  Próbuję, ale  za mała wiedza i brak zaparcia :smutek:. Wściekła na siebie jestem,że  lubię  podjadać . Dobrze ,że  drzwi w domu mam 100x210 cm . Jest zapas :oklaski:

Wleź na nowy wątek. Czasu masz wystarczająco :trele:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mieliśmy baaaardzo niezdrowe jedzonko...fast food :$ Ale jutro rybka..karmazyn i pstrąg łososiowy, a do tego surówka z kiszonej kapusty...bez ziemniaków i innych przyległości :haha: A na deser kruszonkowiec z mąki orkiszowej i ciecierzycowej ze stevią (prawdziwą, nie słodzikiem) zamiast cukru :oklaski: I też będzie zdrowsze ciasto :haha:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 4.01.2018 at 20:07, aga1 napisał:

A sio :) z zakazem jedzenia w tym watku.  Ja mam jutro obiadek piątkowy :

 

Jakie sio :trele: My tu chętnie o jedzeniu mówimy, nie zakazujemy, tylko delikatnie jedzonko "uzdrawiamy" i odchudzamy :haha: 

Edytowane przez Mirelka1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 4.01.2018 at 08:46, Heidi napisał:

Słonko  zrób  Zupa porowa z mielonym i pieczarkami,zaciągnięte  serkami . Moi Mieli ją na wigilii .to widać lux potrawa. Zabłysnąć możesz jak spóźniona gwiazda BN:haha: @Łukasz kiedyś tu  wkleił  film jak to zrobić :dobrze:

Napisz @Heidi jak robisz taką dobrą zupkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aga1 napisał:

Napisz @Heidi jak robisz taką dobrą zupkę ?

1/2 kg  mielonego -smażysz w garnku ( będą  małe  rumiane skwareczki ). DO tego dodajesz pokrojone  w kosteczkę białe  części  dużego pora ( do momentu złotego koloru ). Teraz wrzucasz 1/2 kg bialutkich pieczarek pokrojonych w plasterki. Dolewasz ok 1,5 litra wody.  W osobnym naczyniu w 0,5 litra wody blendujesz: 2 serki Hochland ziołowe + 1 śmietankowy + 2 lub 3 kostki rosołowe. Ważne : ponad to ci powyżej żadnych innych przypraw!!!!.  To dolewasz do gara, doprowadzasz  do wrzenia  i koniec.  

U mnie w domu każda ilość  tego płynu jest spożywana w mig. Do tego stopnia, że talerzy nie trzeba myć . Na moich impreazach są albo flaki, albo zupa porowa. Menu zawsze się sprawdza . Powodzenia w pichceniu

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...